Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

(12-01-2018, 17:29 PM)tõnn Kirjutas:  Ehk saaks nii, et teed lisakorgi, kust üks jämedam voolik läheb summuti otsa (tekitab kanistrisse rõhku) ning teine ots läheb mahutisse.

Teine versioon on mahutisse tolmuimejaga alarõhk tekitada ja sellega välja imeda. Oleneb mahutist muidugi aga näiteks klassikaline 200liitrine õhukesest plekist vaat kannatab tavatolmuimeja tekitatud vaakumi ilusti välja. Konkreetsel juhul oleks võibolla parim isegi, üks voolik, üks lüliti ja ei mingit mässamist rohkem.
Bensiini ei tohi nii pumbata!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Ilmselt antud juhul suure kõrgusega pole tegu, aga üldiselt oleneb ka kui kõrgel see kõrgem mahuti on. 10 meetri kandis on maksimum, kuhu imemise teel üldse teoreetiliselt võimalik on pumbata.

(12-01-2018, 20:48 PM)veix__ Kirjutas:  Ilmselt antud juhul suure kõrgusega pole tegu, aga üldiselt oleneb ka kui kõrgel see kõrgem mahuti on. 10 meetri kandis on maksimum, kuhu imemise teel üldse teoreetiliselt võimalik on pumbata.

Vesi 10m, elavhõbe ca 760mm aga kergemaid vedelikke isegi üle 10m.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Jah, ei hakanud diislikütuse kohta täpselt välja arvutama, kuulub sinna "umbes 10 meetri kanti" küll. Rolleyes

Mõistliku tootlusega imemine nõuab ikka võimsust ja vaakumi.Plekkvaadi surub välisrõhk lihtsalt kokku.Piusi pumbad parimad.

(12-01-2018, 22:59 PM)vanaain Kirjutas:  Mõistliku tootlusega imemine nõuab ikka võimsust ja vaakumi.Plekkvaadi surub välisrõhk lihtsalt kokku.Piusi pumbad parimad.

Kas müüd neid pumpasid? Kas oled ühest plekkvaadist 2 meetrit kõrgemal olevasse teise õli pumbanud? Kui kaua aega läks 200 liitriga? Mitu vaati oled elu jooksul tolmuimeja abil lössi imenud?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Ei müü.Paar miljonit liitrit seoses tööga pumbatud,vast 8 kuni kümme pumpa siis kulunud.Kuulen tihti kuidas tühjad kinnised vaadid häälitsevad ainuüksi õhutemperatuuri muutudes.Olen näinud kokkuimetud vaakumpütte.Arvan,et tolmuimeja imeb plekkvaadi kokku.

Ma olen umbes 40-50 vaati vana ja külma õli ümber pumbanud. Mu teh käib nii, suurema korgi sisse on tolline toru keevitatud, mis ulatub vaadi põhjani. Teisest, sellest pisikesest korgist, aga lasen kompressoriga surve vaati. Tollisest torust tuleb õli ikka paraja vungiga välja. Ise küll iga kord mõtlen, et millal esimene vaat paugu ära paneb, aga siiani on õnneks läinud vist Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(12-01-2018, 23:50 PM)viplala Kirjutas:  Ma olen umbes 40-50 vaati vana ja külma õli ümber pumbanud. Mu teh käib nii, suurema korgi sisse on tolline toru keevitatud, mis ulatub vaadi põhjani. Teisest, sellest pisikesest korgist, aga lasen kompressoriga surve vaati. Tollisest torust tuleb õli ikka paraja vungiga välja. Ise küll iga kord mõtlen, et millal esimene vaat paugu ära paneb, aga siiani on õnneks läinud vist Big Grin

No ei saa vaikki olla Smile Smile .See teema kisub Müüdipurustajate valdkonda. Smile

Nägin pealt kuidas 100 liitrine tühi kuiv värvivaat raketina maadmööda keereldes minema pani.Leek oli väidetavalt 5-6m ja seda gaasillõikajaga lähenemisest.Vaat oli väga punnis otstega ,kuid terve.

(13-01-2018, 00:02 AM)linnuke Kirjutas:  See teema kisub Müüdipurustajate valdkonda

Müüti pole vaja purustada. Küsimuse esitaja vastab, et kas tolmuimejaga versioon talle sobib ja hindab põhimahutit visuaalselt. Kui see arvatavalt miinus 0,3 atti kannatab, siis saab edasi arutleda. Vaakumi eelis on lihtsus. Tolmuimeja on töökojas või laos eeldatavasti olemas. Mõni ühendus meisterdada ja voilaa. 
Muide, vaakumi reguleerimise võimalus oli juba Raketa tolmuimejal seitsmekümnendatel. Selline auguga voolikujupp imitoru peal kohas, kus oli samuti auk. Keerasid augud kohakuti alarõhk vähenes, nihutasid kõrvale, siis suurenes. Keegi pole soovitanud põhimahutisse miinus 0,9 lutsutada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(13-01-2018, 00:05 AM)vanaain Kirjutas:  Nägin pealt kuidas 100 liitrine tühi kuiv värvivaat raketina maadmööda keereldes minema pani.Leek oli väidetavalt 5-6m ja seda gaasillõikajaga lähenemisest.Vaat oli väga punnis otstega ,kuid terve.

Ma hakkasin ühte vana 200l vaati plasmaga lõikama, auto oli tõstukil ja mina seal all. Vaat oli hiiglama vana, kork aastaid pealt ära olnud. Mingi kivistunud värv oli kah sees. Kurat, sihuke pauk käis... Tulelont käis koos värviga välja. Auto oli alt roheline, mu nägu ja riided olid rohelised ja kulmud kärssand. Tund aega küürisin, et ennast puhtamaks saada Auto on siiani rohelise täpiline alt Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

Kis tu tahtse diiselt ümber pumbata, tollele mainin, et 
säherdune kestis mu metsamasinale täitepumbaks monteerituna päris mitu aastat.
Kõik metsamehed kasutavad ja ei nurise.

Kes siin foorumis saab aidata piduri voolikuga? Oleks paar küsimust kas nii on võimalik valmistada ja kui jõuame kokkuleppele, siis teha ka üks umbes 1,5meetrine pidurivoolik. Juhul kui piduri torule leidub selline ots, siis võib ka toru olla. Nimelt siis eile sai pool päeva googeldatud ja on pakkuda ka eestis banjo polti keermega 12x1 see keere mida vaja mu traktori piduri pumbale. Vaja oleks teha voolik või toru kus ühes otsas on see banjo ühendus 12mm siseavaga ja teises otsas siis tavaline m10x1 väliskeermega mutter.
Kuskil auto taastamise teemas keegi vaikselt mainis, et saab aidata pidurivoolikuga kuid ei mäleta enam kes see oli

Kütuse pumpamisest.
Youtube s on küll videosid kus tolmuimeja tõmbab vaadi kortsu ja samuti on  videosid kus tolmuimeja läheb põlema kütuseaurudest seega mõelge enne kui midagi imema hakkate.

(13-01-2018, 09:54 AM)maisalup Kirjutas:  Kes siin foorumis saab aidata piduri voolikuga? Oleks paar küsimust kas nii on võimalik valmistada ja kui jõuame kokkuleppele, siis teha ka üks umbes 1,5meetrine pidurivoolik. Juhul kui piduri torule leidub selline ots, siis võib ka toru olla. Nimelt siis eile sai pool päeva googeldatud ja on pakkuda ka eestis banjo polti keermega 12x1 see keere mida vaja mu traktori piduri pumbale. Vaja oleks teha voolik või toru kus ühes otsas on see banjo ühendus 12mm siseavaga ja teises otsas siis tavaline m10x1 väliskeermega mutter.
Kuskil auto taastamise teemas keegi vaikselt mainis, et saab aidata pidurivoolikuga kuid ei mäleta enam kes see oli

Ma käin selliste muredega hydroscandis

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983

(13-01-2018, 10:52 AM)hundu615 Kirjutas:  
(13-01-2018, 09:54 AM)maisalup Kirjutas:  Kes siin foorumis saab aidata piduri voolikuga? Oleks paar küsimust kas nii on võimalik valmistada ja kui jõuame kokkuleppele, siis teha ka üks umbes 1,5meetrine pidurivoolik. Juhul kui piduri torule leidub selline ots, siis võib ka toru olla. Nimelt siis eile sai pool päeva googeldatud ja on pakkuda ka eestis banjo polti keermega 12x1 see keere mida vaja mu traktori piduri pumbale. Vaja oleks teha voolik või toru kus ühes otsas on see banjo ühendus 12mm siseavaga ja teises otsas siis tavaline m10x1 väliskeermega mutter.
Kuskil auto taastamise teemas keegi vaikselt mainis, et saab aidata pidurivoolikuga kuid ei mäleta enam kes see oli

Ma käin selliste muredega hydroscandis

Vaatasin just, et üks viljandi hüdraulika firma võibolla saab aidata Dunlopil mingid asjad pakkuda. Kunagi käisin Türi Hydropartsis seal nemad aidata mind ei saanud

(12-01-2018, 23:49 PM)vanaain Kirjutas:  Ei müü.Paar miljonit liitrit seoses tööga pumbatud,vast 8 kuni kümme pumpa siis kulunud.Kuulen tihti kuidas tühjad kinnised vaadid häälitsevad ainuüksi õhutemperatuuri muutudes.Olen näinud kokkuimetud vaakumpütte.Arvan,et tolmuimeja imeb plekkvaadi kokku.

Ja mina tean, et ei ime. Meie maja 1800 W tolmuloom suudab tekitada 0,2 bar alarõhku. Sellest piisab maasolevast kanistrist kütuse paakiimemiseks aga ei piisa vaadi  kortsutõmbamiseks. Vaat küll muudab kergelt kuju ja häälitseb, aga mida rohkem sinna kütust voolab, seda vähem.

Siiski on vedelikku mõistlik pumbata just isand Janka viidatud pumbaga. Soovitan samuti. Cool

(13-01-2018, 09:54 AM)maisalup Kirjutas:  ....
pakkuda ka eestis banjo polti keermega 12x1 see keere mida vaja mu traktori piduri pumbale.
...

Kui kindel on see keerme samm? Levinud M12x1,25 on väga lähedane, kui nelja niidi pealt mõõta.

Igasugused *skandid ei võta teha pidurivoolikut. Sest sihuke asi on liikluses keelatud ja nad ei taha võtta vastutust. Küll on nad nõus tegema hüdrovoolikuid... Big Grin

Siit saab ühendused ja muud junnid pidurile https://www.lakinet.ee/Local/Articles/et/200000101 Vask toru vahele ja mure peaks olema murtud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne