Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu

Kui sõidab üle 6 km/h on liikurmasin ja kategooria LM, vajalik registeerimine ja kindlustus, ülevaatust ei ole.  Big Grin
Vasta

(05-01-2018, 15:04 PM)h2rra Kirjutas:  Mis saab, kui pukseerin veoautoga teist teh rikkega korvtõstukit jäiga kolmnurk ühendusega? 
...
Sõltub sellest, kuidas Sa suudad oma mõtte hädavajalikust päästeoperatsioonist parasjagu kontrollivalee korrakaitseametnikule maha müüa.  Big Grin
Tõenäoliselt ei teki probleeme, aga sõltub tõstukist ka natuke.
Pildil paistev iseliikv kohe kindlasti ei ole kuskilt otsast teemaksualune.
Vasta

(05-01-2018, 15:04 PM)h2rra Kirjutas:  Mis saab, kui pukseerin veoautoga teist teh rikkega korvtõstukit jäiga kolmnurk ühendusega? kas see on haagis, ja pean maksu maksma või seade, kui on reg numbrid maha võetud ja taga aeglase sõiduki märk ja pukseerin...

[Pilt: 258.jpg]

Kas sellist konna on üldse mõistlik maanteel pukseerima hakata? Hüdrauliline nelikjuhtimine, rattaid pööritavad hüdromootorid.. Big Grin 
Võimalik muidugi kuidagimoodi on, aga sellele eelneb ju mõttetu eeltöö.

Tsitaat:Isand Janka, milline on Sinu lahendus Eesti jaoks? Peale minu materdamise, millest riigi tuleviku tarbeks suurt tolku ei ole? Toungue


Lahendusi pakuti välja siinsamas foorumis ühes suletud teemas. Ei taha, et see siin ka poliitkorrektsuse sildi all sama teed rändaks, seetõttu ei hakka rohkem oma mölapidamatust demonstreerima. Me kõik tegelikult teame, kuidas asjalood on ja kuidaks peaks olema ja teame ka lahendusi, aga need ei jõua enne jõustuda, kui ise ei jõusta. Või sünnib ühel päeval karismaatiline mees/naine, kes need jõustab. Kes ohverdub ja võtab kõik valud enese kanda. Niipalju ütlen, et minust valitsejat ei saa. Sest ma ei taha. On muudki teha. Maailmas on palju-palju põnevat ja kordades huvitavamaid asju millega järelejäänud elu täita.
Vasta

(05-01-2018, 16:29 PM)Janka Kirjutas:  Me kõik tegelikult teame, kuidas asjalood on ja kuidaks peaks olema ja teame ka lahendusi, aga need ei jõua enne jõustuda, kui ise ei jõusta. Või sünnib ühel päeval karismaatiline mees/naine, kes need jõustab. Kes ohverdub ja võtab kõik valud enese kanda.
Kui tarvis, siis ma võin lohutust pakkuda: selline karismaatiline mees on juba sündinud ning, vähe sellest, ta on ka päris toimekas. Ta on ennast ohverdanud, võtnud kõikide rahvaste valu enese kanda ning nikastab iga päev oma naba paigast, et meil kõigil saaks ükskord kõik mured murtud. Ma mõistan, et vennaarm on ikkagi see kõige lähedasem ning selle tõttu pole ta veel jõudnud neid õigeid lahendusi meie õuele jõustama, kuid sellegipoolest vaevab mind kadedus, sest mille põrgu pärast pidid need ukrainlased meist nii palju paremad olema? Õnneks tean ka mina (sest ma kuulun ka kõikide hulka), kuidas asjalood päriselt olema peaks, ning loodan, et auväärt suurvürst Vladimir Väike võtab õige pea ka kõikide Eestimaa rahvaste valud enese kanda ning meid kõiki targaste valitseda võtta...
Vasta

(05-01-2018, 16:29 PM)Janka Kirjutas:  ... Niipalju ütlen, et minust valitsejat ei saa. Sest ma ei taha. On muudki teha. Maailmas on palju-palju põnevat ja kordades huvitavamaid asju millega järelejäänud elu täita.

Just-just.
Vasta

Tegin auto24-s kuulutuse lahti ja sisestasin reg nr teetasu.ee portaali ning üritasin makset sooritada. Vastus : Registreerimismärgile vastava sõiduki eest ei ole teekasutustasu tasumine liiklusregistri andmete põhjal kohustuslik.

Kasutasin näidisena seda: http://www.auto24.ee/used/2646499

Kui selle sõiduki andmed sisestada mnt portaali, siis on näha, et antud masina täismass ja regmass on samad ehk :3084kg. 
Kandevõime 424kg.  -  Big Grin Sama suur kui Ladal.

Seega on enamus "väikeste" jänki pillide omanikud maksust priid.
Vasta

Eiei, eelpool juba lahti seletatud kellele arusaamatuks jäänud asi. Teekasutusmakse kehtib ainult veoautodele ehk N kategooria sõidukitele alates 3500kg registrimassist. Maasturite registrimass võib ka 4500kg olla aga need enamjaolt M1G ehk maastikusuutlik sõiduauto! Jah see teekasutusmaks tuleb alates 3,5T aga see kehtib ainult ja ainult Veo ehk N kategooria sõidukitele!
Vasta

Oh, tõepoolest. Sama ütleb ka 8 tonnise JCB kohta ning 3,9 tonnise M1G hummeri kohta.
4,1 tonnise (N2G) RAM 2500 laseb aga läbi. Smile

See märkus siis puhtalt süsteemi kohta, päris nii loll ta ikka ei ole kui algselt oleks arvanud.
Vasta

(05-01-2018, 22:44 PM)olli Kirjutas:  Oh, tõepoolest. Sama ütleb ka 8 tonnise JCB kohta ning 3,9 tonnise M1G hummeri kohta.
4,1 tonnise (N2G) RAM 2500 laseb aga läbi. Smile

Vot see RAM ongi ju veoautona registreeritud!
Vasta

https://majandus24.postimees.ee/4397923/...1459859760

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(05-02-2018, 14:09 PM)viplala Kirjutas:  https://majandus24.postimees.ee/4397923/...1459859760

Mul piiril 2950 kilose täismassiga kastikale näitas ka süsteem, et teekasutustasu maksmata - tüdruk passikontrollis vahtis jupp aega juhmi näoga kordamööda ekraani ja tehnilist passi ning ei suutnud seda mõista.
Vasta

See 2950 oli ikka täismass mitte registrimass ?
Vasta

(05-02-2018, 14:09 PM)viplala Kirjutas:  https://majandus24.postimees.ee/4397923/...1459859760

mälu värskenduseks, üle-eelmisel lehel postitus 245
Vasta

(05-02-2018, 20:40 PM)diesel Kirjutas:  
(05-02-2018, 14:09 PM)viplala Kirjutas:  https://majandus24.postimees.ee/4397923/...1459859760

mälu värskenduseks, üle-eelmisel lehel postitus 245

pole siin siukest "Naerunägu" võtta, millega antud olukorda kirjeldada.
Kui nüüd midagi konkreetset vedajate poolt ette ei võeta, siis ... no ma ei tea.
Maksin ausalt 250,- riigile, milleks? Järgmiseks kvartaliks otsin mõne targema koha, kuhu raha matta.
Vasta

(05-02-2018, 16:52 PM)MeelisV Kirjutas:  See 2950 oli ikka täismass mitte registrimass ?

mõlemad samad
Vasta

(05-02-2018, 23:55 PM)honkomees Kirjutas:  
(05-02-2018, 16:52 PM)MeelisV Kirjutas:  See 2950 oli ikka täismass mitte registrimass ?

mõlemad samad

Kui ise teetasu.ee keskkonnas maksta proovid, siis laseb maksta? Ei kirjuta, et pole vajadust maksmiseks?
Vasta

Riik võtab raha isegi sòiduauto teemaksu eest kui sa tahakskd maksta, süsteem ei kirjuta et ei ole vaja maksta
Vasta

(06-02-2018, 08:18 AM)Raigo Kirjutas:  
(05-02-2018, 23:55 PM)honkomees Kirjutas:  
(05-02-2018, 16:52 PM)MeelisV Kirjutas:  See 2950 oli ikka täismass mitte registrimass ?

mõlemad samad

Kui ise teetasu.ee keskkonnas maksta proovid, siis laseb maksta? Ei kirjuta, et pole vajadust maksmiseks?
ei ole proovinud, ei hakka suskima kah. Aga piiri peal aitas passikontrolli tüdrukul üks appikutsutud noormees sellest kohast süsteemis mööda minna.
Vasta

Proovisin kas saab sõiduka eest tasuda -Kas olete kindel, et soovite pileti lisada ostukorvi?[url=https://www.teetasu.ee/payment#][/url]

Registreerimismärgile vastava sõiduki eest ei ole teekasutustasu tasumine liiklusregistri andmete põhjal kohustuslik.
Vasta

(06-02-2018, 10:02 AM)volvo Kirjutas:  Proovisin kas saab sõiduka eest tasuda -Kas olete kindel, et soovite pileti lisada ostukorvi?[url=https://www.teetasu.ee/payment#][/url]

Registreerimismärgile vastava sõiduki eest ei ole teekasutustasu tasumine liiklusregistri andmete põhjal kohustuslik.

Siis on hästi kui süsteemi on muudetud.

Mina tegin katseid Jaanuari alguses
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne