OT: isolaatorid
#1

Selgus, et minusuguseid hulle on maailmas veel ja mitte vähe. Aga maarjamaal pole ühegi kaaskannatajaga kokku sattunud, üldse on see hobi euroopas vähelevinud. Küll aga lainetab see hobi teiselpool ookeani.
Ehk siis kas keegi foorumistidest teab kedagi, kes koguks isolaatoreid?

Minu energiasammaas: http://album.ee/?o=208151906
Vasta
#2

Ma saan aru, et kõik on erinevad?
Vasta
#3

Erinevad. Aastatest 1870 - 198?
Vasta
#4

Pealtnägijas oli aasta või 2 tagasi lõiguke isolaatorite kogumisest. Keegi EE töömees korjas neid. Seda ei mäleta, kas hoiuruum oli tema enda või EE valduses, kogu suurus oli igatahes päris muljetavaldav, vähemalt paarsada erinevat, sh. kõrgepinge omad.
Vasta
#5

Mu kunagisel suvilanaabril oli meetripikkustest kõrgepingeisolaatoritest tiigi ümber aed tehtud. Päris efektne vaatepilt.
Vasta
#6

Alustasin 6 isolaatoritega aastaselt lasteaias. Olime aastatel 1983-88 kõvad konkurendid sel alal s.t. mõlemal küüned enda poole. Umbes 4-5 tüüpi proovis meid ahvida aga lahjade tulemustega Peale oma Olen toonud Sooblile ühe isolaatori Hispaaniast- arvan, et teis sellist eestis pole. Endal ol alles mõni haruldasemgi , kokku u 15 tükki. Vaat nii on lood siinpool sood.
Vasta
#7

Kui kellelgi on soovi, vôin ära anda 1958 toodetud kôrgepingeisolaatori. Selline pruun laia äärega.
Kasutati umbes 80 keskpaigani vist 10kV liinil
(täpselt ei tea, pole (keelega) môôtnud).
Vasta
#8

künnimees Kirjutas:Kui kellelgi on soovi, vôin ära anda 1958 toodetud kôrgepingeisolaatori. Selline pruun laia äärega.
Kasutati umbes 80 keskpaigani vist 10kV liinil
(täpselt ei tea, pole (keelega) môôtnud).
Kus kandis asub?
Vasta
#9

Lypsikule sai juba vastatud, teistele ka : isolaatoritest
üks vôi kaks on kodus, kui on veel huvilisi, külastan liini
millalgi uuesti. Kokku nägin neid seal kusagil 10 ringis.
Vôimalik, et osad on juba ära korjatud/lôhutud (siiski
vähetôenäoline, sest potentsiaalseid otsijaid kodukandis
alla 10, suvitajaid huvituvad sellistest asjadest rohkem).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne