Pooltelje laagri tööpinna taastamine ?
#81

Ksf M.R peaks nüüd rahul olema ja selge definitsioon kataloogis ka olemas.Täna saab laagri juures muuta väga paljusid asju kuna tehnika areneb järjest edasi ja klientide nõudmised kasvavad. Napoleoni sündroom ei lase inseneridel magada.
Vasta
#82

(14-11-2018, 20:36 PM)hundu615 Kirjutas:  Nii ongi,ega minusugune harimata mats ei julgeks siit mingit tehnoalast nõu küsidagi,pannakse kohe 4 lk. vasta tatti,tarku on liiga palju siginenud meie ühiskonda,isegi paljunäinud ja teinud Talupoeg saab siin lõuga Smile seepärast olengi läinud seda teed,et teen ise midagi ära kui välja ei tule teen uuesti,vahel kui julgen siis HELISTAN mõnele targemale.

Mitte küll antud teemaga seoses aga tarku meil jagub. Isegi Porsche inseneride kätetöö mida kunagi näitena mainisin suudeti valemitele ja "isiklikule kogemusele" tuginedes põrmustada.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#83

Tänapäeval on hea tarka panna. Eriti kui mingit võõramaa keelt ka natuke tonkad. Võtad interneti lahti, tuhlad vähe kuskil väljamaa foorumites ja puistad matsikarjale sulakulda. Kollaseid mulle laod ka juurde, et tarkus rohkem mõjule pääseks.  Smile Wink Cool Big Grin Toungue Rolleyes Sad
Vasta
#84

(15-11-2018, 04:07 AM)Ants80 Kirjutas:  Lihtsam on 30min pooltelje treimise peale kulutada vist

Tänan hariva tabelilõigu eest. Millise tootja tähistus see on?
Ning siia juurede kohe veel kaks küsimust.
Kui originaallaagri tähistus on X ja saadavus on "homme", siis kui palju kallim on "remont kaks" ja kui kaua võtab aega selle ilmumine letile?

Siinkohal tasub siis lugupeetud kodutreialitel mõelda natuke remontlaagritele nõutava istu saamise üle: erinevus on paari sajandikus. Seda juba loksuva nihikuga ei tuvasta.

EDIT: SKFi üldsõnaline juhend just mainitud tüüpi rattalaagrite remontimise kohta: http://www.skf.com/binary/30-286337/TT10_005.pdf
Vasta
#85

(15-11-2018, 08:50 AM)Daff Kirjutas:  
(14-11-2018, 20:36 PM)hundu615 Kirjutas:  Nii ongi,ega minusugune harimata mats ei julgeks siit mingit tehnoalast nõu küsidagi,pannakse kohe 4 lk. vasta tatti,tarku on liiga palju siginenud meie ühiskonda,isegi paljunäinud ja teinud Talupoeg saab siin lõuga Smile seepärast olengi läinud seda teed,et teen ise midagi ära kui välja ei tule teen uuesti,vahel kui julgen siis HELISTAN mõnele targemale.

Mitte küll antud teemaga seoses aga tarku meil jagub. Isegi Porsche inseneride kätetöö mida kunagi näitena mainisin suudeti valemitele ja "isiklikule kogemusele" tuginedes põrmustada.

Ühesõnaga: kui konkreetset samm-sammulist tegevusjuhist ei ole anda, siis tuleb lõuad pidada, jah? Soovitused teistelt, kõrvaltnähtud tähelepanekud ja oma halbade kogemuste jagamine on paha toon, kas nii?
Vasta
#86

(13-11-2018, 19:45 PM)M.R. Kirjutas:  ... Sinu pakutud toodet "remontmõõdus laager" lihtsalt ei eksisteeri.
Kui teemat ei valda siis pole tarvis lusikat haarata ja niisama tühja lahmida.

(15-11-2018, 04:28 AM)Ants80 Kirjutas:  Ksf M.R peaks nüüd rahul olema ja selge definitsioon kataloogis ka olemas...

Mitte ainult rahul olema. Normaalsel inimesel on sellise tabeli peale midagi viisakat ütelda.
Vasta
#87

Ants80, paluks selle tabeli allikas.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#88

Ants80, ikka ootan tabeli esmaallikat. Senikaua kui seda ei ole, oled Sa desinformaator ja provokaator.
Pildiotsing interneeduses vastet ei anna. Tegelikkuses tundub mulle see pilt olema manipuleeritud ja milleks
pildile eelnev väljavõte sõnaseletusest mingist e-sõnaraamatust. Du ju spiik englando, män? Kas Sa ise seal öeldust aru said, konteksti taipasid?
Ja selline tabel on puhas tõde ja sulakuld? Näed, seal on kirjas, näed jah?
Aga kui aia peale on "võrrand" ühe tundmatuga kirjutatud, siis mis? Nii ongi? Enam ei ole aeda, on "võrrand"?
Sinu väited on "Naised saunas rääkisid, aga kes rääkis ei näinud, seep läks silma" tasemel.
Tuletan meelde, et teema on "remontmõõdus" rull-laagrist. 


Motamees, vaata Sa peaks natuke ennast talitsema oma väljaütlemistega.
Ei ole vaja ütelda mulle, mida mina pean tegema ja mina ei ütle sulle, kuhu Sina pead minema.
Ja kui mul ei ole õigus, siis ma ei karda/häbene seda tunnistada, selles võid kindel olla.  Selleks ei ole vaja kõrvalistel isikutel moraali lugeda ja soovitusi jagada.

Käisin täna oma laagrimüüja juures laagri saadavust uurimas ja tuli ka see teema jutuks. "Remontmõõdus laagri" teema peale irvitasid letitaga kõik
ja lubasid lähemalt tutvuda teemaga. Et saab kah kõhutäie naerda.

Teemaalgatajale, kui sa võtaksid privaatselt ühendust ja vastad mõnele küsimusele, siis võib tulla kõne alla asja remont kui see ei lähe vastuollu
minu arusaamisega ohutusest ja on mõistlikult teostatav. Eelnevalt võtad vastutuse võimalike tagajärgede eest enda kanda. Kirjalikult kusjuures.
Remondi hind saab olema kindlasti kolmekohaline summa.

Selle postiga ma oma osaluse selles teemas lõpetan. Ütleb ka vanasõna, targem annab järele.
Ma siis annan.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#89

(15-11-2018, 22:13 PM)M.R. Kirjutas:  Teemaalgatajale, kui sa võtaksid privaatselt ühendust ja vastad mõnele küsimusele, siis võib tulla kõne alla asja remont kui see ei lähe vastuollu
minu arusaamisega ohutusest ja on mõistlikult teostatav. Eelnevalt võtad vastutuse võimalike tagajärgede eest enda kanda. Kirjalikult kusjuures.
Remondi hind saab olema kindlasti kolmekohaline summa.

Mind huvitab antud olukorra juures selline asi,et kui see pooltelg oleks niisama katki läinud.... kas siis vastutab tootja või omanik? Sõidad ja sõidad oma käulaga ja prauhti pooltelg katki.....  Kui miski märku varem ka ei anna... kas peaksin ennast süüdi tundma? Muidugi oleneb ka mis juhtub selle pooltelje purunemise tagajärjel... kui keegi viga ei saa siis ilmselt võib asja ajada vana auto kaela. Kui keegi kannatada saab...

T.
Vasta
#90

(15-11-2018, 22:13 PM)M.R. Kirjutas:  ...Tuletan meelde, et teema on "remontmõõdus" rull-laagrist...

No sa oled ikka pidanud ka oma ütlemistes parandusi tegema.

(13-11-2018, 10:10 AM)M.R. Kirjutas:  metsakohin, kordan veelkord, nimeta palun mõni tootja või vahendaja kes müüb või vahendab "remontmõõdus" laagreid?

Kui parandust poleks tulnud, oleks ma sulle ise remontmõõdus laagreid hakanud ette lugema.

Aga enivei ei kärgi sa enam siin, nagu lubasid. Naerge seal oma kompaniiga isekeskis, mis meil sest. Naer on terviseks.
Mina pole sinu kohta midagi ütelnud. Ma rääkisin, et Normaalsel inimesel on midagi ütelda.
Vasta
#91

värskelt liitunud kasutaja ja hüppab ja põrkab tegijate kallal.
lõhnab kangesti niisama kõvatamise järgi.
koma viilimine ja tähenärimine tulevad muidugi hästi välja.
samas peaks igale vähegi tehnikavallaga kokku puutuvale inimesele selge olema, et
kümnendikes muutuvaid mõõte võib üheselt remontmõõtudeks nimetada, olenemata sellest,
kas kuskil erialakeeles neid nii nimetatakse või mitte.
Vasta
#92

Mis see siia puutub, kas keegi on värskelt liitunud või mitte? Et see, kes on interneti toel aastaid foorumis kõvatanud ja kodus ehk poltigi lahti ei mõista keerata, on mingi tehnikaguru ja inimene kes võib- olla igapäevaselt teeb keerulisi tehnilisi töid, pole seda mitte? Sellepärast, et ta pole kuskil foorumis piisavalt postitanud?
 Oskus foorumis või üldisemalt internetis endast head ja tegelikust paremat muljet jätta on kahtlemata ka oskus omaette. Nagu feisspuugiemmede pildid ilusast elust ja kõiksugu tvitterid ja muu sääranegi. Foorum ongi targutamise koht ja on ka OK kui seda mõni postitaja teeb pelgalt netitarkuse toel, aga sel juhul ei maksaks praktikuid hakata mutta tampima. Mis siis et neil pole võib- olla alati kõige parem väljendusoskus või -tahe.
 Müts maha meeste ees, kes siin oma projekte kajastavad ja nn. foorumikunnidest väga välja ei tee. Aga ma kujutan ette, kui paljud oskajad just selle pärast ei panegi siia oma asju üles.
 Selles suhtes on ka olukord sümptomaatiline: teemalgataja on ammu ilmselt oma probleemile lahenduse leidnud aga foorumi "koorekiht" kakleb ikka edasi ja paneb algajaid paika.
Vasta
#93

(16-11-2018, 08:53 AM)vant Kirjutas:  Mis see siia puutub, kas keegi on värskelt liitunud või mitte? Et see, kes on interneti toel aastaid foorumis kõvatanud ja kodus ehk poltigi lahti ei mõista keerata, on mingi tehnikaguru ja inimene kes võib- olla igapäevaselt teeb keerulisi tehnilisi töid, pole seda mitte? Sellepärast, et ta pole kuskil foorumis piisavalt postitanud?
 Oskus foorumis või üldisemalt internetis endast head ja tegelikust paremat muljet jätta on kahtlemata ka oskus omaette. Nagu feisspuugiemmede pildid ilusast elust ja kõiksugu tvitterid ja muu sääranegi. Foorum ongi targutamise koht ja on ka OK kui seda mõni postitaja teeb pelgalt netitarkuse toel, aga sel juhul ei maksaks praktikuid hakata mutta tampima. Mis siis et neil pole võib- olla alati kõige parem väljendusoskus või -tahe.
 Müts maha meeste ees, kes siin oma projekte kajastavad ja nn. foorumikunnidest väga välja ei tee. Aga ma kujutan ette, kui paljud oskajad just selle pärast ei panegi siia oma asju üles.
 Selles suhtes on ka olukord sümptomaatiline: teemalgataja on ammu ilmselt oma probleemile lahenduse leidnud aga foorumi "koorekiht" kakleb ikka edasi ja paneb algajaid paika.

+ 1 
Olen "foorumi uustulnukaga" isiklikult suhelnud. Tegemist on väga kõrge kvalifikatsiooniga spetsialistiga. Pakun, et sellised võib Eestis ühe käe sõrmedel üles lugeda. Meil siin foorumis käib kõvatamas igasugu inimesi. Paljudel juhtudel lepitakse foorumis väljaütlemistega, mis on otseselt nõmedad ja üleolevad, ei saagi aru miks. "Oma jopele" on lubatud, laotakse ilmatu punktisummad nime taha pealeselle. Uutele, kes veidi ärritavad, tehakse vist põhimõtte pärast kambakas. Ebaõiglane eksole.

Teiseks on paljudel juhtudel tõesti nii, et muidu kõvad spetsialistid ei ole väga kõvad kirjamehed või üldse suhtlejad.
Vasta
#94

(16-11-2018, 10:25 AM)Envir Kirjutas:  ...
Teiseks on paljudel juhtudel tõesti nii, et muidu kõvad spetsialistid ei ole väga kõvad kirjamehed või üldse suhtlejad.

Ja kuidas me siis peaksime teada saama, kui kõva eksperdiga meil tegemist on, kui ta ei suvatse suhelda? 

Endiselt ootan vastuseid oma kahele lihtsale küsimusele. Eksperdile vaid kahekümne sekundi kulutamine, kõvatajale $itaks googeldamist usutava vastuse tekitamiseks.
Vasta
#95

otsitavale tabelile sarnase asja leiab siit kataloogist 125. leheküljelt

www.makparsan.com/images/catalogFiles/Bearing_Specification_Guide.pdf

ja samast kataloogist käib sõna "repair" läbi 16 korda
teisel lehel tutvustab firma enda valikuid kus ühe valikuna pakutakse järgnevalt

A FULL LINE OF BEARINGS & SEALS
Bearings
Ball Bearings
Clutch Release Bearings
Cylindrical Bearings
Cylindrical Repair Bearings
Needle Bearings
Tapered Roller Bearings

targutan niisama Big Grin
Vasta
#96

(16-11-2018, 10:25 AM)Envir Kirjutas:  Teiseks on paljudel juhtudel tõesti nii, et muidu kõvad spetsialistid ei ole väga kõvad kirjamehed või üldse suhtlejad.

Laagrite teemalises vaidluses ei soovi sõna võtta, pole minu teema, aga see suhtlemise värk ....
Tänapäeval tuleb uusi asju ja tehnoloogiaid nii palju ja nii kiiresti peale, et pm. käib kogu aeg üks pidev ümberõpe.
Paratamatult ei suuda keegi kõike omal nahal järgi proovida ja siin tulebki kogemuste vahetamine ja suhtlemine mängu.
Omasugustega läbi käies saab teada, mis ja milleks hea on jne.
Kui ei suhtle, oled üsna kiirelt omadega kotis ja vankrilt maas.
Vasta
#97

Küsimus ei ole selles kelle pakutud metoodika nüüd õigem on.Minul isiklikut ei ole selle asja vastu midagi kui asju nö uuesti läbi nämmutatakse.Tekiks arutelu

Vana ja juba väsinud ja varsti lõppeva telje kuumutamine kui hea mõte see on seda enam kui ei teata, mis materjaliga tegu on.Need asjad ei käi nii, et keegi kunagi tegi töökoja nurgas leeklambiga midagi ja see ongi kogu tõde.

Kui sa ei tea palju tööpind temp.kasvads paisuma hakkab kuna ei tea mat.keemilist koostist siis kuidas valida laagrit või pressida puksi , mis võib laagri kinni puua ja asi kuumeneb üle või surub vahehülsi katki või laagri puhul kas üldse on sobilik ja sobib määrdeainega kokku.

Ma jään härra Võsale vastuse võlgu kuna see sõltub kõik laagrist millega võrrelda.Landkari laagreid leidsin mina 7 erinevat mõõtu tüüpi taha.2 nädalat on laager kohal kui kohapeal ei ole.Võib olla  sama hinnaga mõni euro kallim odavam võib olla ka oluliselt kallim.See 513008 on selles mõttes halb varjant, et ligilähedased laagrid neil välisaale muutub peaks silla korpuse kallale minema ja ei ole jõudnud katalooge lapata mõõtude järgi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne