Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

(04-03-2018, 12:03 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(04-03-2018, 12:00 PM)Kult Kirjutas:  Panen paar udust pilti sellest ahjust ja korstnast siin lingil

Hommikul tegingi nii et hoidsin õhu pealelaskmis klapi poolkinni ja läkski nii põlema et suitsu ei hakkanud sisse ajama, ainuke häda on see et võtab kaua aega enne kui tule üles saab.

Kas asi minu nägemises või...
Ei näita...

Midagi muutsin seal, nüüd peaks kindlasti nägema.

(04-03-2018, 12:14 PM)Kult Kirjutas:  
(04-03-2018, 12:03 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(04-03-2018, 12:00 PM)Kult Kirjutas:  Panen paar udust pilti sellest ahjust ja korstnast siin lingil

Hommikul tegingi nii et hoidsin õhu pealelaskmis klapi poolkinni ja läkski nii põlema et suitsu ei hakkanud sisse ajama, ainuke häda on see et võtab kaua aega enne kui tule üles saab.

Kas asi minu nägemises või...
Ei näita...

Midagi muutsin seal, nüüd peaks kindlasti nägema.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

(04-03-2018, 12:01 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  ...Seda kivikorstnasse kütmist olen näinud küll. Kivikorstnasse kütmine on selles mõttes lihtsamini teostatav väiksema pigitamisega...
Sa oled näinud kivikorstnasse kütmist... Ma olen selle kooslusega kuus aastat elanud ja ei soovita kellegile, isegi proovida mette...

https://tulepesa.wordpress.com/2010/12/1...uttekolle/

Parandatud link ei tule tsitaadina läbi. Eelmisel lehel olev originaal nähtav.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(04-03-2018, 12:28 PM)motamees Kirjutas:  
(04-03-2018, 12:01 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  ...Seda kivikorstnasse kütmist olen näinud küll. Kivikorstnasse kütmine on selles mõttes lihtsamini teostatav väiksema pigitamisega...
Sa oled näinud kivikorstnasse kütmist... Ma olen selle kooslusega kuus aastat elanud ja ei soovita kellegile, isegi proovida mette...

https://tulepesa.wordpress.com/2010/12/1...uttekolle/

Sellina absoluutselt meistriga ei vaidle. Wink

Mul sõbral on bullerjani tüüpi ahi ja kivikorsten. Õnneks on tal see omatehtud ja suur. Korra käisin külas ja tärpentini hais oli üle toa. Big Grin  Teadagi mille pärast. Selle ahju kütmisel ei tohi liiga siibreid kinni keerata vaid lasta täie auruga põleda. Vist nii saama.

T.

(04-03-2018, 12:01 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  
(04-03-2018, 11:37 AM)muska71 Kirjutas:  eestis õiget bullerit ei müüdagi.
bullereid köetakse ka kivikorstnasse,esimene koldetäis kõik luugid valla ja kütad korstna soojaks ja alles seejärel kütad juba sooja korstent manuaali järgi.nii kasutatakse juba aastakümneid ja muretult.


Metallkorsten kogu pikkusega välisõhus kindlasti selle akumuleerimisega hakkama ei saa. Lihtsalt jahtub kergemini maha. Kui nüüd miski kodukootud soojustusega topelttoruga asi oleks... 
Omaette küsimus, mis sellest kõigest tuleohutuskontrolli vennad arvavad.
kui on sertidega torud ja muu nänn ja paigaldus vastab nõuetele siis kõik ok.kupatust tuleb hooldada-puhastada nii tihti kui parasjagu vaja,puhastussagedus peab välistama korstnapõlengu ohu ja kogu armastus.min on kord aastas puhastada,aga kui vaja pead iga päev.

(04-03-2018, 13:12 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mul sõbral on bullerjani tüüpi ahi ja kivikorsten. Õnneks on tal see omatehtud ja suur. Korra käisin külas ja tärpentini hais oli üle toa. Big Grin  Teadagi mille pärast. Selle ahju kütmisel ei tohi liiga siibreid kinni keerata vaid lasta täie auruga põleda. Vist nii saama.

T.

Ise olen praegu küll rahul sellega, et aastaid 15 tagasi ei lasknud end müügimeeste jutust pimestada.
Minu silmadele ka bullerjani toodetud õhk ei istu...

Ja kui keegi tõesti soovib, võin vahetada korraliku (vahelagi ei ole ära põlenud) suure Bullerjüri kõige väiksema Bullerjani vastu.
Nagu eelpool mainisin, tekitab selline küttekolle hulgaliselt probleeme. Lühidalt siis vahetan ühe sita teise vastu.
Väike Bullrjan sobib garaasi paremini. Ei põleta mul seina ja võtab vähem ruumi. Nagunii kütan teda üliharva, aga midagi on sinna ikkagi vaja.
   

(04-03-2018, 13:21 PM)muska71 Kirjutas:  kui on sertidega torud ja muu nänn ja paigaldus vastab nõuetele siis kõik ok...

Täieliku tõe huvides lisa siis juba see ka, et metallkorstna eluiga on umbes 10 aastat. Võib olla ka lühem. Peale korstnapõlengut tuleb välja vahetada.

(04-03-2018, 13:22 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Minu silmadele ka bullerjani toodetud õhk ei istu...
Plekkahjudega toa kütmine on üsna jama. Olen olnud mitmel inimesel külas kus teise korrapeal plekist ahjuke mis köetakse liiga kuumaks ja toas ei ole midagi hingata. Hoiad meelega ahjust eemale,et õhku saada. Igaljuhul malmist kerega ahju kõrval seisaks parema meelega. Õhk ka toas hoopis teine.

T.

(04-03-2018, 13:29 PM)motamees Kirjutas:  
(04-03-2018, 13:21 PM)muska71 Kirjutas:  kui on sertidega torud ja muu nänn ja paigaldus vastab nõuetele siis kõik ok...

Täieliku tõe huvides lisa siis juba see ka, et metallkorstna eluiga on umbes 10 aastat. Võib olla ka lühem. Peale korstnapõlengut tuleb välja vahetada.

eks kõik oleneb ju mille taha see korsten ühendatud on.buumi aeg pandi palju hea hinnaga mustast terasest korstnaid  ja kamina taga kestab rahumeeli üle 10 aasta.põhiline on iga korstnaga,et ei tohi koonerdamisest põlema lasta.kõige paremini rikuvad korstent saunad oma kuumade gaasidega sest kuumus ju terast hävitab.

Mul on see müstikaks jäänud et originaal väikene bullerjan 00 kasutades oli tõmme ikka väga hea, kui klapid lahti olid kütmise alustades siis läks läbi seina minev toru kuumast punaseks, suurema ahjuga pole seda ohtu kordagi olnud ja tõmbega ka tuuga.

(04-03-2018, 15:11 PM)Kult Kirjutas:  Mul on see müstikaks jäänud et originaal väikene bullerjan 00 kasutades oli tõmme ikka väga hea, kui klapid lahti olid kütmise alustades siis läks läbi seina minev toru kuumast punaseks, suurema ahjuga pole seda ohtu kordagi olnud ja tõmbega ka tuuga.

juu siis kuskil midagi väga valesti,kohapeal asja nähes saaks kindlasti aidata,aga siin klaveri taga paraku mitte.

korstnas-slepes tõmme on?kui jah siis viga ahjus.lisaõhku kuskilt ei tõmba?

Kas keegi teab kedagi kes vanakooli kahepoolseid gaaraažiuksi uusi oskaks teha või ilusasti parandada? Ukse rikkus üks sisse sõitnud auto, tagajärjeks mõned purunenud lauad nii välimises kui sisemises laudises.

Do'nt panic

(04-03-2018, 21:51 PM)giordanobruno Kirjutas:  Kas keegi teab kedagi kes vanakooli kahepoolseid gaaraažiuksi uusi oskaks teha või ilusasti parandada? Ukse rikkus üks sisse sõitnud auto, tagajärjeks mõned purunenud lauad nii välimises kui sisemises laudises.

olen kunagi ühekmplekti valmis teinud.

Oskab keegi öelda, palju kaalub UAZi puust kast?

(07-03-2018, 18:47 PM)Raivo Kirjutas:  Oskab keegi öelda, palju kaalub UAZi puust kast?

Me ei kaalunud Krooksu seljakotti ära, aga ilma paagita ja tööriistakastita kast igatahes kerghaagisele avaldas selgelt rõhuvat mõju. Tunde järgi jäi 200 kg tuuri. Kahekesi tõsta ei jaksanud, aga nihutada küll. Minu omal oli 12mm vineer veel põhjale lisaks kruvitud.

gaz51 sillad vedrud raam mis see kompott kaaluda võiks?

Tihti arvatakse, et oma palgast ei või rääkida: http://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselg...d=81369983
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne