Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Kas kellegil Husqvarna 272XP saega kogemusi on? Kas sama töökindel nagu 254XP või tasub eemale hoida?
Vasta

Soovitan soojalt.... Kui te ei kasuta saage aasta ringselt- veel hullem kord aastas siis valage sael paak tühjaks. Sest nüüdisaegne bensiin ei taha säilida. Kas lased peale "talveunne " suigutamist karburaatori tõõ käigus tühjaks või mitte sõltub saest. Parem oleks lihtsalt tühjaks saag valada. Targutaja ma pole aga oma kogemused näitavad. Kallimate saagedel pole probleemi et saag kuivale jääb aga odava otste saagedel on vahe sees. 

KUI VASTU VASTU LAUSEID ON ANDKE TULD! Selleks see teema ju on

Veel pole maha löödud
Vasta

Kerkisid üles probleemid...

Võsanäks H 240R. Reduktori korpuses on mõra, laagrid/hammasrattad tunduvad olevat OK. Mõistlik oleks uus osta. Materjal vist see, mille kohta öeldakse hitleris*tt, seega parandamine kõne alla ei tule.

Naisevend, kellele aparaati laenasin, oli nõus uue reduktori ostma, vähemalt seni, kuni hinda kuulis Big Grin  Erinevatest poodidest küsinud, hind 160...190. See siis originaali kohta, mida peab Rootsist ca nädal aega ootama, kohapeal kellelgi pole, sest tegemist "ürgvana" mudeliga.

Aga mida arvata [/url][url=http://www.hortulus.ee/index.php?product_id=2704&group_id=139&page=120&action=show_product_details]sellest?
On kellelgi kogemusi? Taustainfoks, et  tegemist oma tarbeks nokitsemisega, masstööd, mille keegi kinni maksab, pole viimasel ajal eriti ette võtnud. Või kui kellelgi juhtub olema terve korpusega reduktor, võib lahkesti pakkuda (laagrite/hammakate seisukord pole tähtis).

Teine asi traksid, tahavad kah uuendamist. Husqvarna originaale ei pea mõistlikuks osta, aga ehk midagi siit?
Või teab keegi midagi muud soovitada?
Vasta

(07-11-2017, 21:46 PM)oltsberg Kirjutas:  Kerkisid üles probleemid...

Võsanäks H 240R. Reduktori korpuses on mõra, laagrid/hammasrattad tunduvad olevat OK. Mõistlik oleks uus osta. Materjal vist see, mille kohta öeldakse hitleris*tt, seega parandamine kõne alla ei tule.

Naisevend, kellele aparaati laenasin, oli nõus uue reduktori ostma, vähemalt seni, kuni hinda kuulis Big Grin  Erinevatest poodidest küsinud, hind 160...190. See siis originaali kohta, mida peab Rootsist ca nädal aega ootama, kohapeal kellelgi pole, sest tegemist "ürgvana" mudeliga....
Kellelegi alles pakkusin reduktorit. Otsisin lausa kastist välja, paari nädala pärast läks sama targalt riiulisse tagasi. Pärit on küll Jonseredi küljest, aga peaks 1:1 le sama olema.
Sees on uued laagrid ja simmerid, aga kippus töötades soojaks minema. Vajab hammakate paika timmimist (laagrite alla seibid vms). Asub Elva-Tartu ja postiga liigub. Ainult vaja jälle üles otsida.
Vasta

Hr Oltsberg äkki saaks ühe pildi sellest reduktorist,et kus see mõra täpsemalt asetseb.
Vasta

Mul vist on ka selline reduktori korpus vedelemas.
Vasta

Saab ikka pilti Wink 
   
Mul sinna auk ette puuritud, et prigu edasi ei läheks. Samas tükk aega selline olnud, pole nagu hullemaks läinud. Aga mine sa tea Sad  Veel on see probleem, et kaitsekatte poldiaugud reduktoris "läksid käest", puurisin M6 peale ümber. See sellest, et tihtilugu on vaja tööorganeid vahetada, kõigil ju oma kaitsekate (võsaketas, kolmnurkketas, trimmeripea). Nii või naa oleks viisakas reduktor välja vahetada.
Vasta

Kas see?
[Pilt: 01113389936add9.jpg]
Vasta

Mina isiklikult nii laisk, et oleks klambri peale teinud Big Grin . Vanale jonseredi võsakale sobis mosse sumbuti klamber.
Vasta

Mnjah, mina ka klambri peale mõelnud, aga pikemas perspektiivis ei pruugi abi olla...

Aga räägime nüüd numbrite keeles. Minu reduktori peal on kirjas 502 22 23. Kui ksf! autojuht näeb sama numbrit, siis on "tema ise".
Vasta

Mul on 502 11 09.
Vasta

(09-11-2017, 21:20 PM)oltsberg Kirjutas:  Mnjah, mina ka klambri peale mõelnud, aga pikemas perspektiivis ei pruugi abi olla...

Aga räägime nüüd numbrite keeles. Minu reduktori peal on kirjas 502 22 23. Kui ksf! autojuht näeb sama numbrit, siis on "tema ise".

Kui pikas perspektiivis? See jonsu millele klamber peale läks (pragu sama kohapeal) tiksus 10+ aastat peale klambrit. Ma pole viimane aasta trehvand, aga kahtlustan, et tiksub tänaseni Big Grin .
Vasta

Eeldusel, et kasutaja taipab arvesatda lahastatud reduktori nõrkusega.

Mina paneks ka sinna klambri ja laseks võiduka lõpuni. Cool

Kui summutiklamber tundub liiga jämmu, siis ABA voolikuklambrid on päris tummised.
Vasta

TIG ja keevita kokku tagasi, freesid seest otsfreesiga siledaks ja peaks pidama küll. Isegi kui on magnesiumsulam.
Vasta

(10-11-2017, 09:04 AM)v6sa Kirjutas:  ...Mina paneks ka sinna klambri ja laseks võiduka lõpuni...
Kes küll on see prohvet, kes teab, millal võidukas lõpp saabub Sad  Tegelikult on mõra puuritud august veidi edasi ka läinud, kunagi jõuab tõenäoliselt ka laagripesani...

(09-11-2017, 23:52 PM)Inri Kirjutas:  Kui pikas perspektiivis? See jonsu millele klamber peale läks (pragu sama kohapeal) tiksus 10+ aastat peale klambrit...
Metskonnas peeti võsalõikaja perspektiiviks 7 aastat, sünnist surmani. Minu aparaatus peaks juba kaks korda surnud olema Smile  Nüüd ongi dilemma, kas paigata kantossi, või osta uus aparaat. Ja sealt edasi omakorda dilemma: omatarbeks kallist profiriista osta pole mõistlik, odavad on rohkem lastele mängimiseks mõeldud Sad  
(10-11-2017, 18:11 PM)Mihkus Kirjutas:  TIG ja keevita kokku tagasi, freesid seest otsfreesiga siledaks ja peaks pidama küll. Isegi kui on magnesiumsulam.
Garantiid ka keegi pakub? Ja ausalt öeldes ei tunnegi kedagi, kes tunneks kedagi, kellel on TIG. Tavalised külamehed säristavad ikka elektroodi või tseeooga Big Grin
Vasta

Mis mees sina küll oled, kui Tig keevitusega tuttavatki pole... Edukalt saab elektroodiga selle priu säristada, neid saab kasvõi ühekaupa osta.
Vasta

(13-11-2017, 18:34 PM)pen.skar Kirjutas:  Mis mees sina küll oled, kui Tig keevitusega tuttavatki pole... Edukalt saab elektroodiga selle priu säristada, neid saab kasvõi ühekaupa osta.
Nii... Ja kui palju lugejad sellest postitusest targemaks said? Kellel oli praktilist abi Big Grin
Vasta

(13-11-2017, 19:20 PM)oltsberg Kirjutas:  Kellel oli praktilist abi Big Grin

Mul on haamer,naelad ja kiluplekki. Big Grin
Vasta

Magneesium sulamid ei ole tegelikult üldsegi mitte raskesti keevitatavad... Põlema nad ka ei hakka. Oleks omal korralik masin ja täide siis teeks ära.
TIGi tegin päris palju ning koolis tegin veel lisatunde, et erinevad materjale keevitama õppida. Praegu aga pole raha ja ka pole tööruume kus saaks tegutseda.

Aga eks kuskilt peab alustama...
Vasta

kalduks uue küsimuse poole, nimelt on hakanud kahju naisukesest, kes minu mäenõlvadel rehaga lehti roobitseb ning sellega seoses olen mõelnud lehepuhuri peale. Töö juures on husku, teeb aastaringselt tööd juba pikki aastaid. Samas millised on ksf kogemused, millist tasuks osta kodusse tarvitusse, kui puhutavat pinda on ca 1 ha ja olud rasked, palju põõsaid, vahel on ka kõrgemat rohtu, kuna trimmeriga ei jõua pidavalt kõiki kaldeid üle käia. Seega tuleb puhuda üsna kaugele, kust on võimalik traktoriga lehed ära vedada. Olen mõelnud teda kasutada ka talvel lumepuhurina, nagu töö juures kojamees teeb.l
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne