naljanurk 2
Midagi nii lolli ei ole ma pikema aja jooksul lugenud: https://www.accelerista.com/uudis/paevak...oli-peale/
Vasta
(15-10-2018, 16:15 PM)kalju1 Kirjutas: Midagi nii lolli ei ole ma pikema aja jooksul lugenud: https://www.accelerista.com/uudis/paevak...oli-peale/

Milline osa sellest tekstist  loll oli?

Et suvalise õli pealevalamisega võib mootori loojakarja lasta? Või et õlis suplev väntvõll õliemulsiooni toodab, mille määrimisomadused on olematud? Või et õli puudumisel pole korrektne õli süüdistada?

Keelekasutus ja vaatenurk peavadki ühel noorel ja edukalt erinema siinkirjutava pensionieeliku omast. Toungue
Vasta
Valik tsitaate:

"...liiga madal õlitase kulutab mootorit"
"...õlis ujuv väntvõll..."
"Kui väntvõll pääseb õli kallale..."
"Kui õlitus jääb kehvaks, saavad esimesena otsa turboülelaadurid ja silindripea, aga kui viimatinimetatutest mõni detail näiteks juppidena läbi silindrite sööstab, tuleb autole panna uus mootor. "
Vasta
Tibid arutavad autoasju....
Accelerista kutt kirjutab meil siin ka, ehk peaks talle viite saatma?
Kahjuks nime/kasutajat ei mäleta.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
(15-10-2018, 17:33 PM)kalju1 Kirjutas: Valik tsitaate:

"...liiga madal õlitase kulutab mootorit"
"...õlis ujuv väntvõll..."
"Kui väntvõll pääseb õli kallale..."
"Kui õlitus jääb kehvaks, saavad esimesena otsa turboülelaadurid ja silindripea, aga kui viimatinimetatutest mõni detail näiteks juppidena läbi silindrite sööstab, tuleb autole panna uus mootor. "

Mo arust pole midagi halvasti. Jah, ei ole tehnikaentsoklüpeediline keelekasutus, kuid see pole ka viidatud lehe eesmärk ja tehnikateadlased nende sihtgrupp. Koduperenaised aga ei viitsi lugeda mingitest nivoodest ega triboloogiliste paaride nõuetest. Samas sõiduautodest märkimisväärne osa on just nende kasutuses.

Mul võttis küll muige suunurka. Rolleyes
Vasta
(15-10-2018, 17:35 PM)Marko Kirjutas: Tibid arutavad autoasju....
Accelerista kutt kirjutab meil siin ka, ehk peaks talle viite saatma?
Kahjuks nime/kasutajat ei mäleta.

Antud kirjatüki autorina ongi ju Uku Tampere kirjas. Meie foorumis Usku nime all tuntud.
Vasta
Õige küll. Mul salvestus see rida, seepärast tibid meeles Smile

Kampaaniamaterjale sirvis Lena Murd. Kaanepilt: Ylle Tampere
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
(15-10-2018, 16:40 PM)..v6sa Kirjutas:
(15-10-2018, 16:15 PM)kalju1 Kirjutas: Midagi nii lolli ei ole ma pikema aja jooksul lugenud: https://www.accelerista.com/uudis/paevak...oli-peale/
 Või et õlis suplev väntvõll õliemulsiooni toodab, mille määrimisomadused on olematud? 

Ainuüksi selles reas on juba .... Emulsioon tekkib vee sattumisel õlisse, antud juhul peksab vänt lihtsalt õli vahtu.
Aga see Soome lumehelbekese, tekst tõlgituna teise samasuguse poolt on siiski pisku jabur.
Mina loen sealt välja, et kõik mis on keerulisem kui käiguvahetus, tuleb teeninduses teha.
Vasta
õpitud abituse propageerimine, ei muud.
tarbimisühiskonnas suht paratamatu.
Vasta
Täiesti õige rubriik sihukeste alaarengut süvendavate õppematerjalide levitamiseks ju : ))

Sellise jama peale on meelisiluv vaadata näiteks julmi katseid koduloomadega
Vasta
(15-10-2018, 18:52 PM)hulgus Kirjutas: Ainuüksi selles reas on juba .... Emulsioon tekkib vee sattumisel õlisse, antud juhul peksab vänt lihtsalt õli vahtu.
...

Pind ja palk...
http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=emulsioon&F=M

Aga õige on, et emulsiooni tekitamiseks on vaja kaht mittesegunevat vedelikku. Antud juhul oleks õige vast rääkida difusioonist, kuigi pöörleva väntvõlli poolt õlisse toodud õhumullid ei koosne ühest "õhumolekulist", vaid kogumist parasjagu kaasa haaratud gaasi segust.

Samas pole sisuliselt vahet, milline on nähtuse tekkemehaanika, kuna lõpptulemus: hukkunud liugepinnad, on sama.

Aga jäägu teile õigus harrastada Õige Eestlase rahvussporti, nimelt olla solvunud, ühe tavapärasest erineval viisil kirjutava kodaniku peale. Minu poolest andku tuld, midagi põhimõtteliselt valet seal ei ole. Samas tekib minul jälle kiuslik küsimus, miks peaks end juba pealkirjaga kergemasse žanrisse positsioneeriva allika puhul üldse keegi eeldama, et seal on kirjas vaid korrektne ja täpne tõde?
Vasta
kas mitte osad mootorid pole kohe nõnna tehtud, et vänt peab õli laiali loopima?
kuda siis sel juhul see artikkel paika peab?
Vasta
(, 21:50 PM)diesel Kirjutas: kas mitte osad mootorid pole kohe nõnna tehtud, et vänt peab õli laiali loopima?
kuda siis sel juhul see artikkel paika peab?

Milline täna müüdav automootor on paiskõlitusega? Palun lahkesti harida.

Väikemootorid ei lähe arvesse. Ning ka neil ei ole ette nähtud mitte vända uputamist õlisse, vaid heitekulp peab õlist läbi käima.
Vasta
(, 11:14 AM)v6sa Kirjutas:
(15-10-2018, 18:52 PM)hulgus Kirjutas: Ainuüksi selles reas on juba .... Emulsioon tekkib vee sattumisel õlisse, antud juhul peksab vänt lihtsalt õli vahtu.
...

...
Aga jäägu teile õigus harrastada Õige Eestlase rahvussporti, nimelt olla solvunud, ühe tavapärasest erineval viisil kirjutava kodaniku peale. Minu poolest andku tuld, midagi põhimõtteliselt valet seal ei ole. Samas tekib minul jälle kiuslik küsimus, miks peaks end juba pealkirjaga kergemasse žanrisse positsioneeriva allika puhul üldse keegi eeldama, et seal on kirjas vaid korrektne ja täpne tõde?

ot. jätkub.
Viimasel ajal on ajakirjanduses palju tarku tekkinud, kes kümnete kaupa vorbivad artikleid a´la "10 asja mida Sa siiani valesti oled teinud", kui neid jutumulle lugeda, siis jääb vaid üle imestada kuidas me siiani nii valesti elades, veel elus oleme... ?
Vasta
miks tänapäevane peab olema? miks väikemootor ei sobi?
õli ju ikka õli. või on ehituslikult miskit muutunud ja nüüdse aja vändad rikuvad õli ja vanad mitte?
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne