Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(15-11-2017, 07:52 AM)maisalup Kirjutas:  http://www.aiatehnikaeksperdid.ee/lehepu...-460394886

tahakski ju teada, kellel miskit kogemust asja töökindluse, toimimise, remonditavuse ja teeninduse kvaliteedi kohta. Kas valida Echo, Stihl, Husku, kas ca 2+kW või korralik 3+ kW, õhuhulk ca 15m3/min või sihuke ligi 30m3/min??? Väiksemad allla 2 kW ei tule vist üldse kõne alla.
*Saagide kohta on infot piisavalt, milline kuidas remonditav on jne aga luudadest?
Vasta

(15-11-2017, 15:36 PM)JaakH Kirjutas:  
(14-11-2017, 23:09 PM)Mihkus Kirjutas:  Välimus "ilus" aga sisu nii hullus seisus, et isegi parandada ei viitsinud

[Pilt: 23626986_185496788670863_964495532_o.jpg]

Akupuhur on heal jhul 600W... Korralik bensiinipuhur ligi 2kW

Ja mis edasine plaan sellega oleks?

Tundub, et jõudis osaliselt minu teadmata prügimäele. Küljekaan koos ketipiduriga, karter koos silindriga ja karburaatoriga on ainult alles... Muid osi enam ei leidnud.
Siduri andsin koos ujuva tähikuga ära.

Endal echoga selline lugu, et kui midagi ära lõhud siis maksad kinni... Ei teagi kuidas nad seda garantiis vaatavad...
Igaljuhul kirjutasin neile, et selline asi juhtus ja kohe hakati raha nõudma. 40€ plastikdetaili eest... Ei hakanud tellima, tegin ise korda.
m10 muter mis plastikusse valatud lihtsalt tuli sealt välja, eks ma päris julm oma riistade vastu aga see oli küll kehv disain.
Keermestasin 6mm vanasse höövliterasse keerme sisse ja lõikasin täpselt sobiva tüli välja, sobis sinna nagu valatult, nagu olekski see sinna vahesse mõeldud...
Pilti sisse zoomida siis näeb ära, et pragu sees

[Pilt: 20171115_161430.png]
Vasta

(13-11-2017, 21:14 PM)honkomees Kirjutas:  kalduks uue küsimuse poole, nimelt on hakanud kahju naisukesest, kes minu mäenõlvadel rehaga lehti roobitseb ning sellega seoses olen mõelnud lehepuhuri peale. Töö juures on husku, teeb aastaringselt tööd juba pikki aastaid. Samas millised on ksf kogemused, millist tasuks osta kodusse tarvitusse, kui puhutavat pinda on ca 1 ha ja olud rasked, palju põõsaid, vahel on ka kõrgemat rohtu, kuna trimmeriga ei jõua pidavalt kõiki kaldeid üle käia. Seega tuleb puhuda üsna kaugele, kust on võimalik traktoriga lehed ära vedada. Olen mõelnud teda kasutada ka talvel lumepuhurina, nagu töö juures kojamees teeb.l

Tere
Mul on isiklik kogemus on selline

2 kW elektriline imur/puhur -- sarnane ksf! aavu lingil olevale, aga lahjem. Seda ma kasutasin ainult väikesel platsil kivide vahelt lehtede ära puhumiseks. Puudused: liiga väike kott imuri režiimis, nõrk puhumise võimsus (põhjuseks ilmselt tiiviku ehitus, mis peab välja kannatama ka sisse imetavate lehtede ja muu sodi koormuse) ja muidugi tüütu pikendusjuhte. Positiivne -- odav. Kokkuvõte: puhub enam vähem normaalselt ainult suhteliselt kuivi lehti.

0,9 kW käe otsas kantav bensiinimootoriga puhur.  Täpset marki ei mäleta, võtsin korra proovimiseks sõbra käest. Puhumisvõimsus ligilähedane eelmisele, st majandab normaalselt suhteliselt kuivade lehtedega.  Käe otsas rohkem tasakaalustatud kui elektriline ja selle võrra mugavam, ei ole ka juhet, aga selle võrra mürarikkam. Kokkuvõte: sobib väikes pinna puhastamiseks. Eriti siis, kui mingit ala riisuda ei saa. Suure pinna puhul suhteliselt mõttetu.

3 kW seljas kantav "professionaalne" puhur. Suhteliselt raske (11 kg) ja mürarikas (tingimata tuleb kõrvaklappe kasutada). Tegelikult olin täiesti positiivselt üllatunud. Käima läheb kenasti, selga istub mugavalt ja suudab vajadusel kokku puhuda ka oksad ja väiksemad kivid, rääkimata siis märgadest lehtedest. ca 1000 ruutmeetrise aia lehtedest puhtaks koristamine koos nende kottidesse ajamisega võttis kahel inimesel aega umbes 2,5 tundi. Üks majandas puhuriga, teine toppis lehti kottidesse ja tõmbas viimased jäägid rehaga kokku. 200L kotte umbes 15 tk. Võimalik, et tuntud brandid on (veel) etemad, aga arvestades seda, kui vähe seda riistapuud aastas vaja läheb, ma ei näe põhjust rohkem raha kulutada.
Lume puhumist ei ole proovinud.
Vasta

Kogumiskastiga muruniiduk korjab ka lehesodi üsna edukalt kokku.
Vasta

Kellegil stihl 036 varuosi on vaja? Vana made in germany. Ülejäänud suht prügi, katted ketipinguti, küljekaan koos embleemiga ja starter koos made in germany sildiga?
Vasta

Leiunurga post rohkem, aga sihtgrupp siblib just siin.

http://soov-ee.postimees.ee/4108425-moot...tails.html

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-11-2017, 20:26 PM)Mihkus Kirjutas:  Kellegil stihl 036 varuosi on vaja? Vana made in germany. Ülejäänud suht prügi, katted ketipinguti, küljekaan koos embleemiga ja starter koos made in germany sildiga?

ma oleks huvitatud, kuid finantsseis veidi räbal. Kirjuta PS-i

Veel pole maha löödud
Vasta

Ahoi! 

Ega kellegil ei vedele mõnda võsakat (trimmerit, mis suudaks võsast läbi närida) kuskil nurgas? Ideaalne, kui oleks koos traksidega. Ei pea olema jube heas seisukorras, võib ka väheke remonti vajada.

Almost Again
Vasta

suvel sai puu otsas ronida ja vaher maja kohalt maha võretud,254 pidas vastu kuni peaaegu lõpuni ja pisut jäi saagida kui seiskus ja enam ei käivitunud.seisis vahepeal ja mõni päev tagasi vaja saagida ja suvine bens teinud midagi,paak tühjaks ja teine bens ja käis jälle.kummaline et just poole paagi pealt bens solgiks muutus.
Vasta

(27-11-2017, 20:11 PM)muska71 Kirjutas:  suvel sai puu otsas ronida ja vaher maja kohalt maha võretud,254 pidas vastu kuni peaaegu lõpuni ja pisut jäi saagida kui seiskus ja enam ei käivitunud.seisis vahepeal ja mõni päev tagasi vaja saagida ja suvine bens teinud midagi,paak tühjaks ja teine bens ja käis jälle.kummaline et just poole paagi pealt bens solgiks muutus.

Äkki tõmbas kuhugi tüki ette ja seismisega tuli jälle eest? Rolleyes Vaevalt nüüd poole paagi pealt bens sodiks muutub.

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta

http://soov-ee.postimees.ee/4231289-moot...tails.html

Kas see on see kultuseobjekt? Sel juhul tuleb tormijooks.
Selgitavas tekstis on muidugi veider jutt tihendi läbikulumisest. Kui ma müüksin uut seisnud saagi ja vaja oleks üks praguline kummivõru üldilme hoidmiseks uue vastu vahetada, siis loomulikult vahetaksin aga oleksin sel teemal hiirvaikne.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

mis seal ikka joosta, nii fekaal saag, et palja seismisega osad kuluvad ära, tõmbad paar korda käima ja kork läinud, teed nädal aega metsatööd ja terve saag kulunud... Big Grin
Vasta

üldiselt on vale kütusepaagikork ka! Sellise hinna eest ei osta keegi!!!! Aga küsida võib

Veel pole maha löödud
Vasta

Ei juhtu seismisega midagi peale karbussinõela kinnipaakumisega.Sain sama 254 sae riiulilt, oli teinud tööd , aga vähe, seisnud oli 20+aastat.peale karbussi nôela torkimist läks käima ja töötab siiani ilusti ( 2a)

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Kõigepealt tänu ksf JaakH kes mul viimasel ajal saagide hooldusega tegelenud on ja kiirelt ja korralikult paraja portsu saage taas käima ajanud.

Põhjas suvalises tanklas peatudes jäi pilk alkülaatbensiinile, õigemini hinnale. 5l 17€ eest polegi teab mis palju, seega võtin mõne kanistri prooviks. Põleb küll, poisid kiitsid taevani. Kui keegi soovib siis nädala lõpus toon seda veel.

Kus eestis kõige parem hind on?  Mingi hetk oli kuskil 14€ aga vist 4 liitrine plännu.

[Pilt: 0111394903d1f8a.jpg]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Alkülaat on hea küll, säilib kaua ja ei tekita seismisel vaiku jms saasta karburaatorisse. Ka peale saagimist riietel on parem lõhn. Arvatavasti kopsudele meeldib see ka rohkem.

Kellel veidi suurema koguse vastu huvi on (alates 10 kanistrit) ja soov soodsamalt saada kui 16,90 eur/5L, siis võime sõnumiteel veidi juttu puhuda, olenevalt asukohast võib teemal jumet olla. Cool
Vasta

aspenit müüakse viis liitrit viieteist rahaga või pisut odavamaltki.
nii kahe kui neljataktilise oma.
Vasta

Igale mehele ikka ei müüda küll enam, eriti arvestades seda, et suvel kui viimati kütuse aktsiis tõusis, mõjus see samamoodi ka Aspenile.
Vasta

Minul jällegi käes Talupoja poolt remonditud saag mille kohta Viljandi Nurme mehed ütlesid,et kõik on p..sis ei ole mõtet remontida osta uus. Mingi Aspenit pole vaja, 2taktiliste heitgaasidega puutun iga suvi kokku mitmekümnete päevade kaupa ei häiri. Smile

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(12-12-2017, 08:17 AM)hundu615 Kirjutas:  Minul jällegi käes Talupoja poolt remonditud saag mille kohta Viljandi Nurme mehed ütlesid,et kõik on p..sis ei ole mõtet remontida osta uus. Mingi Aspenit pole vaja, 2taktiliste heitgaasidega puutun iga suvi kokku mitmekümnete päevade kaupa ei häiri. Smile

No puhastasin sae suruõhuga,karburaatori ka seest ja väljast. Impulsi toru ostsin Nurmest. Wink  Tundub,et see on tüüpviga,see kummi junn on pikem kui tavaliselt ja selle karburaatori ja silindri vahelise vahetüki toru ots mis läheb sinna kummitoru sisse,see on minu arusaamist mööda liiga lühike ja ka ots koonuses. Sealt see jama tulebki. Vist tundub olema nagu ehitatud viga. Mingi aja jooksul lihtsalt logistab selle kummijunni ära ja katki. Oih,välja lobisesin. Nüüd said kogemata kõik teada.....  täitsa jama. Big Grin
Kes veel ei tea siis sae remont on kökimöki. Muidugi ainult siis,kui vea üles leiate. Vea leidmine on kõige keerulisem asi. Osade vahetamine on lihtne. Ütleks ainult keegi ette,et mida tegema peaks.... Wink


Saag-HQ-137
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne