Lööktrell kodukasutusse
#21

Minul on kodukasutuses Makita BDF456 padrun loksub mis kole ilgelt käib närvidele, korda saaks kui vahetaks korpuses oleva reduktori tervenisti välja ja siis pole veel kindel, et viga selles on, võibolla ontrelli  korpus ise ka vigane. Odavam on uus osta aga ennem tapan teda veel ja vaatan millal suitsu välja viskab 74mm augusaega plekki saagides viskas kärssa ja andis tunda, et järgmine trell võiks olla juba vähemalt 90nm.  
Vastu pidanud lööktrell on hr2230
Akukat ostes kiibitsesin milwaukeed ka, aga laadimise pikkus sai saatuslikuks...
Vasta
#22

(13-09-2017, 08:23 AM)motamees Kirjutas:  No ma ei tea, kas tohin üldse siia midagi kirjutada, aga panen siiski ...
Ükskord läks mul segutegemise trell katki ja pidin kiiresti poest midagi asemele võtma. Kuna tihti on vaja ka meiseldada ja kive puurida mõtlesin, et võtan lööktrelli. Sõitsin siuhh bauhausi ja miskit 80euri eest oli seal pirakas trell saadaval.

Pilt ka kenasti ausast riistast.
 Minumeelest on nood AlphaToolsi asjad Einhell'id, lihtsalt Bauhaus on oma brändi teinud miskipärast.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#23

Võtsin "riski" ja soetasin ikkagi esimeses postis mainitud makita.
Kuna sain sellest k-rauta hinnast veel rohkem kui 20 eurikut odavamalt, siis enam pikka mõtlemist polnud.
Esimesed katsetused tehtud ja ise väga rahul.
Eks näis siis kaua kestab.

Tänud!

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#24

(15-09-2017, 18:42 PM)rocker Kirjutas:  Võtsin "riski" ja soetasin ikkagi esimeses postis mainitud makita.
Kuna sain sellest k-rauta hinnast veel rohkem kui 20 eurikut odavamalt, siis enam pikka mõtlemist polnud.
Esimesed katsetused tehtud ja ise väga rahul.
Eks näis siis kaua kestab.

Tänud!

Sama siin .
Sai Poisile Jõuluks kingitud Makita Akukas 5Ah akudega .Nüüd tekkinud lisaks rellakas,tiiger,lihvija.Kõik toimetavad samade akudega ja mitte vähe .Siiamaani oleme rahul.Kahe akuga pole ka pikematel töödel sunnitud suitsupause tekkinud. Smile
Vasta
#25

Mul on ka juba kümnes aasta midagi sarnast, kui esimeses postituses ja siiamaani toimetab. Teinud läbi ühe korteri kapremondi ja kõikvõimalikke muid asju. Kärsakat pole veel tundud. Kindlasti on võimalik kallimalt ka paremaid asju soetada, aga sellise raha eest on asja küll. Iseasi, mis kuu faasis ja kus tehtud on. Puuridega on hästi läinud. Poolenisti on algne makita komplekt alles, teisi mõõte, mida rohkem kulub, olen proovinud igasuguseid variante. Tõsi, küll odavuse järgi vaadates aga lõpuks olen ikka originaalid asemele ostnud. Mõned odavad puurivad algul isegi paremini aga siis murduvad vms. s.t. mõttetu sebimine.
Vasta
#26

(13-09-2017, 21:59 PM)meli666 Kirjutas:  Võiks ikka konkreetse mudeli ka kirja panna. Üldstiilis kõik rämps ei anna mingit infot ja edasi kuidagi ei aita.
Õigustatud märkus. Mind segas siiani laiskus. Nüüd värsked udupildid:
       
On põllukive krooniga puuritud ja ämbris segu tehtud, olen riistaga rahul. Nõrgema seguvispli keerab korgitseriks. Meislifunktsiooniga versioon oli tol korral kõvasti kallim, muidu oleks selle võtnud. Nüüd vist ilma meislita ei olegi.
Ostetud uuena K-rautast hinnaga 165 EUR, mille pärast käisin müügimehel kontoris laua peal kätt murdmas. Muidu küsiti tol ajal 180-200. Õige (maaletooja)hind pidi NSR andmetel olema 120 tuuris. Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#27

(16-09-2017, 11:34 AM)Basilio Kirjutas:  
(13-09-2017, 21:59 PM)meli666 Kirjutas:  Võiks ikka konkreetse mudeli ka kirja panna. Üldstiilis kõik rämps ei anna mingit infot ja edasi kuidagi ei aita.
Õigustatud märkus. Mind segas siiani laiskus. Nüüd värsked udupildid:

On põllukive krooniga puuritud ja ämbris segu tehtud, olen riistaga rahul. Nõrgema seguvispli keerab korgitseriks. Meislifunktsiooniga versioon oli tol korral kõvasti kallim, muidu oleks selle võtnud. Nüüd vist ilma meislita ei olegi.
Ostetud uuena K-rautast hinnaga 165 EUR, mille pärast käisin müügimehel kontoris laua peal kätt murdmas. Muidu küsiti tol ajal 180-200. Õige (maaletooja)hind pidi NSR andmetel olema 120 tuuris. Wink
hää drell jah.
Vasta
#28

Mul oli piigata vaja, siis sai selline ostetud: www.k-rauta.ee/p/puurvasar-nutool-nrhd1500-1500w-sds/28n
Kaalub palju, aga jõudu on meeletult. Löök on väga tugev, tänu millele piikab ja puurib hästi. Tavalisse silikaat seina 12 puuriga auku väga teha ei saanudki, kuna kippus kivile pragu sisse lööma. 16 puuriga rauda puurides võis julgelt peale suruda, ole ainult mees ja hoia kinni. 150 freesiga läbi silikaadi läks ka nagu muuseas. Nüüdseks paar aastat olnud ja vatti saanud hoolega, väsimise märke igatahes ei paista.
Vasta
#29

Ma Nutooli toodetest hoian eemale peale kunagist kogemust ketaslõikuriga. Tööd teha (kodukasutuses) sain ikka üsna vähe ja juba oli vaja laagreid vahetada ning ülekandes hammasratastel päris suur lõtk sees, töötamisel üsna suur müra.
Vasta
#30

(16-09-2017, 15:31 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul oli piigata vaja, siis sai selline ostetud: www.k-rauta.ee/p/puurvasar-nutool-nrhd1500-1500w-sds/28n
Kaalub palju, aga jõudu on meeletult. Löök on väga tugev, tänu millele piikab ja puurib hästi. Tavalisse silikaat seina 12 puuriga auku väga teha ei saanudki, kuna kippus kivile pragu sisse lööma. 16 puuriga rauda puurides võis julgelt peale suruda, ole ainult mees ja hoia kinni. 150 freesiga läbi silikaadi läks ka nagu muuseas. Nüüdseks paar aastat olnud ja vatti saanud hoolega, väsimise märke igatahes ei paista.
silikaat üldse pehme kivi kust läheb igasugune asi läbi.katsu aseri punaseit telliseid 150 freesiga lasta,nutumaitse vahel suus.
Vasta
#31

(16-09-2017, 15:31 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul oli piigata vaja, siis sai selline ostetud: www.k-rauta.ee/p/puurvasar-nutool-nrhd1500-1500w-sds/28n
Kaalub palju, aga jõudu on meeletult. Löök on väga tugev, tänu millele piikab ja puurib hästi. Tavalisse silikaat seina 12 puuriga auku väga teha ei saanudki, kuna kippus kivile pragu sisse lööma. 16 puuriga rauda puurides võis julgelt peale suruda, ole ainult mees ja hoia kinni. 150 freesiga läbi silikaadi läks ka nagu muuseas. Nüüdseks paar aastat olnud ja vatti saanud hoolega, väsimise märke igatahes ei paista.

Omasin aastaid tagasi sarnast aga nimi oli miskine powercraft või midagi sellist. Puurides jäi 10mm puur ilmselt armatuuri vahele kinni ja kärsakas üleval ning trellil pöörlemine kadunud, alles jäi vaid piikamis funktsioon  Big Grin

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#32

(16-09-2017, 16:07 PM)muska71 Kirjutas:  ...katsu aseri punaseit telliseid 150 freesiga lasta,nutumaitse vahel suus.

Veega leotamine aitab.
Vasta
#33

(16-09-2017, 15:31 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul oli piigata vaja

https://www.k-rauta.ee/p/puurvasar-nutoo...0w-sds/28n

Töötav link, ehk ilmub Smile
Endale trelli otsides vaatasin ühes piimapoes ka sarnast nimetut hüpervõimetega asja. Midagi oli vaja kasutusjuhendist täpsustada, kogemata jäi silma selline lause - ei ole soovitav kasutada ehitustöödel Big GrinBig Grin
Jätsin igaks juhuks ostmata...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#34

(16-09-2017, 22:37 PM)motamees Kirjutas:  
(16-09-2017, 16:07 PM)muska71 Kirjutas:  ...katsu aseri punaseit telliseid 150 freesiga lasta,nutumaitse vahel suus.

Veega leotamine aitab.

ok kivi vaja saagida leotad kivi ära,aga kui vaja kaasaegses lumivalges elamus ava korstnasse lasta,et kuda siis leotad?mul spets riistu pole nagu teemantpuurijatel.
Vasta
#35

(17-09-2017, 09:48 AM)muska71 Kirjutas:  ...aga kui vaja kaasaegses lumivalges elamus ava korstnasse lasta,et kuda siis leotad?mul spets riistu pole nagu teemantpuurijatel.

Pidin kord korstna suitsu sisendava tegema. no ei hakanud vibrameisel peale. uurisin lähemalt, puhas graniit. Vaja rellakaga ava sisse lasta. Kui aga rellakaga kuivalt toas lasta. ei näe ise midagi ju. Võtsin siis 4-5mm meditsiini vooliku ja teipisin selle suure rellaka külge ja oligi mul teemantpuurijate spetsvarustus olemas. 
Kui ava sisse sain, selgus, et korstna alumine osa oli betoonist valatud, suured raudkivid sees. Seina paksus 25cm. 
Veel üheks "spetsriistaks" on mul 5liitrine mürgiprits. Pumpad surve sisse ja saab ka seinas olevaid kive niisutada.
Vasta
#36

(16-09-2017, 23:06 PM)Marko Kirjutas:  
(16-09-2017, 15:31 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul oli piigata vaja

https://www.k-rauta.ee/p/puurvasar-nutoo...0w-sds/28n

Töötav link, ehk ilmub Smile
Endale trelli otsides vaatasin ühes piimapoes ka sarnast nimetut hüpervõimetega asja. Midagi oli vaja kasutusjuhendist täpsustada, kogemata jäi silma selline lause - ei ole soovitav kasutada ehitustöödel Big GrinBig Grin
Jätsin igaks juhuks ostmata...
 Küllap oli seal mõeldud, et mitte mõeldud professionaalseks kasutamiseks. Nood tõlked on ka nagu on, teinekord juba originaal hiina englitch paneb kukalt kratsima.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#37

Alati ei ole need odavad asjad ka kõige halvemad abivahendid.

Kunagi käisin õhes lõunapoolses vabariigis(italy) abis korterit remontimas. Ja kui ühel päeval oli sellist suuremat drelli tarvis, sõitsime kohalikku supermarketisse, kus valik oli mähkmetest puusärgini. Et võõrustaja veeretas ka ühte kõige tavalisemat centi pool tundi enne sõrmede vahel, kui selle tagasi taskusse pistis, jõudsime lõpuks mingi sellise riiuli juurde, kus olid lisaallahindlusega juba allahinnatud asjad ja ega ma täpselt ei mäletagi kui vähe see hiina jurakas maksis, aga kindlasti mitte üle mõnekümne raha. Koos igasugu otsikute ja puuridega, mis tõsi küll, kriitikat ei kannatanud. Oli teine nii kobakas, et elektri puudumisel võisid taga niisama seina toksida ja töö edenes endisega võrreldes veidi aeglasemalt, aga edenes. Minul õnnestus aparaatust umbes kuu-poolteist sihipäraselt kasutada, järgmine vahetus veel rohkem ja hiljuti kuulsin, et olevat teda taas kuskil objektil nähtud. Endiselt töökorras ja valmis lammutama, hoia ainult sabast kinni. See on nüüd tõesti juba päris mitu aastat hiljem.

Nii heas füüsilises vormis pole ma ei enne ega pärast seda rallit olnudki. Mingi biitseps hakkas isegi tekkima, kui hästi lähedalt vaatasin. Ka triitseps ja need muud asjad. Naabritega muidugi läbisaamine nii hea ei olnud. Ise kasutasin topelt kõrvaklappe, et kõrvakuulmine osaliseltki säiliks. Aga selle eest on mida lastelastele rääkida, ka majarahval kandub see aastaarv ilmselt rahvapärimuse vormis edasi kui kohutav katsumuste aeg ja mis kõike veel.
Vasta
#38

Kuna minu löök+drelli nime pole veel mainitud ,siis lisaks.Ostsin lepalehtede viimasel lõpul Black ja Deckeri drelli ja ühe läti tikksae(lihtsalt ,et saaks rutsidest lahti)mõlemad töötavad siiamaani ,drellil nõuab ainult ümberlülitus teipi ,et paigal püsida.Ei mäleta nüüd täpselt ,kas maksid kokku ,või eraldi aga 6000 rutsi on raudelt meeles.Nüüd nad muidugi uuema tehnika kõrval riiulis. Smile
Vasta
#39

(17-09-2017, 14:37 PM)alfredo Kirjutas:  kus olid lisaallahindlusega juba allahinnatud asjad ja ega ma täpselt ei mäletagi kui vähe see hiina jurakas maksis, aga kindlasti mitte üle mõnekümne raha. Koos igasugu otsikute ja puuridega, mis tõsi küll, kriitikat ei kannatanud. Oli teine nii kobakas, et elektri puudumisel võisid taga niisama seina toksida ja töö edenes endisega võrreldes veidi aeglasemalt, aga edenes. Minul õnnestus aparaatust umbes kuu-poolteist sihipäraselt kasutada, järgmine vahetus veel rohkem ja hiljuti kuulsin, et olevat teda taas kuskil objektil nähtud. Endiselt töökorras ja valmis lammutama, hoia ainult sabast kinni. See on nüüd tõesti juba päris mitu aastat hiljem.

Puurisin hiljaaegu elektriposti betoonist kandurite sisse auke. Algul lasin sinise Bosch käsitrelliga. Tiristas, mis hirmus, ma ei tea mitukümmend tuhat lööki minutis. Kui sai paar auku vaeva ja higistamisega tehtud, siis mõtlesin proovida hiina SDS kobakat, mida on puurimiseks-piikimiseks kasutatud kodustes tingimustes juba vist 15a. Tõepoolest tõsine ja suht töökindel asi, paneb betooni tat-tat-tat ja auk on sees, paar-kolmkümmend auku kõva betooni sisse läks nagu nalja.
Vasta
#40

Pneumolöök on võrreldes tavalise tirinaga muidugi oluliselt võimekam. Pealegi, mida vähem peale pressid, seda isukamalt närib.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne