gaasikatlad ja tünnisaun
#1

Tahtsin sauna minna, aga üldse ei viitsi 6 tundi varem maale kütma minna, eriti kui ilm on selline nagu on ja juba kella 4jast on väljas suur pimedus.

Selle asemel hakkasin mõtisklema kuidas saaks seda süsteemi automatiseerida. Voolu lülituse saab teha lihtsalt gsm võrgu kaudu. veepumba ja katla sisse välja lülituse saaks teha kasutades ujukiga lülitit nagu on autodel kütuse andurid.

Küsimuseks jääb mida saaks kasutada katlana. Köögis istudes ja mõtiskledes tuli kohe idee, et ostan suvalise vana gaasikatla nagu endal kodus on ja lihtsalt külge(maksavad kasutatult alla 100 euro) , aga see töötab maagaasi pealt(maal oleks võimalik ainult vedelgaasi kasutada) ja vajab töötamiseks tehase andmetel vähemalt 0.1bari veerõhku.

Ehk on kellelgi igav ja oskab soovitada mille poole võiks vaadata. Osta poest 1000 euro eest spetsiaalne tünnisauna gaasiahi lahendused hetkel ei huvita.
Vasta
#2

mis sa seal täpselt kütta tahad, sellest ei saa aru, aga võibolla paned lihtsalt tenni katlasse ja siis saad selle mugavalt üle gsm-i soojaks. Variant veel pelletahju ja veesärgiga.
Vasta
#3

vee soojaks. sõnastasin vist alguses valesti. kümblustünn mitte tünnisaun
Vasta
#4

Mu Junkers katlal oli igatahes juhendis kirjas kuidas balloonigaasi peale ümber seadistada. Natuke üle pingutamisena muidugi tundub. Need ju igavesti suured ja keerukad kolakad enamasti. Saaks ka palju väiksema ja lihtsama põletiga hakkama. Aga kohe ei oska nagu pakkudagi kust midagi sellist leida oleks. Vanematel aparaatidel on tihti pilootleek ka ju, see ei oleks praegusel juhul kuigi mõistlik.
Vasta
#5

Balloonigaasiga ja elektriga otse küttes on hind samas suurusjärgus. Kui peakaitse kannatab, siis tenn vette ja olemas. Olenevalt kümblustünni suurusest võib vajalik olla ~25Kw küttevõimsust, et normaalse ajaga soojaks saada.
Vasta
#6

(06-01-2018, 19:54 PM)virks Kirjutas:  Balloonigaasiga ja elektriga otse küttes on hind samas suurusjärgus. Kui peakaitse kannatab, siis tenn vette ja olemas. Olenevalt kümblustünni suurusest võib vajalik olla ~25Kw küttevõimsust, et normaalse ajaga soojaks saada.

Iseenesest Tenn oleks kindlasti kõige mugavam ja lihtsam variant.

aga jah 25kw vajab juba üle kõvasti üle 32A 3 faasi juures. Mul oli vist heal juhul 16A peakaitse.
Vasta
#7

Põhi küsimus ongi, kuidas ehitada võimalikult lihtsalt ja odavalt süsteem mille saaksin Tartus kütte panna ja kui Pangodi jõuan siis oleks asi juba enamvähem soe. Eks suvel kui seal pikemalt olla siis muidugi võid õlut juua ja puid ahju loopida. Aga väga tihti tekib eriti just talvel mõte reede õhtul peale tööd, et voh läheks sauna, aga kui sa heal juhul kell 7 sinna jõuad ja siis 5 tundi seda jama pimedas vihma käes kütad on see üsna lootusetu ettevõtmine.
Vasta
#8

Pane 16kw tenn ja poole võrra ennem sooja kui 32kw tenni, või 8kw ja veelgi varem. Igasuguse vana gaasikatla või üldse tuletegemise kaugjuhtimine on paras viitsütikuga pomm. Häda pärast saaksid kasutada ka pelleti katelt aga need on joptvõimat kui kallid selle süsteemi jaoks. See elektri peale kuluv raha ei ole nii suur, kui sa muidugi iga päev kümblema ei kavatse hakata seal.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

Lugesin esimese ähmiga teema pealkirjaks Gaasikambrid ja ühissaun
Vasta
#10

Kui elektrivõimsusest väheks jääb, siis võibolla leiab sinna ahju külge sobiva õlipõleti (diiselkütusega).
Vasta
#11

16A peakaitsmega kui on 3 faasi, paned iga faasi peale 3,5kW tenni, siis saad 4 kraadise vee (maa seest tavaliselt tuleb 4 kraadine vesi, võibolla ka midagi muud, siis on aeg veidi erinev) 30 kraadini ca 3 tunniga. Kokku maksab see paar eurot (kWh hind ca 12 senti koos kõikide maksudega, olenevalt paketist ja kellaajast, aga umbes nii). Et jah, tennid sisse, investeering suht olematu ja võid saunelda.

kas vesi sul on koguaeg väljas tünnist? tünni täitmine on ka ikka päris pirakas aeg.
Vasta
#12

(07-01-2018, 00:03 AM)taavi Kirjutas:  16A peakaitsmega kui on 3 faasi, paned iga faasi peale 3,5kW tenni, siis saad 4 kraadise vee (maa seest tavaliselt tuleb 4 kraadine vesi, võibolla ka midagi muud, siis on aeg veidi erinev) 30 kraadini ca 3 tunniga. Kokku maksab see paar eurot (kWh hind ca 12 senti koos kõikide maksudega, olenevalt paketist ja kellaajast, aga umbes nii). Et jah, tennid sisse, investeering suht olematu ja võid saunelda.

kas vesi sul on koguaeg väljas tünnist? tünni täitmine on ka ikka päris pirakas aeg.

Kui ära lähen lasen ikka tavaliselt peaaegu tühjaks. see vesi läheb üsna kiiresti päris koledaks ja kui juba sees ujutud on ei kannata üldse teist korda.

umbes 1h on maja kõrval ojast pumbaga täitmine.
Vasta
#13

Selle vastu on filtrid ja happerünnak. PH tuunimine. Basseinivett ei vahetata iga nädal.
Kui ruum käib vahepeal miinuses on teine teema.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#14

Ph tuunimine käib lihtsaimal moel klooriga. Ise küll selles vedelikus kümmelda ei tahaks Big Grin.
Vasta
#15

no siis ehitadki kontrolleri, mis aktiveerib pumba sms-iga, kui vesi on üle tennide (paned vedelikuanduri), siis lükatakse sisse tennid, kui vesi saavutab vajaliku taseme, siis järgmine vedelikuandur (ma paneks neid andureid 2tk, ujuk ja elektrooniline, tünni alla veel kolmas võibolla, et kui vesi üle ääre jookseb, siis saab ka signaali juhuks kui 2 eelmist ei triggerdanud ära). Pump eeldatavasti on sul ka umbes kW, ehk kui sul on 10,5kW tenne, 1kW pumpa, siis kogukulu 30 kraadini kütes on ca 3,50 eurot elektriraha. Kontrolleriks võtad näiteks arduino, poogid sinna juurde gsm mooduli (65€), või oled nupukas ja paned vana telefoni DTMF koode arduinole pritsima, saab odavamalt) ja siis saad tagasisidega kontrolleri, millega saad veel jälgida veeseisu, veetemperatuuri, pumpade, tennide tööd vms.

või lööd käega ja helistad naabrimehele, kes viieka eest viskab puud alla Big Grin
Vasta
#16

Võibolla minu isiklik rumal kiiks, aga vesi ja elekter minujaoks väga kokku ei istuks :Big Grin Lahenduse poolest oleks kindlasti soodsaim ja mugavaim.
Vasta
#17

(07-01-2018, 14:25 PM)Provoker23 Kirjutas:  Võibolla minu isiklik rumal kiiks, aga vesi ja elekter minujaoks väga kokku ei istuks :Big Grin Lahenduse poolest oleks kindlasti soodsaim ja mugavaim.

Kui sa juhuslikult vannis juukseid föönida ei taha,siis muu pole nii hirmus Big Grin Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#18

(07-01-2018, 14:25 PM)Provoker23 Kirjutas:  Võibolla minu isiklik rumal kiiks, aga vesi ja elekter minujaoks väga kokku ei istuks :Big Grin Lahenduse poolest oleks kindlasti soodsaim ja mugavaim.

Elektriboilereid ja veekeedukanne terve maakera täis, ei ole kuulnud et vägapalju inimesi sunud oleks Smile aga alati võib teha soojusvaheti, milles kütad vett ja paned spiraali tünni,. siis saab kütte kohe tööle lülitada, ei pea ootama, millal vesi üle tennide oleks, aga siis pead süsteemi panema pumba, mis sooja vett läbi spiraali trügib. andurid ja täiturid jooksevad madala pinge ja olematu vooluga, see on sama, nagu võtad patarei omaga vanni kaasa Smile
Vasta
#19

No aga kui pelgad voolu, siis võid enne suplemist ju voolu välja lülitada. Maandus ja RVK võiks ka asja märksa turvalisemaks teha.
Vasta
#20

ja saab ju alati ise kümmeldes kütta lisaks puiduga, mitte enam elektriga. RVK "must have" selle projekti puhul
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne