Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Olen nüüd hädas oma Partner P33XT mootorsaega- saagisin ja vaikselt tunnen, kuidas jõud ära kaob. Gaasi lahti lastes suri välja ja kompressiooni ei paista olevat. Võtsin ka summuti küljest ja sealt on tunda, et õhk ei liigu. Kolvirõngad läinud? Kolvis auk?
Vasta

Ega äkki õlis probleemi olnud? Või õigemini selle puudumises?
Vasta

(13-11-2017, 21:14 PM)honkomees Kirjutas:  kalduks uue küsimuse poole, nimelt on hakanud kahju naisukesest, kes minu mäenõlvadel rehaga lehti roobitseb ning sellega seoses olen mõelnud lehepuhuri peale. Töö juures on husku, teeb aastaringselt tööd juba pikki aastaid. Samas millised on ksf kogemused, millist tasuks osta kodusse tarvitusse, kui puhutavat pinda on ca 1 ha ja olud rasked, palju põõsaid, vahel on ka kõrgemat rohtu, kuna trimmeriga ei jõua pidavalt kõiki kaldeid üle käia. Seega tuleb puhuda üsna kaugele, kust on võimalik traktoriga lehed ära vedada. Olen mõelnud teda kasutada ka talvel lumepuhurina, nagu töö juures kojamees teeb.l

Ma ise mõtlen aku puhuri peale. Oleks naisele mugavam kasutada ning ka palju vaiksem. Makital on näiteks täitsa olemas selline mis töötab 2x 18V akudega. Akud on juba akutrelli jaoks olemas nagunii. Iseasi jah, et kuidas ta sellise 0,5 - 1 ha õueala juures ennast õigustab. Keset hoovi suur tamm ja lehti ikka väga palju. Lisaks õunapuud jms.
Vasta

(14-11-2017, 15:09 PM)olli Kirjutas:  Ma ise mõtlen aku puhuri peale. Oleks naisele mugavam kasutada ning ka palju vaiksem. Makital on näiteks täitsa olemas selline mis töötab 2x 18V akudega. Akud on juba akutrelli jaoks olemas nagunii. Iseasi jah, et kuidas ta sellise 0,5 - 1 ha õueala juures ennast õigustab. Keset hoovi suur tamm ja lehti ikka väga palju. Lisaks õunapuud jms.

Kui õu peab olema lehtedest puhas, et sinna saaks mulda ja väetist asemele kärutada, siis kindlasti õigustab. Lihtsalt akusid peab piisavalt olema, et saaks katkematult töötada. Big Grin

Tuletan meelde, et ükski puhur ei tööta korralikult vihmade kinnipekstud lehtede transpordil ega kinnituisanud lume eemalepuhumiseks.

Mul on võimalus pruukida Husqvarna mingit keskmist mudelit - see puhub küll ägedasti. Neid asju, mida annab puhuda. Aga neid, mis juba kinni, ei jaksa liigutada.
Vasta

Mul sellline saag rändab vanarauda , võid sealt saada juppe!!!! Ilmselt on su saag kokkujooksnud!!!

Veel pole maha löödud
Vasta

(14-11-2017, 15:58 PM)JaakH Kirjutas:  Mul sellline saag rändab vanarauda , võid sealt saada juppe!!!! Ilmselt on su saag kokkujooksnud!!!

Ma kahtlustan ka. Minu jaoks on lihtsalt imelik see, et käimise peal jookseb mootor kokku ja jääb liikuvaks. Olen varasemalt ühe automootori ja paar korda võrrimootoreid kokku jooksutanud, kuid siis ei liikunud seal sees enam midagi. Kas siis antud juhul lasin suurel pöördel kolvi nii libedaks, et seisma ei jäänudki? Juppide eest oleksin muidugi tänulik.
Vasta

Mul on küll üks saag nii kokku jooksnud, et kolb jäi liikuvaks.. Need kes õli ära unustada suudavad, neil jääb küll kinni...
Aga kui väljalaske ava ei puhasta ja see süsinikusitt silindrisse satub, siis on surm kiire tulema.
Vasta

(14-11-2017, 16:46 PM)kaarelsi Kirjutas:  
(14-11-2017, 15:58 PM)JaakH Kirjutas:  Mul sellline saag rändab vanarauda , võid sealt saada juppe!!!! Ilmselt on su saag kokkujooksnud!!!

Ma kahtlustan ka. Minu jaoks on lihtsalt imelik see, et käimise peal jookseb mootor kokku ja jääb liikuvaks. Olen varasemalt ühe automootori ja paar korda võrrimootoreid kokku jooksutanud, kuid siis ei liikunud seal sees enam midagi. Kas siis antud juhul lasin suurel pöördel kolvi nii libedaks, et seisma ei jäänudki? Juppide eest oleksin muidugi tänulik.

Sikuta sumbuti maha ja piilu silindrit. Üldjuhul kui silinder seest triibuline oli kütus saast. Endal mõni saag nii kokkujooksnu.
Vasta

http://pood.handymann.ee/toode/lehepuhur...aja-grouw/
Odav - 29.99 oli ja peale puhumise imeb ka. Muidugi suurte-võimsate vastu ei saa aga mind rahuldab. Märgade lehtede imemisega teeb läbi koti imbuv vesi püksid märjaks ja mõjub elektriühendustele mootoris. Puhuda polegi vist proovinud. Mul krunt ka väike 600 ruutu aga lehti metsikult. Nõuab pikendusjuhet või mitme jätkamist. Algul lähiümbrus, siis teine juhe juurde. Neid võib lausa mitu tükki osta, pole bensuga jama ja et kevadeks karbuss kinni või säde kadunud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Tuvastab keegi ära, milline Husqvarna mudel on piltidel? 162 SE? On kellelgi pakkuda mootori pealmist katet ja õlipaagi korki?

A.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Ja kas kellelgi on pealmist mustast plastmassist kaant Jonsered 2036 Turbo jaoks?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Ei tea kas 2040ne oma sobib? Terve saag olemas aga karter kolb, silinder, summuti pmslt kõik kasutuskõlbmatu peale selle kaane mis sa otsid... Sobiks siis annaks niisama ära
Vasta

2040 starterist oleks küll huvitatud. T.5203554
Vasta

Kui 2137 jupid peaks sobima, siis võin järgi vaadata mis mul alles on. Mootor viskas "vedru" välja ja mõned osad jätsin alles: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=55107&pid=395269
Vasta

(14-11-2017, 15:33 PM)v6sa Kirjutas:  
(14-11-2017, 15:09 PM)olli Kirjutas:  Ma ise mõtlen aku puhuri peale. Oleks naisele mugavam kasutada ning ka palju vaiksem. Makital on näiteks täitsa olemas selline mis töötab 2x 18V akudega. Akud on juba akutrelli jaoks olemas nagunii. Iseasi jah, et kuidas ta sellise 0,5 - 1 ha õueala juures ennast õigustab. Keset hoovi suur tamm ja lehti ikka väga palju. Lisaks õunapuud jms.

...Tuletan meelde, et ükski puhur ei tööta korralikult vihmade kinnipekstud lehtede transpordil ega kinnituisanud lume eemalepuhumiseks.

Mul on võimalus pruukida Husqvarna mingit keskmist mudelit - see puhub küll ägedasti. Neid asju, mida annab puhuda. Aga neid, mis juba kinni, ei jaksa liigutada.
Akupuhur on kindlasti ebasobiv, töö juures on ka selline mänguasi olemas, võimsa bensuga husku vastu ei saa kuskilt vaatest. Võimsus, kasutusmugavus (pole traksidega seljas) ja pidev akude vahetamise vajadus ...

See tööjuurest laenatud husku sai isegi kergelt kinnikülmanud lehed maa küljest kätte ja hunnikusse, oleks õigel ajal saanud puhuda, siis oleks kiirelt tehtud see töö. Aga too apastraat on mingi ülemise otsa, nö täisproff.
Tegelt olen võsaka-trimmeri näitel aru saanud et raske profiriist, mis traksidega seljas, väsitab vähem ja teeb töö kiiremini, kui kerge hobiriist.
Vasta

Välimus "ilus" aga sisu nii hullus seisus, et isegi parandada ei viitsinud

[Pilt: 23626986_185496788670863_964495532_o.jpg]

Akupuhur on heal jhul 600W... Korralik bensiinipuhur ligi 2kW
Vasta

(14-11-2017, 22:35 PM)honkomees Kirjutas:  Akupuhur on kindlasti ebasobiv, töö juures on ka selline mänguasi olemas, võimsa bensuga husku vastu ei saa kuskilt vaatest.
...

Ei tea midagi - sattusin Makservi demobussi juurde, kui seda "mänguasja" potentsiaalse ostja ees kräunutati - puhkus küll.  Tõsi, kuna ma ei ole kuigi palju puhunud, siis ei oska hinnata, kui palju lahjem akuriist olla võis.

Ilma akudeta on selle pajebenni hind täitsa kena ju. Lisaks jääb ära kogu sisepõlemismootoriga kaasnev keberniit.
Vasta

http://www.aiatehnikaeksperdid.ee/lehepu...-460394886
Vasta

Ksf Aspelund pean vaatama oma kolakastidest järele ehk mul neid katteid on Jonsule peaks olema kindlasti ja HQ -le peaks vist sobima 254 oma

Veel pole maha löödud
Vasta

(14-11-2017, 23:09 PM)Mihkus Kirjutas:  Välimus "ilus" aga sisu nii hullus seisus, et isegi parandada ei viitsinud

[Pilt: 23626986_185496788670863_964495532_o.jpg]

Akupuhur on heal jhul 600W... Korralik bensiinipuhur ligi 2kW

Ja mis edasine plaan sellega oleks?

Veel pole maha löödud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne