Üks hoopis teistsugune projekt- HHR woody wagon
#21

(20-09-2018, 23:30 PM)wagoneer Kirjutas:  Sai testitud natuke erinevaid lakke ja lõpuks sobilik välja valitud. Trikke ja nippe on omajagu.
.

Ahoi.
Mis tuu hää laki nimetus oles,kui saladus pole,spectral vm. ? Äge teostus igatahes.
Vasta
#22

Ma hetkel Värvifoorumi pakutavat kasutan ja sealt sai Cromaxi lakk valitud.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#23

Hea et mõnigi viitsib sellise jamaga tegeleda,vähemalt üks mitte eriti kena [ilu on vaataja silmades] auto silmale rõõmsam vaadata.Kriitikutele võiks öelda et sellised autod tehakse omaniku maitse järgi mitte niisama kiibitsejate soovide järgi,võibolla enne tegemist võiks arvamust avaldada aga pärast pole külle enam mõtet targutada,lihtsalt võib ise teha sellise asja nagu meeldib.
Olen ise ka ühe auto kirjuks teinud,selle jama uputamiseks läks üksjagu lakki aga lõpptulemus sai hea ja mulle meeldis .Kõige parem oli neid uudishimulikke vaadata, kes minu nähes ,kes salaja nokkis serva ja proovis küünt kile taha ajada aga võta näpust ei õnnestunud kui ikka asi joonistatud ja ilusti siledaks lakitud.
Eespool mainitud spectral on küll üks viimaseid millega selliseid projekte teha,tema plussid kiire kuivamisega saavadki otsa,enda autole igatahes ei lubanud peale panna seda ,käskisin korraliku laki panna.
Vasta
#24

väga hea räägime lakkidest usun et hr wagoneer ei pahanda
Vasta
#25

Ei pahanda. Sellise töö juures ei tohi väidetavalt lakk kiiresti kuivada. Seda siis eeldusel,et peale lastakse korraga oluliselt paksemad kihid kui laki spetsifikatsioon ette näeb. Rootslased kasutavad isegi mingit aeglustavat kõvendit. Aga seal jälle omad ohud ja nipid. Mulle soovitati kasutada standard kõvendit alguses.Eks see ongi üks suur õppimise ja enese ning maalri harimise projekt. Ega väga keegi oma nippe ju avalikustada ei taha. Õnneks mul paar inimest teistpoolt lahte natuke juhendavad ja päris nullist ei pea leiutama. Nii,et info on alati teretulnud.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#26

(24-09-2018, 19:22 PM)roosteuss Kirjutas:  Kriitikutele võiks öelda et sellised autod tehakse omaniku maitse järgi mitte niisama kiibitsejate soovide järgi,võibolla enne tegemist võiks arvamust avaldada aga pärast pole külle enam mõtet targutada,
Räägi see kiibitsemine ikka täpsemalt lahti, mida sa silmas pead ? Mida võib enne ja mida pärast ?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#27

(26-09-2018, 00:17 AM)spitfire Kirjutas:  Räägi see kiibitsemine ikka täpsemalt lahti, mida sa silmas pead ? Mida võib enne ja mida pärast ?

kas tundsid ora enda pehmes kohas?
Smile
Vasta
#28

(24-09-2018, 21:27 PM)wagoneer Kirjutas:  Sellise töö juures ei tohi väidetavalt lakk kiiresti kuivada. Seda siis eeldusel,et peale lastakse korraga oluliselt paksemad kihid kui laki spetsifikatsioon ette näeb.Eks see ongi üks suur õppimise ja enese ning maalri harimise projekt. Ega väga keegi oma nippe ju avalikustada ei taha. Õnneks mul paar inimest teistpoolt lahte natuke juhendavad ja päris nullist ei pea leiutama. Nii,et info on alati teretulnud.

Pole küll vbl õigeteema,mingil määral vbl,kui lakkisin mingiaeg köögi lauda.Selline primitiivne paksud prussid vms.ja ei teinud vahelihvi,kus lakk kergitas üles karvad,need oles tulnd maha kraapida,aga ma muudkui lisasin lakki ja lõpuks enam saandki sotti,kui palju ma sinna peale tuhistasin.Lakist polnd kahju,valspari tulp ongi selliseks paras,ka norm kõvendiga,see nüüd kestnud hulk aastaid,pole läikelgi häda...
Vasta
#29

Muud progressi projektis hetkel seose teiste tegemistega pole,aga kaugelt maalt saabusid madaldusvedrud ja 16" mooncapsid Big Grin


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#30

Ühe inimese palvel katsetame ka HHR-i lakkimise kõrval mustale värvile "sügavuse tekitamist".
Noh nii nagu vanasti 5+ kihi nitrovärviga tehti. Hetkel 2*2 kihti koos vahelihviga pole veel ligilähedanegi. Kuigi juba midagi nagu loob. Eks järgmise lakiringiga lisab jälle 2 kihti. Kõvemad vennad prognoosisid 5*2 kihti. Väike kihlvedugi sai sõlmitud Big Grin
Proovisin seda pildistada ka,aga ei tee see telefon sellist piltti millest ka midagi aru saaks.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#31

Mul on endiselt alles 6 purki musta nitrot seitsmekümnendatest. Täiesti tasuta......
13+ kihti oli vist nõutav. 
Tsekkoslovakkia toode vist, seega peaks vägev toode olema, väljamaa värk ikkagi Wink

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#32

(28-09-2018, 22:02 PM)Marko Kirjutas:  Mul on endiselt alles 6 purki musta nitrot seitsmekümnendatest. Täiesti tasuta......
13+ kihti oli vist nõutav. 
Tsekkoslovakkia toode vist, seega peaks vägev toode olema, väljamaa värk ikkagi Wink

Kusjuures oli täitsa meeles. Aga vist jääb natuke väheks. Ja lisaks kõige suurem mure on selles,et ühekomponentne värv mätsib tänapäevased filtrid piuksuga kinni.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#33

Mis filtrid?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#34

(29-09-2018, 00:44 AM)Marko Kirjutas:  Mis filtrid?

Värvikambri.
Vasta
#35

Just jah. Pole ise proovinud aga teised on. Ja jama pidi suur olema.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#36

Asoo.... Siis võib ju selle testilapikese värvimise ajaks kambri vendi kinni keerata.
Ega ma tea muidugi, et värv kõlblik on. Mingid nitrolakipurgid said siin lahti kakutud ja sült jäätmejaama viidud, samas nendest üks natuke lekib ja lekib jonnakalt ka selle aja jooksul, mis esmamainimisest möödas on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#37

Testlapi võib ka lihtsalt eesruumis teha. Aga hiljem autot selle ühekomponentse värviga kambris ikka ei värvi.
Kirovi kolhoosis automaalrina töötanud vanaonu poeg on kahjuks parematel maalrimaadel. Muidu oleks huvitav uurida mis filtreid,kui üldse,vanasti kasutati. Tean,et kamber oli neil küll ja köeti seda elektriga. Lülitus see lahedast kangist(tõmbasid väikest kangi ja siis liikus kõrval seinal suur kang-täielik võluvärk noh),mida väikse poisina sain mõned korrad ikka tõmmata Smile Kusagil mälusopis on ka mingi 70+kraadi kuumuse number meelde jäänud. Tänapäeva filtrid ühekomponentset värvi ei kannata mitte üks raas. Ja kambrid tavaliselt 60 kraadi on.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta
#38

Võin kirjeldada Kirovi kolhoosi nööbivabriku lakikambri/kabiini filtrit. Õuemineval torul oli allapoole korralik jõnks sees ja selle põhjas sahtel veega. Toru seinad kaeti tavoti ja paberiga. Vett pidi tihti lisama, see haihtus õhuvoolus ikka väga kiiresti. Kui palju see süsteem värvitolmu ära korjas, seda ei tea täpselt. Kindlasti mitte kõike, hoolduse ajal raiusid poisid alati ka ventilaatori labasid kultuurikihist puhtaks.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#39

(29-09-2018, 11:07 AM)wagoneer Kirjutas:  Tänapäeva filtrid ühekomponentset värvi ei kannata mitte üks raas. Ja kambrid tavaliselt 60 kraadi on.

Kui ma õigesti mäletan, siis värvikambri filtrirull maksab mingi 150 euri. Sellega saab ikka päris mitu autot ära teha. Nitrovärvi tolm suudab enne filtrisse jõudmist ära kuivada, seega ei tohiks problemaatiline olla filtri jaoks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#40

Kui keegi 150.- eest mul lae ja põrandafiltri ning kottfiltrid ära vahetakas oleks küll infost huvitatud. Laefiltri jm on mingi 19.-+km ja vaja seda 16jm aga peab ostma 20m rulli. Põrandafilter mingi 35.-+km/20m rull x2tk. Kottfilter(mul on oma spesial mõõt ja natuke kallim) oli vist mingi 40.- +km/tk ja vaja neid 2tk.
Aga nagu ennist ka mainisin ei ole ma ise ühekomponentsega proovinud värvida. Küll on seda teinud teised ja nagu ühest suust kinnitanud,et rohkem nad seda ei tee ega lase ka oma kambrites teha.
Ega siis kõike ei pea ju ka ise elus ära proovima Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne