Küsitlus: Kas müügikuulutuses peaks sisalduma hind? - You do not have permission to vote in this poll.
Jah
85.58%
89
85.58%
Ei
11.54%
12
11.54%
Kui ei ole, siis moderaatorid ühendavad müügi ühe koondteemaga või kustutavad
2.88%
3
2.88%
* Hääletasite antud valiku poolt. Näita tulemusi


Turuplats: kas pakutavat peaks kindlasti iseloomustama ka hind?
#1

Tere,

kui mälu ei peta, siis kunagi (ca 10a tagasi) oli turuplatsil asjade müümisel ilmtingimata vajalik ka hinnanägemuse kirjapanek. Juba mõnd aega nii ei ole, aga osad kasutajad (sh ma) sooviks seda näha. Algatan selles vaates küsitluse - saame nii objektiivsema pildi kasutajate eelistustest ja kui need muudatusvajadusele viitavad, uuendame reegleid ning asume vastavat vaadet silmas pidades modereerima. Kui reegliks on, et kuulutus peab sisaldama hinda, kuuluvad hindamatute asjade müügipakkumised kustutamisele. Alternatiivina saab neid ka mingisse nn mammut-müügiteemasse kokku kolida, aga see on modereerimise vaates üpris tülikas ning sellise protsessi järjepidevat realiseerimist ei julge lubada. Lisasin selle siiski vastusevariandina - aga sellises vormis, et sinna jõuaks vaid asjad, mis ei ole "ülimasslevinud". Levinuma kauba puhul läheks reeglitele mittevastavad kuulutused kustutamisele.
Tulemusi vaatame jõulude järel.

teemat ja küsitluse tekitamise ajendas sealne arend: http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid437952

Parimat,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#2

Kas selline hind on sobiv ja määrustepärane?
Hind 100 eurot või allapoole.
Hind 100 eurot või ülepakkumisega.
Hind 100 eurot ja kohapeal annab rääkida.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#3

Kui tekib kuulutustes hinna nõue, siis hakkab massiliselt tekkima teemasid nagu
1. mis asi see on ja kas sel on mingi väärtus?
2. palju see asi väärt on?
Vasta
#4

Mina leian, et tervikuna müüdavatel sõidukitel peab olema hind märgitud.

Igasuguseid detaile, varuosi jne hinnanõudega kimbutades jääksid ilmselt paljud müügikuulutused siia foorumisse postitamata. Ehk siis üldist hinnamärkimise nõuet ma kindlasti ei poolda.

Kas enamvähem komplektselt müüdavatele sõidukitele turuplatsis omaette alajaotust teha oleks halb mõte? Neid kuulutusi pole ka nii palju, et neid omakorda "vanadeks" ja "väga vanadeks" peaks jaotama.
Vasta
#5

alati saab ju hinna kasvõi laest võtta ja juurde silt paku oma nägemus hinnast.

4x4 foorumis ka hind kohustuslik  muidu mode kustutab ja siin võiks samuti olla nii.
Vasta
#6

(11-12-2017, 12:45 PM)honkomees Kirjutas:  Kui tekib kuulutustes hinna nõue, siis hakkab massiliselt tekkima teemasid nagu
1. mis asi see on ja kas sel on mingi väärtus?
2. palju see asi väärt on?
Mina pooldan kahe käega hinna nõuet. Võin julgelt öelda, et ca. 50% paku hinda asjadele kui olen hinnapakkumise saatnud, siis mitte mingit vastust ei tule, pmst. ootan siiamaani, kuigi pakun üldjuhul reaalset turuhinda. Seda nii müügiportaalide kui ka selle ja teiste foorumite korral.

Hiljuti sain ühele pakkumisele ka olukorda seletava vastuse pärast müüja 2 päevast mõtlemist. Et teda väga ei huvita, et mis on turuhind ning vähim mille eest ta müüma on nõus on 2 x pakutud hind ja kuna ta elab kuskil täiesti ääremaa servas, soode ja metsade vahel, siis pean ise sinna asjale järele minema. Postiga jamada ei viitsi, ei tasuvat ära. Viimane on eriti imelik kuna mina oleks tasunud postikulud ja pakk oleks olnud üsna väike.

Vähemalt sain sealt vastuse, aga tihtipeale ei tulegi mingit vastust. Oleks kohe kuulutuses kirjas, et hind selline ja ainult ise järeletulemisega, siis oleks ju kohe teada et seda asja ei soovi sellistel tingimsutel ja ei hakka oma aega raiskamagi.
Vasta
#7

Suurematel asjadel võiks ikka hinnasilt küljes olla. Eriti sõidukid. Väikeste pudinatega on nii,et kui keegi hinna ette paneb ja see liiga suur on siis ilmselt jääb asi müümata. Pigem võiks müüja ka ära märkida,et kas hinna üle saab kaubelda või kokkuleppehind. Oleme siin ju neid ulmehindasid näinud. Ilmselt tegu kas noortega,kes arvavad mida tahes või inimestega kellele meeldib oma kalleid asju meile lihtsalt näidata. Big Grin Kah tore vaadata.

Kes aga kirjutab,et paku hinda,need tuleks suunata julgelt Osta keskkonda? Või hakkab keegi siin oksjoneid pidama... Big Grin 

T.
Vasta
#8

Hind võiks ikka olla. Tegelikult peaks ka asukoht olema mingi täpsusmäärani.
Hindamatute asjade jaoks võibolla omaette teema koos vastuste võimalusega (siis ei pea adminnid neid ise kästsi liigutama).
Vasta
#9

(11-12-2017, 12:59 PM)zazik Kirjutas:  ...
Igasuguseid detaile, varuosi jne hinnanõudega kimbutades jääksid ilmselt paljud müügikuulutused siia foorumisse postitamata. Ehk siis üldist hinnamärkimise nõuet ma kindlasti ei poolda.
...

Ehk väike pettus on OK, lihtsalt suurt sulitsemist ei luba? Kui hinda ei oska määrata, siis ei ole aus ka pakkumise üle vinguda - see on labane pettus. Ettekääne, et ei ole aega  hinna väljakirjutamiseks, on jälle vaid soe õhk. Säärastel tegelastel on aega maa ja ilm raisata minu ja enda aega telefonis mölisemisele ja hinna üle tingimisele. Siinkohal olgu öeldud, et see ei käi otse isand zaziku pihta, lihtsalt oli sobiv jupike teemaarenduse ilmestamiseks. Big Grin

Tehing sünnib siis, kui ostja on nõus maksma hinda, mille eest on müüja on nõus kaubast loobuma. Igasugune jama stiilis "Paku oma hind ja siis ma vaatan" olukorras, kus müüjal on selge arusaamine oma mandi arvatavast väärtusest (reeglina 3-5 korda üle mõistliku) on labane sulitsemine ja võimaliku ostja aja kuritegelik raiskamine.

Aeg on ainus ressurss, mida me tagasi ei saa... Sad

Pooldan hinna nõuet turuplatsil - meil ON tegelikult igaühel mingi arusaamine, kui palju me oleme iga tüki nimel pingutama. Seda on lihtne rahaks rehkendada ja see on aus ka võimaliku ostja suhtes. Ta saab kohe otsustada, ons tal seda nii palju VAJA... Rolleyes
Vasta
#10

(11-12-2017, 13:12 PM)mossepower Kirjutas:  ta elab kuskil täiesti ääremaa servas, soode ja metsade vahel, siis pean ise sinna asjale järele minema. Postiga jamada ei viitsi, ei tasuvat ära. Viimane on eriti imelik kuna mina oleks tasunud postikulud ja pakk oleks olnud üsna väike.

Elan küll linnas aga pole kunagi postiteenuseid kasutanud ega kavatse ka. Selle äraõppimine on ikka nutipõlvkonna päralt. Mul on telefon ainult sisse-välja helistamiseks, muid teenuseid ei vaja. Saage aru, kõik ei ole nii kaasaegsed, mõni inimene ei hooli sellest tormavast elustiilist. Hingerahu on ikka tähtsam.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#11

(11-12-2017, 14:32 PM)aavu Kirjutas:  Elan küll linnas aga pole kunagi postiteenuseid kasutanud ega kavatse ka. Selle äraõppimine on ikka nutipõlvkonna päralt. Mul on telefon ainult sisse-välja helistamiseks, muid teenuseid ei vaja. Saage aru, kõik ei ole nii kaasaegsed, mõni inimene ei hooli sellest tormavast elustiilist. Hingerahu on ikka tähtsam.
No mul hingerahu veel alles. Kui minusugune vanamees õppis asja ära siis Sina saad ka hakkama. Pole seal hullu midagi. Kui linnamees oled siis on asi täitsa lihtne,automaadid igal pool. Otsi mõni noorem kes korra ära näitab asja ja juhendab esimene kord. Edasi läheb lihtsalt. Smile
Vasta
#12

Läti foorumites on selline komme et pannakse mingi kosmiline hind ja siis müüja ise hakkab järkjärgult hinda langetama kuni kaubale ostja või lolli leiab. Seal on lollide leidmine elukutseks kujunenudSmile Kas äkki Aspelund postitas kuskil pildi poe aknal olevast sildist mis ütles: ostan vana kola ja müün antiiki. Vms.
Vasta
#13

Eraldi teemas võiks olla igasugused lingitud kuulutused, soovid, ostad, börsid ja muu selline. 
Teiseks teema nimetus ehk pealkiri peaks ka olema võimalikult täpne, mitte stiilis: müüa vana auto, teed kuulutuse lahti ja näed,et müüakse vana auto küljest pudisenud mutrit.
Hind kindlasti, vähemalt loed sealt välja suurusjärgu ja näed, kas on mõtet kaubelda või mitte. Jutt ajast on õige, sest mõni avaldab hinna alles siis, kui koos müüjaga asja nõgestest ja naatidest väljapuhastad.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#14

(11-12-2017, 13:06 PM)muska71 Kirjutas:  alati saab ju hinna kasvõi laest võtta ja juurde silt paku oma nägemus hinnast.

4x4 foorumis ka hind kohustuslik  muidu mode kustutab ja siin võiks samuti olla nii.

Olen Muska ja teistega nõus, et hind peab olema ning olen seda ka varem välja öelnud. 4x4 foorumis toimib see väga hästi. Seal on müügikuulutusel kolm kohustuslikku punkti: asukoht, hind ja telefon. Kui neid ei ole, siis lendab kuulutus prügikasti ning seni toksid oma kuulutust uuesti sisse kuni kõik nõuded on täidetud. Teen ettepaneku siin samamoodi käituma hakata.

Ilma hinnata kuulutuste kohta on meil kaks väga head näidet: ince2010, kelle kuulutused on alati ilma hinnata ja AA2, kes algselt müüs ulmeliste hindadega täiesti tavalist sodi. Nüüd aga või sodi ulmelise hinna privas ise järgi küsida.

Asukoht, hind ja telefoninumber kuulutuse juures näitavad viisakust ja lugupidamist teiste suhtes. Samuti näitavad need ka kuulutaja väärikust.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#15

Hind võiks olla, aga telefoninumbri nõue on küll mõttetu. Ma küll ei taha, et suvalisel ajal hakkab keegi segama telefoniteel, telefon tööpäeval tähtsamatest asjadest niigi punane, parem on omale sobival ajal e-mailiga vastata või hoopis foorumi sõnumi kaudu. Kes aktiivselt e-maili ei kasuta ja võibolla foorumitki tihti ei külasta, see muidugi VÕIB telefoninumbri panna.
Vasta
#16

Telefoni number ja asukoht näitab kas tahad asjast lahkuda või mitte.
Vasta
#17

Omale alles hoidmiseks ju müügikuulutust ei pane, eriti veel hinnaga? Rolleyes
Vasta
#18

Toetan kah hinna ja asugoha märkimist kuulutuses!
Vasta
#19

Hinna ja pildiga kuulutus on kindlasti parem kui ilma nendeta. Asukoht mikroriigis, kus pakivedu heal tasemel, on hea aga mittevajalik. Olen viimsist Mustamäele ka pakki saatnud...
Telefoninumbrit vajaksid vist regamata/logimata tüübid, kes profiili ei näe.
Suhelda eelistan minagi privaatsõnumi või meiliga, seal jääb jälg. Tõsi küll, venimuste või sulide korralekutsumisel pole sellest ka abi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#20

Vaata palju tel. numbreid ja asukohti profiilis näed?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne