ZIM-i restaureerimine - otsin meistrimeest
#1

Tere.
Olen pidev külaline olnud siin lehel. Seoses sellega tekkis mul lõppude-lõpuks soov hakata oma zim-i restaureerima.Teglikult on soov juba ammune kuid ei ole leidnud sobivat kontakti.
Minu sooviks oleks 100% originaal, kuna mina ei hakka ise valesti tegema siis oleks hea kui keegi meistrimees seda teeks....... kuid kes..........?
Vasta
#2

Kere taastamise alal hea tegija Märt Aarne, polstritööd AS Teping.
Vaata www.unicweb.ee
Vasta
#3

Kui ise ei tee, siis peab pangas olema kuuekohaline number vaba raha... sukasääres võib ka olla ... sõltub kus keegi hoiab.

Dad.
Vasta
#4

Ja ega sellest kuuekohalisest numbrist ka ZIM-i puhul alati piisa. Sama ala tegelase, Eberhardi, agoniaalset oiga on siin foorumis ennegi kuuldud... See kui lasta teha, ei tähenda veel, et asi lahendatud oleks - rooli, raadionuppe, hüdrosidurit, ilukilpe jne. on ikka vaja.

Üks vana ja tark mees soovitas mul enne oma Volga kallale asumist ühe jalgratta korralikult ära restaureerida. Alguses võtsin naljaga asja aga paraku restaureerin oma jalgratast juba neljandat aastat ja seni on tehtud ainult osa niklitöid ja sadul. Tegemata on raam ja rattad, rantmantelrehve pole üldse leidnud. Asi pole isegi niivõrd rahas ja ajas kui entusiasmi languses peale esimeste probleemide tekkimist!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#5

Piibur Kirjutas:Ja ega sellest kuuekohalisest numbrist ka ZIM-i puhul alati piisa. Sama ala tegelase, Eberhardi, agoniaalset oiga on siin foorumis ennegi kuuldud...
Härra Piibur!
Ei ole ma oma kirjutistega mida Te \"agoonias oigamiseks\" nimetate siin foorumis omateada küll kedagi riivanud ega häirida tahtnud.
Ja ka foorumivälises elus pole me kunagi kohtunud, nii et mulle on täiesti arusaamatu millest selline ebalugupidav sõnakasutus, milleks on Teil vaja minu kohta foorumiveergudel solvavalt väljenduda?

Zim tegelane Eberhard

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#6

Usun, et agoonilise oige all oli mõeldud järjekindlust, mida ühe või teise jupi hüüdmine ja otsimine paratamatult nõuab!
On minulegi need otsingud silma jäänud ja selline visadus väärib äramärkimist. Millises sõnastuses just, on iseasi. Aga igatahes pole zimi ja selle osade näol tegemist laiatarbekaubaga, mida igamees garaazi tagavaraks ostis ja mille ülesleidmisega kergesti hakkama saab.
Samas, Zim-e peaks Eestis vist arvuliselt paari-kolmekümne ringis olema, aga siin vaid harva neist teistest midagi näha-kuulda?
Vasta
#7

Kommentaare lugedes tekkis küsimus: kas keegi kirjutaks konkreetsemalt kellepoole pöörduda ? Mul on tõsine huvi asja restaureerimisest.
Vasta
#8

janoliid Kirjutas:Kommentaare lugedes tekkis küsimus: kas keegi kirjutaks konkreetsemalt kellepoole pöörduda ? Mul on tõsine huvi asja restaureerimisest.
Võib mulle privaatsõnumitesse kirjutada. Mõnes küsimuses saan ehk aidata.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#9

Peace!

Pöördumiste nimekirjas võiks olla ka Hüürus elav ja toimetav Mati Leivategija, kel on olnud üksjagu tegemist ZIM-idega. Tema käest võib teada saada üksjagu huvitavaid nüansse ja isegi veeremi ja mootori varuosi. Iluasju hoiab ta kiivalt endale. Matit tundes, soovitan säilitada temaga vesteldes kindlameelsus oma originaalsuse soovi osas!!!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#10

Märt Arne siin vist enam sõna ei võta aga viimane info oli, et tema juurde enne aasta teist poolt ei saa tööd viia ja kedagi peale Leivategija polegi välja pakkuda.

Dad.
Vasta
#11

Originaalsuse huvides tasub aasta teist poolt oodata, kiiret sul niikuinii pole, aega saab mehiselt kuluma.
Leivategija juures võib kogemata juhtuda, et külge pandi Hummer 2 ksenoonid ja Caddilaci sillad ning BMW mootor. Originaalne mehed!
Vasta
#12

Leivategija ei ole kehva tegija kuid jah... TULEB rõhuda originaalsusele (nii veermiku, mootori kui kere osas) ja PIDEVALT, vajadusel iga päev, seda meelde tuletada.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#13

s-teet Kirjutas:Usun, et agoonilise oige all oli mõeldud järjekindlust, mida ühe või teise jupi hüüdmine ja otsimine paratamatult nõuab!
On minulegi need otsingud silma jäänud ja selline visadus väärib äramärkimist. Millises sõnastuses just, on iseasi. Aga igatahes pole zimi ja selle osade näol tegemist laiatarbekaubaga, mida igamees garaazi tagavaraks ostis ja mille ülesleidmisega kergesti hakkama saab.
Samas, Zim-e peaks Eestis vist arvuliselt paari-kolmekümne ringis olema, aga siin vaid harva neist teistest midagi näha-kuulda?

Väike vastus Su kirjutise peale:
1. Las ikka sõnumi autor ise selgitab mida ta ta on konkreetselt öelda tahtnud. Pealegi, hr. Piibur palus mult privaatkanaleid kaudu oma väljendite eest vabandust ja see vabandus on vastu võetud. Duelli ei tule!
2. Õnneks Sa eksid, kui arvad , et inimestel konkreetselt Zim-i osi panipaikades ei leba. On- aga alati ei osata asja päritolu määrata. Just siit foorumist ja foorumi abil on mulle kätte tulnud üsna mitmed nii vajalikud osad mida kuulutuselehe kaudu poleks uskunudki leida.
3. Zim-e on Eestis jah paarikümne ümber ja nende omanikke veelgi vähem (tunnen nendest vast kolmandikku) aga kahjuks nad AMF-is on harva. Kurtna laatadel muidugi kohtume ja ajame jutud maha aga laadavahelisel perioodil on kontakte vähe.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne