Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(24-04-2017, 09:54 AM)mlsluik Kirjutas:  ...
Saime juba paar lehekülge tagasi aru mida öelda tahad, asi selge. Kõik õige iseenesest, ei ole midagi valesti öeldud. Aga arvesta sellega et peale sinu on teisi inimesi ka veel kellel võib olla teine arvamus ja nägemus elust ja olust. Arvesta sellega ja võibolla  arvestatakse ka sinuga.
...
ühest huvitavast odavama otsa käkerdissest nimega MEEC
Sai ostetud kunagi krooniajal Rootsist Sundsvalli JULAS'st. Maksin natuke üle tuhande eesti krooni ehk miski 79€ vist.
...
Äi ostis samasuguse ja too ei käinud algusest peale kohe kuidagi... Big Grin
Eks joppamise värk ole selle raha eest. 

Aamen Cool
Vasta

(23-04-2017, 23:47 PM)v6sa Kirjutas:  
(23-04-2017, 23:07 PM)Veskioja Kirjutas:  Kole lahja kone,mis sellega nii ullult rabeled  Wink

Värske kett, sissetöötamata mootor ja mees - pole imegi. Peale paarikümmet tihu julgeb juba kintsust laasimiseks tuge võtta ja ei lase sael end kinni hammustada. Cool

Krt, ma pean end meldima Priidu juurde seda hehti käes kaaluma - õiges mõõtkavas tehtud video alusel näikse olema täitsa minu mokka mööda riist. Big Grin
Muuseas, see sae kinni hammustumine on mulle täiesti uus asi, sest mistahes väikese ketiga lahjad riistad ei teinud seda kunagi. Seal on hammas nii väike, et ei tunne selle saagimist. Tegelikult on sama asi ka käsisaagidega... Aga suure profiketiga tunned, kuidas ÜKS hammas lõikab, seesama üliterav tulitera hammas jääb ka kinni. Sama oli ka selle noname-hiinakaga TOORE männi puhul. Kuivanud saarepuud saagis seevastu nagu võid. 

Saag ka toores ja tahab mõne tunni enne käia, kui regullima hakata.  Kusjuures et jõudu pole: MILLEGA võrrelda! Mina ostsin selle Hechti ju Partner351 ASENDAJAKS ja sellest 2002 aastal 1490 eegu eest ostetud saest on uus tšehh kaks korda võimsam ja kiirem aga käeotsas samas kaalus. Kusjuures see praegune 45-kuubikuline on sama võimas ja kiire, kui too 52-kuubikuline noname

Roostes Mees - täpselt, sest lisaks eelmisele aastale jäi korralikult püsti asendis saagimisel veel aastake enne vahele. Teatud põhjustel. Aga ma pole ka kunagi mingi proff metsa- aga saemees olnud ja laasimine on üldse tegevus, kus amatööril tuleb tähelepanelik olla. Ässata pole ju mõtet - ainult endale teed liiga Big Grin Kusjuures saagimine on kogu küttepuu tegemise kõige ODAVAM, lihtsam ja kiireim osa - ruumi tükeldatud klotse teed püsti-puust rahulikult 10 minutiga. Nende metsast koju viimine võtab 30 minutit ja lõhkumine 2 tundi. 
Saag maksis 99 eurot. Mul on 3 Fiskarsit + sepakirved. X10, X15 ja X25XL maksavad kokku u.200 euri ja sepakirved (üks asendab täielikult X27XL'i + kiil ja "Baaba") juurde. Väljaveotehnika maksab "alates 1000 raha" mingi lihtsa murutrakatsi-käru kombo eest. OK, võib ju ka käsikäruga, mis maksab 50 raha.... 
Sestap ma üldse ei mõistagi iidvanade saagide suure raha eest elustamist, ikkagi on nad siis veel ka vigased jne. Jah, saag on metsatöö "sisend" peale metsa olemasolu ja seeon konkurentsitult odavaim tööriist, mis üldse olla saab! 

Ma vaatasin põhjalikult ka kasutatud asjade turgu ja leidsin lõpuks, et ikkagi on hinnatase kergelt idiootlik Big Grin Teoreetiliselt on teadmata ajalooga kõlavad nimed paremad, kui tulitera mitte-nii-kõlav. Jah, mingid näitajad ON paremad, võimused suuremad, kaal pisut väiksem aga pannes need kaalukausile tööaeg/raha, pole asjal mitte mingit mõtet!!! Ma polnud enne niimoodi ju aega võtnud, et kui palju minuteid kulub tegelikult täitsa märgatava hulga puude tegemisele. Too nonamega saetud andis otsustuskindluse Big Grin Et me räägime tegelikult minutitest!!! Kui ma nüüd saeks reaalselt 59 minutit selle 99-eurose saega, siis ma veaks neid puid metsast välja nädala ja lõhuks terve suve. Sest me veame ka oksad ja muu risu lõkkeplatsile. Videos ma saen REAALSELT 3:15 ja selle hulga puudega saab pliidi all hoida tuld terve külma (nagu praegu olid) nädalavahetuse jagu ja sauna pealegi. Ok, enne läks laasimine ka minut ja kogu tüve peale siis u. 7-8 minutit. Muuseas, see oli täpselt paagitäis kütust ehk 0,5liitrit bena. Ümardame üles, ütleme tihusele männile 10 minti elik 6 tihu tunnis ja 3 liitrit "kallist" bensiini. Selline rinnakõrguselt 35 cm on kõige kiirem ja mõnusam lasta...  

Ja jääbki küsimus: kas Eesti saespordi koondislane teeks selle kasutatud saega kolm-ja-pool KORDA kiiremini ja rohkem, kui mina oskamatu amatöörina tuliuue odava Hechtiga või muu analoogsega??? Kontrollitud oludes spordiplatsil teeks raudselt, äkki isegi kümme korda kiiremini, reaalses metsas reaalsete puudega mitte kunagi. Et laseme pikali kaks ühesugust suurt puud ja proff laasib-tükeldab selle ära 15 minutiga ja mul kuluks ligemale tund??? Et videos nähtud tükeldamise teinuks Olesk minutiga??? Naljanumber...heal juhul saanuks ajaks 2:30. Tegelikult selline kuusk, kus profil parima saega maailmas kuluks küttepuuks tegemisele julgelt tund. Ma arvan, et mulgi ei kuluks päris 4 tundi, siin võib tõesti 3,5-kordne ja suuremgi ajavahe tulla, seda ainuüksi tüve lõike tegemise kiiruselt ja küttepuu tegemisel on lõikeid PALJU!!!! Sellisel 6-meetrsite palkide tegemisel ja laasimisel ei tule saest tulenevat ajavahet just eriti palju. 
Sae vahe (hinnavahe uuel sael 8,8-kordne!!!), oskuste vahe ja nii need minutid kuluvad. Ja on ju neid videosid palju, kus PARIMAD saed pannakse vastamisi odavsaagidega ja siis ollakse "uhkelt" palju kiiremad jämeda tüve lõiget tegema. Mis kuradi mõte on sellisel videol??? Et Mach-3 hävitaja on kiirem kui An-2???? Kusjuures isegi siin on ajavahe VAID 2,47-kordne Wink 32,6 vs 13,2 sekundit. 100 lõiget ajavahe 1940 sekundit ehk odava saega pead jäme pool tundi kauem tööd tegema. See on siis 100 pakku... Edit: 40 cm kõrged ja 40 cm läbimõõdus pakkude puhul on see täpselt 5 ruumi küttepuid. Sorry, omale hobiks puhul on see ajavahe kuidagi üldse oluline...

Palju põnevam oleks, kui proff oma oskustega paneks odavsae proovile vs igapäevane profisaag ja kui palju siis oleks odavsaag aeglasem täpselt sarnase puu tükeldamisel. Teine oluline küsimus oleks, kas minu uue saega täpselt sarnaste andmetega aga kergem 445 II "talumehesaag" oleks 4 korda kiirem??? Tegelikult annavad andmed, et see on "aeglasem" saag mootorilt, kui minu 45. Käisin sedagi Salve uulitsal käes hoidmas... Wink  

PS: tuletan meelde, et enamus meist tegeleb saagimisel hobiga ja saag vingub olematu aja kunagiste metsameestega võrreldes. Ja kui nüüd üks selline suur kuusk tükeldada ära ka "ainult" nädalavahetusega (ennast tapmata), siis on seda suvekodu kütteks küll ja enamgi!!!
Vasta

Jutt hobikasutuse seisukohast õige. Cool

Samas pädevkastuja seisukohast mõneti vale - devil is in details. Kas hehtil keti küljeltpingutus on? Kas automaattäitenokkadega kanistriga saab segamatult toimetada? Kas sae küljelt teisele kallutamisel laasimisel saab esikäepidemel kätt libistada rahulikult või kiilub paindekohta kinni ja tuleb haaret lõdvendada? kas süütelüliti püsib kindlalt asendis ja kas see on vaistlikult kasutatav? Kas toore klappi saab kindaga kasutada? Kas ülakate tuleb hoolduseks maha ilma keberniidita või kiilub kuhugi kinni? Kas ...

Suuresti sama vaidlus, nagu odavaim liisingpann vs. kasutatud hüva auto. Big Grin Igaühel oma "õige vastus".
Vasta

(24-04-2017, 12:04 PM)v6sa Kirjutas:  Jutt hobikasutuse seisukohast õige. Cool

Samas pädevkastuja seisukohast mõneti vale - devil is in details. Kas hehtil keti küljeltpingutus on? Kas automaattäitenokkadega kanistriga saab segamatult toimetada? Kas sae küljelt teisele kallutamisel laasimisel saab esikäepidemel kätt libistada rahulikult või kiilub paindekohta kinni ja tuleb haaret lõdvendada? kas süütelüliti püsib kindlalt asendis ja kas see on vaistlikult kasutatav? Kas toore klappi saab kindaga kasutada? Kas ülakate tuleb hoolduseks maha ilma keberniidita või kiilub kuhugi kinni? Kas ...

Absoluutselt!!! Pädev-pidevkasutaja puhul, kus saega teenitakse endale palka ja Peremehele dividende, on ka iga kiirem sekund oluline, sest saag ise on SIGAODAV tööriist! See on lausloll Peremees, kes oma saemeestel ei hoia töövahendeid kogu aja Parimatena. Ihnuskoist isetegija võin koonerdada ja arvata, et sissetulek "suurenes" koitamise arvelt... Big Grin 
Profi metsamehe saag on ju hinnaklassis 600-900 eurot, need 1000+ on liiga spetsiifilised ja ei leia kunagi ka nii pidevat kasutust ehk kestavad palju kauem. Kui palju ehedat raha aga saega saab teenida??? Ütleme, et profi saag võiks kesta ühe saemehe ühe töötsükli ehk siis puhkusest puhkuseni 45 nädalat ehk 225 tööpäeva ehk 1800 töötundi. Saag amortiseerub äraviskamiseni ehk iga töötunni kuluks on 2 eurot, sest selle 900 ilma maksudeta (töövahend!) hinna eest saab nii ketid, latid, viilid kui hoolduse aasta jooksul koos supersaega. Samas on sellise hea sae rahalise käibe ja/või tulupõhine efektiivsus igas töötunnis mitmekordne. Suurusjärk suhtena võib olla see isegi nii, et 2-eurose tunniamortisatsiooni juures toodab see saag SAMA mehe käes LISA 6 eurot rahalist müügikäivet ja 2 eurot kasumit. 

Edit: Jämedad hinnad 2016 lõpu seisuga olid ehitusmaterjaliks kõlblik okaspuu palk 60-65 eur/tm ja küttepuuks sobilikul 20-30 eur/tm. Kui saemees teeb veel 100% valiksaagimist tisleripuiduks või saeb teadlikult väärispuitu, seda enam... Siis on lõpptoodangu tihu hinnad hööveldatud 20-millise oksakohaga lepaplangu 500 eurost servamata tammeplangu 900 euroni. 

Samas arutult kallis on võsa-saag Wink Kui  mootorsae igale lõikele saab hinnanumbri külge panna läbi müügiväärtust omava produkti, siis võsaka puhul mahasaetud võsal mingit märgatavat väärtust pole. On visuaalne väärtus, on metsa hooldamise põhine ja üli pika aja peale tekkiv väärtus, peamiselt makstakse võsaka tööle aga puhtalt peale! Teeks siis võsakaga avaliku jaanitule kuhja ja müüks sinna pileteid...
Vasta

Küll on ikka mõni mees sae "käima tõmmanud". Lihtsalt vahemärkusena, enne kui siin neid solvanguid modereerima hakkame. Oskagi kohe midagi ette võtta...

Kõik need vaba teemad sae, murutraktori, puukuuri, välipeldiku jne. kohta on tehtud aktiivsete foorumi kasutajate poolt. Omavaheliseks ajaviiteks ja kogemuste vahetuseks sellest kasu saamata. Kellegil pole siin selle vastu kui mõni "luuraja" (ing. släng Lurker) ka sellest kasu saab või oma murega lõpuks pöördub.
Selline antsu moodi targutamine siin kaugele ei vii ole või husqvarna tehase peainseneer.



Aga, et teemasse ka juttu, siis mingi hetk tagasi sai mõned ohtlikud Jula Meec'id ka ostetud: http://unsafeproducts.eu/recall/a1211171...-chain-saw
maksid vist 25 euri tükist. Rootsis neid müüa igatahes ei tohtinud Smile Seni olen ühe alles hoidnud, 2 suurt kuuske langetanud ja laasinud, kodus ühtteist saaginud ja pole veel ketti ka teritanud. Eks näis kaua kestab, raha on juba tagasi teeninud.
Vasta

(24-04-2017, 13:53 PM)svenson Kirjutas:  Aga, et teemasse ka juttu, siis mingi hetk tagasi sai mõned ohtlikud Jula Meec'id ka ostetud: http://unsafeproducts.eu/recall/a1211171...-chain-saw
maksid vist 25 euri tükist. Rootsis neid müüa igatahes ei tohtinud Smile 


Tundub täpselt sama MEEC olema mis mul. Kus neid säänse hinnaga sai, oless võtnu kohe kimbuga. Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(24-04-2017, 13:53 PM)svenson Kirjutas:   enne kui siin neid solvanguid modereerima hakkame
Ma ei puutuks mitte midagi, see rikub terviku ära. Tegelikult on see ju kena kasvatusliku iseloomuga arutelu, ehk jäi poisile midagi külge ka.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Too Meec vai mis iganes,näeb väga selle"paljukirutud"Hq 254 moodi välja,võibolla sellepärast töötabki,kui loom.
Vasta

Siia foorumisse võib teha ükskõik, kes  vastab tingimustele konto, ta võib olla pensionär, ta võib olla puudega, v -olla mõni 13a. noormees, kellel pole olnud mitte kunagi isa eeskujuks.Tahab teha ka oma teema ja oma masinat  näidata.Kui noormehel on lennukad ideed teadmised kogemused ka mitte kõige suuremad ei pea teda sellepärast välja naerma!

Kui lugeda mõne seltsimehe postitusi siin. 3tuh. ja peale postitust on kõike muud kui viisakus, kus ei näe "Kus näed viga laita seal tule ja aita "postitusi


See probleem ei ole siin tekkinud aprill 2017 see on aastate vanune jama!


Mind isiklikult ütlen seda ühe korra ei huvita see jama siin.Edaspidi kui tõstatatakse mingi küsimus ja see puudutab mootorsaage või võsasaage ja soovitase kaasfoorumlastega midagi arutada , küsida, avaldada arvamust, ksf. Marko jäta parem need tsitaadid jms. irisev ilkuv teadus kirjutamata.Sinu arvamust eesotsas teema läbustamist EI SOOVITA edaspidi Ants80 postitustest lihtsalt lugeda.
Vasta

Tsitaat:Küll on ikka mõni mees sae "käima tõmmanud". Lihtsalt vahemärkusena, enne kui siin neid solvanguid modereerima hakkame. Oskagi kohe midagi ette võtta...

Saag saeks, võibolla mõnikord ongi hea, kui keegi tuimusest ja üleolevusest välja tuleb ning midagi emotsionaalselt seletada võtab. Niikaua kui jutus on argumente ning puuduvad otsesed provokatsioonid ja teadlikud solvamised, siis on kõik OK. Kahjuks on selle teema viimastel lehtedel otseselt solvavaid ja sisu mitte omavaid postitusi.
Vasta

(25-04-2017, 09:01 AM)Envir Kirjutas:  
Tsitaat:Küll on ikka mõni mees sae "käima tõmmanud". Lihtsalt vahemärkusena, enne kui siin neid solvanguid modereerima hakkame. Oskagi kohe midagi ette võtta...

Saag saeks, võibolla mõnikord ongi hea, kui keegi tuimusest ja üleolevusest välja tuleb ning midagi emotsionaalselt seletada võtab. Niikaua kui jutus on argumente ning puuduvad otsesed provokatsioonid ja teadlikud solvamised, siis on kõik OK. Kahjuks on selle teema viimastel lehtedel otseselt solvavaid ja sisu mitte omavaid postitusi.

[Pilt: troll1.JPG]...

Kes viitsiks Tartumaal Jonsered Rocket´i nimelist trimmerit vaadata, miks ja mis vibreerib? Käivitub ja käib korralikult, aga mootoriosas on jube vibratsioon. Reduktoriosa sai ok.
isend siis selline.


Vasta

Ei kurat, huumorit siit veel tuleb. See selleks.  Big Grin

Kui kevadkoristuse käigus mõni üleliigne taiga välja tuleb siis neidki võib mulle pakkuda, oli mul nö esimene saag mille sain vist 12aastaselt ja seda sai siis käepäraste vahenditega taastatud ja tuunitud. Hetkelgi veel sõidukorras. Olen neid hakanud kõrvale panema, praktiline väärtus tänapäeval puudub aga silmal lahe vaadata vähemalt. 

Samas ka ainus saag millega endale jalga olen lõiganud Big Grin Wink

[Pilt: 249472092a2a35_l.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(24-04-2017, 09:54 AM)mlsluik Kirjutas:  49cm3 küll ainult aga tundub kõrvajärgi olevat vähe nobedam pill kui see Priidu oma.  
Ma mõnikord olen pullimees küll aga kurat, 200 eurot ma pole nõus kulutama, et väikemootorite pöördeid häälestada Wink Ma olen selle raha eest saanud peaaegu KAKS saagi. Ok, on ka odavamad versioonid olemas. Aga mingil ajahetkel tahaks pöördeid mõõta küll, sest ehk peale sissetöötamist peaks mingi kerge hoolduse tegema. 351 käis viimati hoolduses julgelt 10 aastat tagasi ja kehtib tõde "ne mešai mašiinam rabootat"...
Kõrvaga pöörete mõõtmine on aga sama, mis silmaga kiiruse mõõtmine Wink Isegi parimad teevad seda minimaalselt 10% eksimisega (tegime kunagi Autolehes sellise katse) ehk saagide puhul 1000 rpm siia-sinna. Ilma täppisriistadeta suudame suurusjärkudes õigesti mõõta, mitte komakohtades. 
See küll ei puuduta üldse aga MEEC-nimelisi saage, mis võivad täiesti vabalt olla hiinlaste varastatud 1:1 koopia mõnest "Kõva Tegija" profisaest. Kui nad on nii vanad, siis see oli aeg, kus hiinlane mingit luba ei küsinud.
Vasta

Järsku kellegil lugupeetud Ksf-il on selline elektrooniline tahhomeeter olemas ja saab vahest külla tulla? Smile
T.
Vasta

Internetist saab neid odavamalt.
Vasta

(25-04-2017, 09:54 AM)olli Kirjutas:  Internetist saab neid odavamalt.

Laser-foto tahho ei ole päris see asi ikkagi. Impulss-tahho peab olema, see on täpne Big Grin Vanasti oli Stihlil ka asi olemas, EDT seeria, aga enam ma seda Eestis Farronis müügil ei näe. Muidu on kummalisel kombel nende viimane EDT-9 odavam, kui teised... Iseenesest peaks see olema täpselt sama toode, ainult vähemkõlav nimi peal ja veel odavam Wink 
Japside Pulse on lihtsalt "õige asi" selleks ja Eestis olemas! Aga on ka mujal ilmas teistest kallim. Samas töövahendina sae mehhaanikule ei maksa jällegi "midagi".
Vasta

Ka impulss tahhod on päris odavad internetist tellides. Wink
Vasta

Need 6 eurised digi tahhod näitavad ülitäpselt, täpsemalt kui mingi saekäraka pöörete jaoks vaja läheb.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Saagidest ei teadnud ma midagi enne kui neli aastat tagasi sai maale kolitud.
Metsa mul küll pole aga võpsikuga võitlen siiani.
Esimese saekogemuse sai laenatud Husgvarna saega. Omale sae ostupuhul tutvusin ka siinse foorumi selle alaste teemadega.
jutud käisid tõsistest profi riistadest igasugu saagide mudeli numbritest(mis võhikule jäi täiesti arusaamatuks). Metsa töödega ma tegelema ei plaaninud hakata ja nende saagide hinna klass jäi ka liiga kõrgeks.
Hakkasin lihtsalt poes vaatama ja uurima lõpuks valisin ühe 45ccm odav sae välja( nime ei julge pannagi naerdakse välja).
Saag on minu käes kolm aastat päris hästi hakkama saanud. Eriti meeldib mulle käivitamine: toores peale ja esimesest tõmbest käib.
Ehitus tööde jaoks kauplesin tuttavalt katkise õlipaagiga väikse kubatuurilise Stihli sae. See käivitub palju kehvemini( 6-8 tõmmet) aga tööd teeb paremini jõudu jagub kogu saagimise vältel( teine saag hakkab lõpus väsima). Õli paaki oli summuti kuumus augu põletanud,põhjus vahetamata õhufilter.Kui õhufiltri kate maha võtta siis paisatab ilus puhas filter( ju see oli mitte puhastamise põhjus) Nagu selgus on filter ise ühekordse kasutusega. 
Õli paak sai parandatud ja foolium teibiga kaetud sama sai tehtud ka summuti aluse plastikuga. Aasta on saag oma töödega hästi hakkama saanud.

Ehitajast vend on mul "Makita usku" nagu end nimetab, tema tööriista kastis on ka selle firma väike mootorsaag. Soomes palkmaja ehituse juures pidi palke piki pooleks lõikama, kartis küll et saag annab otsad aga ei saag pidas visalt vastu.

Tegelikult kui saega palka ei teeni , võib vabalt kasutada odav saage või siis korrastatud vanu saage.

Kui infot otsisin jäid paljud asjad arusaamatuks. Näiteks mis töid tehakse 35ccm saagidega või miks peaks eelistama just 50ccm?.
Või mida peaks jälgima kui soovi saagi millega kodus ahjupuid mõõtu ajada?.
Kui laia ketiga saagi peaks eelistama? Mis tähtsus on keti lati pikkusel? J.n.e

Mind kui kodu kasutaja huvitab rohkem kuidas saag minu töödega hakkama saab, kui sae kõlav firma nimi ja uhke mudeli number.
Vasta

genni jutule lisaks: Lugesin aastat paar tagasi Kuldset Börsi ja seal torkas silma kuulutus, "Müüa aasta vana võsasaag, täiesti töökorras. Hind 50 euri." ????
Helistasin, mis pull on, ehk hinnas mingi trükiviga. Ei olnud. Seletati, et tegu mingi liinipuhastajate firmaga ja nemad ostavad iga kevad  uued 120 eurised võsakad. Aasta peab kenasti vastu. Tulevat niimoodi käitudes tunduvalt odavam kui Husquga tööd teha, mille reduktori remont maksab kaks sellist võsakat. 
Lasin siis Hansapostil omale ka saata selle 52 kuubise kommejandi ja hobikasutajale nagu mina, kes selle masinaga kuus paagitäit eelmine suvi maha ajas, see masin täitsa ok.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne