5 X TALUPOJA iseliikuv šassiitraktor ДВСШ -16 1959 a.

Lubatud pilt.

[Pilt: 250193472b414c_l.jpg]

Aga tegelikult sai vahepeal üks suurem töö jälle ära tehtud. Nimelt sai Jaanipäeva paiku lõkkeplatsi niidetud ja vaatasin,et see asi küll enam kaua kesta ei saa. Lõin laagripuki laiali. Igal pool lõtkud sees. Keevitasin võllile peale.

[Pilt: 250193495694ac_l.jpg]

[Pilt: 2501935111724b_l.jpg]

[Pilt: 25019353f06418_l.jpg]

Sai treitud ka kõik vajaminevad vidinad. Nüüd on asi hulga vaiksem. Laagrid said ka vahetatud. Kiilusooned ja nuudid sai relakaga ära silutud.
Kõige hullem oli vunkrattaga lugu. Oli järjekordselt istu ära logistanud. Nüüd tegin võlli jämedamaks ja lõin suure haamriga võlli otsa kinni. Põrksiduri mutri ja vaheseibi pidin ka ära vahetama,sest nendega polnud enam midagi teha. Õnneks on väiksed varud olemas ja paremad kohe võtta.
Vasta

Õhtust!


Selline küsimus,et ega kellegil pole pakkuda uusi rehve mõõdus 8-32 mudel O-2  ?
Ehk siis vanad head  HTZ-7,DT-14,DT-20 jne tagarehvid...

Vastu pakun uusi 9.5-32 veneaegseid.

Rehvid peaksid olemas siis täitsa kasutamata ja ilma ragenemistunnusteta.

Tel.56 95 60 13
Vasta

Õhtust!

Eila oli selline juhus,et vend sõitis traktoriga suurest mäest alla ja mäe all enam edasi ei liikunud. Sõitsin kaubikuga appi ja juba ligemale sõites märkasin,et tagaratas viltu all. Big Grin  Nimelt oli pooltelje mutril vint maha tulnud ja kogu kupatus liikus algsest kohast eemale ja nuutidest välja. Päris põnev lugu oleks olnud,kui ratas koos teljega jehhat oleks pannud. Oleksime oma trakatsiga kindlasti suurema tähelepanu alla sattunud. Big Grin 
Ei olnud muud teha,kui kähku tukraud alla ja ratas üles. Kapsel maha ja lükkasime pooltelje uuesti nuutidele ja kõik vidinad paika. Lõin aga tööriistakastis olnud naela mutrile ette ja asi korras. Bussile hääled sisse,köie otsa ja panime kodu poole punuma.
Järgmisel hommikul tõi vend pooltelje. Eelmisel õhtal närisin treipingis uue,pisut laiema mutri valmis aga plaan 27x1.5 asemele panna 24x1.5 ...... see natuke häiris. Leidsin,et Truba 3/4 käib kah. Päris perfektne see ei tulnud aga igal juhul parem kui 24 mm. Peale ei tahtnud ka keevitada,sest mine tea,murdub järsku kiiremini kui 24 mm. Olen võtnud juba ammu pähe,et väga peeneks neid asju ei tohi ajada. Ikkagi vastutusrikas koht.

[Pilt: 25046813510f52_l.jpg]

[Pilt: 2504681133577f_l.jpg]

Õli oli ka juba üsna vähe külgülekandes,august allapoole paar sentimeetrit vähemalt ei paistnud. Kuiv ka polnud,sest laager oli veel õline. Laagri rullid olid ka juba natike imelikud aga lõin asja uuesti kokku.Uued tihendid ka sai pandud. Millalgi peab vaatama,kas riiulis on selliseid laagreid varutud.
Niipalju veel,et mind külastas Sillu ja tegime ühe kena niitmise väikesel mägisel maastikul. Kui sõbral aega tuleb,paneb selle video kõigile vaatamiseks välja. Igatahes on hetkel mul heinaniitmine selleks korraks tehtud. 25 ha. sai niidetud. Vennal ka vast samapalju lastud,ehk enamgi. Sellel aastal on mul suht vähe niidetud. Mõni aasta tagasi lasin siin üksi hooaja jooksul 85 ha.  Tervis ka nadi,ei kannata suurt pikalt lasta.
Vahepeal on siin palju asju juhtunud aga osa jätan ka talveks....
Vasta

Mul tuli miskipärast meelde...
Kord läks Pobedal roolivarras katki. Tegelikult tuli liigendist kuuliga varras välja. Kutsusin abi, abiväel oli lisaks vasktraadile ka köis kaasas ja seda hakati koheselt paigaldama. Mu märkuse peale, et varda saab traadiga kaheks kilomeetriks fikseerida aga mootor on töökorras, korjati köis nohisedes kokku Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mulle tuli just Mrko jutu peale meelde kuidas mu T16-m -l läks roolivõlli laager. Johhaidii rool käis kui talle saba 100 tiiru aga mitte sittagi suuna muutmisest välja ei tulnud. Asoo küttepuude hunnik oli ka peal Asi sai lahendatud nii.... Aeglustaja sisse ja ise esiratast kangutama vastavalt kuhu poole vaja pöörata oli vaja Big Grin

Veel pole maha löödud
Vasta

See tekst ajas korralikult naerma. Mäest alla ja ratas all viltu... Big Grin

Üks teemakohane küsimus ka. Missugune roolikarp Herr. Talupoja isendil on? Ma tean, milline T25-l on, aga kas sinu isendil olev on sarnane? St. samasuguse tööpõhimõttega? 
Ja kuis selle rooli keeramisega on? Käelihaseid treenib küll ja veel? 
On sellel karbil ka mingisugused nõrgad kohad?

Almost Again
Vasta

Mehroolikarbiga sasiidel on roolimine lihtsalt ja küllaltki töökindlalt tehtud. Roolirattast alla võllil otsas väike koonushammasratas. See hambub raamisees pika-pika võlli koonushammasrattaga. Et tol võllil liikuda vaja vaid pool pööret, siis hammasrattast tehtud sektor umbes kahe roolipöörde jagu hammastega. Ja pika võlli teine ots ulatub eest raamist välja, seal nuutidel roolihoob, mis togib esisilda kuhu kästakse. Roolimisel pöial sõrmedega koos, muidu pöidlaküüs varsti lõhki -erk seda meelde tuletama. Hammasrattapaar kestab hüdroõlis pool sasii eluiga, siis tuleb vahelehti vähemaks võtta ja kestab teine niipalju.
Vasta

(09-08-2017, 22:30 PM)Necro Kirjutas:  See tekst ajas korralikult naerma. Mäest alla ja ratas all viltu... Big Grin

Üks teemakohane küsimus ka. Missugune roolikarp Herr. Talupoja isendil on? Ma tean, milline T25-l on, aga kas sinu isendil olev on sarnane? St. samasuguse tööpõhimõttega? 
Ja kuis selle rooli keeramisega on? Käelihaseid treenib küll ja veel? 
On sellel karbil ka mingisugused nõrgad kohad?

Roolikarp on suhteliselt lihtne. Minu traktoril oli kunagi korra selline juhus,et murdus ära kunagi kellegi poolt keevitatud pikk võll mis raamitoru sees asub ja seda sellel põhjusel,et keevitus kehva. Katki läks arvatavasti kunagi vanasti siis kui raam ära murdus ja koos sellega ka sees olnud võll. Selles roolikarbis on mitmeid hammasrattaid,välja näeb aga ikkagi hoopis erinev T-25 roolikarbist. Teo asemel hoopis sektorhammasratas. Hetkel proovisin pilti nagisse panna aga formaat segab...
Rooli keerata raske pole. Koormaga muidugi teine lugu. Väga käte peale ei käi.
Vasta

Midagi olulist jäi kirjutamata. Milleks köis vajalik oli?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(10-08-2017, 00:27 AM)Marko Kirjutas:  Midagi olulist jäi kirjutamata. Milleks köis vajalik oli?

Vaata,me ei hakanud käivitamisega aega raiskama. Big Grin  Ja tegelt oli ikka mõjuvam põhjus ka,mille sulle kõrva sosistan. Wink
T.
Vasta

(09-08-2017, 22:41 PM)pen.skar Kirjutas:  Mehroolikarbiga sasiidel on roolimine lihtsalt ja küllaltki töökindlalt tehtud. Roolirattast alla võllil otsas väike koonushammasratas. See hambub raamisees pika-pika võlli koonushammasrattaga.
...

Nende kahe vahel on veel jupike vahevõlli koos kahe koonushammasrattaga.

Sitta sellest treeningust, aga vastu näppe annab edukalt. Tühja kastiga on rool päris kerge, esimesed pool tonni ka suurt raskust ei lisa. Kui tühja kastiga kännu otsa sõita esiratastpidi, siis seda jaksab täitsa hoida vastu. Aga poole tonniga tõstab minu sada kilo istmelt lahti, kui ei taipa jalaga põrandast tuge võtta enne takistuse ründamist.. Sad
Vasta

(09-08-2017, 22:30 PM)Necro Kirjutas:  Üks teemakohane küsimus ka. Missugune roolikarp Herr. Talupoja isendil on?
Ja kuis selle rooli keeramisega on? Käelihaseid treenib küll ja veel? 
On sellel karbil ka mingisugused nõrgad kohad?

http://traktor-t-16.ru/rulevoe-upravleni...ktora-t-16 
Hoia pöialt kui roolid! Kõige nõrgem koht oli T-16 käändtelg 1964-65 aastatel. Tollased teed ja kõrge nokaga tõstuk (inerts aukudes) lõhkusid paar tükki.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

No nii. Täna traktorist ei räägi. Pigem siis tõstan vanat teemat. Aasta 1980. Oümpia,vihmane sügis.... ja... uus peldik mille katuselt siis 8 aastasel poisil hea oli vaadata kaugustesse:


[Pilt: 18625387cc7860_l.jpg]


Nüüd aga vähe aega mööda läinud. Täitsa jama lugu.... poisike on juba suureks kasvand aga majake on kössi vajunud..... Big Grin

[Pilt: 25055051f418a6_l.jpg]


Sõber Veteran käis kunagi ja mõõtis kõik kaldenurgad üle. Kenasti oli Lääne poole kaldu. Kõik klappis,saime isegi vabaks. Smile  Mõned aastad tagasi külastas mind üks vanatehnikasõber koos oma prouaga ja temal hirm,et vajub põrandast läbi. Ei oleks vajunud aga igaks juhuks sai nüüd ettevaatusabinõud appi võetud ja lausa uus maja püsti pandud. Hetkel läheb veel aega,sest tahan uue panna vana kohapeale üles. Uus peldik on ka juba pea-aegu valmis. Kui ka omale kohale saab siis teeme ajaloo jaoks järgmise klõpsu.

Valminud kultuuride segunemise keskus:

[Pilt: 250550537c094c_l.jpg]

Tegu ei ole enam klassikalise Eesti peldikuga vaid juba täitsa tavalise ja suht mannetu tänapäevasema versiooniga. Kõik klassika austaja peavad pettuma. Ka peavad pettuma kõik kes soovivad esimese avapaugu panna. Big Grin  Hiljaks jäite sõbrad! Esimese laraka lasi vabakana,kes juhuslikult oma ukse nokavahele sai ja oma laadungi pea-aegu õigesse kohta virutas. Ütle veel et kana loll on. Ainult unustas selle ära,et pang peab ikka ennem all olema. Big Grin
Kes nüüd siiani on eemale siit hoidnud,võivad kenasti külla tulla,sest on jälle koht kuhu märki lasta. Big Grin


T.
Vasta

Mannetu jah, periskoobi ümbris paistab aga periskoopi ei näe. Ikka avara maailmavaatega peab tänane peller olema, mitte ühte külge vahtiva aknaga. Demokraatia piiramine! T-16 hoopis etem, näeb igasse kaarde presentkatuse alt. Mis põhjusel algmaterjali valikust T-16 välja jäi?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Algne mõte oli hoopis selline,et tõstan oma tossava Fordi kabiini veokalt maha ja teen sellest peldiku. Big Grin  Minu isa peale sõda tegi nii. Miks mina ei või?

Aga vastuseks küsimusele.... me oleme mäe otsas ja tuul tõmbab liiga palju. Pererahvas ei ole sellega harjunud. Peale selle hakkavad kohalikud vaatama,et mis vabaõhu peldik siin on.....

T.
Vasta

(17-08-2017, 17:39 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  No nii. Täna traktorist ei räägi. Pigem siis tõstan vanat teemat. Aasta 1980. Oümpia,vihmane sügis.... ja... uus peldik mille katuselt siis 8 aastasel poisil hea oli vaadata kaugustesse:





Nüüd aga vähe aega mööda läinud. Täitsa jama lugu.... poisike on juba suureks kasvand aga majake on kössi vajunud..... Big Grin




Tegu ei ole enam klassikalise Eesti peldikuga vaid juba täitsa tavalise ja suht mannetu tänapäevasema versiooniga. Kõik klassika austaja peavad pettuma. Ka peavad pettuma kõik kes soovivad esimese avapaugu panna. Big Grin  Hiljaks jäite sõbrad! Esimese laraka lasi vabakana,kes juhuslikult oma ukse nokavahele sai ja oma laadungi pea-aegu õigesse kohta virutas. Ütle veel et kana loll on. Ainult unustas selle ära,et pang peab ikka ennem all olema. Big Grin
Kes nüüd siiani on eemale siit hoidnud,võivad kenasti külla tulla,sest on jälle koht kuhu märki lasta. Big Grin


T.

Teema hakkab minema normaalsetesse rööbastesse, peldikunaljad on mind alati inspireerinud ja motiveerinud!  Cool Milleks üldse see tobe traktoriteema sealjuures? Aga, Toomas, kui Sa seal katusel kogu aeg trambid, ega see uus palee ka kaua vastu ei pea!  Sad Millegi pärast tuli kohe tuttav assotsiatsiatsioon toompea 1.000.000 peldikuga. Kas said ka mingisugust euroopa raha antud projekti teostamiseks? Muide, kanad kui sellised, on väga rumalad ja julmad elukad võrreldes kasvõi kassiga, situvad kuhu juhtub, ei kraabi peale jne. Mulle jääb see käimla küll kuhugile poolele teele trassil Türi vesikloset - Põhja -Läti, aga ilmselt katsun ikkagi kinni hoida ja edasi kiirustada. Veel on küsimus prill-laua kohta. Millist versiooni kasutad? Ise soovitan seda vahtplastist versiooni, imeline asi isegi jaanuari kuus, minu lõpp-punktis Põhja-Lätis on selline kasutusel, väga soe ja mõnus!  Cool Ei oskagi teaduslikult põhjendada selle efekti, vb ksf! Valdo või mõni teine insener oskad kergitada saladusloori sellelt müsteeriumilt? 
Aga jällegi, minuga ära arvesta, mul on kilekotid kaasas, kui seda trajektoori läbin ja nagu nii, ma eriti täpne laskja ei ole, seda on siin foorumiski näha!  Sad 
Mis veel  .... sellised ajaliini fotod on praegu üsna populaarsed, ise ka hindan neid, aga oleks võinud leida 1980-nda aasta fotole sarnased aksessuaarid, algkooli furaška ja kõhu sisse tõmmata, oleks veel parem saanud. Ja tegelikult oleks võinud ikkagi "orginaaliks restoreerida", aga sit.ta kah! Kui saan, siis lisan oma Põhja-Läti lõpp-punkti tualetruumi fotod ka, nii kogemuste vahetamise mõttes. Katusele küll ei hakka ronima, vana mees juba, habe hall ja 1980 olin juba Märjamaa ristis bensujaam ehitamas  tööl, kui Pärnu poolt vanasõidukid tulid koos lätlastega....
Tegelikult... kui saaks mingi väikse õlle, ca 2,5 liitrit Sarvikut vms, siis võin ka katusele ronida....
Vasta

Sõber,no mis Sa ometi nende kilekottidega jändad! Meil keegi siin ei situ enam ei purki ega kilekotti. Niipalju võiksid ikka kuulnud olla.  See oli ikka vanasti ju. Siis ei olnud ju kuskile lasta. Pidid sõitma linnast välja ja alles siis said oma põraka põõsas maha lasta. Mis nüüd viga. Lähed poodi õlle järgi ja osa pudelist lased kohe otse veega alla. Big Grin 
Tead. Ma jätsin vanast peldikust ka niiöelda natike alles,prillaua nimelt. On teine päris armsaks saanud aegade jooksul. Natike lasin relakaga servi siledamaks,et väga nahka ei kraabiks. Aga pilditegemine,see on lihtsalt selleks,et saaks järgmise pildi kõrvale lisada. Vaata,järgmise peaks tegema 37 aasta pärast. Selleks ajaks  muidugi on meie internet täis saanud ja vast midagi toekamat selle asemele muretsetud..... Big Grin Tea kas enam katusele jõuan ronida aga selle najal võiks põit küll tühjendada.... Big Grin 
Loodan,et vast see peldik kestab kauem,sest panen alla pikalt külg-külje kõrvale vanadest elektripostidest lõigatud jupid. Siis ei aja enam mutid mulda alt ülesse ega vaju niipalju viltu kui vana maja praegust.
No kui asi lõplikult valmis ja omal kohal siis ronin ka uue peldiku katusele. Ei ole selleks mul vaja isegi õllet,saan niisama hakkama. Aga muidugi oleks kõrgelt tore vaadata kuidas kass peldiku taga sirtsutab. Big Grin
Vasta

Üldises plaanis ma kiidan heaks, mida oled teinud! Mul on olemas ka algkooli tekkel ja pidevalt ajab ka põiele (eesnääre, kas tead!). See on ka hea, et säilitad olemasolevat, respekt! Usun, et millalgi jõuan ikkagi kohale ja saan sirtsu sisse lasta, tulgu, mis tuleb! Aga kaalu ikkagi seda vahtplastist prill-lauda, usun, et Sa ei kahetse! Uskumatu, ma ise olen siiani hämmingus, alati, kui istun ja midagi kirjutan-sorry, läks foorumiga segi, väljutan, alati imestan, mis fenomen see on, kannikatel on nii  mõnus ja soe, kodus sellist asja pole täheldanud.... 
Veel küsimus paberi kohta - praegu on saada ikka väga erinevat paberit, roosat, kollast... kas oleks võimalik saada pilti paberirulli hoidjast, või on klassikaline ajaleht (Positmees)?
Vasta

Tänu jumalale et austet ksf!  sinna aida katusele ei roninud - oleks see ka lääne poole uppis nagu kemmergki. Puitlaastkatuse elutsükkel on samuti ajaloolise tõe huvides kenasti dokumenteeritud. Mind erutas rohkem kas uuel hoonel on puitalumiinium või plastaken ees - siit kaugelt ei nää enamb nii häste. Ja kas sel uuel on ehitusluba ja projekt kaaa ikka olemas või jääb selle elamispind alla 20 ruudu - sel juhul piisab valda vaid teatamast, et sel ja sel austet ksf! -sel on nüid uus peldik, vastasel juhul kui elamispind kisub sääl üle 20 ruudu siis tuleb seaduse järgi uks eest ää vetta ja kuda sa seletad oma kallile teisepoolele, et uute euroseaduste järgi on nüid peldikud ette nähtud ilma usteta!? Hääl juhul saad komandeeringu sinna ukseta elamispinnale, halba varianti pole vist vaja mainidagi...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(18-08-2017, 17:09 PM)Walter Kirjutas:  Mind erutas rohkem kas uuel hoonel on puitalumiinium või plastaken ees - siit kaugelt ei nää enamb nii häste. Ja kas sel uuel on ehitusluba ja projekt kaaa ikka olemas või jääb selle elamispind alla 20 ruudu - sel juhul piisab valda vaid teatamast, et sel ja sel austet ksf! -sel on nüid uus peldik, vastasel juhul kui elamispind kisub sääl üle 20 ruudu siis tuleb seaduse järgi uks eest ää vetta ja kuda sa seletad oma kallile teisepoolele, et uute euroseaduste järgi on nüid peldikud ette nähtud ilma usteta!? Hääl juhul saad komandeeringu sinna ukseta elamispinnale, halba varianti pole vist vaja mainidagi...

Rahu,rahu. Peldikul eterniitkatus peale tulemas,aken lausa nõukaagene puitraamidega. Ruumi suurus ikka nii suur,et saab sees jalutada. Kuskile midagi teatama ei pea,las loevad siitsamast. Big Grin
Paberirulli hoidja alles valmib,pildid teen hiljem. Uks tuli nii raske,et annab üksi punnitada. Tahtsin kergemat,õhulist aga välja kukkus nagu alati-puust ja raske.

Vahepeal jäi mainimata,et sain lausa Rommeli värvi originaalse rooliratta oma Sassule. Tea kunas tal oli aega tulla värvima,mitte ei märganud keegi. Big Grin

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne