UUS PÄÄSTEAKTSIOON - IKARUS-66

Tuhanded tänud kõigile kes üritust toetasid,eks siis pühapäiwa õdaguks saab asi selgeks.Mina igatahes loodan parimat!
Vasta

Kogumine läeb kinni praegusest?
Vasta

Regardman Kirjutas:Kogumine läeb kinni praegusest?
Krisi viimases postituses oli ju öeldud ,et kuni pühapäevani võib raha juurde panna küll: seda suurem tõenäosus on ,et läbirääkimised bussi omandamiseks kulgevad edukalt.Smile

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

14 tundi veel ja kogumine läheb kinni. Eno1 kindlustab bussi päästmist, rõõmuga pikendan nimekirja, mis hetkel selline:

kris: 383,00
potsataja103: 600,00
Delia Reimann: 150,00
subaru_turbo: 350,00
isandpauk: 158,19
valdo: 250,00
Soobel: 333,00
IIIFFFAR: 222,00
pppp: 350,00
volli: 360,00
marcello: 150,00
tomm7: 150,00
Regardman: 500,00
PETSS: 1225,00
tavs: 129,86
taruvaras: 602,00
Sillu: 1000,00
Kristian Korits: 200,00
martinmannik: 300,00
mrali: 198,00
stretch: 200,00
Hardi Salm: 600,00
volvo: 656,30
SimmuJee: 150,00
pokk10: 22,44
grahv: 200,00
ant87: 141,81
TAR: 100,00
peeterk: 200,00
neolux: 700,00
ant87: 175,00
atman: 350,00
allah: 14,02
Tom (foorumiväline):100,00
Neeme: 500,00
priitk: 100,00
kooma: 250,00
svenka: 1000,00
Haarald: 250,00
EdR: 200,00
heikson: 236,00
Tom (see sisene): 300,00
denzu:35,35
Lea Vainult: 15,00 EUR
muuseumipapa: 319,50
Ivar73: 319,50
eno1: 250,00

Kokku 15250,00


Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta

Tea kuidas asjaolud edenevad, põristavad äkki juba mööda eestimaad ringi kahju, et ise annetada ei saanud

Vana tehnika ja veokite huviline
Vasta

Sai käidud täna PETSSi ja muusemipapaga läbirääkimistel. Olukord on komplitseeritud ja bussi omanike nahas praegu olla ei tahaks. Pikendasime mõtlemisaega 1 päeva võrra, ehk esmaspäeva õhtuni, peale seda loodan rohkem inffi jagada.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta

Vabandust, aga ma ei saa hästi aru, mida neil veel mõelda on? Minu tagasihoidlike teadmiste kohaselt ületab kogutud summa emeksi poolt pakutavat hinda umbes pooleteistkordselt, mis peaks omanikke ju igati rahuldama (eriti kui arvestada, et plaan oli buss niikuinii vanarauda viia). Tõenäosus, et keegi parema pakkumisega välja ilmub on minuarust liiga väike, et praegusest keelduda. Sundida ei saa neid loomulikult keegi...
Vasta

Stretch, liiga väike küll aga siiski ta tuli. Rääkisin eile muuseumipapaga, kui teine pool on asine, siis annab varjupaik endale aru, et parem nii kui üldse mitte. Tegu ühe bussidega tegeleva firmaga, kes vast tõepoolest suudab Ikaruse ka restaureerida. Viimane oleks igal juhul parim variant. Kena oleks ju sõitudel mitut väga edevat vana Ikaari vaadata??? Ja ei tasu siin meil pead norgu lasta, kui konkreetne buss tõelise uue elu leiab. Eks see inimeste teavitamine ja harimine on üks olulisemaid ülesandeid. Hakkavad inimesed-firmad mõtlema. Täna mõtlevad-konkureerivad bussiettevõtted(too Zis ka veel).

Järgmine samm oleks Eesti autoesinduste \"kallale minemine\". Kuulutaks välja näiteks automoto foorumi rahva poolt võistluse kõige paremini autoesinduses restaureeritud margisõidukile? Teeks samasuguse korjanduse, äkki saaks kokku suurusjärgu 20-25 tuhat, mille eest siis tehakse mingi ERITI vinge auhind. Kasvõi rändauhind, mida iga 5 aasta tagant uuesti välja antakse. Sellise summa eest saab juba korraliku suure pronkskuju. Iga autofirma leiab endale tooriku, United BMW, Silber Mersu, Mopari või Mitsu, Helkama Skoda, Inchape Mazda jne. Toorikud peaksid olema enam-vähem võrdses seisus, kuid eks iga firma ise teab, mida restob. Ei tohiks kasutada kunagi restotud autosid, peaks olema \"säilinud, nagu on\". Töö teostamise aeg 1 aasta, misjärel tuleb autode \"musta numbri\" hindamine ja näiteks auhinna tegemiseks raha annetanute omavaheline hääletus. Parim restauratsioon saab järgmiseks 5 aastaks selle auhinna enda valdusesse, mis peab siis esindussalongis uhkelt väljas olema. 4 aastat \"rahu\" ja siis uus projekt. Iga viisaastakuga saaks vast mitu-mitu väga head autot juurde. Las rabelevad ja teevad midagi tõeliselt kasulikku! Kuidas mõte tundub???
Vasta

Eile sai jah tolle 66 omanikega kõnelemas käidud.Nad suures kimbatuses.Aga ,võib-olla räägib minus egoism.Täna ma nagu vedruhiir ei saa rahu.Ütleme ,et too firma taastab tõesti tolle 66 ära.Aga kas ei või juhtuda see ,et buss jääb garaazi seisma ja laiad rahvahulgad toda näha es saagi.Järwa-Jaanis läheb tolle taastamine kindlasti vaevalisemalt aga buss oleks kõigile nähtaw.Ja,mis minu arust kõige hullem,kus on garantii,et too buss pääle taastamist Eestisse jääb.Sellise kordatehtud bussi hind on suur ja ma pole eriti kindel ,et taastajad suudavad wastu seista mõnele Soome,Vene või Läti huviliste pakkumisele too buss maha müüa.See viimane minu arvamus ,oleks kena ,et ma eksin.Seniks nagu ütles Biala Podolske jaamakorraldaja venelaste küsimusele 21 juuni hommikul 1941 kell 3.20,kus on Berliin-Moskva kiirong:Rahu ,kõik selgub hommikul.Jään lootma siiski kõige parembat.
Vasta

Kell 20.00 pidi vastus saabuma.Vabandan,oma labiilset närvisüsteemi ja et asi teemase otseselt ei lähe aga ?
Vasta

Räägin TAK-i klemmidele asjast kolmapäeval, mis nad arvavad jne...
Vasta

Samas veel üks pluss meie jaoks.Meie oleme kogunud tolle raha priitahtlikult ja missoonitundest.Vaadake annetuse summat,kõige rohkem teeb häämeelt säänsed summad nagu 22,70 .Näha ,et inimesed on hingega asja manu.Olgugi,et paljud on säänset bussi vaid pildil näünud.Aga kus tuleb toise poole raha?
Vasta

Asi nüüd nii,et too buss läks ikka teistele!Vennad olla lubanud ,et buss jääb siia edasi.Elu praegu sääne ,et kõik otsustab summa.Sellegipoolest minu poolt TUHANDED TÄNUD kõigile kes õla alla panid!Katsun nüüd asjast üle olla!PETSS
Vasta

Mõeldes meedikutele võiks öelda: Operatsioon õnnestus, patsient suri. Ehk meie keeli bussi jaoks oli raha koos ja käsi peaaegu löödud kui leidus üks bussifirma, mis maksis hinda, mis omanikule oli sobivam. Uskugem Sebe üllastesse lubadustesse ja lootkem et taastavad bussi nagu lubatud. Ehk antud Ikarus on päästetud ja jääb Eestisse, ilma et oleks oleksime saanud rahaliselt toetada. Kuid olen kindel, et ilma meie aktsioonita seisaks see buss endiselt seal ja ootaks kurba lõppu.

Nüüd rahast. Üheskoos suutsime koguda aukartust äratava summa, milleks 15250 krooni. Aktsiooni rahaline eesmärk jäi täitmata ja olen nõus kõigile soovijatele raha tagasi maksma. Samas on Eestimaa täis unikaalseid sõidukeid, mille valdajad näevad väärtust ainult vastavalt tonaazile. Kes soovivad raha tagasi saada, palun sellest teada anda, ülejäänud kel soov rikastada muuseumipapa kogu pakkuge välja masinad mida päästa. Kuna raha on üsna palju, siis usun, et antud raha eest saab rohkem kui ühe masina. Laseksime muuseumipapal välja valida paar-kolm ihaldusväärseimat isendit ja sel järel oleks igal aktsioonis osalenul võimalik valida millise masina soetamist toetada. Iga väljapakutud masin peaks sisaldama mõnda pilti ja soovitavat hinda. Kindlasti on muuseumipapal ka oma salaunistusi, mida ta loodaks oma endisel kartulipõllul näha (naised saunas rääkisid Uraletsist…). Seega pakkugem välja ideid mida võiks antud raha teha ja vastavalt muusemupapa nägemusele tekiks igal annetajal võimalik valida 3-4 variandi vahel stiilis:

1) raha tagasi
2) masina x päästmine
3) masina y päästmine
4) masina z päästmine.

Kui on paremaid ideid, andke teada – üheskoos leiame parima viisi edasi tegutsemiseks. Oma annetuse jagan variantide x-z vahel sõltuvalt milliseks kujuneb muutujate väärtus.

Et mitte paanikat külvata, siis raha tagastamist soovijaile saan alustada alates laupäevast, aluseks foorumi siseselt saadetud sõnum. Kahjuks homme varahommikul pühin neljaks päevaks Eestimaa tolmu jalgelt, seega varem pole lihtsalt võimalust.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta

Usun, et kõik meie, neljakümneseitsmekesi, oleme kurvad. Aga peame endale aru andma, et kapitalistliku maailma reeglid on karmid. Käies ise eile väikese delegatsiooni koosseisus läbirääkimisi pidamas ja nähes omanike õnnetut olemist, nende nahas küll olla ei soovinuks. Veel on mul kahju tulihingelistest \"asja eest seisjatest\" Kris´ist ja Petss´ist, kes praegu arvatavalt seda kõike üle elavad. Sellegipoolest tänan minagi omaltpoolt kõiki annetajaid, kellele ei ükskõik Eestimaa tehnika ajaloo jäädvustamine ja küllap tuleb edaspidi meile ka paremaid aegu.
PS. Kas on kellelgi infot meie konkurentide hiljuti renoveeritud Setra kohta? Ikarus 66 omanike väitel olevat nad Sebe firma juurest.
Vasta

Kris jõudis oma kirjatöö 8 minutit varem postitada. Salaunistusi on, kuid praegu oleks vast mõttekam aeg veidikeseks maha võtta ja kuulata annetajate ettepanekuid edaspidise suhtes. Ja kindlaks reegliks peaks jääma, et kes soovib, saab raha tagasi. Meie Ivar73-ga jätame oma tagasihoidliku panuse arvele, lootuses, et leidub tulevikuski põnevaid ja säilitamisväärseid isendeid. Praegu aga tegeleme nende isendite varjupaika vedamisega, millised on heatahtlikud firmad kui ka eraisikud meile tasuta annetanud.
Vasta

Nuuh, kurb nüid või midagist. Maa jälle arvan, et peamine eesmärk polnd ehk mitte bussi enesele saada, vaid see metallihundi käest päästa. Toda aspekti vaadeldes on ju asjad vägagi hääl järjel, Ikarus maarjamaal alles ja võimalus samade vahenditega miskit muud tehnikat varju alla viia. Mul isiklikult küll sügavalt savi, sellest, kus või kelle käes just see nimetatud buss on, pääasi et seibideks ei saeta.

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne