Vanad autod Eesti filmides
#21

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: PlyVal64
Pääle Vilude ET-500 on teada veel üks niipalju säilunud eksemplar, et seda saab suht kerge vaevaga ka taastada. Ja mul on see plaan olemas. Auto ise furgoon, mitte madel. paistab, kas tuleb välja.

Ahjaa, tere siis kah vanaauto fännidele!:eureka
Räägid oma plaanist pikemalt? Võibolla on piltegi!?

Vasta
#22

Vaatasin üle pika aja katastrooffilmi Keskpäevane praam. Olen seda veoautot omal ajal ise näinud. Auto kuulus tolleaegsele 16.autobaasile Tallinnas, mis tegeles toiduainete veoga. Tegemist oli külmutusautoga. Arvan, et auto margiks on Fiat. Täpsemalt ei oska öelda.
Vasta
#23

Veermik enamuses \"made in estonia\", ehk kasutatud on palju erinevaid tehasejuppe ja palju omatoodangut. Ehk nagu TA-de ja Estoniate puhulgi. Mootor ZAZ, sillad modifitseeritud mossed(kusjuures pea igal eksemplaril oli omamoodi kah veel), raam-kast-kong-kabiin omalooming. Armatuur enamjaolt Gaz, el,süsteem omalooming. Ja põnev see, et olevat tehtud(nagu uus-Transit) nii RWD kui FWD auto. Seda ei tea, pole kontrollinud(äkki keegi teab?).
Lähemalt: hetkel veel ei saa, sest pole alustanud ettevõtmist. Aga pea 99% plaan(ja ka auto hetkeomanikuga deal) olemas. Kui tegemiseks läheb, siis annan teada. Ja eks siis hakkab neid nüansse ehituses ja autode erisuse kuhjaga välja tulema!
Vasta
#24

Veidi õlleklaasi uurides tuletas üks endine Viljandi Autobaasi töötaja meelde, et ET-500 ei olnud mitte kogu aeg ZAZ-i mootoriga, vaid algselt hoopis Urali mootoriga. Vähemalt Viljandis vedas kaupu laiali selline masin, mis oli varustatud Urali mootoriga. Tema saatus on aga teadmata.

Asp

Tsitaat:Originally posted by PlyVal64
Mootor ZAZ, sillad modifitseeritud mossed(kusjuures pea igal eksemplaril oli omamoodi kah veel), raam-kast-kong-kabiin omalooming.
Vasta
#25

paar kaadrit filmist...

[Pilt: bscap51.jpg]

[Pilt: bscap71.jpg]

[Pilt: bscap101.jpg]

Vasta
#26

yeah, canvas top!
Vasta
#27

Paar stilli Land-Roveriga

[Pilt: bscap10.jpg]

[Pilt: bscap7.jpg]

Samas filmis on veel teinegi huvipakkuv auto - Volkswagen Karmann-Ghia. See oli tehnika poolest VW-Põrnika kaksikvend, kuid hoopis elegantsema kerega.

[Pilt: bscap22.jpg]
Vasta
#28

Tõsi ta on et Virumaa Unic Klubil on selline olemas. Olen ise sõitnudki sellisega, ehtne sapakas. igasugused pildid ja andmed huvitaksid mind küll kui kellelgi on siis andke teada

unic.man@mail.ee
Vasta
#29

Akendega sellelaadne seisab juba mõnda aega Pänur mnt-l, selle rohelise pooliku majakarkassi vastas kortermajade taga! Pole kindel, kas oli Raf või Eraz... mõni teadjam võiks pilgu peale visata.
Vasta
#30

See seal ongi üks kahest viimasest teadaolevast RAF-st Tallinnas. Kahjuks küll ilma mootori ja salongita.

Asp
Vasta
#31

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Marcello
Paar stilli Land-Roveriga
HURAA!!!:bounce

On sul neid stillkaadreid veel (võimalik võtta)?
Olen väga huvitatud! Ka olen huvitatud LR\'iga fililmilõikudest.

Palun võta minuga otse kontakti:
e-mail:landrover@4x4.ee
GSM:05010599

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#32

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Marcello
Paar stilli Land-Roveriga
[Pilt: bscap7.jpg]
Uurisin pilte ja eriti seda viimast põhjalikult. Kahjuks on neilt veidi hägustelt piltidelt vaid võimalik oletada, millise Land Rovere\'i mudeliga tegu on.
Kindlast võib väita, et auto on 88\" keremudeliga ja toodetud pärast 1958. ja enne 1967. aasatat.
Seega võib oletada, et tegu on kas Seeria II või varajase Seeria II A mudeliga.

Sellele viitavad:
*kapoti kuju
*tuulutusluukide kumerad nurgad
*esitulede paigutus
*kojameeste asendist lähtudes kipum oletama, et sellel mudelil on veel mõlema kojamehe jaoks oma mootor

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#33

Huvitav kust kaudu see Mosfilm (oli vist tolle toodang?) Stalkerisse sobilikud autod leidis?
Tea kas antud LR veel 20 aastat hiljem kusagil endise NL avarustes veel alles ka on?:???

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#34

Õnnestus saad liskas veel mõningaid stillkaadreid :rull ning neid uurides lisandus auto kohta järgnev info:
*auto kannab filmis numbrit M 46721
*peeglid puuduvad, kuid varate alumised originaalkinnituskohad on tiibadel alles
*juhipoolsele uksele on kleebitud mingi logo koos kirjadega
*radiaatori(ilu)võrelel on lisatiuud väike ovaalne embleem
*tagumised originaalsuunatuled puuduvad
*pidurituled on asentatud ilmselt GAZ veoka omadega
*tagumised istmed puuduvad
*autol on originaalne haakekonks.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#35

Ka selle Eesti filmiga on Land Rover taas seotud.
Auto milleta Marko Matvere kehastav tegelaskuju poleks pooltki nii macho on järgmiste andmetega:
LAND ROVER SERIES III 109 FFR Basic Petrol LHD ExMil. 1979. ehk siis maakeeli-
24 voldise elektrisüsteemiga endine sideväeosa pika kerega 2,25L R4 bensiinimootoriga baassõiduk, millel ka öönägemissedmete jaoks vajalik algvaraustus olemas.
Lisadena on sellel autole paigaldataud: rooliamort, LR Defender\'i lühike kabiin, turvakaared kasti. Eemaldatud on militaarautodele omased esikaitseraua kõrgendused.
http://www.landrover.ee/est/ajalugu/filmis/vk-s.jpg


OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#36

See lahtine auto Stalkeri filmis ei ole Volkswagen
Vasta
#37

Kunagi ,ehk pea paarikümne aasta eest näidati telekas vähenäidatud Eesti mängufilmi \"Võlg\" ,kus üks peategelastest sõitis \"Praga\" sadulveokiga. Sõitsid meil tõepoolest 60.-tel sellised veokid ,teab keegi sellest lähemalt?

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#38

Jah, neid oli küll. Lisaks sellele veel samasuguse kabiiniga Liazid. Kui ma õieti mäletan, siis ühes kaadris on taustaks ka üks vana TA-9 leivaveok.

Aga üks Liaz seisab siiani Raplamaal, alles pühapäeval jäi see mulle silma.

Asp

Tsitaat:Originally posted by Sillu
Kunagi ,ehk pea paarikümne aasta eest näidati telekas vähenäidatud Eesti mängufilmi \"Võlg\" ,kus üks peategelastest sõitis \"Praga\" sadulveokiga. Sõitsid meil tõepoolest 60.-tel sellised veokid ,teab keegi sellest lähemalt?
Vasta
#39

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Aspelund
Jah, neid oli küll. Lisaks sellele veel samasuguse kabiiniga Liazid. Kui ma õieti mäletan, siis ühes kaadris on taustaks ka üks vana TA-9 leivaveok.

Aga üks Liaz seisab siiani Raplamaal, alles pühapäeval jäi see mulle silma.

Asp

Tsitaat:Originally posted by Sillu
Kunagi ,ehk pea paarikümne aasta eest näidati telekas vähenäidatud Eesti mängufilmi \"Võlg\" ,kus üks peategelastest sõitis \"Praga\" sadulveokiga. Sõitsid meil tõepoolest 60.-tel sellised veokid ,teab keegi sellest lähemalt?
Jah ,ka mina mäletan veel neid vanemat tüüpi Ðkoda-Liaze. Hiljem ,80.-tel-90.-te alguses sõitsid sama marki veoki uuemad versioonid. Viimati sattus sõitev eksemplar ette Tartus aastal 1995 ja ühte ära lagastatut tean Järvamaal taluõuel vedelemas. Üks (tõenäoliselt) TA-9 oli aga veel 80.-tel kasutusel Tartu Ülikoolil.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#40

Üks Praga sadulveok oli väljas üle Eestilisel Veo- ja maastikuautode kokkutulekul Pangodis 98 a. suvel. Kabiin oli valge-rohelise-kollase värvi. Paar pilti on mul sellest masinast, aga paberkandjal.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne