Lööktrell kodukasutusse
#1

Kuna vana flex andis lõplikult saba, siis olen uue otsingul.
Vaja teist põhimõtteliselt koduseks kasutamiseks (kardinapuud, elektri kaabeldus, vanade keraamiliste plaatide piikamine jne.)
Kuus korra, paar käin ka inimesi aitamas elektri töödega.
Üldiselt siis nädalas tund või paar tarvitaks.

Endale jäi silma hetkel:
https://www.k-rauta.ee/p/puurvasar-makit...-800w/3c0h

Kiitke/laitke/jagage kogemusi muude masinatega.

Eelarve kusagil 180 kohaliku.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#2

Konkreetse viguri isa või vanaisa on mul korteri remontinud ja maja ehitanud, vahest küla peal ka käinud. Korpusel mõned kriimud ikka on, muust küll aru ei saa, et väsiks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Mul nõks vanem mudel (reguleerimis nupp on küljepeal, uuel mudelil all)  töötab väga hästi ja rahul.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#4

Lööktrell võib ka maailma parim olla, aga puurimine on piin kui ei ole korralikud puurid. Ma enam mingeid nö. suvalisi puure näha ei taha, müts maha selle komplekti ees, soovitan: https://www.stokker.ee/sds-plus-p4p-look...-841765061
Vasta
#5

(12-09-2017, 18:54 PM)Naabrivana Kirjutas:  Mul nõks vanem mudel (reguleerimis nupp on küljepeal, uuel mudelil all)  töötab väga hästi ja rahul.
Täpselt sama siin. Olen seda vanema mudeli drelli "amprilõhnani" piinanud 82mm temantkrooniga läbi 50cm paksuse vundamendi, millest suurem osa põllukivid, kahte auku puurides ja ei drellil häda kedagist. Kui saad samaväärse, siis kodukasutusse küll. Räägitakse küll et kvaliteet pidi olema Makital viimasel ajal alla käinud ja/või vuhvel-Makitad müügil. See on küll NSR jutt, aga tasub kontrollida. 
Hea lahendus on Boschi sinine (profi)seeria. Kui see õnnestub Boschi kodulehel ära regada, on tegemist originaaliga ja kodukasutuses peaks antama 3a garantiid. Sõber võttis Boschi maakodu 1m paemüüridesse aukude puurimiseks ja ei ole samuti kurtnud.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#6

Kes neid uusi mudeleid teab. Mul kümne aasta vanune Boschi oma: kaks käiku, sujuv pöörete muutmine ja löök. Vahetatud padrun ja vähemalt kaks korda harju. Puurinud igasuguseid auke ja avasid, seganud segusid teadmatul hulgal. Moment on väga super, keerab käest ära küll kui hooletu oled ja laisalt hoiad. Pikemal tööl läheb päris soojaks, aga haisema pole hakanud ja suits on kõik sisse jäänud.

P.S. Uue aja Boschi riistadest ei ole nii heal arvamusel.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#7

(12-09-2017, 21:14 PM)metsakohin Kirjutas:  Kes neid uusi mudeleid teab. ....

P.S. Uue aja Boschi riistadest ei ole nii heal arvamusel.

Pakuks kindlama variandina samasse hinnaklassi  https://www.tooriistamaailm.ee/kombivasar-dewalt-d25134k-sds-plus-13-mm-padrun

 on millegipärast nendesse rohkem usku kui makita laiatarbekaupa. Töö juures said makita akutrellid kuidagi väga ruttu otsa, nüüd viimane komplekt on küll päris asjalik. Aga endale võtsin ikka DeWalti.
Vasta
#8

Mul kah taoline DeWalt. Vahepeal puurimissuuna muutmise lüliti nöökis, aga on vist ise tervenenud.
Poes väideti, et praktikud kiidavad DeWalti lööki ja peavad Makitast paremaks. Seda võrdlust mul pole, aga hiinakat ma enam löögiks küll kätte ei võta - DeWalt lööb hulka-hulka paremini ega väsita kätt.
jõumomenti piirava "kõristi" tundlikkus on kah mõistlik - töö saab tehtud ilma ennast või masinat lõhkumata.

Espakis oli see trell pikalt korralikus ales.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#9

Võibolla jääb veidi kalliks (praegune uuem alternatiiv: https://www.stokker.ee/kombivasar-uhev-2...-477862657 ), mul selline: https://www.stokker.ee/video/metabo-uhe-...e-tooriist
Vasta
#10

No ma ei tea, kas tohin üldse siia midagi kirjutada, aga panen siiski ...
Ükskord läks mul segutegemise trell katki ja pidin kiiresti poest midagi asemele võtma. Kuna tihti on vaja ka meiseldada ja kive puurida mõtlesin, et võtan lööktrelli. Sõitsin siuhh bauhausi ja miskit 80euri eest oli seal pirakas trell saadaval. Segu tegemiseks oli vaja ka padrun osta, kuna muidu käisid asjad kiirkinnitusega otsa. Vastavat padrunit ise ei leidnud ja küsisin müügimehe käest. Pisteti pihku üks ja läksin maksma. Seal selgus muidugi, et padrun oli sama kallis, kui trell, aga valikut ka polnud. Esimesel võimalusel keevitasin vana puuri kiirkinniti seguvispli otsa. Paar korda sain selle isegi sealt pooleks, puur on rabe. 
Mingi aja pärast ostsin päris segutegija ka uue ja trell on kasutusel nüüd ainult sihtotstarbeliselt. Ja mis kõige hullem, probleeme pole olnudki. Tööd on tal kindlasti rohkem, kui kodukasutuses tavaliselt. Ühe kamina lõhkumisel arvasin küll, et tööfront on nii suur ja äge, et nüüd lõpeb küll ära. Ei lõppend.
Kui see trell ära lõpeb, ostan jälle miski taolise odavriista. Pole mõtet suurt raha seal all hoida.
Kui kedagi huvitab, võin ka nime vaadata ja siia üles panna.
   
Pilt ka kenasti ausast riistast.
Vasta
#11

hetkel puurin kivi ja meiseldan miskise hundai drelliga ca 800w ja rahul kusjuures on ka segumasin ja freesin ka 125 mm avasi kivisse.suvel ostsin makita väikse kiire drelli ka miski 700 w.
sõltub mida sa puurida tahad,kui kivi siis madalad pöörded,metall siis peened puurid tahavad kiiremaid pöördeid,jämedamad jälle vastupidi ja puit tahab jälle kiireid pöördeid eriti veel kui soovid puhast pinda.
Vasta
#12

mul on ka see kõige vanem makita trell ja rahul viimased 8 aastat, kunagi oli ka makita akutrell ja olin rahul aga uus makita trell mis mul on see on küll täielik hiina saast ja suvaline bauhofi powerpluss 5 aastase garantiiga oleks vast sama kõva tööriist
Vasta
#13

Võtab täitsa kukalt sügama nüüd.
Kas riskida uue, võibolla hiina kvaliteediga makitaga või minna poodi seda dewalti vaatama.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#14

(13-09-2017, 21:01 PM)rocker Kirjutas:  Võtab täitsa kukalt sügama nüüd.
Kas riskida uue, võibolla hiina kvaliteediga makitaga või minna poodi seda dewalti vaatama.

Kõik makita akuriistad vahetasin  Ryobi vastu ja elu on jälle lahe. Vanaaegne makita oli kl hea a uued on sellised kahtlased jah. El. trelli uut pole omanud a ryobi on kl kõvasti piinatud ja veel kestab.
Vasta
#15

(13-09-2017, 20:52 PM)maisalup Kirjutas:  ...kunagi oli ka makita akutrell ja olin rahul aga uus makita trell mis mul on see on küll täielik hiina saast ja suvaline bauhofi powerpluss 5 aastase garantiiga oleks vast sama kõva tööriist

Võiks ikka konkreetse mudeli ka kirja panna. Üldstiilis kõik rämps ei anna mingit infot ja edasi kuidagi ei aita.
Endal kasutuses Makita DHP481 akulööktrell. Keerab hooletumal hoidmisel lihtsalt käe kahekorra ja pika 38mm puidupuuriga ei ole visanud ka kunagi amprilõhna, mida lahjemad Makita DDF456 tegid. 
Oma osa on ka minu Makita usul see, et igasugu erinevaid tööriistu on saadud Osta.ee, Kuldsest Börsist ikka tunduvalt soodsamalt poehinnast, samuti akusid.
Vasta
#16

(13-09-2017, 21:31 PM)klemm Kirjutas:  Kõik makita akuriistad vahetasin  Ryobi vastu ja elu on jälle lahe. Vanaaegne makita oli kl hea a uued on sellised kahtlased jah. El. trelli uut pole omanud a ryobi on kl kõvasti piinatud ja veel kestab.

Vat mul olid vanasti AEG trellid, sinised. Nüüd ostsin mõned aastad tagasi oranži ja see on p.sk. Pärast seda läksin üle DeWalti riistadele, paari aastaga pole veel pidanud pettuma, aga küll jõuab Big Grin
Makitad just vanad olid töö juures kuidagi nadid, 2 komplekti tuli välja vahetada lühikese ajaga ja eriti palju nad tööd ei teinud. Lisaks olid mul käeshoidmiseks väga ebamugavad, jämeda käepidemega minu väikese käe jaoks ja rasked. AEG trell istus tasakaalus käes ja tundus nagu ei kaalunudki midagi, tõenäoliselt selle hea balansi tõttu. Nüüd uus Li-akudega trellide komplekt on küll kestnud juba mõne aasta ja võib rahul olla.

Aga vist on igal tootjal mingit nn hiina rämpsu ja korralikke asju. Mul sai AEG trelli asemele tellitud netipoest Hitachi ( no otsisin ikka väikest ja kerget trelli), sama hiinakas, ebamäärasest plastmassist käkerdis. Samas nt Hitachi lintlihvija on jätnud siiani igati toeka ja kvaliteetse mulje. Miks netipoest , katsumata, maaka rõõmud, linnapoodidesse minek tähendab terve riigitööst vaba päeva rasikulaskmist.
Vasta
#17

(13-09-2017, 21:59 PM)meli666 Kirjutas:  Oma osa on ka minu Makita usul see, et igasugu erinevaid tööriistu on saadud Osta.ee, Kuldsest Börsist ikka tunduvalt soodsamalt poehinnast, samuti akusid.

Makitasid on jah kõik ehitusobjektid ja kuurid täis, spizdiitatuid on hea lihtne müüa, levinud kaup. Mingit haruldust müües on kerge vahele jääda.
Vasta
#18

(13-09-2017, 22:06 PM)honkomees Kirjutas:  Makitasid on jah kõik ehitusobjektid ja kuurid täis, spizdiitatuid on hea lihtne müüa, levinud kaup. Mingit haruldust müües on kerge vahele jääda.

Tegemist on olnud ikka uute passidega asjadega. Kuskil ehitusobjektil pooleldi segu sisse uppunud ja ära aetud asja ostmisesse suhtun skeptiliselt.
Konkreetne näide, Osta.ee müüdava hind:
https://osta-ee.postimees.ee/uus-makita-...src=search
Makservi hind:
http://www.makserv.ee/toode/akulooktrell...81z-akuta/
Tegelikult müüdi ka Ostas seda sama trelli vahepeal 130.- eest.
Olen mõelnud, et kas ikka niipalju odavam Makita on ikka täpselt seesama esinduses müüdavaga. Samas on ka esiduse omal Made in China ilusti peal. Võta kinni, kas on Stihl-Steel teema või mitte. Ilmselt täpselt sama nimega vufflit vist ikka sisse tuua nii lihtsalt ei saa.
Vasta
#19

Makitat pole kasutanud aga odava otsa sinine bosch on kestnud aastaid, saanud piina kõvasti ja sama hea kui ostes. Maksin umbes 90£, oli kombo koos 12v akutrelliga, see oli uk-s. 
 Samas olen suutnud ära killida(segu segamisega) hilti te-6c, mille ostsin uuena, õnneks oli garantii viimane kuu ja tehti korda tasuta,  arve oli muidu suurem kui uus trell maksis, aga väga mugav oli küll kasutada. Hiltil on ka väga head sds kivipuurid, lausa lust oli nendega lasta võrreldes tavaliste lutsudega. Hilti te-6s-i ka kasutanud, sellel on hea nõrgema löökpuurimise valik, kui ei taha väga lammutama hakata.
  Kas akuga pole mõelnud, kui muud akuriistad olemas siis peaks saama mugavuse ja hea hinna sama aeg, siis kui ostad nii öelda palja trelli. Omast kogemusest võin öelda, et elektri töid tehes on tihti vaja vool välja võtta ja siis hea akukaga põristada.
Vasta
#20

(13-09-2017, 23:20 PM)Kult Kirjutas:  Makitat pole kasutanud aga odava otsa sinine bosch on kestnud aastaid, saanud piina kõvasti ja sama hea kui ostes. Maksin umbes 90£, oli kombo koos 12v akutrelliga, see oli uk-s. 
 Samas olen suutnud ära killida(segu segamisega) hilti te-6c, mille ostsin uuena, õnneks oli garantii viimane kuu ja tehti korda tasuta,  arve oli muidu suurem kui uus trell maksis, aga väga mugav oli küll kasutada. Hiltil on ka väga head sds kivipuurid, lausa lust oli nendega lasta võrreldes tavaliste lutsudega. Hilti te-6s-i ka kasutanud, sellel on hea nõrgema löökpuurimise valik, kui ei taha väga lammutama hakata.
  Kas akuga pole mõelnud, kui muud akuriistad olemas siis peaks saama mugavuse ja hea hinna sama aeg, siis kui ostad nii öelda palja trelli. Omast kogemusest võin öelda, et elektri töid tehes on tihti vaja vool välja võtta ja siis hea akukaga põristada.

Hilti mönu sain tunda kui uude ruumi töstukeid paigaldasin,esimesed kolm auku puurisin oma Boschiga
siis tuli naabri mees ja ütles et ole hea ja proovi korra minu Hiltit ... Jah vahe nagu Lada vs Maybach Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne