Vanad autod Eesti filmides

41Degree Kirjutas:
janar823 Kirjutas:[Pilt: kp07.jpg]
Misasi see seal taamal on? PAZ ja mis krusa?

Tartus toodetud veok(täpsemalt oskab selle kohta rääkida keegi teine[mark jms.])
www.kodu.pri.ee
Vasta

Kaader Paide keskväljakult,kaptenimundris Mati Nuude,paremal küljel ETV PAZ ,legendaarse ETV bussijuhi nn Tamme Volli juhtimisel.Tema praegusel ajal trollijuht.Selle bussi lõpp aga suht kurb,hävis tulekahjus.
Vasta

Aspelund Kirjutas:Värskemas Georg Otsa kohta käivas filmis näib sebivat ringi nii mõnigi retrosõiduk...

Seal filmis käis VÄGA palju siinsete foorumlaste vanasõidukeid, sh minu erakogust. Kommentaarid hiljem (esilinastuse ajal pidin ma vallasekretäre kahjuks koolitama... töö, mis teha..), kui olen teose ära näinud...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

PETSS Kirjutas:Kaader Paide keskväljakult,kaptenimundris Mati Nuude,paremal küljel ETV PAZ ,legendaarse ETV bussijuhi nn Tamme Volli juhtimisel.Tema praegusel ajal trollijuht.Selle bussi lõpp aga suht kurb,hävis tulekahjus.

Kas on Paide? Äkki Vändra.
Vasta

Ei hakka waidlema,suurem osa jah Wändras tehtud .Aga Paides tehti ka wõtteid.
Vasta

valdo Kirjutas:[quote=Aspelund]
Värskemas Georg Otsa kohta käivas filmis näib sebivat ringi nii mõnigi retrosõiduk...

Seal filmis käis VÄGA palju siinsete foorumlaste vanasõidukeid, sh minu erakogust. Kommentaarid hiljem (esilinastuse ajal pidin ma vallasekretäre kahjuks koolitama... töö, mis teha..), kui olen teose ära näinud...

Georgis 4 viga
1. sissejuhatuses see vana tool- ei saanud 1975 aastal küll selline olla
2. Ivan villist ei olnud 41 aastal veel olemas
3. Sellist kollase raamiga kella 60- ndatel veel ei olnud- see on 70 aastate oma
4. vilksatas ka piruka mosse (kastikas) kas see ka mitte hiljem ei tulnud käibele

Filmis kasutasid sama citroeni nii venelased, kui ka sakslased- kas siis tõesti mõnda teist ei leitud.
Vasta

villis1 Kirjutas:Filmis kasutasid sama citroeni nii venelased, kui ka sakslased- kas siis tõesti mõnda teist ei leitud.

Me kõik teame, kui palju on selle ajastu sõitvaid veoautosid Eestis... Pole.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

valdo Kirjutas:
villis1 Kirjutas:Filmis kasutasid  sama citroeni nii venelased, kui ka sakslased- kas siis tõesti  mõnda teist ei leitud.

Me kõik teame, kui palju on selle ajastu sõitvaid veoautosid Eestis... Pole.

No mõni Gaz AA või siis vana Ford ju ikka on
Vasta

Lugupeetud kinematograafia huvilised!

"GEORG" on kunstilinefilm, mitte dokumentaalfilm. Georg Ots sõitis omal ajal üldse vaid naise Pobedaga ja valdavalt kõmpis jalgsi. Filmis aga on talle pihku antud mingi kahe värviline Volga, mida neil aastatel Eestis üldse polnud.
Kasti Mosse on õigel aasta tausta kaadris, tegu on ühe esimeste kasti Mossedega, millel on hoopis teistsugune esiosa.

Kahjuks ei ole ka veel jõudnud ise ka veel filmi näha, küll aga kipun kohe kommenteerima... Lihtsalt neid kahte autot õnnestus mul kunagi reaalses elus natuke lähemalt vaadata.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta

Ei ole mõtet pilli lõhki ajada. Neid pisivigu märkab vähem kui marginaalne hulk inimesi. Antud filmi juures on olulisem ajastu üldine tabamine - seda on seal ju ometi suudetud?
Vasta

Kas keegi teab sellisest filmist nagu Tallinn pimeduses midagi?
Kui selle teema alla ei sobi liigutage sinna, siis kuhu vaja!

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

miniest Kirjutas:Kas keegi teab sellisest filmist nagu  Tallinn pimeduses midagi?
Kui selle teema alla ei sobi liigutage sinna, siis kuhu vaja!

Mäletan, kui seda mõned aastad tagasi Tallinnas Raekoja platsis filmiti. Kohale oli toodudi mitmesugust vanatehnikat ning Raekoja otsa oli ehitatud butafoorne kirikuportaal (umbes seal, kus enne 1890.a. lammutamist asus nn majalukustaja maja).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

tallinn pimedeuse-st tean ma päris palju kuna olen seal isegi väikest rolli mänginud
Vasta

off topic, aga kas keegi teab kus selle filmi (candels in the dark)koopiat võiks saada, muusesas btr aeti raekoja platsi ja mängiti seal kitarri ning himutati ameerika turiste ppz-ga
Vasta

Mis selle filmi sisu oli ning kas seda kuskil näha ka saab, nagu DVD-l vöi VHS-l?

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

Filmil "Tallinn pimeduses" on täna esilinastus(Eestis) Coca Cola Plazas Big Grin
http://www.forumcinemas.ee/movie/4974/
Film on väljas ka VHS-il, kuigi Eestist seda arvatavasti ei leia.
Aga oleks ka üks küsimus, eila vaatasin filmi "Teisikud"(1982) ja oleks küsimus, kas seal näidatud VAZ 2105 olid VFTS või lihtsalt koopiad?
[Pilt: ladamc0.th.jpg]
Esimene tundub olevat täitsa huvitav? Teine arvatavasti mitte?
[Pilt: lada2qw5.th.jpg]
Seda autot kasutas filmi peategelane, aga tundub, et tegu pole õige VFTSiga?
Vasta

valdo Kirjutas:Raekoja otsa oli ehitatud butafoorne kirikuportaal (umbes seal, kus enne 1890.a. lammutamist asus nn majalukustaja maja).

Siin läks natuke sassi Smile kirikuportaal oli ehitatud raekoja otsa "küünlad pimeduses" jaoks ja raekoja platsil olid põhiliselt sõjamasinad, veel tehti tuletõrjevahuga lund ja öeldi osalejatele, et võite julgesti "lume" sisse astuda. Samadel võtetel mäletan veel oli GAZ13

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta

Küünlad pimeduses osalesin isale kuuluval DKW F7 masinal, mis mitmel kohal kaadris.
Selle filmi raames ilmus vanalinna tänavatele ja mujalegi suur hulk vanatehnikat, osa`omal jalal`osa järelkärudel Smile
Vasta

http://www.youtube.com/watch?v=vWVWnlMhdLU - mängufilmi "Teisikud" alguskaadrid

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

http://www.youtube.com/watch?v=QIvFZ2Vjz...re=related - Georg Otsa... muusikavideo ei saa vist öelda, kuna see mõiste pärineb alles 1980ndate algusest... ütleks siis, et filmiklipp.

Kaadris nähtavate detailide (Raekoja otsaseina renoveerimine pooleli, Ðkoda 9TR nr 77 liikumas, osa kaadreid Viru hotelli tipust jms) pakuksin klipi valmimisaastaks ca 1973, võib-olla aasta siia-sinna.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne