(09-02-2018, 14:20 PM)Raudpats Kirjutas:  http://autobuy.ru/wpage/109663
Venemaal ühel tegelasel kohe laost võtta kõikvõimalikke juppe A ja AA ja MM-i jaoks, ehk ei olegi vaja Ameerikasse sõita?
 Ma võin sulle öelda, kuidas see äri käib. Nimelt sealt samast (autobuy) tellisin ühe seltsimehe käest ampermeetri. Ütles, et momendil puhkusel, tuleb kolme nädala pärast tagasi. Kuu aja pärast ütles, et nüüd tagasi ja saadab mulle selle välja. Hind originaalse GAZ A ampermeetri eest 80.-€. OK ikkagi vana värk, kui kohale jõudis oli Ameerika replika, millel vahetatud sihverplaat. Selline replika maksab USA-s 10.-$. Venemaal tahavad kõik ratsa rikkaks saada ja hinnad on kohutavad. Kõike, mis on võimalik USA-st saada pole mõtet Venemaalt isegi vaadata. Maksad vähemalt kolme kordse hinna.
http://autobuy.ru/wpage/127972

https://www.ebay.com/itm/Model-A-Instrum...8G&vxp=mtr

See on ebay hind. Kui käisin turul, siis seal küsiti 10.-. Ukrainas oleks mulle 5.- € eest uus sihverplaat tehtud. Midagi pole teha. Loll ja raha ei ole kunagi koos püsinud
Vasta

Mul suht sarnane ampermeeter aga igasugused alumised kirjad puuduvad  . Kroomvõruga
Vasta

(09-02-2018, 21:33 PM)Tarts4567 Kirjutas:  Mul suht sarnane ampermeeter aga igasugused alumised kirjad puuduvad  . Kroomvõruga
 Kas mingeid muid kirju kuskil taga ei ole. Ja palju läbimõõt on. Gaz A-l oli ta küllalt pisike, kuskil 4,5 cm läbimõõdus. Ja ennesõjaaegsetel alumisi kirju ei olnudki.
Vasta

See venelase pakutav ei näe tagant eriti ajastutruu, aga eks mäng käibki sellele, et kes tagant ikka vaatab.
Õiged võiks olla:
[Pilt: 1_9_23894648.jpg]
[Pilt: 1_9_23894631.jpg]
[Pilt: gaz_mm-v_046_of_130.jpg]
[Pilt: gaz_a_048_of_204.jpg]
Vasta

(09-02-2018, 22:01 PM)Formika Kirjutas:  
(09-02-2018, 21:33 PM)Tarts4567 Kirjutas:  Mul suht sarnane ampermeeter aga igasugused alumised kirjad puuduvad  . Kroomvõruga
 Kas mingeid muid kirju kuskil taga ei ole. Ja palju läbimõõt on. Gaz A-l oli ta küllalt pisike, kuskil 4,5 cm läbimõõdus. Ja ennesõjaaegsetel alumisi kirju ei olnudki.

Oskaks telefonist siia pilte lisada siis paneks ;Wink Kirju pole
Vasta

(09-02-2018, 22:29 PM)Raivo Kirjutas:  See venelase pakutav ei näe tagant eriti ajastutruu, aga eks mäng käibki sellele, et kes tagant ikka vaatab.
Õiged võiks olla:
[Pilt: 1_9_23894648.jpg]
[Pilt: 1_9_23894631.jpg]
[Pilt: gaz_mm-v_046_of_130.jpg]
[Pilt: gaz_a_048_of_204.jpg]
Mul selline nagu kroomitud armatuuris. Tagus messingust
Vasta

(09-02-2018, 23:10 PM)Tarts4567 Kirjutas:  Mul selline nagu kroomitud armatuuris. Tagus messingust
 Kui tahad ära ärida, siis võta privas ühendust. Huvitaks ikka originaalne Vene oma.
Vasta

Kui ma seda viimast pilti vaatan, siis vaevab kerge kahtlus. Nagu ei sobiks sinna. Numbrid on ka viltu. Aga see on vaid mingi minu sisetunne.
Tundub parem, aga kirjad on ikka mingi trafaretiga peale lastud, kas nii tehti?:
[Pilt: itemimg1263.jpg]

Teistsuguse logo ja GOSTita spido:
[Pilt: kiev-novyy_ranniy_spidometr_gaz_aa_a_67_21523.jpeg]
Vasta

Eespool oli juttu leedukast, kes müüb GAZ A-d. Telefoni vestluses tuli välja, et Gaz A-d tal ei ole, pabereid ei ole, aga on hulga tagavaraosasid, tõenäoliselt Fordi jupid. Täna sain siis pildi, müüdavatest juppidest. Tegemist 1929 a Ford Model A jäänustega. Kuigi kuulutusel oli hind 3800.-€, siis ütles, et seoses raske majandusliku olukorraga on hind tõusnud 4200.-€-ni. Kuigi mul oleks sealt paari juppi vaja, keeldus ta midagi eraldi müümast. Soovisin talle siis head müügiõnne. Otsigu lolle mujalt.
   
Vasta

Selle kuhja otsas paistab kenasti välja Ford T rooliratas. Smile 

T.
Vasta

Ameerikamaal, üks mees likvideerib 390+ autost koosnevat kollektsiooni. 
https://youtu.be/IzIYtkqlGBI
Enamus on uuem kraam kuid mõned A-d siiki paistavad ja juppe on hulgim. Küsida tasub ehk?
Vasta

(12-02-2018, 22:21 PM)pvr Kirjutas:  Ameerikamaal, üks mees likvideerib 390+ autost koosnevat kollektsiooni. 
https://youtu.be/IzIYtkqlGBI
Enamus on uuem kraam kuid mõned A-d siiki paistavad ja juppe on hulgim. Küsida tasub ehk?
Juba video pealt nägin, et mehel on ühte teist, mis mul vaja. Kahju ainult ,et see värk teisel pool Ameerikat on.
Vasta

Kuiveiti on ta autosid eksportinud, ehk saab ka Eestiga hakkama  Smile
Vasta

Kojamehe ajam on vist seespool? Taustal paistavad vist Gaz AA kasti põhjaplatvormid?

[Pilt: 0_b0276_d8d54bff_orig.jpeg]

[Pilt: a-1932-gaz-a-automobile-b9exj1.jpg]
Vasta

(14-02-2018, 19:19 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Kojamehe ajam on vist seespool?

[Pilt: 0_b0276_d8d54bff_orig.jpeg]

Nagu oleks joonistatud, sm roolis on jube Iljitsi nägu. Tõenäoliselt parim pilt, mis oled A-st leidnud. Aga ikkagi imelik, mõned detailid on puudu, näiteks GAZ logo radika võrelt.
Vasta

pilt on ikka õige foto aga veidi kohendatud. näod oleks muidu hägusad plönnid ja siis on suud-silmad kontrastsemaks joonistatud.
Vasta

[Pilt: 1419758162_gaz-a-history.jpg]
Vasta

(20-02-2018, 00:44 AM)Taaviw126 Kirjutas:  [Pilt: 1419758162_gaz-a-history.jpg]

See lausa ajalooline pilt. Puna revolutsiooni 15-ndaks aastapäevaks on lubatud teha 5 autot. Tegelikult Gorki tehase ajaloolased väidavad, et 2 esimest autot valmisid 8 dets. 1932. See on 2 kuud pärast 15-t puna revolutsiooni aastapäeva. Propaganda, või aeti sinna mingid näidisteks toodud Fordid.
Kas kellelgi on head programmi, et töödelda seda ratta ilukilpi, nii et oleks näha, mis sinna keskele on kirjutatud. Kas GAZ või Ford või hoopiski midagi muud. Keegi isegi täpselt ei tea, mis seal originaalis oli. Vist pole ühtegi ilukilpi originaalis säilinud.
Vasta

(20-02-2018, 09:13 AM)Formika Kirjutas:  See lausa ajalooline pilt. Puna revolutsiooni 15-ndaks aastapäevaks on lubatud teha 5 autot. Tegelikult Gorki tehase ajaloolased väidavad, et 2 esimest autot valmisid 8 dets. 1932. See on 2 kuud pärast 15-t puna revolutsiooni aastapäeva. Propaganda, või aeti sinna mingid näidisteks toodud Fordid.
Kas kellelgi on head programmi, et töödelda seda ratta ilukilpi, nii et oleks näha, mis sinna keskele on kirjutatud. Kas GAZ või Ford või hoopiski midagi muud. Keegi isegi täpselt ei tea, mis seal originaalis oli. Vist pole ühtegi ilukilpi originaalis säilinud.

Siin on pisut suurem pilt, mis kannatab ka natuke zoomida, aga pigem tundub, et ilukilbil pole midagi kirjas. 

https://gaz.life.ru/e69a25cc82e51429d1b0...5722c2.jpg
Vasta

(20-02-2018, 12:15 PM)AhtoA Kirjutas:  Siin on pisut suurem pilt, mis kannatab ka natuke zoomida, aga pigem tundub, et ilukilbil pole midagi kirjas. 

https://gaz.life.ru/e69a25cc82e51429d1b0...5722c2.jpg
 Uurisin neid pilte põhjalikumalt. Kahtlemata on tegu GAZ A-ga, sest iluvõre on laenatud FORD AA-lt. Ford A-l oli see teistsugune. Venelased võtsid eeskujuks FORD AA lihtsama iluvõre ja varustasid nendega nii GAZ A, kui AA-d. Ainuke vahe oli selles, et A võred kroomiti aga AA võred värviti, kas siis mustaks või kerevärvi. Kõige kummalisem, et nendel autodel pole iluvõrel embleemi, ainult auk. Tõenäoliselt ei jõutud embleemide tootmisega õigeaegselt valmis ja Ameerikast ka neid osta ei saanud. Ikkagi jääb õhku küsimus, kas ilukilpidel oli GAZ tähistus või mitte. Mõnel Venemaal oleval isendil on need kirjad olemas, mõnel mitte. Võib-olla ilmusid kusagil tootmise käigus hilisematel aastakäikudel. Muidugi võib olla ka keegi edevusest jäljendas Fordi ja lasi need kirjad sinna teha. Vähe usutav, et kusagil on neid ratta kilpe säilinud aga mine sa tea.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne