Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(20-06-2017, 14:49 PM)JaakH Kirjutas:  
(20-06-2017, 10:48 AM)Kult Kirjutas:  
(17-04-2017, 14:15 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Nüüd edasi saab "nalja" ja eks varsti on selge, kuidas asi lõikab. Kas töötab või sai ~75 euri (99-10kast-12kett-võti) lihtsalt "maha visatud". Metsakuivad ootavad nii omal kui Alwaro juures Wink Lisaks siis muud metsad...

Kuidas on saag vastu pidanud ja ennast õigustanud.

Just!!!! Räägi meile!!!

No kuulge, ega ma siis proff metsamees pole Big Grin Need paar puud on maha võtnud mõnusalt ja minusugusele jagub jõudu palju. Mul veel testimisaegsed viimased metsakuivad lõhutud puudki VEEL tuppa sügisootuseks-kütteperioodiks varjule viimata, täna hakkame alles puhkama. Mis aga ÕIGUSTAB, on kandekast, millega on ikka sigahea saagi autosse ja maha tõsta.
Vasta

(27-06-2017, 07:33 AM)Envir Kirjutas:  
(25-06-2017, 05:22 AM)maisalup Kirjutas:  Võibolla on bensiin fekaal mitte õli. Omal oli alles talvel selline juhus.

Mul on bensiin ostetud korraga 20l. Segud sellest samast umbes kuu vanusest tihedalt suletud plekkkannust. Trimmer käis täissünt õli segu paagitäiega umbes tund. Poolsündiga nagu tavapäraselt poolteist. Mingi kala selle õliga on. Ehitus abc müüb Mobili õli u 7eur pudelist, eks jääb ennast tõestanud õli juurde lihtsalt.

Võibolla karburaatosis mingi kala. Mul suur echo tembutab siiani, muidu saab 700ml paagiga kuni tund lõigata ükskord sai see talvel lausa 20min otsa, kukkus rüüpama nagu 5liitrine BMW Big Grin  Teise paagitäiega oli jälle normis kõik... Ma algusest peale muidugi ainult ühte (stihl super) õli viimastel masinatel kasutanud just see tõttu et need 2 dolmari on suht tippu aetud kw poolest et pole vigadeks ja fekaal õlideks mänguruumi enam.
Vasta

Osaliselt teemaga seotud vaatamine. Päris huvitavalt tehtud ja puha. Kehtib kogu seeria kohta.
Vasta

(24-04-2017, 09:27 AM)Daff Kirjutas:  
(23-04-2017, 20:15 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Vahepeal, kui siin on käinud mingi hull madin, käisin ja tegin hoopis metsa Big Grin Ehk testisin oma uue Hechti ära. Ja olen rahul! Viimsepääl saag 99-eurorutsi eest. 

Vaata kuidas ajad muutuvad. Kunagi kui ma ostsin  omale selle sae  sain siin tohutu kriitika osaliseks. Wink 

Aga üks küss ja/või kriitika mul ikkagi selle Hechtiga on: külmkäivitus!!!! Nimelt ei ole ma kuidagi "sõber" sellega ja praegune asi ei rahulda teps mitte. Nimelt tõmbab ennast kohe täis, kui ESIMESE tõmbega käima ei lähe. Kusjuures pole ka selge, kas esimest külmkäivitust teha toorega või ilma. Pumbanibu puutuda ei tohi igal juhul. Mul mõistus täiesti otsas, sest pärast käivitub ja töötab suisa suurepäraselt. Ei pole tahtnud VEEL ka reguleerkruvisid torkida. 

Aga benssu võtab päris omajagu võrreldes Partneriga. Töömahtu ja võimu ka palju rohkem ning töö efektiivsus suisa "unistus" võrreldes peenketiga 351'ga. Samas tundub, et saab ikkagi liiga palju, liiga rikast segu peale, sellest ka külmalt täistõmbamine. Ajas ikka korra hinge täis ka: läksin metsa ja siis ei saanudki käima - tuli ikka omajagu oodata ,et asi ära kuivaks ja seda "küünal maas" asendiski. Paned küünlaaugust tikuga silindris segugi põlema aga ei sittagi... Tuule/Päikese käes seisab lahtisena 20 minti, kruvid kokku, tõmbad korra ja läheb. Soojana läheb esimeselt pöördelt käima, pea nööri palju vedimagi...

Või kui, siis mida võiks proovida keerata???
Vasta

Aga tee õhuklapp uuesti lahti peale ühte tõmmet? Mul dolmar võsakas kipub vahest täis tõmbama kui 2-4 tõmbe pärast törtsu ei tee ja edasi kakkud, mina peale 3ndat tõmmet kui törtsu ei tee teen õhuklapi uuesti lahti siis tavaliselt hüppab järgmise tõmbega käima. Muidu käib ka nagu antsu viiul soojalt esimesest tõmbest ja külmalt teeb ka peale 1-2 tõmmet törtsu ära aga vahest juhtub et ei lähe ka, aga mul ta 10aastat vana ka juba ja ei lase end heidutada kui kohe käima ei karga.
Vasta

Murutrimmer FWY jäi järsku seisma ja enam ei käivitu. Säde korralik, samuti kompressioon, kui küünlaaugust pentsu kallata, siis kuidagiviisi vaevaliselt mingi aeg käib, gaasinuppu eriti kuulamata,segukruvi reguleerimine ei mõju. Karbussi kiskusin laiali, kõik paistab normaalne, tal on analoogne membraaniga karbuss nagu družbal. Üle mõistuse, aga ei suuda välja rehkendada, mis seal võis juhtuda?

Oskab keegi midagi soovitada või öelda , kes tallinna lähistel sellist remondiks?
Vasta

(03-07-2017, 14:42 PM)maisalup Kirjutas:  Aga tee õhuklapp uuesti lahti peale ühte tõmmet? Mul dolmar võsakas kipub vahest täis tõmbama kui 2-4 tõmbe pärast törtsu ei tee ja edasi kakkud, mina peale 3ndat tõmmet kui törtsu ei tee teen õhuklapi uuesti lahti siis tavaliselt hüppab järgmise tõmbega käima. Muidu käib ka nagu antsu viiul soojalt esimesest tõmbest ja külmalt teeb ka peale 1-2 tõmmet törtsu ära aga vahest juhtub et ei lähe ka, aga mul ta 10aastat vana ka juba ja ei lase end heidutada kui kohe käima ei karga.

Nii nad ideaalis käivadki...vist Big Grin Partner: 3Xnibu kui pikemalt seisnud, siis 3Xtoorega, siis toores maha ja 3 tavatõmmet HILJEMALT jääb saag käima. Sooja ilmaga juba 2 tõmbega.  Täpselt nii on 351 käima läinud siis aastast 2002 alates, viimati reedel, ja vahet pole mitu kuud niisama seisnud on. Hecht raisk ei läinud, võtsin kuurinurgast vanakese ja tükeldasin võsa ära. 
Laupäev oli tahtmine tõsisemat metsa teha, kuiva mändi pliidi/sauna alla ja sangleppa grillile teha - Hecht käis esimesest ja tooreta tõmmatud paugust, lasin läbi 4 paagitäit ja hinnanguline töö kiiruse vahe 351'ga julgelt kahekordne. Et kaalud on saagidel samad, siis ise väsid ka poole vähem ära Big Grin 
Aga saaks rajaka alati ja ühtmoodi käivituma...
Vasta

(03-07-2017, 15:46 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga saaks rajaka alati ja ühtmoodi käivituma...

Garantiiaeg sel ju veel? Mis vaevled, viska üle leti ja las tegelevad!

Huvitav ketiteritus:

https://www.youtube.com/watch?v=gDLd9cJV-4Y

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Huvitav jah aga viil ei kannata pikalt seda jama,sest tagasi tõmmates peab viili õhku saama muidu nürib viilil hambad maha. Pildilt näha nagu,et lohistab viili ka tagasi.
Vasta

(03-07-2017, 15:53 PM)Marko Kirjutas:  
(03-07-2017, 15:46 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga saaks rajaka alati ja ühtmoodi käivituma...

Garantiiaeg sel ju veel? Mis vaevled, viska üle leti ja las tegelevad!

Huvitav ketiteritus:

Saagida on vaja, mitte mingeid remonte joosta Big Grin Ja mida nad seal targemaks saavad, kui mina: võtavad samamoodi karpa lahti, vaatavad et on korras ja kõik tihendid olemas, keeravad mõnda kruvi ja ongi kõik. Ma keeran pigem ise...
Aga mis ketiteritust puudutab, siis avastasin et Dremelil on ka spetsiaalne lisatarvik olemas, mille peaks soetama sest Dremel ise olemas. On ka odav terituskäi aga selle täpsus on ikkagi olematu. Samas sobib jube hästi hoopis terariistade, nagu näiteks peitlid, teritamiseks.
Vasta

Enda saega jamasin ka mingi aeg. Kord uputas üle ja siis ei andnud ültse kütust peale. Aitas uute karpa tihendite külge panek ja seest membraani vahetus. Sai vist korra kehvat kütet ja see rikkus membraani ära mis muutus liiga jäigaks.
Vasta

Õhtust!

Otsin ühele hädalisele karburaatori ja silindri vahel asuvat kummilõdvikut. Saag mingi Mc Culloch,mudelit ei tea. Järsku kellegil osadeks sarnane. Lõdvik täitsa lötsa,oleks uut vaja. Ma isegi ei tea järsku lausa uut saada poest aga hetkel ei ole uurinud veel,kuna häda jõudis õuele alles hiljuti. Big Grin
Saag selline:

[Pilt: 25018887965aa1_l.jpg]

[Pilt: 25018889cd201d_l.jpg]

[Pilt: 250188919b5ac8_l.jpg]

[Pilt: 25018893dd2e52_l.jpg]

Plaadikinnituse kaan ka olematu,võite ka seda pakkuda.
tel.56 95 60 13
Tänan.

T.
Vasta

(06-07-2017, 18:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Õhtust!

Otsin ühele hädalisele karburaatori ja silindri vahel asuvat kummilõdvikut. Saag mingi Mc Culloch,mudelit ei tea. Järsku kellegil osadeks sarnane. Lõdvik täitsa lötsa,oleks uut vaja. Ma isegi ei tea järsku lausa uut saada poest aga hetkel ei ole uurinud veel,kuna häda jõudis õuele alles hiljuti. Big Grin
Saag selline:

[Pilt: 25018887965aa1_l.jpg]

[Pilt: 25018889cd201d_l.jpg]

[Pilt: 250188919b5ac8_l.jpg]

[Pilt: 25018893dd2e52_l.jpg]

Plaadikinnituse kaan ka olematu,võite ka seda pakkuda.
tel.56 95 60 13
Tänan.

T.

Jaagule sai selline saag kunagi,küsi temalt.Vaatan oma varud ka üle.

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Ära nüüd tule ütlema et sul parajat kummivoolikut pole?  Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(06-07-2017, 19:54 PM)mlsluik Kirjutas:  Ära nüüd tule ütlema et sul parajat kummivoolikut pole?  Big Grin

No see ei ole päris voolik. Üheltpoolt on aga teisalt käib sama süsteemiga nagu Stihl-024. Pisike krae ja see tuleb korpusest läbi ajada ja selle ots on ka karburaatori tihendi eest.... vaskrõngas ka muidugi sees....+ kummivooliku peal üks kahe auguga võru.... tänu millele saab ka karburaator kahe poldiga kinni tõmmatud selle plastikkere külge. Kui asi oleks lihtne,ei nutaks siin.... Big Grin
Vasta

Ehh ma niisama tögan...  Big Grin  Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(06-07-2017, 20:19 PM)mlsluik Kirjutas:  Ehh ma niisama tögan...  Big Grin  Toungue

Jajah,sain aru küll.
Vasta

(06-07-2017, 19:12 PM)peeter11 Kirjutas:  
(06-07-2017, 18:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Õhtust!

Otsin ühele hädalisele karburaatori ja silindri vahel asuvat kummilõdvikut. Saag mingi Mc Culloch,mudelit ei tea. Järsku kellegil osadeks sarnane. Lõdvik täitsa lötsa,oleks uut vaja. Ma isegi ei tea järsku lausa uut saada poest aga hetkel ei ole uurinud veel,kuna häda jõudis õuele alles hiljuti. Big Grin
Saag selline:

[Pilt: 25018887965aa1_l.jpg]

[Pilt: 25018889cd201d_l.jpg]

[Pilt: 250188919b5ac8_l.jpg]

[Pilt: 25018893dd2e52_l.jpg]

Plaadikinnituse kaan ka olematu,võite ka seda pakkuda.
tel.56 95 60 13
Tänan.

T.

Jaagule sai selline saag kunagi,küsi temalt.Vaatan oma varud ka üle.
Jaagul pole. Su käest sain väntvõlli silindri koos kolviga ja starteri. Mu käest võite praegu saada motivatsiooni puudust Sad

Veel pole maha löödud
Vasta

(06-07-2017, 22:16 PM)JaakH Kirjutas:  
(06-07-2017, 19:12 PM)peeter11 Kirjutas:  
(06-07-2017, 18:37 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Otsin ühele hädalisele karburaatori ja silindri vahel asuvat kummilõdvikut.

Plaadikinnituse kaan ka olematu,võite ka seda pakkuda.

Jaagule sai selline saag kunagi,küsi temalt.Vaatan oma varud ka üle.
Jaagul pole. Su käest sain väntvõlli silindri koos kolviga ja starteri. Mu käest võite praegu saada motivatsiooni puudust Sad
Öelda pole muud kui et saab ka tsitaate lühendada ja kellel tõesti algset infot vaja, kerib veidi tagasi. Hakkan vist vanaks ja virilaks muutuma.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Pärast ühte mitte väga vana korduspostitust siinsamas, tundus mulle üldse kogu elu  täiesti mõttetu...ei ole sul häda midagi, hea.aavu.

Ja tuli sihuke mõte, et kui kõik ise endid tagasi hoida ei oska, siis kas asja kuidagi foorumitarkvara abil vähe silmasõbralikumaks ja ruumisäästlikumaks teha ei saaks?
Näiteks, et kui kellelgi tõepoolest tekib tohutu kihk supertsiteerida midagi kaunist, siis kärbib tark masin ise või vähemasti küsib kasutajalt, et millist osa sa näidata tahad või sedasi. No ja jääkski näha tsiteeringute algused või sellised rebitud osad neist. Kindlasti saaks seda kuidagi silmasõbralikult vormistada kah. See juutuubi variant, kus osad vastused lihtsalt peidetakse, pole ka päris see, mis ta olla võiks. Mõtelgem sellele, härrased bitiekspluataatorid.

Midagi teemasse kah, et oleks nagu asjalik.

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne