Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri

Tartust saab, kui aga jutt läks välitingimustele, siis lisandus märksõna roostevaba ja hind läks ulmeliseks. Kõigetavalisemast metallist ilma pinnakatteta rullik oli 16 eur +km kui roostevaba siis pidi hind märkimisväärselt kõrgem olema  Big Grin

kas treialid on maailmast otsa saanud?

(22-03-2018, 20:32 PM)diesel Kirjutas:  kas treialid on maailmast otsa saanud?

Treialid vast mitte, aga treialid vajavad materjali. Ning see kipub €€ maksma.

ja poes müüdav või hiinast tellitav rv ratas on tasuta materjalist tehtud?

(22-03-2018, 21:39 PM)diesel Kirjutas:  ja poes müüdav või hiinast tellitav rv ratas on tasuta materjalist tehtud?

Ei ole, aga sealsed treialid söövad odavamat leiba (sinki nad üldse ei söö) ja mingitest töökaitsenõuetest on nad vaid jutte kuulnud.

Aga märkus on muidugi foorumi suunitlust arvestades õige. Ma nüüd häbenen natuke.

ära häbene.
kui poe hind ei passi, siis ostast, enimorist, kust iganes jupp sobilikku materjali ja piisavalt hea tuttava treialiga läeb tunnike või paar jutustamiseks ja valmis nad ongi. no väike sikspakk ka ehk pruukostiks vaja soetada.
võib olla ikka poest odavam.

mina näiteks homme läen niimoodi tegema pandla tappe, kuna kaubanduses neid lihtsalt pole.

Millise läbimõõduga vaja? Kui treialil lasta teha, siis mul vedeleb 40 mm läbimõõduga roostevaba ümarmaterjali tükk (oli vist u. 35 cm pikkune), ilmselt sul küll suuremat vaja kui 40 mm?

       

Mida teha vana kudumismasinaga? 30+ aastat tagasi vanaema kasutas, hiljem olnud soojas ruumis. Loodetavasti töötab. Tootmisvahendiks ei kvalifitseeru ilmselt, kaasaegseid on turg punnis täis. Ehk on kellelgi mingi idee...
Ma olen siin püüdnud oluliselt kabedamaid ja likviidsemeid asju realiseerida, ikka on mingi jama...
Vanarauda ei ole vaja soovitada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(22-03-2018, 21:39 PM)diesel Kirjutas:  ja poes müüdav või hiinast tellitav rv ratas on tasuta materjalist tehtud?

No see rullik mida mina taga ajan on koos km ja kinnitustarvikutega 8 eur komplekt ning pinnakatteks on tsink ja laagrid kinnised millega ei juhtu määrde lisamisel midagi...
Aga vahet ei ole, nädalavahetusel võtan reisi ette Viljandisse ja loodan, et seal espakis on midagi müügil veel.. Kirjadele ei taha asutused viimasel ajal vastata ja kui helistada tuleb- möhh ja mähh, ah ma ei tea- vastus
Mul ei olegi vaja roostevaba, lihtsalt tartu firmale ütlesin, et kui 25 eur tükk, siis tahan saada sellist mis probleemidetta 5 aastat välitingimustes vastu peab, aga see 25 eurone polnud mõeldud välitingimustesse. Ja sellistes tingimustes nii kaua pidi vastu pidama ainult roostevaba rull roostevaba laagriga...
Treialiga on selline lugu- 40 eur tund töö+ materjal minupoolt ja max 2 ratast tunnis... Tänapäeval on soodsam poest osta
Kui Viljandist ei saa ka neid rullikuid, siis ortan hunniku RS6000 laagreid ja M10 polte

No vaat minu kadunud ema kudus ka sellisega kampsuneid... Poisikesena sai isegi katsetatud kampsuni külge kududa. Ka ringiratast.Käise tegemisega sain hakkama.
Mul sama mure,seisab pööningul ja peale perenaise lahkumist enam ei tahtnud aparaat toimetada..... viskas vimkasid sisse ja hakkas vahel silma maha viskama... Ei taha ära vista,ikkagi mälestus. Ema käis lennukiga veel Leningradis kampsuneid müümas. See oli keelatud tegevus. Jäi ka korra Sorvvole vahele ja isegi lõngakerade peale esitati süüdistus. Vanaisa oli öelnud kohtunikule: " Ma võin oma tütrele kinkida niipalju villa ja lõnga kui kulub,ei ole kellegi asi!" Töötegemine oli vene ajal karistatav. Kaebajaid samuti jätkus......
Ehk said minu jutust mõne mõtte. Kui nõelu üleliia siis olen huvitatud. Järsku pensipõlves tekib mõtteid. Big Grin
T.

(23-03-2018, 06:59 AM)maisalup Kirjutas:  Treialiga on selline lugu- 40 eur tund töö+ materjal minupoolt ja max 2 ratast tunnis... Tänapäeval on soodsam poest osta

minu ihutreial20 tund pluss materjal mida tuleb enamasti ise tuua suuremate asjade puhul,vaja tuleb ka nv tööle.igasugu mutreid tuleb muidugi poest soodsam,aga pood kurat ei müü ju vajalikku.

Kas Tallinnas mingit analoogset odavat plastikust tsüklon filtrit ka müüakse? 
https://i.ebayimg.com/images/g/BrEAAOSwk...s-l300.jpg
Kruvid selle mingi suurema plastikust ämbri peale ning ei pea tööstuslikul tolmuimejal tihti kotte vahetama.

(23-03-2018, 10:06 AM)qwerty009 Kirjutas:  Kas Tallinnas mingit analoogset odavat plastikust tsüklon filtrit ka müüakse? 
https://i.ebayimg.com/images/g/BrEAAOSwk...s-l300.jpg
Kruvid selle mingi suurema plastikust ämbri peale ning ei pea tööstuslikul tolmuimejal tihti kotte vahetama.

Võiks võtta mõned kanalka toru korgid, freesida auk sisse nii, et jääks serv kruvide kinnitamiseks.
Korgid kruvida tünni kaane külge ning jätkumihvide abil ühendada tolmuimejaga.

Tolmuimeja filtreeriks siis vaid tolmu ning paksem kraam jääks tünni.

(23-03-2018, 10:06 AM)qwerty009 Kirjutas:  Kas Tallinnas mingit analoogset odavat plastikust tsüklon filtrit ka müüakse? 
https://i.ebayimg.com/images/g/BrEAAOSwk...s-l300.jpg
Kruvid selle mingi suurema plastikust ämbri peale ning ei pea tööstuslikul tolmuimejal tihti kotte vahetama.
Selleks on ju tuhaimurid poes müügil mis tolmuimejatele vahele ühendatakse.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)

(22-03-2018, 21:57 PM)diesel Kirjutas:  ära häbene.
kui poe hind ei passi, siis ostast, enimorist, kust iganes jupp sobilikku materjali ja piisavalt hea tuttava treialiga läeb tunnike või paar jutustamiseks ja valmis nad ongi. no väike sikspakk ka ehk pruukostiks vaja soetada.

Optimist oled. Kui treial saab tööandja ajast ning vahenditega teha, siis vb jah. Muidu on see jutt veneaja järelkaja. Vaevalt, et tegevtreialitest väga paljud enam vanade tasuta käes olevate karbiidteradega töötavad. Sellel pole lihtsalt pointi, sest uued terad on nii palju paremad ja lihtsamini kasutatavad. Tänapäevased terakehad + terikud maksavad aga raha, õllega poes terade eest paraku ei maksa. Puhtalt minu arvamus, aga juhul, kui detail peab mõõdus ja väljanägemisega olema, siis jutustamise ja jootmise eest läheb raskeks tegijat leida.

(23-03-2018, 13:33 PM)Envir Kirjutas:  
(22-03-2018, 21:57 PM)diesel Kirjutas:  ära häbene.
kui poe hind ei passi, siis ostast, enimorist, kust iganes jupp sobilikku materjali ja piisavalt hea tuttava treialiga läeb tunnike või paar jutustamiseks ja valmis nad ongi. no väike sikspakk ka ehk pruukostiks vaja soetada.

Optimist oled. Kui treial saab tööandja ajast ning vahenditega teha, siis vb jah. Muidu on see jutt veneaja järelkaja. Vaevalt, et tegevtreialitest väga paljud enam vanade tasuta käes olevate karbiidteradega töötavad. Sellel pole lihtsalt pointi, sest uued terad on nii palju paremad ja lihtsamini kasutatavad. Tänapäevased terakehad + terikud maksavad aga raha, õllega poes terade eest paraku ei maksa. Puhtalt minu arvamus, aga juhul, kui detail peab mõõdus ja väljanägemisega olema, siis jutustamise ja jootmise eest läheb raskeks tegijat leida.
Nii pessimist ei maksa kah olla Smile  Mu äiapapa näiteks on pudeli eest imeasju teinud, pärast lonksatakse pudel koos kliendiga ära. Ja sugugi ei saa öelda, et töö oleks ület*ra, pigem vastupidi, väga põhjalik ja korralik. Nii et oleneb... Probleem pigem selles, et vanad taadid kaovad ära, noored ei oska muud teha, kui telehvoni näppida Sad

Pigem on asi selles,et igas õues võib ju treipink olla aga sellega ei treita ehk vaatamiseks sobib küll aga suurt tööd ei toimu. 
Ma pole veel ühtegi tänapäevast treitera ostnud ja vist pole mõtetki. Saab vene omadega läbi küll ja kasvõi hauani. Mingit arengut selles asjas ei toimu. Pole kuhugile areneda. Pink ise seab piirid kvaliteedile ette. Pane sinna siis kas või ulme treitera. Big Grin
Vanad treialid on juba lahkunud ja ma ei näe ise siin teisi nooremaid kuskil.... pole vähemalt kuulda olnud.

T.

(23-03-2018, 10:26 AM)Walter Kirjutas:  
(23-03-2018, 10:06 AM)qwerty009 Kirjutas:  Kas Tallinnas mingit analoogset odavat plastikust tsüklon filtrit ka müüakse? 
https://i.ebayimg.com/images/g/BrEAAOSwk...s-l300.jpg
Kruvid selle mingi suurema plastikust ämbri peale ning ei pea tööstuslikul tolmuimejal tihti kotte vahetama.
Selleks on ju tuhaimurid poes müügil mis tolmuimejatele vahele ühendatakse.

tuhaimur mis mitte kui midagi ei ime on mootoriga,aga tuhkatriinu on ämber mille paned tolmuimeja ette ja sodi jääb triinusse.või osta soomest 400.- tahmaimur ja pole mingeid kotte olemaski sodi ämbrisse ja valad tühjaks.

(23-03-2018, 15:07 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Ma pole veel ühtegi tänapäevast treitera ostnud ja vist pole mõtetki. Saab vene omadega läbi küll ja kasvõi hauani.

Sind peaks kiusama. Kas sul on vene lõpuotsa vahetatavate terikutega terakehi? Kui jah, siis suure tõenäosusega leiab sinna peale mingi kvaliteettootja tänapäevase teriku. Anna teraplaadi kuju ja mõõtmed teada, kingin sulle ühe teriku. Proovi.

(23-03-2018, 16:16 PM)Envir Kirjutas:  Sind peaks kiusama. Kas sul on vene lõpuotsa vahetatavate terikutega terakehi? Kui jah, siis suure tõenäosusega leiab sinna peale mingi kvaliteettootja tänapäevase teriku. Anna teraplaadi kuju ja mõõtmed teada, kingin sulle ühe teriku. Proovi.

Olen saanud proovida kuna üks sõber jättis siia mõne plaadi. Teritasin ära ja lasin mõne aja. No ei saanud aru midagi. Võibolla kestis kauem .
Enamasti kasutan ikka joodetud plaatidega teri. Vahetatavatega täpset tööd ei tee.
Tänud.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne