Vanade veokate kokkusaamine
#21

(21-03-2017, 09:36 AM)jurka Kirjutas:  
(20-03-2017, 22:26 PM)cesium Kirjutas:  GAZ-62? Kas see polnud see terve oma eluaja prototüübi staatuses olnud asjandus?
62 sai ära lahatud ja lootus seda näha on väike.
Aga sel ja eelmisel fotol olev ikka meil Eestis liigub ning kohale tuleb?
Kas Eestis on olemas üks väidetavalt neljast toodetud gaz-69 Truženik katseeksemplarist??
Vasta
#22

(21-03-2017, 10:29 AM)honkomees Kirjutas:  
(21-03-2017, 09:36 AM)jurka Kirjutas:  
(20-03-2017, 22:26 PM)cesium Kirjutas:  GAZ-62? Kas see polnud see terve oma eluaja prototüübi staatuses olnud asjandus?
62 sai ära lahatud ja lootus seda näha on väike.
Aga sel ja eelmisel fotol olev ikka meil Eestis liigub ning kohale tuleb?
Kas Eestis on olemas üks väidetavalt neljast toodetud gaz-69 Truženik katseeksemplarist??
No kes seda teab! Tallinnas müüakse 1942 tehtud Gaz 67 tgi!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#23

Jürka eila helistas ja küsis,et kas ma tõesti seda autot näinud pole. No ei ole näinud kuskil ühtegi juppigi vedelemas. Täitsa õnnetus.
Vasta
#24

     
Hakake bensiini pumpama!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#25

(21-05-2017, 08:46 AM)jurka Kirjutas:   
Hakake bensiini pumpama!

 22

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#26

22 juuli ,kell 14 .00 on kogunemine  Võrtsjärve ääres ,Kolga-Jaani vallas Leiel. Endise Leie kolhoosi töökoja  ees parkimisplatsil ootab meid saunamees Siim kes teeb ekskursiooni Iglusauna  tehases. Töökoda -saunavabrik paistab Tartu-Viljandi maanteelt sellisena.    

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#27

Autosi on võimalik tankida Leie tanklas.
Peale "saunaskäiku" sõidame Meleskisse.Parkimine on endise klaasivabriku varemete juures.Külastame perekond Drevingute loodud klaasimuuseumi. Villel on kindlasti midagi huvitavat rääkida ja näidata.
Klaasivabrik autoaknast.    

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#28

Meleskist  sõidetakse Kolga-Jaani.Kolga-Jaanis külastatakse Oü Nordamust ,mis on Eesti suurim Poola põllumajandustehnika maaletooja.
Kohaliku saekaatri hoovil võimalik vaadata aurumasinat.
Sõidu lõpus Veski talus ootavad  pillimehed ja Võrtsjärve kalurid pakuvad oma püütud ja valmistatud toodangut.
Peale meeleolukat ööd on autod 23 .juuli hommikul Avatud Taludepäeval magaski ees näitusel.
Ehk on Schervoleti kõrval ka Ford! Toungue
OOTAME TEID!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#29

Ma ei saa aru mida te sellest Fordist koguaeg mainite. Mitte ei mõista...... Big Grin 

T.
Vasta
#30

(20-07-2017, 18:41 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma ei saa aru mida te sellest Fordist koguaeg mainite. Mitte ei mõista...... Big Grin 

T.

Vaata  Toomas ,mina olen seda meelt ,et sellised AUTOD peaksid olema ikka rahvale näha! 
Sa oled näinud SUURE vaeva,see on sinu auto ,sa teed sellega mis tahad.Sinu õigus.
Peale seda kui Ford viimati päikesevalgust nägi ja ratas ringi käis on sündind,kõndima õppind ja rääkima hakkand poisid kellest saavad kunagi autojuhid.Nad ei saa kunagi keerata  Sinu AUTO rooli aga mäletada saaksid kui sa neile võimaluse annaksid!
Nii et ära põe -viska need hiire ja linnupesad Fordist ja pane klapid klõbisema!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#31

(21-07-2017, 06:47 AM)jurka Kirjutas:  
(20-07-2017, 18:41 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma ei saa aru mida te sellest Fordist koguaeg mainite. Mitte ei mõista...... Big Grin 

T.

Vaata  Toomas ,mina olen seda meelt ,et sellised AUTOD peaksid olema ikka rahvale näha! 
Sa oled näinud SUURE vaeva,see on sinu auto ,sa teed sellega mis tahad.Sinu õigus.
Peale seda kui Ford viimati päikesevalgust nägi ja ratas ringi käis on sündind,kõndima õppind ja rääkima hakkand poisid kellest saavad kunagi autojuhid.Nad ei saa kunagi keerata  Sinu AUTO rooli aga mäletada saaksid kui sa neile võimaluse annaksid!
Nii et ära põe -viska need hiire ja linnupesad Fordist ja pane klapid klõbisema!

Või võta vastu mu ettepanek ja pane ford välja headesse  konditsioneeritud tingimustesse rahvale  kaemiseks
Vasta
#32

Õhtust!

[Pilt: 250294579ca974_l.jpg]

Rohkem ei ütle midagi. Kes sai aru see sai... Big Grin 

Aga tänud hankomehele öömaja eest! Pakkumise võtan vastu kindlasti.

T.
Vasta
#33

Peiliplekid?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#34

(21-07-2017, 23:08 PM)Aspelund Kirjutas:  Peiliplekid?

A.

Just,just. Lasin laagreid väntvõllile ligemale. Big Grin
Vasta
#35

(21-07-2017, 23:19 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(21-07-2017, 23:08 PM)Aspelund Kirjutas:  Peiliplekid?

A.

Just,just. Lasin laagreid väntvõllile ligemale. Big Grin

Pauku ka tegid ?(HIIRTE HIRMUTAMISEKS) Toungue

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#36

Tegin ka kõvad paugud ära. Rotid raisad pasandasid mu riistakasti täis ja närisid veel kallist põrandamatti omale pessa. Kass! Kus Sa kolasid? No ei näinud siis ometi või? Big Grin
See esimese kepsu lõtk oli pea pool milli ja koos kolmandaga tegid sellist kolinat Maima kokkutulekul,et arvasin kepsud puha kottis olevat. Hetkel veel radikas tilgub ja kollektori tihendi võiks ka ära vahetada.
Vasta
#37

Aitähh osalejatele! 

Kes soovib üritust kritiseerida ,tehke seda avalikult mitte susinal Big Grin.
Kriitikale vastan kuni täna õhtuni siis on asi minu jaoks lõpetatud!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#38

Pretensioonid tulevad.

Esiteks higistasin oma Fordi loksu kõrval kolm pikka päeva,et saaks üldse hakata mõtlema osalemisest kokkutulekul. Sai võetud erinevaid asendeid,et asi kuidagiviisi korda saada. Kõik algas akust. Eelmine aku oli täiesti otsad andnud ja plaan oli uus soetada. Hakkasin vaikselt uurima ja lõpuks jõudsin Renovaar OÜ-kodulehele. Seal pakuti 6V-84 ah. bakeliitakut. Hinda ka alandati,kuna aku läheb eriti vanale masinale... ja algselt lubatud kuiva aku asemel avastasin märja aku. Big Grin  Süüdlast ei leitud ja ega me ei otsinudki...
Sai kepsulaagreid ka ligemale lastud ja väljalaskekollektori tihendeid aretatud. Isegi jagaja treisin üle,sest teekond oli hüppeliseks muutunud....
Aga tegelt ei tahtnud ma üldse sellest rääkida vaid hoopis sellest,et tahtsin ausa mehe kombel teepeale sattuda. Aga seekord siis pidin nagu viimane varas mööda nukataguseid nühkima. Nimelt Maanteeameti kodulehelt sisenesin oma sõidukite nimekirja ja avastasin,et ma ei saa ennem oma sõidukit registrisse tagasi,kui olen sõlminud liikluskindlustuse ja ka tehnoülevaatuse läbinud. Liikluskindlustuse tegin kohe kuuks ajaks ja plaan oli ka otsemat teed pidi jõuda linnaäärsesse Raeli Tehnoülevaatuspunkti. Sõidan siis laupäevasel päeval ja üsna viimasel tunnil kohale. Loen ukselt,et 22 kuupäeval üldse suletud. Big Grin 
Vanatehnikasõber kes oli minu autole vahepeal sappa võtnud,soovitas minna linna Raeli teise punkti. Sinna jõudes sai muljetatud töömehega,kes kratsis kukalt ja ütles,et sellist autut pole ennem seal käinudki. Vaatasime koos tuled ja viled üle ja järg jõudis arvuti taha. Sealt aga nägime,et ei lasegi ülevaatust teha. Ette lõi kiri:
Sõidukile ei saa ülevaatust teostada. Peatatud registrikandega sõiduki staatus on AJUTISELT REGISTREERITUD SÕIDUK.
Olin väga pettunud. Mida krt. te teete oma seadusi,kui ei suuda neid isegi täita. Mina nagu loll pean mööda ilma taga ajama seda,et saada oma asjad korda ja ausa mehena teepeal liigelda. Milleks teha sellist huinjaad? Tehke seadusi selliselt,et neid ka täita saaks! Täna hommikul helistasin ka Maanteeametisse ja rääkisin selle jutu ka neile. Asjaga lubati tegeleda.
Selleks,et mitte väga tolana näida,lasin ülevaatuspunktis välja trükkida lehe,kus see asi oli ka kirjas. Kui nüüd oleks mind teepeal kinni peetud siis oleksin saanud ka tõestada,et ma päris metsast pole.
Linnast sõitsin tagasi vast poole kolme paiku kodu poole,et võtta osad pereliikmed kaasa. Sai sõidetud mõned kilomeetrid,kui osad silindrid lõpetasid töö. Logistasin sõbra poole,seal jahutasime mootorit,puhastasin küünlad ja ei läinud enam auto käimagi. Suure jubi peale sain tööle ja otsustasin selle jõuetu mootoriga mitte enam edasi sõita. Kõik see ving ja aur hakkas tervise peale. Kodu jõudes keerasin külili ja puhkasin mõne aja. Õhtal ikkagi võtsin jõu kokku ja läksime koos perega sõpru vaatama. Tore oli. Vabandan kõigi ees,kes tahtsid minu autot näha aga jäid ilma oodatust.
Lugupidamisega T.

PS.Hetk tagasi helistati Maanteeametist ja selgitati,et probleem on lahendatud. Viga olevat arvutiprogrammis mis ei laskvat teha TÜV-d ,kuna tegu on vanasõidukiga. Küsisin kas ka teistel võib selline jama tulla edaspidi.... ja vastati,et praegu tegeleti konkreetselt minu probleemiga.... Big Grin  Tänan! Seega tundub,et probleem jääb kestma ja igal matsil tuleb oma kukalt ise kratsida......
Vasta
#39

Toomas oskab ikka leida süsteemide nõrki kohti. 


Vanasõidukite omanikele on välja võideldud mitmeid soodustusi ning erisusi. Seetõttu puudub täna igasugune vajadus ise peatada vanasõiduki registrikannet. Seda seetõttu, et vanasõidukitel ei ole sundkindustust, samuti on tulevikus teekasutustasust vabastus. Kuna vanasõidukid on veidi erinevas kategoorias, siis ei tulnud keegi selle peale, et keegi peatab vanasõiduki registrikande. Sellest siis ka infosüsteemi tõrge. Varem ei ole sellist olukorda olnud ning püütakse tulevikus sellist probleemi vältida. Teadmiseks, et kui ka tavasõidukil olete ise registrikande peatanud (st mitte automaatne peatumine, kui viimase ülevaatuse lõpust JA kindlustuse lõpust on möödunud 2 aastat), siis võib samuti sarnane probleem esineda. Sellest olukorrast aitab välja, kui ise peatatud registrikanne ka ise taastada. 

Igatahes tuleb Toomase ees vabandada ning soovitada tulevikus mitte nii aktiivne olla. Ootame ikka üritustele.
Vasta
#40

(24-07-2017, 18:36 PM)indreksirk Kirjutas:  Toomas oskab ikka leida süsteemide nõrki kohti. 


Vanasõidukite omanikele on välja võideldud mitmeid soodustusi ning erisusi. Seetõttu puudub täna igasugune vajadus ise peatada vanasõiduki registrikannet. Seda seetõttu, et vanasõidukitel ei ole sundkindustust, samuti on tulevikus teekasutustasust vabastus. Kuna vanasõidukid on veidi erinevas kategoorias, siis ei tulnud keegi selle peale, et keegi peatab vanasõiduki registrikande. Sellest siis ka infosüsteemi tõrge. Varem ei ole sellist olukorda olnud ning püütakse tulevikus sellist probleemi vältida. Teadmiseks, et kui ka tavasõidukil olete ise registrikande peatanud (st mitte automaatne peatumine, kui viimase ülevaatuse lõpust JA kindlustuse lõpust on möödunud 2 aastat), siis võib samuti sarnane probleem esineda. Sellest olukorrast aitab välja, kui ise peatatud registrikanne ka ise taastada. 

Igatahes tuleb Toomase ees vabandada ning soovitada tulevikus mitte nii aktiivne olla. Ootame ikka üritustele.

Ma kahjuks tõesti ei mäleta,et oleksin selle ise maha võtnud. Eelmine ehk järgmine TÜV oli passi märgitud 2012 a. Ja sinna ma ei jõudnud, kindlustust ma ka ei teinud vahepeal. No vahet pole enam. Sellest ülevaatuse rahast jäävad punktid lihtsalt ilma,sest auto läheb garaazi ja ei liigu enam vähemalt niipea.

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne