Kalevipojad siinpool ja sealpool piiri.

(17-01-2018, 15:37 PM)Külahull Kirjutas:  ...
Vegeteerisin veel mõned kuud selles firmas kuni mind ilusti ära koondati.
....

Pihtas ja põhjas.

Ja firma, kus nii ettenägelikud ja kaastundlikud ettevõtte omanikud töötavad on ...?
Vasta

(17-01-2018, 18:08 PM)v6sa Kirjutas:  Pihtas ja põhjas.

Ja firma, kus nii ettenägelikud ja kaastundlikud juhid töötavad on ...?

Ehk lugupeetud ksf seletab, et milles minu ettenägelikus või kaastundlikus seisnes ning täpsustaks küsimust.
Vasta

No ksf Walter ja Võsa olid sel ajal noored jõmpsikad ja imestavad. Aga nii oligi see eluke. Mina nägin seda, kui Hebeda (koosneb kolme Rootsi omaniku nimedest)eestlastele edasi renditi ja iga aasta ühe pankroti üle elama hakkas.
Vasta

(17-01-2018, 18:27 PM)Külahull Kirjutas:  
(17-01-2018, 18:08 PM)v6sa Kirjutas:   milles minu ettenägelikus või kaastundlikus seisnes 

V6sa pidas silmas firmajuhte, mitte Sind. Sõnastus on tal täiesti korrektne muide.
Teades-tundes ka ise paljusid selle süsteemiga seotud inimesi, oleks firma nimi mulle kah põnev Wink
Muidugi ei teeks ka aastaarv paha...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Külahullu lugu on tuttav. Mitte küll 100% aga töötanud eelmises töökohas - autojuhina, siis oli tekstis tuttavaid seikasid...

Aga keegi siin kahtles minu lihttöölise ameti asjus... Järgmisel nädalal on objektid Tamsalu, Mustvee, Valga... Kui keegi tahab, siis võib vaatama tulla. Minu tööülesanneteks on uus masin kohale viia, vana masin eemaldada, uus paika panna, ankurdada ja kaabeldus vedada. Lisaks väljast viimistlus. Usun et betooni aukude puurimine ja voolujuhtmete vedamine ning peotäie kruvide keeramine ei nõua just erilist kõrgharidust... ATM rahalise poolega ma kokku ei puutu rohkemat kui G4S meestele ütlen tere ja soovin ilusat päeva kui raha ATM-st ära viiakse... 

Praegu tööautoks Iveco Daily C1 kat. Aastast 2013. Mainisin möödaminnes siin ülemusele, et autol jäävad aeg - ajalt pidurid kergelt peale ja millalgi oleks vaja asi üle vaadata. Koheselt sai esindus kõne ja kaks tundi hiljem viisin masina remonti... Tehnikat kui niisugust hoitakse hoolega, sest see toob raha sisse...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

neid ettevõtteid on eestis vist 2tk, kes seda teenust pakuvad?
Vasta

(17-01-2018, 20:10 PM)nustu826 Kirjutas:  Aga keegi siin kahtles minu lihttöölise ameti asjus... 
Mina kahtlesin.
Ma näen inimesi, kes on päriselt lihttöölised. nustu, Sina oled oskustööline. Jah, Sulle võib tunduda, et see ei nõua erilisi oskusi ja ma olen nõus, et need, kellel pea on enam-vähem õlgadele ehitatud ning pöidlad päris keset peopesa pole, oleks võimelised selle ameti tahtmise korral selgeks õppima.

Kas panid tähele, eelmises lauses oli tegelikult kolm eeldust? Pea õlgadel, elementaarne koordinatsioon käelise tegevuse jaoks ning tahtmine. Sellise kolme vähenõudliku, kohati elementaarsena tunduda võiva eelduse üheaegne täitmine ei ole sugugi mitte nii enesestmõistetav kui esiti arvata võiks...

On rõõm kuulda, et ka tööandja mõistab seda panust nii rahaliselt kui mitterahaliselt hinnata. Kui öeldakse, et ju on hea tööandja, siis ju tõesti, kuid vaevalt, et ta selle tõttu vegetaatoritesse kuidagi leplikumalt suhtuks. Huvitav, kui palju sealt aja jooksul inimesi lahti on tehtud ning mis põhjusel?
Vasta

(17-01-2018, 21:30 PM)41Degree Kirjutas:  ...
Nustu, Sina oled oskustööline. Jah, Sulle võib tunduda, et see ei nõua erilisi oskusi ja ma olen nõus, et need, kellel pea on enam-vähem õlgadele ehitatud ning pöidlad päris keset peopesa pole, oleks võimelised selle ameti tahtmise korral selgeks õppima.

Kas panid tähele, eelmises lauses oli tegelikult kolm eeldust? Pea õlgadel, elementaarne koordinatsioon käelise tegevuse jaoks ning tahtmine. Sellise kolme vähenõudliku, kohati elementaarsena tunduda võiva eelduse üheaegne täitmine ei ole sugugi mitte nii enesestmõistetav kui esiti arvata võiks...
...

Arvutijuhitava automaatkioski paigaldamine on ülesanne, mille puhul ei ole standardlahendusi, vaid iga kiosk paigaldub omamoodi. Seega ei ole isand nustu kuskilt ostast liht- vaid selgelt oskustööline. Lihttööline oleks ta siis, kui tema rida oleks ristiga märgitud kohtadesse puurida augud, lüüa tüüblid ja See Kuradi Raske kast nende külge kinni kruvida. et saaks tulla teised ja teha teiosed operatsioonid ära.

Siiski kiitus ettevõttele, et töömeest hoida mõistab. Cool

Jätsin teadlikult alles ka järgneva kolme lihtsa eelduse lõigu. Kui oskusi saab koolituselt soetada ja mõtlemisvõime on enne alkoholist äralahustamist enamusel meist olemas, siis vat selle tahtmisega on juba nigelam lugu Sad Ning ainult rahaga ei saa seda tahtmist kuigi hästi tekitada.
Vasta

Siin koorub välja tegelikult veel üks huvitav küsimus. Nimelt, miks inimene üldse 'peab' tahtma tööd teha?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ei peagi tahtma kui saab kellegi kulul ära elada.
Vasta

Kui kellegi kulul elada ei saa, ega siis ka ei pea tahtma. Rolleyes
Vasta

(17-01-2018, 22:08 PM)viplala Kirjutas:  Siin koorub välja tegelikult veel üks huvitav küsimus. Nimelt, miks inimene üldse 'peab' tahtma tööd teha?

Miks "peab" tahtma? Miks mitte lihtsalt tahta midagi asjalikku ära teha? Ning kuyi sell eest raha makstakse, siis on ju hästi.
Vasta

(17-01-2018, 22:08 PM)viplala Kirjutas:  Siin koorub välja tegelikult veel üks huvitav küsimus. Nimelt, miks inimene üldse 'peab' tahtma tööd teha?
Ei peagi tahtma tööd teha. Küll aga võiks olla tahtmine kinni pidada kokkulepetest ning teha seda, mis mingil põhjusel on tegemiseks ette võetud, tasemele, mida ei oleks põhjust häbeneda. See tähendab seda, et kui mingil põhjusel on võetud ette mingi töö teha, nt selle pärast, et igav on või selle pärast, et leib lauale saada, siis ilmutakse kohale õigeks ajaks ning antakse vajadusel endast parim, et ootuspärane tulemus saavutada. Võib juhtuda, et tulemuse saavutamiseks ei pea enda parimat välja panema, võib ka juhtuda, et enda parimast ei piisagi, kuid vähemalt oleks siis proovitudki... Aga kui mingi asi lepitakse kokku mõttega, et "rääkigu, mis tahab, ma liigutan niikuinii nii vähe kui võimalik ning üle jääva aja teen suitsunurgas parajaks", siis äkki ei olekski tarvis selliseid asju kokku leppida ning otsida omale mõni teine koht?
Vasta

Lugedes seda nuttu ja hala kui paha Eestis töötada väidaksin vastupidist.Minu
ametlikult töölkäimise periood ei olnud küll eriti pikk aga meelde on jäänd palju
positiivset ..Oli väike ehitusfirma üks ülemus ja neli töölist..Aasta oli siis 1994..
Köik asjad mida ise sellel ajal ise küsida poleks osanudki pakkus omanik
alati ise,polnud mingeid probleeme ntx ületundide maksmisega,ameti auto
oli alati kodu ukse ees ja palka sai kah 6000+eeki sel ajal Rakvere linnas..
Paaril kuul sain isegi 8000+ kätte kui objektid kuskil kaugemal olid ...
Üks on muidugi tösiasi et oskustöölistel on alati vöimalused kuskil homme
uues ja paremas kohas alustada ja ega oskustöölist ei taha keegi niisama
ära anda..Neid tingimused mis mul sel ajal olid pole siinses heaolu ühiskonnas
kah nii tavaline kui arvavad need eestlased kellel peas ainult üks möte.
Nagu ütles Eerik filmis Tulivesi Ainult Eestist ära Big Grin
Pudrumägesid ei ole kuskil ei Norras ei Saksamaal ja mujal..
Eestlane kes eriti välismaal käind pole näeb telekast ainult seda kui ilusate Benzidega
söidetakse ja kui ilus maja neil on..Aga uskuge mind nende hing on tühi kui .......ja
völgasid jätkub neil elu löpuni ja jääb lastelegi üle veel....
Hea oli siin 25 aastat tagasi seoses igasuguste piiride avamisega on seda jama siia
kokku vooland rohkem kui Jenisei jöest vett merre..

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(18-01-2018, 01:16 AM)impreza Kirjutas:  Lugedes seda nuttu ja hala kui paha  Eestis töötada väidaksin vastupidist.Minu
ametlikult töölkäimise periood ei olnud küll eriti pikk aga meelde on jäänd palju
positiivset ..Oli väike ehitusfirma üks ülemus ja neli töölist..Aasta oli siis 1994..
Köik asjad mida ise sellel ajal ise küsida poleks osanudki pakkus omanik
alati ise,polnud mingeid probleeme ntx ületundide maksmisega,ameti auto
oli alati kodu ukse ees ja palka sai kah 6000+eeki sel ajal Rakvere linnas..
Paaril kuul sain isegi 8000+ kätte kui objektid kuskil kaugemal olid ...
Üks on muidugi tösiasi et oskustöölistel on alati vöimalused kuskil homme
uues ja paremas kohas alustada ja ega oskustöölist ei taha keegi niisama
ära anda..Neid tingimused mis mul sel ajal olid pole siinses heaolu ühiskonnas
kah nii tavaline kui arvavad need eestlased kellel peas ainult üks möte.
Nagu ütles Eerik filmis Tulivesi Ainult Eestist ära Big Grin
Pudrumägesid ei ole kuskil ei Norras ei Saksamaal ja mujal..
Eestlane kes eriti välismaal käind pole näeb telekast ainult seda kui ilusate Benzidega
söidetakse ja kui ilus maja neil on..Aga uskuge mind nende hing on tühi kui .......ja
völgasid jätkub neil elu löpuni ja jääb lastelegi üle veel....
Hea oli siin 25 aastat tagasi seoses igasuguste piiride avamisega on seda jama siia
kokku vooland rohkem kui Jenisei jöest vett merre..

Aga ikkagi tõmbasid siit na..ui!?

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(17-01-2018, 22:08 PM)viplala Kirjutas:  Siin koorub välja tegelikult veel üks huvitav küsimus. Nimelt, miks inimene üldse 'peab' tahtma tööd teha?

Me ise teeme kõik selleks,et tekiks see tahtmatus.Näen seda töö juures igapäevaselt.Sügisesel leheriisumisel 
4. klassi jõmsikas teatab,et tema ei riisu midagi, selleks on majahoidja.Vanematega vesteldes selgus,et kohutav
ülekohus,nende võsuke kindlasti reha kätte ei võta,ega ta mõni heakorratööline pole.Nendest näidetest võiks raamatu kirjutada.
Aga arvan,et 20aasta pärast mees kes on võimeline pea ja käte koostöös midagi tegema kullatakse üle.
Vasta

(18-01-2018, 08:51 AM)Kivipurustaja Kirjutas:  Aga arvan,et 20 aasta pärast mees kes on võimeline pea ja käte koostöös midagi tegema kullatakse üle.

Selline olukord näiteks on juba euroopas käes. Mul üks tuttav kes soetas endale saksamaal naise ja hakkas kõvaks peremaheks majas sattus juba sellisesse olukorda.  Kõigepealt vahetas ära kraani ja siis tegi  mingi elektritöö mille peale kaks naabrit lõid risti ette ja ei tahtnud asja uskuda, et on võimalik  nii keerulised asjad ära remontida ise ilma "spetsialisti" kohale kutsumata.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(18-01-2018, 01:16 AM)impreza Kirjutas:  ...Oli väike ehitusfirma üks ülemus ja neli töölist..Aasta oli siis 1994...

Hea oli siin 25 aastat tagasi seoses igasuguste piiride avamisega on seda jama siia
kokku vooland rohkem kui Jenisei jöest vett merre..

Kas see on pinna ja palgi jutt...
Vasta

(18-01-2018, 09:12 AM)Daff Kirjutas:  
(18-01-2018, 08:51 AM)Kivipurustaja Kirjutas:  Aga arvan,et 20 aasta pärast mees kes on võimeline pea ja käte koostöös midagi tegema kullatakse üle.

Selline olukord näiteks on juba euroopas käes. Mul üks tuttav kes soetas endale saksamaal naise ja hakkas kõvaks peremaheks majas sattus juba sellisesse olukorda.  Kõigepealt vahetas ära kraani ja siis tegi  mingi elektritöö mille peale kaks naabrit lõid risti ette ja ei tahtnud asja uskuda, et on võimalik  nii keerulised asjad ära remontida ise ilma "spetsialisti" kohale kutsumata.

Nõukogude süsteem kasvatas universaalnahaal inimlooma. St. sa pidid nii mõndagi oskama, et ellu jääda. Torulukksepp, elektrik, puusepp, autoremondilukksepp, varas jne. Ühes isikus. Kapitalism aga soosib ühe eriala süvitsi tundmist.

impreza sõnum on vast selles, et Eestist minejad lähevad marjamaale tööle, aga kolmandatest riikidest saabujad tulevad üldjuhul vaid saama.
Vasta

(18-01-2018, 10:01 AM)ZIL 131 Kirjutas:  
(18-01-2018, 09:12 AM)Daff Kirjutas:  
(18-01-2018, 08:51 AM)Kivipurustaja Kirjutas:  Aga arvan,et 20 aasta pärast mees kes on võimeline pea ja käte koostöös midagi tegema kullatakse üle.

Selline olukord näiteks on juba euroopas käes. Mul üks tuttav kes soetas endale saksamaal naise ja hakkas kõvaks peremaheks majas sattus juba sellisesse olukorda.  Kõigepealt vahetas ära kraani ja siis tegi  mingi elektritöö mille peale kaks naabrit lõid risti ette ja ei tahtnud asja uskuda, et on võimalik  nii keerulised asjad ära remontida ise ilma "spetsialisti" kohale kutsumata.

Nõukogude süsteem kasvatas universaalnahaal inimlooma. St. sa pidid nii mõndagi oskama, et ellu jääda. Torulukksepp, elektrik, puusepp, autoremondilukksepp, varas jne. Ühes isikus. Kapitalism aga soosib ühe eriala süvitsi tundmist.

impreza sõnum on vast selles, et Eestist minejad lähevad marjamaale tööle, aga kolmandatest riikidest saabujad tulevad üldjuhul vaid saama.

Üldjuhul saama ainult jah..Ja peale eesliga ratsutamist nad muud eriti teha kah ei oska Big Grin
Neil ju pole nöuka koolitust...

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne