Mõistusevastased manöövrid liikluses

Mina rekkajuhina võin ju rooli rabada paremale kraavi suunas. Siis saad müksu "Opeli" paremasse tagumisse nurka ja ikka lendad vastassuunda. On Sul rattad välja keeratud või ei ole.
Vasta

(07-09-2017, 09:01 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Mina rekkajuhina võin ju rooli rabada paremale kraavi suunas. Siis saad müksu "Opeli" paremasse tagumisse nurka ja ikka lendad vastassuunda. On Sul rattad välja keeratud või ei ole.

Siiski on päris suur vahe, kas iga müks lükkab küljega vastutulija ette või peab selleks ikka päris rongi alla jääma. Vasakpöörde ootamine väljapööratud ratastega on mõtlemisvõimetuse väljendus.
Vasta

Millises asendis peaks rattad olema või millise nurga all vasakpöördel, et inimese mõtlemisvõime oleks konkurentsitult parim võrreldes oma liigikaaslastega? Kas päris paremale krutitud rattad näitaksid taset geniaalsusest või on siinkohal geniaalsuse ja hulluse vahel õhkõrn piir? Kas esimene käik peaks sees olema ja tuurid üleval, et paugust startida saaks või peaks igaks juhuks autost välja astuma ja ootama turvalist aega manöövri sooritamiseks?  Kas pidur peaks peal olema või peaks jala pedaalist eemal hoidma? Kas automaat on üldse mõtlemisvõimeliste inimeste kast vasakpöörde sooritamiseks? Kas mõtlemisvõimelised inimesed üldse vasakule keeravad või sõidavad ainult otse? Ma ei suuda enam edasi mõelda. Täiesti tohuvapohu. Peaks oma auto igaks juhuks emexisse viima. Kas emex asub paremal õi vasakul?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Mõni aasta tagasi sõitsime Pärnusse, noorem põlvkond roolis, mina kõrval targutamas. Hoia pikivahet ja jälgi kiirust ja üleüldse sõida ja ära mö... sry, jutusta.
Uulu ristist linnapoole tuli vastu väikeveok, mis tahtis vasakpööret teha ja peatus, rattad vasakule välja keeratud. Selja tagant rammis teda linnamaastur, täies hooga, pidurdamata. Pauk oli kõva, v.veok lendas meie ees liikunud poolhaake ja meie vahelt 50m eemale, põllule...
Peale seda polnud jupp aega vaja pikivahet meelde tuletada ja jõudis ka kohale, miks ei tasu rattaid enne krudida kui liikuma hakkad...

Aga mõistusevastasusest...
Kaherealine tänav, asula piiril (Tartu, Riia tn ringile minev suund), mina esimeses reas peatun, et jalakäijad, napp üle meetri koolijütsid üle lasta.
Vasakus reas tuleb 4 (neli!) autot, kes hoogu vähendamata tähistatud ülekäigurajal mööda tuhisevad. Krooniks keerab selja tagant välja veel 5.-s kes mõistmata mis toimub üritab ka mööduda. Kui juhiukse pärani lükkasin, et vihjata lastele ülekäigurajal, kes minu auto ees ootasid, siis jäi küll seisma, aga signaaliga. Hea, et jõmmidele olid sõnad peale loetud, tulid ettevaatlikult. Aga mis siis kui...?
Vöödid on, märgid on, kas vahepeal on LS muudetud, et õhtusel tipptunnil pole vaja jalakäijatele teed anda?
Vasta

(08-09-2017, 08:46 AM)hulgus Kirjutas:  ....
Kaherealine tänav, asula piiril (Tartu, Riia tn ringile minev suund), mina esimeses reas peatun, et jalakäijad, napp üle meetri koolijütsid üle lasta.
Vasakus reas tuleb 4 (neli!) autot, kes hoogu vähendamata tähistatud ülekäigurajal mööda tuhisevad. Krooniks keerab selja tagant välja veel 5.-s kes mõistmata mis toimub üritab ka mööduda. Kui juhiukse pärani lükkasin, et vihjata lastele ülekäigurajal, kes minu auto ees ootasid, siis jäi küll seisma, aga signaaliga. Hea, et jõmmidele olid sõnad peale loetud, tulid ettevaatlikult. Aga mis siis kui...?
Vöödid on, märgid on, kas vahepeal on LS muudetud, et õhtusel tipptunnil pole vaja jalakäijatele teed anda?
Veidi on küll seadust muudetud, et vöötraja ees ootava inimese ees ei pea seisma jääma. Üle vöötraja peab laskma inimese, kes on tee ületmist juba alustanud st. astunud vöötrajale. Kui koolijütsid seisid aga kõnniteel ning polnud ühe jalaga vöötrajale astunud siis otseselt pole kohustust üle lasta. Viisakas muidugi oleks kui kõrval reas auto on juba peatunud. Kui aga jalakäijad olid juba vöötrajal ja teised juhid vahetult nende eest läbi sõitsid on muidugi teine lugu.

Iseenesest sellest seadusemuudatusest on reaalselt kasu ka. Eelmise seaduse ajal tegi üks politseinik Pärnu linnas ühele parimale sõbrale kaks korda (erinevatel aegadel) trahvi selle eest, et viimane vöötraja otsas kõnniteel omavahel jutustavaid vanaprouasid üle ei lasknud. See et nood naisterahvad vestlesid omavahel ega plaanindki üle minna ei loe, seisma oleks pidanud jääma ja veenduma et nad ei taha üle minna.

Aga võimalik et mõnes peres (kus nt. juhilubadega vanemat pole) ei teatagi seda, et nüüd peab ülekäigurajale astuma tee ületamiseks. Nii võibki mõni ettevaatlik koolijüts kõnniteele jääda vöötraja ette nii et autod vuhisevad mööda kuni mõni viisakas juht leidub.

Aga viimasel ajal üks asi millest mina aru ei saa on see, et ratta seljas jalgratturitele antakse teed reguleerimata ülekäiguraja ületamisel autode poolt kuigi autodel on eesõigus. Olen ka sellel teemal vestelnud mõne juhiga ja osad leiavadki et see võiks olla elementaarne viisakus. No siis võiks ju peateel auto anna teed märgi alt tulevatele teistele autojuhtidele ka viisakusest teed anda, mitte ülbelt peateel sõitma. Liikluseeskirjad on loodud ikka liikluse reguleerimiseks ja sujuvaks liiklemiseks ja tuleks ikka nendest lähtuda, mitte sellest mis tundub kellegile viisakas.
Vasta

Jube tobe jah, et LE paistab osaliselt kehtima vaid siis, kui sinise triibuga auto liiklusvoolus osaleb.
Eile vaatasin, kuis mingi mersu linnamaasturi moodi kolakas Vabakal(vabaduse pst.tallinnas) traalivaalitas. Ilma igasuguse suunata rammis vähemalt kümme korda reast-ritta ja kõige tipuks jäi siis Laagris rongi tõkkepuu taha seisma. Lootsin juba kokkupõrget, aga ju tal siis natuke enesealalhoiuinstinkti ikka oli. Arvatavasti olid isesõitva auto katsetused või midagi.
Vasta

(08-09-2017, 09:38 AM)mossepower Kirjutas:  Aga viimasel ajal üks asi millest mina aru ei saa on see, et ratta seljas jalgratturitele antakse teed reguleerimata ülekäiguraja ületamisel autode poolt kuigi autodel on eesõigus. Olen ka sellel teemal vestelnud mõne juhiga ja osad leiavadki et see võiks olla elementaarne viisakus. No siis võiks ju peateel auto anna teed märgi alt tulevatele teistele autojuhtidele ka viisakusest teed anda, mitte ülbelt peateel sõitma. Liikluseeskirjad on loodud ikka liikluse reguleerimiseks ja sujuvaks liiklemiseks ja tuleks ikka nendest lähtuda, mitte sellest mis tundub kellegile viisakas.
+1.
Ei saa mina ka sellest aru, miks igale ratturile igal juhul teed tuleb anda.
Mitte et mul selle vastu midagi selle vastu oleks, kui sõites teed ületab. Saamegi kõik rutem minema.Ja isegi maha ei pea ronima, kui ta vähemalt seisma jääb ja ma ta soovist aru saan. Aga need kuramused ei vaata enam kummalegi poole, keeravad/sõidavad julmalt ette ja kui selle eest pasunat lastakse, jääb veel õigust ülegi ja tullakse õiendama.
Vasta

Loeme veelkord mõttega läbi.
§ 17.  Tee andmise üldised kohustused
(5) Mitterööbassõiduki juht peab andma teed:
 1) sõiduteelt ära sõites jalakäijale, tasakaaluliikuri juhile, robotliikurile, jalgratturile ning mopeedi- ja pisimopeedijuhile, kui teeandmise kohustus ei ole liikluskorraldusvahenditega reguleeritud teisiti;
[RT I, 04.07.2017, 7 - jõust. 14.07.2017] 
 2) jalakäijale, jalgratturile, tasakaaluliikuri juhile, robotliikurile ning mopeedi- ja pisimopeedijuhile, kes ületab sõiduteed, millele juht pöörab, kui teeandmise kohustus ei ole liikluskorraldusvahenditega reguleeritud teisiti;
[RT I, 04.07.2017, 7 - jõust. 14.07.2017] 
§ 25.  Sõidutee ületamise nõuded
 (7) Reguleerimata ülekäigurajal peab jalakäija enne sõidutee ületamist hindama läheneva sõiduki kaugust ja kiirust, andma juhile võimaluse kiirust sujuvalt vähendada või seisma jääda ja veenduma, et juht on teda märganud ning sõidutee ületamine on ohutu.
§ 35.  Juhi kohustused jalakäija, tasakaaluliikuri juhi, robotliikuri ja jalgratturi ohutuse tagamisel
 (2) Lisaks käesoleva seaduse § 17 lõikes 5 sätestatule peab juht andma teed jalakäijale:
 1) tagurdades;
 2) kes lõpetab sõidutee ületamist, kuigi juhile on süttinud foori lubav tuli või reguleerija on andnud liikumist lubava märguande.


 (3) Juht peab igal pool andma teed valge kepiga või juhtkoeraga liikuvale pimedale jalakäijale.
 (4) Reguleerimata ülekäigurajale lähenedes peab juht sõitma sellise kiirusega, mis on piisavalt väike, et mitte ohustada jalakäijat, kes on astunud või astumas ülekäigurajale. Vajaduse korral peab juht seisma jääma, et võimaldada jalakäijal sõiduteed ületada.
 (5) Kui reguleerimata ülekäiguraja ees on pärisuunavööndis kõrvalrajal seisma jäämas või jäänud sõiduk, ei tohi juht sellest sõidukist mööduda vahetult enne ülekäigurada ega ülekäigurajal, vaid peab ülekäiguraja ees seisma jääma. Ülekäigurajale tohib juht sõita pärast seda, kui ta on veendunud, et ta ei ohusta ülekäigurajale astunud või astuvat jalakäijat.
Vasta

Sotsmeediast leitud liikuvat pilti kah vahelduseks, kus kõik on korraga mustad lambad ja justkui kannatajad kah samal ajal:



Ja siis väike rapsakas rekkajuhi poolt:

Vasta

(08-09-2017, 03:05 AM)viplala Kirjutas:  WingWingWing

Saad ju ise ka aru, et vasakule välja pööratud ratastega autos vasakpööret oodates määrab juba puhas füüsika, et Sa lihtsalt pead vastutulijale ette liikuma, kui miski Su kaarikut tagant tõukab. Otseasendis esiratastega on fifti-siksti võimalus, et vastusõitjaga kokku ei põrkagi. Minu arust päris hea võimalus. Big Grin

Aga sellest muust jurast gaasi ja pedaalide kohta ei saanudki aru. Päevad?
Vasta

(08-09-2017, 22:39 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-09-2017, 03:05 AM)viplala Kirjutas:  WingWingWing

Saad ju ise ka aru, et vasakule välja pööratud ratastega autos vasakpööret oodates määrab juba puhas füüsika, et Sa lihtsalt pead vastutulijale ette liikuma, kui miski Su kaarikut tagant tõukab. Otseasendis esiratastega on fifti-siksti võimalus, et vastusõitjaga kokku ei põrkagi. Minu arust päris hea võimalus. Big Grin

Aga sellest muust jurast gaasi ja pedaalide kohta ei saanudki aru. Päevad?

Proovi ennast kujutada hästi koheva ja hästi kõrge pilve peal istumas, hästi suure punase näpuga vibutamas kõikjale enda all laiuvale Eestimaale, tema teedele ja juhtidele. Ja sealt ülevalt tuleb eksimatu hääl... kõik te saamatud, kes te vasakpöörde ajal rattaid vasakule väljakeeratuna hoiate, olete mõtlemisvõimetud oinad. Ja nüüd vaata peeglisse, tegelt tahavaate omasse, siis kui näiteks tööle või poodi sõidad ning mõnel ristmikul toppama jääd enne vasakpööret... vaata hoolega kuhu su rooliratas näitab enne keeramist... Aga mis siin ikka vaielda. Internet ongi ideaalide pärusmaa.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(09-09-2017, 00:36 AM)viplala Kirjutas:  
(08-09-2017, 22:39 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-09-2017, 03:05 AM)viplala Kirjutas:  WingWingWing

Saad ju ise ka aru, et vasakule välja pööratud ratastega autos vasakpööret oodates määrab juba puhas füüsika, et Sa lihtsalt pead vastutulijale ette liikuma, kui miski Su kaarikut tagant tõukab. Otseasendis esiratastega on fifti-siksti võimalus, et vastusõitjaga kokku ei põrkagi. Minu arust päris hea võimalus. Big Grin

Aga sellest muust jurast gaasi ja pedaalide kohta ei saanudki aru. Päevad?

Proovi ennast kujutada hästi koheva ja hästi kõrge pilve peal istumas, hästi suure punase näpuga vibutamas kõikjale enda all laiuvale Eestimaale, tema teedele ja juhtidele. Ja sealt ülevalt tuleb eksimatu hääl... kõik te saamatud, kes te vasakpöörde ajal rattaid vasakule väljakeeratuna hoiate, olete mõtlemisvõimetud oinad. Ja nüüd vaata peeglisse, tegelt tahavaate omasse, siis kui näiteks tööle või poodi sõidad ning mõnel ristmikul toppama jääd enne vasakpööret... vaata hoolega kuhu su rooliratas näitab enne keeramist... Aga mis siin ikka vaielda. Internet ongi ideaalide pärusmaa.

Lamba jutt.
Vasakpöörde ootel rataste otse hoidmine, libedal katkendlik pidurdamine (vajadusel piduri vabastamine auto juhtimiseks) jms. taolised juhtimisvõtted ei ole mitte midagi erakorralist. Mõtleva autojuhi jaoks peaks need olema kenasti sisse harjutatud ja elementaarsed.

Päris kurb lugeda, et muidu tihti asjalike postitustega silma paistnud ksf. arvab, et seda on palju nõutud. Kangesti jääb tänapäevaste "autojuhtide" õpitud abituse mulje (sõitsin kraavi, sest ABS läks katki).
Vasta

(09-09-2017, 00:45 AM)zazik Kirjutas:  Lamba jutt.
Vasakpöörde ootel rataste otse hoidmine, libedal katkendlik pidurdamine (vajadusel piduri vabastamine auto juhtimiseks) jms. taolised juhtimisvõtted ei ole mitte midagi st. i jaoks peaks need olema kenasti  ja elementaarsed.

 lugeda, et muidu tihti asjalike postitustega silma paistnud ksf. arvab, et seda on. Kangesti jääb tänapäevaste "autojuhtide" e mulje (sõitsin kraavi, sest ABS läks katki).

Wau, järjekordne tase ruudus. Rataste hoidmise suunast saab liikluse abituse etalon. Mõtlev autojuht, erakorraline, sisse harjutatud, päris kurb,  palju nõutud, õpitud abitus...

Ma jätkaks veits veel... Purjus, sinu laps, surm, kas tõesti, elu, meie ühiskond, sinu, issand tule appi... Järgmiseks korraks kopi pastet teile või miks ka mitte mõnele erakonnale, kollane raputamulje ju sama mida muljetada.

Kas tõesti ongi elu nii must-valge, et kui me netis ei hoia rooli otse vasakpöördel, oleme me (sry mina) kohe alaväärtustatud mõtlemisvõimetud isikud? Proovvaadata natukenegi kaugemale oma klaveri äärest. Vaata mida sa ise teed ristmikul siis, kui sa ei mõtle oma auto rataste asendile. Ära plähmerda siin teemas... sa oled täpselt see keda sa siin interneti teemas kogu hingest vihkad. Homme sõidad tööle, siis vaata mida sa ristmikul teed... tegelt... homme sa kontrollid ennnast aga ehk kunagi tuleb sul meelde kui rattad välja on keeratud... kindlasti ei maini sa seda mitte kunagi mitte kellelegi, aga sul tuleb meelde. 

Ühesõnaga järjekordne pseudoprobleem, mille vastu me eksime iga jumala päev nagu muude ideaalteemade vastu elus, kuid mida saab alati röökides teistele eeskujuks tuua unustades enda osalust selles süsteemis (eriti irtuaalselt Smile.

Elu/liklus ei ole must/valge. Teie ei ole ideaalid, Mina ei ole. Te eksite samamoodi nagu mina ja teised. Te oletegi samad inimesed kellest liiklus koosneb Te ei ole liiklusjumalad. Neid ei ole päriselus olemas. Need eksisteerivad vaid virtuaalselt...siin ja praegu...

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ei istu ma pilve peal ega jaga Püha Teadmist. Enamus minu karmimaid väljaütlemisi tulenevad sisekaemusest peale järjekordset kordasaadetud sigadust. Enamasti on kannatajaks pesumasin, mis peab hakkama saama pruunide triipudega, on ka hinnalisemaid õppetunde olnud... Aga erinevalt keskmisest eestlasest julgen ma püsti tõusta ja öelda, et mulle see või teine asi ei meeldi. Ja seda ka rahvast täis saalis, mitte ainult peldiku taga!

Ma jään endiselt seisukohale, et praeguse lokkava pohhuismi ajastul on vasakpööret väljapööratud ratastega ootav inimene samasugune ettemõtlemisvõimeta tegelinski, nagu seda on maanteel tagastangest kahe meetri kaugusel sõitev pepulemb või tühjal teel õhuvahega ettereastuv sitapea. Kõigi nende tegevuse ühine nimetaja on hoolimatus ja mõtlematus. Mida ma ei ole nõus vaikides taluma. Kui see kellelegi ei sobi, siis pole midagi teha - tuleb ära kannatada või esitada mulle argumenteeritud seisukohad nii, et ma nendega nõustuda saaks. Isand Viplala jutus ma ühtegi argumenti ei märganud, demagoogilisi hüüdlauseid aga küll.

Mul on avalik küsimus isand Viplalale: mille kuradi pärast Sa nii leili läksid? Kas tabasime hella kohta? Kui Sinul on kombeks oodata vasakpööret väljapööratud ratastega, siis on see Sinu valik. Sul on selleks õigus, ükski seadus seda ei keela. Et mina sääraseid autosid kohates muutun valvsaks ja jälgin hoolikalt sellise ootaja taga toimuvat, on minu asi. Siinkohal tervitused sellele halli Hyundaid juhtinud mammile, kes eelmisel nädalal sarnases situatsioonis sundis mind tegema põdratesti, kuna nõksas end lahja meetri minu sõiduritta. Tõenäoliselt libises jalg sidurilt ja auto hüppas paar meetrit edasi, seiskudes nõksakuga. Mul oleks olnud õigus talle kalanäoga sisse kütta, kuna vasakpööraja PEAB andma teed otseliikujale. Aga kuna elu on näidanud, et mammi lääpas välimusega mittemidagiütlevas autos on väga ettearvamatu juht, siis olin valmis reageerima. Seekord oli õnne ja ruumi. Iga kord ei pruugi olla...

Oi, kui kahju mul oli, et olin liikvel pereautoga ja mitte oma mahakandmist ootava töökaarikuga...Sad
Vasta

(07-09-2017, 09:01 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Mina rekkajuhina võin ju rooli rabada paremale kraavi suunas. Siis saad müksu "Opeli" paremasse tagumisse nurka ja ikka lendad vastassuunda. On Sul rattad välja keeratud või ei ole.

Miskipärast tundub mulle, et ZIL on siin praegu ainuke mees, kes asja ära tabas.... Toungue

Teised pole elus vist mitte kunagi piljardit mänginud ega oma ettekujutust, kuidas need pallid ikkagi täpselt liiguvad, kui riivaka saavad.

Teine asi on see, et keegi vaidlejatest või oletajatest, (et rattad viltu oodati vasakpööret) võiks vastata küsimusele: kes keeras Opeli rattad pärast laksu otseks tagasi?
Vasak esiratas on täiesti otse, parem on pisut sisse pööratud, tõenäoliselt roolilati paigaltnihkumise tagajärjel....

See, et rattad viltu oodati oli ju vaid huupi oletus. 

Aga üldiselt, kas inimesed ootavad vasakpööret väljapööratud rattaga, siis vist pigem ikka mitte.
Vblla ainult "kiireltsõitvad" tagaveolised, kes kannakat s.o. tagasipööret tahavad teha. Aga mida sa selle esiveolise püsikaid seal kohaltvõtmisega ikka ragistad, kukuvad laiali ka veel... Big Grin


...
Vasta

(09-09-2017, 09:48 AM)stihl Kirjutas:  
(07-09-2017, 09:01 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Mina rekkajuhina võin ju rooli rabada paremale kraavi suunas. Siis saad müksu "Opeli" paremasse tagumisse nurka ja ikka lendad vastassuunda. On Sul rattad välja keeratud või ei ole.

Miskipärast tundub mulle, et ZIL on siin praegu ainuke mees, kes asja ära tabas.... Toungue

...
Ei ole ainuke, aga säärase kaaluvahe puhul ei ole oluline, mispidi need rattad olid. Kui kiirrongi alla jääda, pole ülikonna värvil tähtsust. Big Grin
Kui müks on kerge (isand ZIL ju mainis "kerget müksu") liigub auto rataste määratud suunas. Alles siis, kui löögi energiast piisab rehvide haardumise ületamiseks, saab hakata piljardikuulist rääkima. Ning ka siis ei ole meil tegu vabalt veereva jäiga keraga, vaid märkimisväärset vastupanu osutava lohiseva deformeeruva kehaga. Kes ei usu, võib proovida asfaldil autot nurgast eest lükata. Jube jörm mees peab olema, et seda suuta. Ning protsessi käigus läheb auto märkimisväärselt katki.
Samas - kõigile oleks parem, kui vasakpöörajatele ei sõidetaks tagant otsa, eksole Big Grin
Vasta

See ratturitele tee andmise teema on küll kõrgele üles jäänud aga...

... ei saannud oma mula lisamata jätta. Smile
See seadus ei ole tehtud autojuhtide jaoks, et te ei pea enam ratturitele teed andma. Vaid see tehti ratturite jaoks, et nad saaksid aru, et kui tullakse hooga ratta seljas ülekäigurajale ja alla jäädakse siis ei ole autojuht süüdi vaid ollakse ise süüdi. Ning peale haiglast pääsemist tuleb neil autole tehtud kahju hüvitada.
(On ka ratturite hulgas idioote, kes ei mõista, et liikluses autoga põrkudes saab rängalt vigastada või surma tema mitte autojuht ja seda isegi siis kui tal on õigus)

Nagu siin teised ütlesid, et lasen üle kuna on viisakus. Eks ta suurusjärk nii on kah. Oma õiguse igal pool nui neljaks kasutamine (kas ise või teised laibaks aga õigust tuleb kasutada) on totrus kuubis ja kahjuks suht levinud. Lasen ise ka üle vastavalt olukorrale (tema ja minu kiirusest ning veel mõnest tegurist lähtuvalt (ohutus)). Sellist suhtumist, et mittemingil juhul ei lase, sest mul on õigus ei ole oma peakolu sees leidnud.

Mõnipäev tagasi tsikliga Paldiski mnt EMHI juures möödasõitu tehes vastutulev auto keera otse peale mulle (ta arvas, et tegin liiga nappi möödasõitu ja tahtis mulle õpetust anda).
Õnneks oli tsiklil mõni kw veel varuks ning täis linnu lahti lastes lõppes möödasõit kiiremini kui vastutulev töllakas silma pilgutada suutis. Jah vastutulija oli oma suuna vööndis ning süüdi oleks mina jäänud (tõenäoliselt postuumselt) Tee on seal nii lai, et mahuks ka autole kolmanda raja teha keskele rääkimata siis tsiklist. Kas see oma õiguse tagaajaja (enda arust maailmaparandaja) tunneb siis suurt headmeelt ning loeb päeva korda läinuks kui minu või kellegi teise kolju sisu läbi visiiriaugu talle salongi voolab?

Kõik need nui neljaks, karv pooleks mul on õigus tegelased võivad per*e minna. Lisaks reeglitele ongi liikluses väga tähtsal kohal viisakus. Kui selline asi puudub trügi ühistranspordis mutikestelt istekohti ära võttes (vähmalt ei saa keegi surma)
Vasta

Jalgrattal ülekäigurajale lähenedes näen autot tulemas, panen ühe jala maha aga rattalt maha ei roni. See peaks olema küllaldane märguanne autojuhile, et kavatsen raja ületada sõites. Ometi pakutakse mulle teed ja mina ju sõita ei tohi. Rattalt maha tulla ka ei taha. Autojuhid peaksid ikka teadma mis ja kuidas aga nad on nii õrnaks tehtud, et parem seisavad ja ootavad. Ilmselt oleks vaja rohkem teavitust nagu kunagi "Ringliikluse " ajal oli. Tädi Maalini on muidugi raske jõuda, sest tema "Izaura" ja "Lihtsalt Maria" vahepeal askeldab köögis perele süüa tehes või nõusid pestes.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(09-09-2017, 17:00 PM)Madlobster Kirjutas:  ...
Kõik need nui neljaks, karv pooleks mul on õigus tegelased võivad per*e minna. Lisaks reeglitele ongi liikluses väga tähtsal kohal viisakus. Kui selline asi puudub trügi ühistranspordis mutikestelt istekohti ära võttes (vähmalt ei saa keegi surma)

Sõltub asjaoludest, proua Packeriga kohtumine võib ka letaalse järelmi anda.

Muus osas jämedalt õige, kuigi ma päris hästi ei suuda mõista tsiklimeeste halamist autojuhtide väidetava terrori üle olukorras, kus nad ise ronivad valesse kohta. Aga nagu ise mainisid: nõrgem tõstetakse pärast kotis kaubikusse. Ja tugevamal on päev lihtsalt rikutud.

Väga kuvav on ka see, et liiklusviisakuse olulisusest räägib tsiklist, kes eelmises lauses on just sama seltskonna saatnud istelihase piirkonda. Big Grin
Vasta

(09-09-2017, 20:28 PM)v6sa Kirjutas:  Sõltub asjaoludest, proua Packeriga kohtumine võib ka letaalse järelmi anda.

... Aga nagu ise mainisid: nõrgem tõstetakse pärast kotis kaubikusse. ...

Eee ... koogelmoogel ei aidanud, kes/mis on see pr Packer? Pole sellise žargooniga tuttav.

Aga olen aastakümneid promonud et kogu LE tuleb ümber kirjutada ühte lausesse: Suuremal on alati eesõigus

Jalakäija annab teed sääreväristajale ja rekkamees vedurijuhile. See on kõikse rohkem nii keskkonda (vähem suurte masinate kiirendamisi) kui ka inimelusid (tead, et alati võidakse sust karistamatult üle sõita) säästev.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne