Moskvich Elite
#21

Elite oli Avtoexpordi kaubamärk mitte-prantsuskeelsetes maades, mis anti Mossedele sealsel turul läbilöömiseks. Prantsusmaal ja Belgias oli Mossede nimeks Scaldia. Üldiselt peaks Eestis ka paar Scaldiat olema. Vaat need on \"õite magusad\", nagu Lati Pats juba...
Vasta
#22

Piibur Kirjutas:Kaasas oli olnud bulgaaria murrakus manuaal, kus peal oli selges keeles kirjutatud ELITE.

Ei tea kui palju see nüüd Elite teemaga kokku läheb, aga olen kuulnud/lugenud jutte, et Mossesid olla ka Bulgaarias kokku kruvitud.
Vasta
#23

Edastan infoagentuuride BTA-TASSI teada ande 1972. aasta oktoobrist.
Nimelt Bulgaaria linnakeses Lovetšes komplekteeritakse juba 1967. aastast alates Moskvitše 408 ja 412. Tegemist on Moskva tehase Leeninliku komsomoli nimelise koostetehasega Lovetšes, kust sel aastal väljus 15 tuhat Moskvitši. Bulgaarias asuvad ka Škoda 706, Fiat 850 ja GAZ 53 koostetehas. NSV Liidu kaubanduskokkulepete raames valmistatakse Bulgaarias käimasoleva viisaastaku jooksul 244 tuhat sõiduautot ja 30 tuhat veoautot.
Moskvitšide kompekteerimisel on erilist indu ja efektiivsust näidanud üles töötajad:
Stefan Vassiljev
Entšo Dimitrov (peaaegu nagu Enzo F.)
Vasil Kunev
Lako Dodorov.


Omalt poolt lisan, et 1969. aasta udustel kaadritel on komplekteerimisel 4 tulega isend, mida pildi all nimetatakse 412-ks ja 1970 aasta piltidel on õliradiaatori ja kandiliste tuledega 412.


Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#24

aina segasemaks asi läheb.

Lugupidamisega,

ka:rel

________________________
IZ 2125 "Kombi" '81
Skoda Octavia Combi 1,6 Elegance '02
Vasta
#25

Minu vanematel oli ka Soomest tagasitulnud 408 aastast 1966.Autol olid kaks esilaternat,ebasümmetrilise valgusvihuga,kollased suunatuled,taga olid üleni punased tuled,lisaks veel paksul alusel helkurid.Taga \"Elite\" kiri.
Veerennil aga polnud nikkelliistu.Esiistme alumine osa oli ühes tükis,seljatoed eraldi.Turvavööd puudusid.Olen näinud ka sama aasta Elite-Mosset millel sama iste,aga olid turvavööd,sellised kaheosalised,keskel kinnitus.Hoidis vaid inimest pingil kinni,aga rindkere ei hoidnud kuidagi.
Tervitades,Flanagan
Vasta
#26

Sai omale üks doonor-408 koju toodud ja sellel hea üllatusena isegi korralikud pleekimata kollased esisuunakadSmile

[Pilt: 4081rw.th.jpg]
Vasta
#27

Nojah, oli ka meie peres kunagi pruukida Soomest tagasi tulnud M 408. Valmistatud 1968, neli Hella esilaternat (ilmselt Konela Soomes paigaldanud), eesmised suunatuled valged, tagatuled üleni punased. Esiistme padi ühes tükis, nailonist istmekatted (70-ndatel tõeline luksus), Klippani nn. diagonaal-turvavööd (ainult õlarihm). Turvavöid venelased tollal ise ei paigaldanud, välismaised müüjad panid sellised, mis käepärast olid. Kroomliistud nii lävekarbil kui vihmaveerennil, taga kiri ELITE de luxe. Võimalik, et \"de luxe\" tähendaski ainult nelja laternat ja kroomliiste.
Tundub, et mitmedki siin kirjutajad omistavad nimele \"Elite\" liiga suurt tähendust. Mingit eraldi mudelit \"Moskvich Elite\" polnud olemas, eksportvariantide varustus erines vastavalt riigile ja valmistusaastale, palju varustust paigaldasid välismaised müügifirmad. Küllap sai nii mõnigi \"kodumaine\" mosse endale lömmisõidetud või läbiroostetanud eksportvariandi \"Moskvich\" ja \"Elite\" kirjad, poosetamise värk ikkagi.
Muuseas, Austrias ja vist ka Itaalias müüdi 70-ndatel \"sapakaid\" nimega ZAZ Eliette, ehk on ka mõni selline sealtmailt tagasi jõudnud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#28

smolin Kirjutas:...... eksportvariantide varustus erines vastavalt riigile ja valmistusaastale, palju varustust paigaldasid välismaised müügifirmad.
.........
Muuseas, Austrias ja vist ka Itaalias müüdi 70-ndatel \"sapakaid\" nimega ZAZ Eliette, ehk on ka mõni selline sealtmailt tagasi jõudnud.
Nõukogude ajal läksid Gaz 24-jad expordiks ilma istmete ja mootorita. Seal paigaldati need. Muidugi siis juba lääne päritolu.
...........
Zaz-i lääne kommertsnimi oli Jalta. Olen ise ühte isendit (muhk) näinud, millel tinutatud kere.
Vasta
#29

Muide minu M408E süütelukul on mu mäletamist mööda kirjad saksakeelsed. Seega kas tehti ka saksakeelsete kirjadega näidikuplokke? (Näidikud mul siiski venekeelsed, tõenäoliselt vahetatud.)
Vasta
#30

Tere, ei oska kuhugi mujale pöörduda oma hädapalvega, kuid ehk on kellelgi 1970 aasta soome eksprodiks mõeldud elite kohta mingit dokumentatsiooni, kasutusjuhend, kataloog, andmeid milliste rehvide ja muude kuluobjektidega varustati need massinad? (Olen näinud ühte Soomlaste reklaamiplakatit millel olid valge randiga rehvid, kas ka tegelikult?)
Eriti tore oleks kui kellelgi oleks võimalus lasta mul piiluda 1970 aasta elite kataloogi, või laskma koopiaid teha sellest. Kuna on soov taastada originaali lähedane komplektsus.
Vasta
#31

www.elitemoskvich.tk on \'\'failid\'\' all olemas brozhüüre/katalooge.
PS.keegi, kes on nõus seda lehekülge vahetevahel uuendama/täiendama, andke privas märku, mul omal käib javascript kohati üle jõuWink
Vasta
#32

Kui eelpool nimetet 408E Soomest tagasi tuli, olid tal all Nokia 6,00x13 diagonaalrehvid, varurattal mingi Rootsi firma 5,90x13 mõõtu rehv. Aku oli samuti Soome toode, marki enam ei mäleta, sest aku oli üsna läbi ja tuli kohe vahetada. Raadiot polnud, ilmselt oli olnud mingi lääne päritolu pill.
Muuseas, Hõljuki antud lingil leiduvatel brošüüripiltidel pole ühelgi autol kroomliiste vihmaveerennil ja lävekarbil.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#33

http://www.zone.ee/aandres22/pvr/elite/

Mõned pildid minult, mõned pildid kaasfoorumlaselt andres22\'t

Seoses sellega küsintaaskord üle ehk on kellelgi 408 või 408E kataloogi sooviks kasvõi korra laenuks, kuid ei teeks paha kui kellelgi oleks müüa?

Veel küsiks et kas tavaliselt on nende autude tehaseplaat nii tühi ? (alt teine pilt)

Ja lõpetuseks mainin veelkord et võtan vastu piiramatus koguses 408elite jubinaid ja vidinaid
Vasta
#34

Kas on liikmete autode ja projektide alla üks teema ka lähiajal lisandumas? Igati über Elite oled igal juhul kätte saanud Smile
Vasta
#35

pppp Kirjutas:Kas on liikmete autode ja projektide alla üks teema ka lähiajal lisandumas? Igati über Elite oled igal juhul kätte saanud Smile


Tänan meeldiva komplimendi eest. Kes teab ehk saab oma teemagi tehtud projektide alla, välimus on autol suhteliselt viisakas,siiski keretööd on tohutult. Majanduslikult selle kere taastamine ennast kindlasti ära ei tasu, aga ma siiski üritan. (Esimesed kullapuruga keredetailid on saabunud, nende kvaliteet on oioi kui paha, ja palju palju tükke on tulemas).



Jaanus, loodab 2010 aastal oma autoga uunikute suursõidul viibida
Vasta
#36

Väga kena auto endal saanud.Edu ja palju krõbisevat!!
Vasta
#37

Olen võtnud nõuks omale 408 e ELITE, SCALDIA taastamise.Seega oleksin päri igasugusest teabest.
Vasta
#38

Huvitav mis aastal Elite nimetus üldse kasutusele võeti. 1966a. inglise ajakiri \"Motor\" räägib mossest pikalt ja laialt. Mainitakse M408-t ja tootja MZMA, Elitest pole poolt sõnagi. Rool paremal, näidikud vene keelsed, 3punkti turvavööd, keskel pikk iste, punased suunad taga, ees tunduvad olema oranzid, hind 679 naela

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta
#39

helitehnik Kirjutas:Huvitav mis aastal Elite nimetus üldse kasutusele võeti. 1966a. inglise ajakiri \"Motor\" räägib mossest pikalt ja laialt. Mainitakse M408-t ja tootja MZMA, Elitest pole poolt sõnagi. Rool paremal, näidikud vene keelsed, 3punkti turvavööd, keskel pikk iste, punased suunad taga, ees tunduvad olema oranzid, hind 679 naela
Kõige varajasemad Elite DeLuxed olid 1965 aastast, veel 2 suure ümmarguse esitulega naq tavaline 408, aasta lõpus hakati vist tegema ka 4 esitulega Elitesid ja 66 aastal oli kindlalt kõik elited juba 4 esitulega...
Vasta
#40

mossepower Kirjutas:Kõige varajasemad Elite DeLuxed olid 1965 aastast, veel 2 suure ümmarguse esitulega naq tavaline 408, aasta lõpus hakati vist tegema ka 4 esitulega Elitesid ja 66 aastal oli kindlalt kõik elited juba 4 esitulega...


Oled täiesti kindel??? Ühes inglaste mosseraamatus oli tavalise 408 juurde kijutatud elite ja nelja tulega 408 juurde oli kirjutatud elite delux.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne