GAZ 21 automaat 1960
#21

TO: motamees

Selle peale mõtlesin pärast "postita" vajutamist...
Mu lolli pea arvates ei tohiks tihendeid enne kaane paigaldust surve alla panna.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#22

See plokk näeb väga sheff välja.

Ma olen ühte sellist kunagi klaaskuulida lasknud, siis jäi tuhm nagu oleks valust tulnud. See aga läigib lausa.
Mis töötlusega tegu?

P.S. Kui millegagi ikkagi pritsimine, siis tikkpoldid, millel tsink maha lastud, läevad kohe kollaseks.

.
Vasta
#23

(29-03-2018, 18:23 PM)stihl Kirjutas:  See plokk näeb väga sheff välja.

Ma olen ühte sellist kunagi klaaskuulida lasknud, siis jäi tuhm nagu oleks valust tulnud. See aga läigib lausa.
Mis töötlusega tegu?

P.S. Kui millegagi ikkagi pritsimine, siis tikkpoldid, millel tsink maha lastud, läevad kohe kollaseks.

.

Ma kaldun arvama et ikka värv selga lastud
Vasta
#24

Kõigepealt vastus eelnevale, kuna plokk nägi väga oksüdeerunud välja, siis sai alumiinium värviga üle lastud. Võib-olla sai tiba üle pingutatud. Ploki kaan läks ka vahetusse. Vana oli väsinud ja uus oli olemas, siis panime selle.
   
Mootor hakkab enam-vähem ühele poole saama.
   
Vasta
#25

Kuna poisil muud mõtted peas ja naine, lapsed nõuavad ka oma osa, siis vanamees peab ka tema päevikut pidama. Ühesõnaga mootor on koos ja ootab nüüd käigukasti.
   
Eks kunagi tuleb ka kere kallale asuda.
Vasta
#26

Kere tööde kallale pole asunud ja ega seal eriti midagi suurt teha ka pole. Aastaid, vist 15 tagasi sai kõik tipp-topp ära tehtud. Peale selle on auto ainult suviti kuiva ilmaga liikunud ja sedagi vähe. Tookord sai auto mustaks värvitud, kuid originaalis oli ta kahe värviline (kere hele sinine ja katus valge). Nüüd sünnib ta jälle sellisena, nagu kunagi oli. Kõige raskem on II seeria kaitseraudade ja muu nikliga. Need on kuratlikult kallid. Suure vedamise tulemusena saime tutika piduri peasilindri Gorki autotehasest. See on ainuomane ainult GAZ 21 automaatidele ja Gaz 23-le. Toodeti ju I , II ja 23 seeria automaatidega Volgasid kokku kuskil 1300 eksemplari.
   
Vasta
#27

Sain raamatu " sofjoru-ljubitelju ob avtomobile "Volga"" Moskva 1958 autoriks N.A.Kunjajev. raamatus on ka lõigud Volga hüdrotransformaatori ja automaatkasti kohta.
Vasta
#28

Pikalt pole sellel teemal sõna võtnud, Võibolla arvatakse, et alla antud aga nii hull see asi ei ole. Poiss lihtsalt ei viitsi kirjutada ja ega naine vist ei laseks tal ka alla anda, sest see ju auto, millega neid kirikusse viidi. Ühesõnaga suve jooksul võeti auto algosadeks. Keevitus töid teha polnud vaja, sest 15 a. tagasi sai see kõik tehtud. Küll tuli üle käia kõik vahed ja jooned. Viilimist ja sättimist oma jagu. Osa detaile läks ka vahetusse, sest olime vahepeal leidnud paremaid ja tookord sai ka II seeria Volga ehitatud III seeria omaks. Nüüd viime ta vastavusse oma väljalaske aastaga. Samuti värvime ta selliseks nagu kunagi 60-ndal tehasest välja sõitis, ehk kahevärviliseks (helesinine/valge). Pildil isend pahtelduse ja värvitööde ootel.
   
Vasta
#29

Paistab, et esi poritiivad on läinud vahetusse. Ei ole 100% kindel aga vist oli erinevusi II ja III seeria tiibadel. Poripõll küll  kindlalt erinev. II seerial olid taga veel hoobamordid. Kas nende kinnitused jäid alles? Muidu näeb praegu välja nagu pühade muna Big Grin .
Vasta
#30

Ma poleks uskunud , et neid veel taastama hakatakse , kasutati selliseid ju romuralliks .
 Hea ja tugev plekk Big Grin
Vasta
#31

(14-09-2018, 18:37 PM)ryan Kirjutas:  Ma poleks uskunud , et neid veel taastama hakatakse , kasutati selliseid ju romuralliks .
 Hea ja tugev plekk Big Grin

Volgasid taastatakse hoolega juba vähemalt 20 aastat. Tõsi on, et osad on kahjuks romurallile läinud, aga seda väärtuslikumad on ülejäänud.  Iga nõukogude ajal elanud autohuvilisest mees on vähemalt korra peast läbi lasknud unistuse omada hobiautona nostalgiahõngulist Volgat. Muidugi igatsetakse ka taga muid peres olnud reliikviaid, mis 90ndate alguses asendati lääne autoga. 2003. aastal oli esimene vana-volgade kokkutulek, kus gaz24 Volgasid peeti mitte nii väga vanavolgaks, aga nüüd on 24jad ka hinda läinud ja väga teretulnud Volgade kokkutulekutel. ARKi andmetel on praegu Eestis arvel 916 vanavolgat ja 935 gaz24ja. Viimase kümne aastag on lisandunud 65 gaz24ja ja huvitaval kombel ka täpselt 65 vanavolgat. Romurallid ei suuda ikka märgatavat kahju teha.

Tõde on kusagil olemas! Tõenäoliselt sügaval pahtli all Wink
Vasta
#32

(13-09-2018, 21:04 PM)sfinks Kirjutas:  Paistab, et esi poritiivad on läinud vahetusse. Ei ole 100% kindel aga vist oli erinevusi II ja III seeria tiibadel. Poripõll küll  kindlalt erinev. II seerial olid taga veel hoobamordid. Kas nende kinnitused jäid alles? Muidu näeb praegu välja nagu pühade muna Big Grin .

Arvasin, et pole palju tööd kerega, aga uste ja poritiibade omavaheline sobitamine leidis lihtsama tee teiste poritiibade ja uste näol. Kui 2002 aastal taastamist alustasin, said kõik uksed ja poritiivad uute varuosade näol külge pekstud ja selle ka see auto kriitikat ei kannatanud. II seeria esimesed poritiivad on teistsugused ja nii ka esipõll.

Tõde on kusagil olemas! Tõenäoliselt sügaval pahtli all Wink
Vasta
#33

Mingi tsirkus seal esimeste suunatulede ümbruses torkab silma küll. Tulevase musta numbri huvides vajaks ilmselt lahtiseletamist.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#34

(16-09-2018, 22:25 PM)Marko Kirjutas:  Mingi tsirkus seal esimeste suunatulede ümbruses torkab silma küll. Tulevase musta numbri huvides vajaks ilmselt lahtiseletamist.
Marko, sa näed ka igal pool tonti. Lihtsalt need augu kohad tundusid tule alt välja jäävat ja teadmiseks pahteldajale sai tuli omale kohale pandud ja vildikaga ring peale tehtud.
   
Vasta
#35

(16-09-2018, 23:07 PM)Formika Kirjutas:  
(16-09-2018, 22:25 PM)Marko Kirjutas:  Mingi tsirkus seal esimeste suunatulede ümbruses torkab silma küll. Tulevase musta numbri huvides vajaks ilmselt lahtiseletamist.
Marko, sa näed ka igal pool tonti. Lihtsalt need augu kohad tundusid tule alt välja jäävat ja teadmiseks pahteldajale sai tuli omale kohale pandud ja vildikaga ring peale tehtud.

Perfektsionist nagu Sinagi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#36

Must vildikas on tore asi.......    Olen näinud üheksakümnendatel helehalli kopikat millel maaler oli märkinud musta markeriga pahteldamast vajavad kohad. Algul oli kõik hea aga umbes aasta pooleteise pärast olid nii mõnedki mustad ringid läbi värvi ilusti näha.
Vasta
#37

(18-09-2018, 11:42 AM)tarmo400 Kirjutas:  Must vildikas on tore asi.......    Olen näinud üheksakümnendatel helehalli kopikat millel maaler oli märkinud musta markeriga pahteldamast vajavad kohad. Algul oli kõik hea aga umbes aasta pooleteise pärast olid nii mõnedki mustad ringid läbi värvi ilusti näha.

Ju see mingi soss-sepp oli,mitte maaler Smile
 iga eeltöödega kokku puutunud inimene teab, et värvialla minevad (näiteks pahtli) märked tehakse mitte-keemilise pliiatsiga
(keevitatavad ja väljalõigatavad kohad tehakse muidugi markeriga, aga need "vihjed" ei ole maalrile, vaid plekksepale)
Vasta
#38

alati võib ju piiritusega markeri ära puhastada enne üle katmist. piiritus aurustub sekunditega ja ei jää midagi alles.
Vasta
#39

Üks minu hea kadunud sõber kasutas tavalist harilikku pliiatsit. Ise olen kasutanud pliiatsit ainult niipalju,et mingid üksikud kriipsud sai enne pahteldamist tõmmatud. Ikka selleks,et ei pea ju mingit sodi peale määrima mis kvaliteeti rikub. Nojah,mis suur tegija nüüd mina,vahest harva.
T.
Vasta
#40

Tsitaat:Üks minu hea kadunud sõber kasutas tavalist harilikku pliiatsit
Harilikku pliiatsit pahteldamisel kasutataksegi. See sama süütu kui pahtlitolm Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne