Liikluskindlustuse maffia!!!

(14-08-2017, 23:02 PM)spitfire Kirjutas:  
(14-08-2017, 12:14 PM)hulgus Kirjutas:  Kui näiteks juhtub, et selle 30 päevaga TÜV-i ei tee, siis järgmiseks korraks kindlustust küsida on juba keerulisem (ja kallim).

Tohoh.  Miks see järgmine kindlustuse küsimine siis keerulisem ja kallim on ?

Ei ole kallim, vähemalt minul on küll õnnestunud teha ja pole olnud kallim. Lisaks nagu siin eelpool mainiti, et saab teha ainult omanik ja büroos, minul see küll nii ei olnud ja sai vabalt teha, aga jah 30 päeva on maksimum. Ise iizi.ee-s teimud, seal chat kuhu saad kirjutada ja kohe vastavad ka ja saadvad meilile pakkumise
Vasta

(14-08-2017, 12:14 PM)hulgus Kirjutas:  Minu arvamusel, lihtsalt välistamaks olukorda kus massiliselt tüv-ta kindlustatud masinaid liikluses on.

Kus see välistamise loogika on? Sa võidki jääda kindlustatud sõidukiga liikluses osalema ilma tüv'ita. Ära võta sõidukit ajutiselt arvelt maha ja saad alati teha kindlustuse ilma tüv'ita sõidukile ning sellega liikluses osaleda. Eriti naglad saavad ka ilma kindlustuseta liigeldud ja samm edasi sealt, pole isegi sõiduki regamist vaja. Kõik sõltub inimesest ja tema munade suurusest. Liikluses osalemise võrdsustamine läbi (sund)kindlustuse trahvide on ainult kindlustusfirmade lobi tulemus ja nende kauka täitmise eesmärgil sisse seatud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ei oska öelda, mis see periood oli aga kui TÜV puudub pikemalt (üle aasta kindlasti), siis saabub teade, et sõiduk on ajutiselt registrist maha võetud. Tegin siis ühele sellisele ÜV kuuks ajaks ja käisin mõnda asja teha laskmas. Kuu läks kiiresti ja TÜV punkti sõitmiseks oli uuesti kindlustada vaja. Maksin onlines raha ära ja paar tundi hiljem tuli teade, et enne kindlustust ei saa, kui TÜV läbitud vms. ning raha kanti tagasi.
Vasta

(15-08-2017, 02:48 AM)Alts Kirjutas:  Tegin siis ühele sellisele ÜV kuuks ajaks ...
Kuidas sellest aru saada?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(14-08-2017, 23:02 PM)spitfire Kirjutas:  
(14-08-2017, 12:14 PM)hulgus Kirjutas:  Kui näiteks juhtub, et selle 30 päevaga TÜV-i ei tee, siis järgmiseks korraks kindlustust küsida on juba keerulisem (ja kallim).

Tohoh.  Miks see järgmine kindlustuse küsimine siis keerulisem ja kallim on ?

Tegin läbi maakleri, auto arvelt maas, tüvi ei teinud. Järgmine kord 4 kuud hiljem (ikka sama maakler), tegid vinguval toonil selgeks, et firmad pole kindlustamisest huvitatud ja küsiti 43 asemel juba 47€, sama kindlustusfirma.
Vasta

Mul on ka üks masin,mis sai riiki toodud ca 1.5 aatat tagasi , eelmine sügis võtsin esmakordselt arvele ja kohe arvelt maha.

Kevadel tuli tahtmine hääled sisse ajada aga läbi interneti ei saanud kindlustust teha, kuna lepingut ja ülevaatust ei olnud, süsteem ei tundnud et sellise numbriga midagi üldse eksisteeriks.

Lahendus oli lihtne, kõne maaklerile ja hetk hiljem oli 6 kuu kindlustus olemas ja masin aktiivses registris ja sai ülevaatusele sõidetud.
Vasta

Nagu siin mitmed on ka juba maininud, siis saab teha küll registrist maas olevale sõidukile kindlustust netis ja ka ilma maaklerita.
Peab proovima samas erinevate kindlustuste lehti, sest mõni leht ei tõepoolest ei suutnud sellise staatusega autole pakkumist teha. Kui õigesti mäletan, siis vist isegi Iizi ei teinud. Kuid kuna läbi Iizi tehes on see minu kogemusel tavaliselt nagunii kallim, siis teen üldiselt otse läbi kindlustusseltsi kodulehe.

Paar nädalat igatahes tegin kindlustuse ühele autole, mis oli seisnud 11. aastat ja vajas registrisse saamiseks ülevaatuse läbimist. Ülevaatusele sõitmiseks tahtsin aga kindlustust. Kindlustuse tegin netis ise ja maksimaalseks ajaks sai valida 30. päeva, pikemaks perioodiks ei lasknud teha.

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta

Mul siin mõni VAZ 2101 hingekirjas. Ülemöödunud aastal oli 50/50 % avarii. Nüüd kahel autol kõik pakkumised norm hinnaga, kahel küsib Inges kolm + kordset hinda Sad Inges maksis avarii puhul selle 50 %.
Vasta

(15-08-2017, 02:48 AM)Alts Kirjutas:  Ei oska öelda, mis see periood oli aga kui TÜV puudub pikemalt (üle aasta kindlasti), siis saabub teade, et sõiduk on ajutiselt registrist maha võetud. Tegin siis ühele sellisele ÜV kuuks ajaks ja käisin mõnda asja teha laskmas. Kuu läks kiiresti ja TÜV punkti sõitmiseks oli uuesti kindlustada vaja. Maksin onlines raha ära ja paar tundi hiljem tuli teade, et enne kindlustust ei saa, kui TÜV läbitud vms. ning raha kanti tagasi.

Mul on sõiduk, millega sõidan juba 3 aastat, millel puudub TÜV 3 aastat, aga kindlustust teen sellele iga aasta. Siiani pole keegi registrist maha kandnud seda. Paar kuud tagasi sai sellele just aastaks kindlustus jälle tehtud. No problemo.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Selline lugu.Müüsin auto maha ja alustasin netis omanikuvahetust(ostja/uus omanik oli muidugi selle poolt et mitte ARK-minna ja lubas enda nimele võtta ning selle riigilõivu 48€ maksta) Läks viis tööpäeva mööda aga uus omanik ei võtnudki oma nimele ja omanikuvahetus peatati.See selleks aga mul oli veel ka kehtiv kindlustus mis omanikuvahetusel oleks pidanud lõppema.Helistasin Iff-i ja sealt öeldi et lepingut lõpetada ei saa ning võtke siis auto ajutiselt arvelt maha mida ka lõpuks tegin.Ma ei küsinud neilt raha tagasi vaid tahtsin lihtsalt peatada lepingut kuna auto polnd enam minu valduses...
Vasta

E- riik, paber maksab. St. ostu-müügi leping. Kindlustuslepingu peab saama lõpetada.
Vasta

(20-08-2017, 00:23 AM)krossifänn Kirjutas:  Selline lugu. Müüsin auto maha ja....
Ma ei küsinud neilt raha tagasi vaid tahtsin lihtsalt peatada lepingut kuna auto polnd enam minu valduses...

Päris raske on esmaspäe hommikul eelneva tehingu loogikast aru saada.

See on ka eesti äripraktikas üsna uudne nüanss, et uus omanik lubas auto oma nimele ümber vormistada : )

oh ajad, oh kombed.
Vasta

ERGO on koostöös Teliaga loonud uudse Sõiduki E-kindlustuse, mida kasutades maksad kindlustuse eest vaid siis, kui sõidukit kasutad. Nii võid kindlustuselt säästa kuni 60%!

https://www.ergo.ee/erakliendile/ergo-ko...erid/telia

Proovisin ära. 
Ühel autol mingit erilist võitu ei tulnud - see süsteem pakkus minimaalseks kuumaksuks 2,1 euri (pluss 0,21 eur iga sõidupäeva kohta), aga viimati sai tehtud tavaline kindlustus talle kuueks kuuks 18 euroga (3 euri/kuu).

Veokal aga, mida kasutan tõesti heal juhul 1 kord kuus tuli kuumaksuks 3,9 eur + 0,39 eur sõidupäeva eest, samas kuue kuu tavakindlustus oleks 60 euri (10 euri kuu).

Nii et läheb käiku. Smile
Vasta

(08-09-2017, 13:35 PM)olli Kirjutas:  ERGO on koostöös Teliaga loonud uudse Sõiduki E-kindlustuse, mida kasutades maksad kindlustuse eest vaid siis, kui sõidukit kasutad. Nii võid kindlustuselt säästa kuni 60%!

https://www.ergo.ee/erakliendile/ergo-ko...erid/telia

Proovisin ära. 
Ühel autol mingit erilist võitu ei tulnud - see süsteem pakkus minimaalseks kuumaksuks 2,1 euri (pluss 0,21 eur iga sõidupäeva kohta), aga viimati sai tehtud tavaline kindlustus talle kuueks kuuks 18 euroga (3 euri/kuu).

Iga juhtum on erinev, nagu öeldakse Smile

Proovisin ka, ja minu juhtumil tuli selline variant, et 6 kuud "tavalist" kindlustust oleks olnud 13€/kuu, aga E-kindlustusega 6,9€ +0,69€ sõidupäev. Ehk siis kuni kaheksa sõidupäeva puhul kuus, on sel juhtumil uus teenus soodsam.
Mulle sobis, kuigi paaril tuttaval oli e-kindlustuse pakkumine võrreldes minu juhtumiga kolm korda soodsam ka kaks korda võimasmale autole.

Tasub tähele panna ka seda, et kui eelnevalt on autol kindlustusleping (ka ilma aktiivse poliisita) mingi teise kindlustusettevõttega, tuleb see lõpetada, enne kui läbi Telia mSõiduki rakenduse ERGOga diili teha saab. Näiteks IFist lahtisaamiseks pidin saatma mingi taotluse nende iseteeninduses, reageerivad järgmisel tööpäeval.
Samuti ei saa mSõidukiga ühe isiku nimel mitut auto korraga e-kindlustada (praegu veel).
Ja ei saa kindlustada ka juhul, kui auto ei ole enda nimel.

Positiivne algatus, igaljuhul. Või õigemini- eks ajaratas ringi käib. Kunagi oli täitsa olemas variant, kindlustada üheks päevaks, ja see ei maksnud terve kuutasu hinda.
Vasta

Puppenjohh ja joppenpuhh! Mis küll toimub?

IIZi poolt edastatud soodsaimad pakkumised 6ks kuuks läbi ajaloo:

dets. 2014 23.17

dets 2015 23.97

juuni 2016 30.00

dets 2016 34.86

juuni 2017 33.78


Ja värske soodsaim pakkumine (dets 2017) 49.34 Sad  ????????????????????
kindlustusobjekt
Vasta

Ma tegin eile statistikat, 2014 oli 6kuulise kindlustuse puhul kuumakseks 10.80 ja tänasel hetkel 6 kuulise puhul 11.90

Suht ok, tegu veokiga ja 1 jaanuarist hakkan 9.- päevas maksma kui reaalselt sõidan
Vasta

oldsberg
Vaata veel Swedbanga pakkumist. IIZI on vahendaja, vaata kindlustuspakkujate kodulehtedelt.
Vasta

Tänan, ZIL 131!

Ma uurisin erinevate kindlustusandjate pakkumisi, see G-tähega kontoora, mida keel ei paendu ütlema, pakkus oma lehel küll soodsamalt kui IIZIs oli. Aga ülejäänud šokeerisid veelgi suuremate numbritega. ERGO lehekülg peksis segast, säält vastust ei saanudki Sad  Mõned tahavad lisaks auto nr-le ka omaniku isikukoodi, mida mul pääluu sees ei ole, peab tükk aega otsima Sad 

Aga millest ikkagi nii meeletu hinnatõus?

EDIT: sain ERGO lehel arvutuse tehtud. Asi ongi selles, et ERGO pole ennast enam konkreetse juhtumi puhul IIZIs pakkunud, tema hind polegi peaaegu tõusnud. Samas naljakas, et LKF-i kalkulaator näitab ERGO puhul veidi kõrgemat hinda, kui ta enda lehekülg.
Vasta

oltsberg
Big Grin Aga Swedbank?
Vasta

(13-12-2017, 22:23 PM)oltsberg Kirjutas:  ... Samas naljakas, et LKF-i kalkulaator näitab ERGO puhul veidi kõrgemat hinda, kui ta enda lehekülg.
ja nii ongi, mõni kontoora pakub kindlustust lkf või mõne maakleri omast tunduvalt soodsamalt ja teine jälle vastupidi, kallimalt ning müügimees ütleb et kahjuks ei saa maakleri hinnast odavamat pakkumist teha Toungue 
Ja iga aasta on soodsaima pakkumise taga erinev kindlustusfirma, sealjuures hinnavahed üsna olulised - täielik müstika
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne