Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(16-11-2017, 18:31 PM)nunu Kirjutas:  
(13-11-2017, 21:14 PM)honkomees Kirjutas:  kalduks uue küsimuse poole, nimelt on hakanud kahju naisukesest, kes minu mäenõlvadel rehaga lehti roobitseb ning sellega seoses olen mõelnud lehepuhuri peale. Töö juures on husku, teeb aastaringselt tööd juba pikki aastaid. Samas millised on ksf kogemused, millist tasuks osta kodusse tarvitusse, kui puhutavat pinda on ca 1 ha ja olud rasked, palju põõsaid, vahel on ka kõrgemat rohtu, kuna trimmeriga ei jõua pidavalt kõiki kaldeid üle käia. Seega tuleb puhuda üsna kaugele, kust on võimalik traktoriga lehed ära vedada. Olen mõelnud teda kasutada ka talvel lumepuhurina, nagu töö juures kojamees teeb.l

... isiklik kogemus on selline ...
3 kW seljas kantav "professionaalne" puhur. Suhteliselt raske (11 kg) ja mürarikas (tingimata tuleb kõrvaklappe kasutada). Tegelikult olin täiesti positiivselt üllatunud. Käima läheb kenasti, selga istub mugavalt ja suudab vajadusel kokku puhuda ka oksad ja väiksemad kivid, rääkimata siis märgadest lehtedest. ca 1000 ruutmeetrise aia lehtedest puhtaks koristamine koos nende kottidesse ajamisega võttis kahel inimesel aega umbes 2,5 tundi. Üks majandas puhuriga, teine toppis lehti kottidesse ja tõmbas viimased jäägid rehaga kokku. 200L kotte umbes 15 tk. Võimalik, et tuntud brandid on (veel) etemad, aga arvestades seda, kui vähe seda riistapuud aastas vaja läheb, ma ei näe põhjust rohkem raha kulutada.
Lume puhumist ei ole proovinud.

Krt, jälle sügis käes ja mure ikka lahendamata  Sad  - esimesed vahtralehed juba maas ning muudavad käimise eluohtlikuks, nõlvad libedaks ja sodivad killustikkatet.
Kas kellelgi on veel positiivset-negatiivset isiklikku kogemust selle hecht-972-profi puhuriga. Ja kuidas Client is King netipood toimetab, on usaldusväärne?
Vasta

(10-09-2018, 07:57 AM)honkomees Kirjutas:  Krt, jälle sügis käes ja mure ikka lahendamata  Sad  - esimesed vahtralehed juba maas ning muudavad käimise eluohtlikuks, nõlvad libedaks ja sodivad killustikkatet.
Kas kellelgi on veel positiivset-negatiivset isiklikku kogemust selle hecht-972-profi puhuriga. Ja kuidas Client is King netipood toimetab, on usaldusväärne?

Isiklik kogemus poega olemas ja asi toimis perfektselt. DPD kuller tõi saekasti kenasti koju. Nüüd 2 hooaega saetud ja mitte ühte muret ka pole olnud. Sain käivitumisega sinasõbraks (igal sael omad nõksud) ja igast paugust läheb. Jõudu on ja kett on kiire. Järgmine plaan on sealt võsasaag soetada. 
Erinevalt paljudest tava-hiinlastest on tšehhidel tootekontroll taga ja kvaliteet tagatud. Nii tulebki suhtuda, sest nad kopeerivad võimalusel vaid parimaid. Hinna-kvaliteedi suhe on vägagi paigas ja mu Noarootsi spets Lilleparun väitis näiteks selle teritaja olevat 1:1 Oregoni koopia, mis on lihtsalt 3 korda odavam. Kui osta kõvasulam kett, siis kindlasti ka minimaalselt selline teritaja. 

Ma lihtsalt keeldun 3-4 korda kallimalt samaväärset toodet ostmast harvaks hobikasutuseks! Nii väikese ja nii lühiajaliselt tehtava töö jaoks on kulu liiga suur. Keegi ei tee 8 tundi jutti 5 päeva nädalas. 
Kõnealuse lehepuhuriga tuleb ju kohe sama küsimus: koduseks hobikasutuseks korra-kaks aastas hooajal on küsimus kas 229 eur või 380euri rohkem. Lihtsalt selle raha eest saab ühe võimsa tööriista juurde ja mingeid vajalikke lisavidinaid lisaks kah.
Vasta

Üheks päevaks aastas on igaljuhul odavam see lehepuhur tööriistarendist võtta.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(10-09-2018, 13:19 PM)Walter Kirjutas:  Üheks päevaks aastas on igaljuhul odavam see lehepuhur tööriistarendist võtta.

Kuna naine niikuinii sellega töötama ei hakka, siis tähendab et hakkan iga õhtu peale tööpäeva kogu napi valge aja (kuni 1 h) puhuma (nädalavahetused on jahipäevad, need on pühad ja puutumatud Wink ). Kuna olen ka töö juurest laenanud sarnast riista, siis ilmselgelt ei saa minu maa üle puhutud ühe päevaga, min 3 täispäeva puhkepausidega. Aga üle käia tuleb õu ju sügise jooksul 2-3 korda, mitu murrad libedatel lehtedel kondid. Rent asub ju maainimesele ebamugavalt 30+ km kaugusel, sinna ja tagasi sõit ka midagi maksab.
Vasta

(10-09-2018, 12:50 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Järgmine plaan on sealt võsasaag soetada. 
...

huvitav võsasaag ilma võsakettata, ju siis tuleb see juurde osta aga miks nimeks pandud võsalõikur? Kolmiknuga ju heinalõikamiseks, ok peenikese võsa (sama aasta kasvud) jaoks käib kah.
Vasta

(10-09-2018, 13:35 PM)honkomees Kirjutas:  
(10-09-2018, 12:50 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Järgmine plaan on sealt võsasaag soetada. 
...

huvitav võsasaag ilma võsakettata, ju siis tuleb see juurde osta aga miks nimeks pandud võsalõikur? Kolmiknuga ju heinalõikamiseks, ok peenikese võsa (sama aasta kasvud) jaoks käib kah.
Võimalik ju erineva paksusega, erinevate hammastega ja suisa kõvasulam kettad osta ja eks nii mõeldaksegi, et saeketas soetatakse juba täpse vajaduse põhine. See ongi "profi" seal lisana. Jõhvipea ja kolmik on samasugustel enamasti ühesugused. Näiteks 3-miilise rohunoa asemel 4-millisel ma suurt mõtet ei näe. Aga 1,4 vs 1,5 vs 1,8 milli võsaketas on vahe. Kusjuures ma arvan, et sel kangel on ka tolline 25,4mm keskava tavalise 20-millise asemel. Ja kummaline on see, et nugasid ja kettaid on õigem profipoodidest osta - on isegi odavam ja kindlasti paremad.
Vasta

Olen ostnud kaupa Client Is King poest, kohapeal teevad ka garantiiremonti ja lahkelt näitavad, mis on laiali lennanud ja millest kokku pandud.
Julgen soovitada.
Vasta

Pole need hechti asjad midagi nii head, keevitused on kohutavad, ime et asjad saabudes ühes tükis on...
Ketiteritaja oli küll 5+ ostsin omale kõvasulam kettide teritamiseks, hiinast 2 teemantketast 40€ eest lisaks ja ise hetkel väga rahul. Oksapurustaja on ka vägev aga keevitused ajavad isegi minusugusel torumehel karvad püsti...Isegi minu kõige esimesed keevitused polnud nii jubedad. Ei ostaks neid saage ega trimmereid. Ostaks pigem hiina stihl/husqvarna täpse koopia. Maksab küll umbes sama palju ja tuleb ise otsast lõpuni kokku panna aga vähemalt tead täpselt mis on mis ja kui midagi saba annab siis varuosa ei maksa midagi.
Vasta

(17-09-2018, 12:05 PM)Mihkus Kirjutas:  Ketiteritaja oli küll 5+ ostsin omale kõvasulam kettide teritamiseks, hiinast 2 teemantketast 40€ eest lisaks ja ise hetkel väga rahul. 

Tuttav ka alguses kiitis seda Hechti soodsat ketiteritajat. Paraku peale paarikümmet teritust muutus kiige võlli loks juba selliseks, et käiakivi hakkas vastavalt käeasendile erinevalt hambaid võtma. Ühele poole kindlas suunas loksu pingestades saab siiski tööd edasi teha.
Uuris vist ka pukside saadavuse kohta, aga ei pakutud.
Muidugi, paarkümmend ketiteritust jaguneb hobikasutajal ikka aastateks.
Vasta

Ja kui lased teritada, siis see paarkümmend korda maksab sama palju kui see teritaja. Kui teritamist pakkuva ettevõtte asukoht pole soodne, siis ehk on mõtet, muidu küll mitte. Kahe keti korral venitab teritamise intervelli ka üsna pikaks ja teritus võib asuda ka kohas kuhu harva satud.
Vasta

viimane jutt tundub puhas pläma olevat.
või noh, võib-olla teevad eri kontorid ka erinevat tööd.
aga niipalju kui mulle ette on sattunud, siis teritajad võtavad ikka millimeetri maha.
ehk heal juhul viis korda teritad ja pole enam ketti.
ise tehes sipsid ehk kümnendiku haaval.
terituskordade arv ikka hoopis teine.

no ja teritaja juurde vaja minna ka. oma käiaga teed kohe kui vajadus tekib.
Vasta

Küsiks targematelt ühe probleemi kohta. Nimelt läheb kett saagimise ajal nii kuumaks et plaadi alt lausa ripub, samas jahtub maha ja on jälle pingul. Lõigates viskab puidu kärsakat. Kas tegu võib olla kulunud soonega plaadiga et lükkab keti saagides viltu (soon ei ole kõige ilusam ja on siit-sealt ebaühtlase laiusega)? Plaati olen viiliga ühtlasemaks lükanud et soone servad oleksid sama kõrgusega. Kett muidu äsja teritatud.
Kas saeketi õlil ja õlil on ka vahe - siiani olen ostnud ehituspoest mingit noname ketiõli, kas peaks kvaliteetsema poole vaatama? Õlikulu muidu ok nagu manuaal ette näeb.
Tänud vastajatele!

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(18-09-2018, 10:42 AM)Walter Kirjutas:  Küsiks targematelt ühe probleemi kohta. Nimelt läheb kett saagimise ajal nii kuumaks et plaadi alt lausa ripub, samas jahtub maha ja on jälle pingul. Lõigates viskab puidu kärsakat. Kas tegu võib olla kulunud soonega plaadiga et lükkab keti saagides viltu (soon ei ole kõige ilusam ja on siit-sealt ebaühtlase laiusega)? Plaati olen viiliga ühtlasemaks lükanud et soone servad oleksid sama kõrgusega. Kett muidu äsja teritatud.
Kas saeketi õlil ja õlil on ka vahe - siiani olen ostnud ehituspoest mingit noname ketiõli, kas peaks kvaliteetsema poole vaatama? Õlikulu muidu ok nagu manuaal ette näeb.
Tänud vastajatele!
Sümptomid viitavad õlituse puudumisele. Kui aga õli võtab siis ehk ei jõua õli ketini vaid jookseb enne ketisoonde sattumist kõrvale. Kas plaadil soon põhjani puhas ja plaadi auk vaba?

Aquila captas non muscas.
Vasta

(18-09-2018, 10:53 AM)Daff Kirjutas:  
(18-09-2018, 10:42 AM)Walter Kirjutas:  Küsiks targematelt ühe probleemi kohta. Nimelt läheb kett saagimise ajal nii kuumaks et plaadi alt lausa ripub, samas jahtub maha ja on jälle pingul. Lõigates viskab puidu kärsakat. Kas tegu võib olla kulunud soonega plaadiga et lükkab keti saagides viltu (soon ei ole kõige ilusam ja on siit-sealt ebaühtlase laiusega)? Plaati olen viiliga ühtlasemaks lükanud et soone servad oleksid sama kõrgusega. Kett muidu äsja teritatud.
Kas saeketi õlil ja õlil on ka vahe - siiani olen ostnud ehituspoest mingit noname ketiõli, kas peaks kvaliteetsema poole vaatama? Õlikulu muidu ok nagu manuaal ette näeb.
Tänud vastajatele!
Sümptomid viitavad õlituse puudumisele. Kui aga õli võtab siis ehk ei jõua õli ketini vaid jookseb enne ketisoonde sattumist kõrvale. Kas plaadil soon põhjani puhas ja plaadi auk vaba?
Õlitus on hea - pöördes saag viskab õlipritsmete rea ilusti kännu peale ning õlikanaleid ja sooni olen ka alati puhastanud. Lõhnab siiski uue plaadi vajaduse järgi.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

On küll offtopic aga sarnased sümptomid ilmnesid STIHL ROLLOMATIC® E Light plaatidega +30 kraadi juures kadakaid lõigates. Sellel olla plastik sisu ja see andis arvatavasti järele, ketid igatahes venisid välja ja läksid kohati nahka. Rauast tööriistadega seda probleemi ei olnud.
Vasta

Et,siis plastikust plaat või,pole isegi nonamega sihukest asja kohanud.
Aga,kui soojast peast kett lõdvaks läheb,pole õlituse viga,vaid kett on nüri.Kui õli peale ei tule,siis veab keti nii pingesse,et mootor ei jõua seda ringigi vedada.
Äkki ongi asi nii,et nüri ketiga andakse kuuma ja jahtudes tõmbab kokku.Umbes sama teema,nagu pooltelje laagri puksiga,annad puksile kuuma ,lased pooltelje otsa kukkuda ja jahtudes tõmbab kinni.











?
Vasta

Kui plaat liiga kulunud, siis hakkab kausse lõikama. Kui külmalt liiga pinges on siis ajab ka plaadi tuliseks. Ja äsaj teritatud terav kett tuleks üle lükata peale igat paaki siis on ka terav. Korra nädalas teritades ei ole see terav. Saag prab puust läbi minema oma raskusega, jõuga ei tohi suruda, kui surud peale tekib suurem hõõrdumine keti ja plaadi vahel ning jällegi plaat tõmbab siniseks. 
Vanasti sai vana mootoriõliga lõigatud siis olid ka kõik plaadid sinised
Vasta

(19-09-2018, 06:55 AM)maisalup Kirjutas:  Kui plaat liiga kulunud, siis hakkab kausse lõikama. Kui külmalt liiga pinges on siis ajab ka plaadi tuliseks. Ja äsaj teritatud terav kett tuleks üle lükata peale igat paaki siis on ka terav. Korra nädalas teritades ei ole see terav. Saag prab puust läbi minema oma raskusega, jõuga ei tohi suruda, kui surud peale tekib suurem hõõrdumine keti ja plaadi vahel ning jällegi plaat tõmbab siniseks. 
Vanasti sai vana mootoriõliga lõigatud siis olid ka kõik plaadid sinised

Vana mootoriõli ei soovita!!! See raip ei määri ega jahuta ketti, pigem rikub õlipumba

Veel pole maha löödud
Vasta

(18-09-2018, 10:42 AM)Walter Kirjutas:  Küsiks targematelt ühe probleemi kohta. Nimelt läheb kett saagimise ajal nii kuumaks et plaadi alt lausa ripub, samas jahtub maha ja on jälle pingul. Lõigates viskab puidu kärsakat. K
...

Mida lõikad?
Kas kett lõikab või kulutab?
On ikka õigetpidi peal?
Vasta

(20-09-2018, 22:20 PM)JaakH Kirjutas:  
(19-09-2018, 06:55 AM)maisalup Kirjutas:  Kui plaat liiga kulunud, siis hakkab kausse lõikama. Kui külmalt liiga pinges on siis ajab ka plaadi tuliseks. Ja äsaj teritatud terav kett tuleks üle lükata peale igat paaki siis on ka terav. Korra nädalas teritades ei ole see terav. Saag prab puust läbi minema oma raskusega, jõuga ei tohi suruda, kui surud peale tekib suurem hõõrdumine keti ja plaadi vahel ning jällegi plaat tõmbab siniseks. 
Vanasti sai vana mootoriõliga lõigatud siis olid ka kõik plaadid sinised

Vana mootoriõli ei soovita!!! See raip ei määri ega jahuta ketti, pigem rikub õlipumba

Kuidas vana mootoriõli suudab mootorit määrida ja jahutada, ometigi on mootori komponendid ulmeliselt pisemate lõtkudega ning täpsemad ja kapriissemad? Kuidas üks 'vana õli' saab nii halb olla, et keerab kohe sae pumba peeti ja ei määri piisavalt, et isegi saeplaat siniseks läheb? Samas suudab küll ja veel istuda olematu lõtkuga vända kaela ja kepsu vahel, hoida turbo töös ning hoolitseda ka õlipumba ja klapimajanduse ning nuka eest. Jahutada alt kolbe ning muud mudru. Ja seda kõike kordi jõhkramate koormuste juures kui mingi lollakas loksuv saekett suudab tekitada oma soones. Kuidas see kõik võimalik on?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne