Annely 20 fond
(10-01-2018, 21:31 PM)Veskioja Kirjutas:
(10-01-2018, 01:00 AM)linnuke Kirjutas: Sai poetatud sõna Fomka teemasse.Ex ta minu viga oli .Nagu punane rätik...

Ma küll ei arva,et see viga oli,vastupidi nüüd sai ühtkomateist selgemaks...??? külahull toetab endiselt automoto tegelaste poolt tehtud loodud aparaati,siin saavad helged pead oma ideid genereerida ja saakski vbl.palju etem asi valmis.Vaat,et võta või patent ja hakka tootma,usun see oleks vast jõud.
Saage aru mehed, on asju, mida lihtsalt pole sobilik teha. 
Linnuke oleks võinud Formikaga rääkida eraviisiliselt ja kui Annely hakkab ootama foorumirahvalt masinat, siis jääbki ta koduseks.
Mida rohkem Linnukese käitumist õigustada, seda tõenäolisem on võimalus, et Annely ei saagi siit abi.

Vasta
(10-01-2018, 20:40 PM)linnuke Kirjutas: Ei jõudnud küll kohale.Mis tähtsust sel on ,millal teema algas .

Et konkreetust ja korrektsust, millest siin lehel mitu korda juttu taas, küsiti juba pool aastat tagasi, selle sama teema alguspäevil.

(10-01-2018, 20:40 PM)linnuke Kirjutas: Olulisem ehk ,et edukalt lõpeks. Rolleyes

No ei pruugi ju kui järeldusi ja parandusi ei tehta.

Igatahes jõudu.
Vasta
(10-01-2018, 23:21 PM)cesium Kirjutas:
(10-01-2018, 20:40 PM)linnuke Kirjutas: Ei jõudnud küll kohale.Mis tähtsust sel on ,millal teema algas .

Et konkreetust ja korrektsust, millest siin lehel mitu korda juttu taas, küsiti juba pool aastat tagasi, selle sama teema alguspäevil.

(10-01-2018, 20:40 PM)linnuke Kirjutas: Olulisem ehk ,et edukalt lõpeks. Rolleyes

No ei pruugi ju kui järeldusi ja parandusi ei tehta.

Igatahes jõudu.

Konkreetselt jutt ju 7_8 posti tagasi.
Aga olgem arusaajad.Ei ole minul isiklikult siin mingit hüve (pigem vastupidi)Kõik on ehk asjast aru saanud.Kes toetab ,kes mitte ,aga lihtsalt targutada pole kah mõtet.Kaldun arvama ,et kõige suuremad jutumehed ei teeks nii või naa midagi. Sad
Vasta
Mehed, oleks nagu aru saanud , et teil mõistus peas aga......
Mis mina lugesin algsestpostist välja:
1- lgp ksf Linnuke soovib aidata inimest, kes ei saa ise füüsiliselt kõigega hakkama.
2-lgp ksf Linnuke seletab mida oleks vaja, et inimene saaks ilma teistest sõltumatta liikuma.
3-tehakse maha kõik mis algses postituses sooviks.
Ja vtf selle peale tuleb???
Mehed minge p....... e 
PS: Ei tunne ksf Linnuke'st ega abivajajat isiklikult. 
Miks mina ei ole toetajate nimekirjas? Proovige kasvatada 6'te marakratti ja samal ajal oma kodu osta/remontida. Kui asi suveni venib annan kindlasti omapoolse panuse.

Kui post siia ei sobi siis palun moderaatoril selle ajaloo anaalidesse saata.
Vasta
(10-01-2018, 23:46 PM)Inri Kirjutas: Mehed, oleks nagu aru saanud , et teil mõistus peas aga......
Mis mina lugesin algsestpostist välja:
1- lgp ksf Linnuke soovib aidata inimest, kes ei saa ise füüsiliselt kõigega hakkama.
2-lgp ksf Linnuke seletab mida oleks vaja, et inimene saaks ilma teistest sõltumatta liikuma.
3-tehakse maha kõik mis algses postituses sooviks.
Mehed minge p....... e 
PS: Ei tunne ksf Linnuke'st ega abivajajat isiklikult. 
Miks mina ei ole toetajate nimekirjas? Proovige kasvatada 6'te marakratti ja samal ajal oma kodu osta/remontida. Kui asi suveni venib annan kindlasti omapoolse panuse.

Kui post siia ei sobi siis palun moderaatoril selle ajaloo anaalidesse saata.

Mehed minge p....... e 

Ei saanud sellest ehk õigesti aru.

Samas ,tänud positiivse mõtteviisi eest aga annetus ,kui seesugune on aegade algusest olnud vabatahtlik toiming. Rolleyes
Vasta
Vaatamata natu lonkavale sõnastusele sain mina üsna hästi aru. KSF Inri selgitab, et esimeses postis on tegelikult kõik vajalik kogu aeg olemas olnud. Tema silmis muidu asjalikud mehed siin foorumis on vaatamata sellele lehekülgede kaupa jama kirjutanud ja seepärast võib neid kord pehmesse kohta saata.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
(11-01-2018, 01:15 AM)Marko Kirjutas: Vaatamata natu lonkavale sõnastusele sain mina üsna hästi aru. KSF Inri selgitab, et esimeses postis on tegelikult kõik vajalik kogu aeg olemas olnud. Tema silmis muidu asjalikud mehed siin foorumis on vaatamata sellele lehekülgede kaupa jama kirjutanud ja seepärast võib neid kord pehmesse kohta saata.

Aitähh Marko. Täpselt seda ma mõtlesin.
Vasta
Siiamaani seis selline:
Osavõtjaid ikka on ,aga ka uusi foorumlasi vahepeal tekkinud ,Kes võiksid kah õla alla panna .Hetkeseisuga kogunenud 224.43 Kohalikku rahaühikut.Meie annetajate hulgas on tekkinud ideid ,mida ,loodan avaldavad nad siin .

Linnuke ,Reflex ,Pat 1 ,Marko ,MossePower ,Metsakohin ,Hulgus ,Motamees ,Talupoeg Taluja ,Econoline ,Auk ,Weldman ,Veskioja ,Porikas 68. 
Samas ,kõigile foorumlastele ,kes pole teemaga kursis ,tehke seda.http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=58292
Kunagi ei tea millal ise .....

Annetused siiamaani kogunenud siia:

Alustagem: SEB pank AA EE751010022040322004 Tiit Lindvest Selgituse alla kirjuta Annely 20 Ja enda fooruminimi.
Tegu siis ettevõtmisega ,millega saaks aidata kfl.Annely20.Kui iga mees paneks mõne õlle raha oleks ju OK.Meid siin palju.u

Lisandunud: ants ,pljuhkam ,Mlsluik ,13 piisab. Lõppsumma hetkel 352.43.
Annely  lubas oma Sotsosakonda torkida võimalikult tihedalt.
Tänud ja Edu kõigile.
Vasta
Kas sellist vajatakse?

https://m.okidoki.ee/item/elektri-scoote...e/7176328/ 

Konkreetseks läheb,olen abiks.
Vasta
http://www.eluratastel.ee/shoprider-778s/
Tegin sellele panuse kuid lootus kurb sest riigikogu nii "pädev otsustama" mida kellele vaja ja peatas selle vahendi toetuse, kurb on mõelda et olengi määratud tubaseks. Lisan juurde ka kirja  mille saatsin Sots.osakonnale ja  Tartu linnavaradeosakonnale, viimaselt tagasiside veel puudub.
Vasta
Kunagi rääkisime minu soovist soetada el. roller. Praegu on õige aeg taotlemisega algust teha aga on tekkinud mõned probleemid ja seepärast kirjutangi Teile. Olen teinud palju kõnesid et asjast selgust saada ja kõik polegi nii lihtne. SKA teatas et rolleri ISO kood on peatatud et seda riigiosalusega välja osta- see oli just mu eesmärk tegelikult. õelda ei osatud kuna tekib rahalisi võimalusi et see kood avatakse. Rollerifirma pakkus et võib  kohe tuua kohale ja teha rendilepingu EL-i toetustega  aga see varjant tundub suht mõttetu,vähemalt 25 eurot kuus maksta ja  talvekuudel ju rollerit ei kasuta, renti maksan ikkagi ja nii ei saa et kevadel võtan ja sügisel tagastan. Pealegi puudub mul nõuetekohane hoiustamisvõimalus. Trepist ma seda ju ülesse ei too. Küsisin meie maja Puuetega Inimeste kojast et ehk on nende ruumides võimalik hoiustada kuid vihjati ruumipuudusele ja inimeste rohkele külastusele ja  viisakalt keelduti.
Kuna meie majas on tulemas suuremad ümberehitused siis enne nende algust on mul veel viimane mõte. Kui see on teostatav siis langeks mitu probleemi korraga ära. Nimelt meie koridor asub ju maja otsas. Kui saaks  koridori otsaakna kõrvale teha uks ja mingi metallkaldtee  välja maja taha suunaga? Maja taga on asfalteeritud kõnnitee olemas mida mõõda saab tänavale. See ei  rikuks maja fassaadi ega ole nähtav ka tänava poolt. Mul langeks ära korterivahetus ja ega ma ei tahakski väga kolida teise majaotsa kus asub rahvastepaabel. Hoidma peaksin seal ju rollerit ikkagi toas sest koridori jätta ei julgeks nii kallist  asja. Meie praeguses koridoris on hoiutingimused, uks on lukus ja võõrad siia ei pääse. Meie koridoris elavad veel kaks vanadaami, üks neist liigub vaevaliselt, ehk temalgi võib sellest kaldteest kasu olla, kunagi ju siiagi tulevad uued elanikud ja siis võib ju keegi ka sarnast abi vajada nagu mina praegu.  Kas teeksite selle ettepaneku Linnavaraosakonnale või kes selle  asjaga tegeleb? Toomas Otsatalo poole mina ei julge enam põõrduda, teda minu mured ei huvita, ta isegi ei süvene. Seda ettepanekut ma temale teinud polegi.
See varjant on minu viimane lootus, palun proovige teha nii et see arutusele võetaks.

See siis minu kiri, ootan väga et keegi midagigi vastab Linnavaradest, Sots helistas kuid sai selle ja väitis et nendel pole õigust ( loe julgust) teha ettekirjutusi ! Noh nii siis sots ongi abiks...
Vasta
No on ikka .......

Teen ettepaneku pealinna meestele,kes ka siin sõna võtavad ja kellel  oleks jõudu,tervist asjaga tegeleda. Tuleb minna ja võtta Annely kaasa asju ajama,võibolla ka tegema ennem pisut telefoni tööd. Ei ole võimalik,et keegi inimese probleemidega tegeleda ei taha ega saa. Tuleb lihtsalt ajada telefoniga nii palju,kui võimalik,koguda pabereid igalt poolt,kus ära öeldakse. Kui keegi keeldub,võtta kohe paber! Miks ei saa jne. Kui keeldutakse siis miks. Kui ei anta paberit siis tuleb Politsei kutsuda. Kõik ametid on selleks,et meid rahvast teenida. Meie raha eest nad ju toimetavad.....
Kui siis ka asjad ei liigu siis tuleb võtta kaameramees leivale. Big Grin  Kas on julgeid? Nagu minu ajaloo- õpetaja Leili ütles:" Mis see siis olgu!" Big Grin

T.
Üleliigne kraam vahetusteks ja realiseerimiseks...... http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/298633/

Pakkuda erinevaid veneaegseid kiilrihmasid. Uuri asja!

Üleliigsed veljed ja kummid:
http://nagi.ee/photos/TALUPOEG/sets/407007/
Vasta
Kes on hoone omanik? Kohalik omavalitsus? Kas ratastooliga majja pääseb? Mida ütleb sotsiaalvaldkonna asjapulk ümberehituse kohta? Kui ei ütle midagi tarka, siis omavalitsuse juht, kas ütleb midagi? Kõik keeldumised tuleb esitada kirjalikult. Kui sul võimalik, siis saada omad soovid ja küsimused neile digitaalselt ja digiallkirjaga. Kui sotsiaalvaldkonna asjapulk ei reageeri, siis on hea saata uus kiri ja koopia valla/linna juhile. Kui viimane ei vastata, siis õiguskanstleri kontor aitab selgitada. Tegelikult on ka mitmed puuetega inimeste organisatsioonid, kellel on vastavad kogemused olemas. 
Minu otsesed kogemused selles vallas on paraku juba üle kümne aasta vanad. Kui leiad õige nupu,mida vajutada, siis omavalitsus leiab raha ja tahtmise. Edu ja kirjuta, mida teed või tegid, ehk saame nõu anda.
Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
Ilmselt Annely ei ole sellisest lähenemisest väga vaimustuses, aga..... äkki kaasaks asjasse meedia? Vägagi tihti paneb meedia ametnikud oma pe......d toolilt tõstma ja asjaga tegelema.
 Teine mõte tiksub siiski lubade koha pealt. Kui Annely'l oleks võimalik endale uuesti load taotleda , siis äkki lihtsam ja soodsam soetada automaat käigukastiga auto ja see käsi juhtimise peale ehitada? Minu kaasa õemehe vend samamoodi ratastoolis ja sõidab käsijuhtimisega.
Vasta
(19-01-2018, 21:50 PM)metsakohin Kirjutas: Kes on hoone omanik? Kohalik omavalitsus? Kas ratastooliga majja pääseb? Mida ütleb sotsiaalvaldkonna asjapulk ümberehituse kohta? Kui ei ütle midagi tarka, siis omavalitsuse juht, kas ütleb midagi? Kõik keeldumised tuleb esitada kirjalikult. Kui sul võimalik, siis saada omad soovid ja küsimused neile digitaalselt ja digiallkirjaga. Kui sotsiaalvaldkonna asjapulk ei reageeri, siis on hea saata uus kiri ja koopia valla/linna juhile. Kui viimane ei vastata, siis õiguskanstleri kontor aitab selgitada. Tegelikult on ka mitmed puuetega inimeste organisatsioonid, kellel on vastavad kogemused olemas. 
Minu otsesed kogemused selles vallas on paraku juba üle kümne aasta vanad. Kui leiad õige nupu,mida vajutada, siis omavalitsus leiab raha ja tahtmise. Edu ja kirjuta, mida teed või tegid, ehk saame nõu anda.

Elamispind kuulub Tartu linnale ja elan siin pinnal eilsest 5a, olen tasunud kohusetundlikult üürid koos kindlustusega, mo nii et igati tubli ja viisakasBig Grin Majja saan  ise mehee abiga, üksi jäängi uksetaha, trepist saan üles  ise sest käsipuu on, ratastooli tassib mees üles, üksi ma välja ei saa.
Vasta
(20-01-2018, 00:14 AM)Inri Kirjutas:  Kui Annely'l oleks võimalik endale uuesti load taotleda , siis äkki lihtsam ja soodsam soetada automaat käigukastiga auto ja see käsi juhtimise peale ehitada?

Siit küsimus - kas Annely on vahepeal proovinud autoga sõita? Kui õigesti mäletan, ma soovitasin ennast testida...
Kui saab trepist üles, siis saab ka pedaali vajutada. Ma tean liigagi hästi, millest on jutt.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
(20-01-2018, 01:52 AM)Marko Kirjutas:
(20-01-2018, 00:14 AM)Inri Kirjutas:  Kui Annely'l oleks võimalik endale uuesti load taotleda , siis äkki lihtsam ja soodsam soetada automaat käigukastiga auto ja see käsi juhtimise peale ehitada?

Siit küsimus - kas Annely on vahepeal proovinud autoga sõita? Kui õigesti mäletan, ma soovitasin ennast testida...
Kui saab trepist üles, siis saab ka pedaali vajutada. Ma tean liigagi hästi, millest on jutt.

Ma ei saa üksi autonigi, mis tolku lubadest, ma ei suudaks autot üleval ka pidada. Mul oleks abi kui kodus istun rolleri selga ja lähen välja. Õhinaga oli jah nõus et teen load uuesti kuid see penskarile kallis, auto pidamine. Ma ju ei tööta ka et igapäevaset vaja.
Vasta
Kui maja on linna oma (ehk on see nii nimetatud sotsiaalmaja), siis oleks ju elementaarne kaldtee või midagi sarnast. Tuleks ikka rõhuda linnaisade kohustusele tagada inimesele juurdepääs oma elukohale.
On siin  mõni Tartu linna kodanik foorumi liikmete hulgas, kellel kodaniku julgus olemas ja sooviks natuke ametnikke ärritada.
Omast natuke rohkem kui 10 aasta tagustest kogemustest võin öelda, et sotsiaaltöötajad on enamasti viimased, kes sulle su õigustest kõnelevad. On ka erandeid, aga need kinnitavad reeglit. Kui see on linna antud korter, siis muidugi kena, et anti elamiskoht, aga sellele peab ka omal jõul ligi pääsema.
Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
(20-01-2018, 22:14 PM)metsakohin Kirjutas: Kui maja on linna oma (ehk on see nii nimetatud sotsiaalmaja), siis oleks ju elementaarne kaldtee või midagi sarnast. Tuleks ikka rõhuda linnaisade kohustusele tagada inimesele juurdepääs oma elukohale.
On siin  mõni Tartu linna kodanik foorumi liikmete hulgas, kellel kodaniku julgus olemas ja sooviks natuke ametnikke ärritada.
Omast natuke rohkem kui 10 aasta tagustest kogemustest võin öelda, et sotsiaaltöötajad on enamasti viimased, kes sulle su õigustest kõnelevad. On ka erandeid, aga need kinnitavad reeglit. Kui see on linna antud korter, siis muidugi kena, et anti elamiskoht, aga sellele peab ka omal jõul ligi pääsema.

Oleks ju tore kuid niipalju (mul15a9 SIIS POLE OLNUD ABI KUSKILT, MA OLEN SELLINE PROSTESTIJA TÜÜP KES OTSIB ÕIGUSI IGALT POOLT, KUID VAHEL TUDUB NII MÕTTETU, NO MIDA MA LÄRMAN, TEISTEL EHK SUUREMAD JAMAD, MUL SAAB JÕUD 0TSa, sORRY suured tähed kuid mõte sama, ei viitsi parandama hakata.
Vasta
(19-01-2018, 17:52 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: No on ikka .......

Teen ettepaneku pealinna meestele,kes ka siin sõna võtavad ja kellel  oleks jõudu,tervist asjaga tegeleda. Tuleb minna ja võtta Annely kaasa asju ajama,võibolla ka tegema ennem pisut telefoni tööd. Ei ole võimalik,et keegi inimese probleemidega tegeleda ei taha ega saa. Tuleb lihtsalt ajada telefoniga nii palju,kui võimalik,koguda pabereid igalt poolt,kus ära öeldakse. Kui keegi keeldub,võtta kohe paber! Miks ei saa jne. Kui keeldutakse siis miks. Kui ei anta paberit siis tuleb Politsei kutsuda. Kõik ametid on selleks,et meid rahvast teenida. Meie raha eest nad ju toimetavad.....
Kui siis ka asjad ei liigu siis tuleb võtta kaameramees leivale. Big Grin  Kas on julgeid? Nagu minu ajaloo- õpetaja Leili ütles:" Mis see siis olgu!" Big Grin

T.
Kahjuks asi selles ,et Kogu lugu ju Tartu linnas.Kahtlen kas tallinnas pinda käia aitaks.Nüüd ju kõik omavalitsused isemajandavad.Kui oleks sealkandis keegi kel ettevõtlikkust.
janek555 poolt viidatud pill päris õige (nüüd aga lehelt kadunud)
PS. Erakätest ostmisel puudub riigipoolne tugi.Kuna hinda ei olnud mainitud ,Kas saaks siinsete meeste abiga vajaliku summa kokku.
Nüüd aga Annelyle: nagu eelnevalt mainitud ,tuleks Sinu kohalikku sotsosakonda hoolega "tülitada" ja viimane kui taotlus ,pöördumine ,samuti ka vastused (koos nimede ja kuupäevadega)hoolega talletada.Saan samuti aru ,et abivajajaid on küllaga ,samas ,kaldtee ehitamine ei ole mingi raketiteadus (ja suht odav),Võrreldes  mingite superkallite operatsioonidega jne.
 Aga anna teada igast toimingust ,maailm on pisike ,küllap leidub ka väljapääs.
PS.Foorumlastele :pisikese toetuse aadress ikka endine.

Alustagem: SEB pank AA EE751010022040322004 Tiit Lindvest Selgituse alla kirjuta Annely 20 Ja enda fooruminimi.
Tegu siis ettevõtmisega ,millega saaks aidata kfl.Annely20.Kui iga mees paneks mõne õlle raha oleks ju OK.Meid siin palju.u
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne