Kevad käes!
#1

Tervist foorumlased!

Kevad on siis kätte jõudnud ja lumi ka enam-vähem sulanud.
Mida teete oma tsiklite/mopeedidega et ta talvekorterist välja ajada ja sõidukorda seada?

Omal vaja puhastada karbuss ja tsikkel ilusal ilmal ära pesta ja aku täis laadida ning kummid üle kontrollida.

Ilusat Kevadet Kõigile!Wink
Vasta
#2

Heheheee......mul juba ammu tsikkel talve korterist välja pekstud Smile Ja karpad sai puhtaks ......aga kuna mul on tervet neli karpat siis mina neid maha kiskuma ei hakkanud ...ikka kytuse lisandit juurde ja kärab kyll ...pärast paart paagi täit on nad puhtad Smile .....pealegi pärast esimest paagi täit hakkas kohe tsikkel mõnusalt rebima Cool
Kui sai rehvid soojaks sõidetud siis proovisin kallutada ka ...isegi võimalik Smile Kuid ujuma hakkab motikas ikkagi Sad Tuleb oodata millal teed puhtaks tehtakse ja soojemaks läheb.


Muretuid kilomeetreid !!!

Vasta
#3

Tegin oma 50 kuubise naiste jawa tagumise kummi korda ja sai väike tiir tehutud. Spidokat vaadates seisis ilus 500km peal, peaks vist õli ära vahetama. Muidu hea pill, oleks vist isegi peale mitu kuud seismist ühe laksuga tööle läinud, aga keerasin kraani valet pidi ja ei saanud korralikult bensiini. Big Grin
Hüva kevadet siis.


VEllou KAsk
Vasta
#4

Tjah. Et mis ma siis tegin motikale enne eilset esimest pikemat sõitu.
Pisikesed värviparandused, roostesurma sai ka peale pintseldatud veidike, õlivahetus mootoris, kummid täis.. Ennist sai muidugi kindlustus tehtud, talvel veel sõrmepuks ja sõrm vahetatud ja veel mõnd pisemat asja tehtud.
Ja kuna eilsest kindlustus kehtima hakkas, sai kohe paak kütet täis lastud ja pikem ring tehtud. Umbes 150 km kahekesti (marsruudiks kadrina- palmse- võsu- loksa- turbuneeme- viinistu- kadrina), väga kena ilm oli, ka erilist külma ei tundnud, kuna ettenägelikult sai ennist paksemalt riide seatud. Teisi mootorratureid kahjuks liiklemas ei kohanud. Kohalikule politseiinspektorile sai paberid ette näidatud, kellel mind enam põhjust kinni pidada vast pole.
Aga jah- tore on näha järjest tõusvat elavhõbedasammast termomeetril ja ilm.ee ilmaennustusi ja sulavat lund (mis vähemalt alguses endaga kõva pläga kahjuks kaasa toob).

Soovin kõigile sooja kevadet ja rõõmsaid meeli ja palju kohtumisi mõttekaaslastega.

Pots ja postivahe.


Vasta
#5

Täna siis sai käidud oma rattaid elustamas. Malagutil oleksin pidanud õhufiltri eemaldamiseks ja augu käega katmiseks kogu tagumise plastikuosa maha kakkuma(bens voolikust välja voolanud), aga tänu puuduvale nr.5 kuuskandile jäi kogu kammajaa ära. Käima sain siis nii, et puhusin lihtsalt bensupaagi surve alla ja kütus pressis ennast voolikusse. Siis pärast meeletut tampimist võttis hääled siisse, sisi veel tampimist kuni õhk benavoolikust väljas ja siis mootor soojaks ja esimesed kevadised ringidBig Grin
Võrriga oli kõik juba selge, süüde paika(iga kevad) ja läheb.
Vasta
#6

heh, te olete ikka nõrgad ma enda omaga kärutasin terve talv läbiBig Grin
Vasta
#7

hmm..küsimus siis.. mul ka siin vahepeal üks mopp pikemat aega jälle seisma jääb... siis pärast ei lähe enam käima
eriti kui veel terve talve seisnud... ja põhjuseks on karpa, kuhu on settinud bensu sees õli vist vms?.. kuidas seda kohe alguses ära hoida ? sõita niikaua kui paak ja karpa kuiv ?
Vasta
#8

harley Kirjutas:hmm..küsimus siis.. mul ka siin vahepeal üks mopp pikemat aega jälle seisma jääb... siis pärast ei lähe enam käima
eriti kui veel terve talve seisnud... ja põhjuseks on karpa, kuhu on settinud bensu sees õli vist vms?.. kuidas seda kohe alguses ära hoida ? sõita niikaua kui paak ja karpa kuiv ?

Pane masin käima ja siis kui käib pane kraan kinni ja käib niikaua kuni karpa tühjaks saab ja ongi korras.

Enda minskil juba neljapäeval alustasin ``töödega`` vahetasid õhufiltri ära puhastasin karpat, vahetasin süüteluku ja panin külge ``laibakad``. Vaja veel vahetada 4 kodarat ja tagakumm siis läheb sõiduks...
Vasta
#9

vaja leida jawa 250-le uus siduritross,aku peale.ja siis tänavale kaaskodanikke kadedaks ajama
edu teistelegi
Vasta
#10

ehhe mina sõitsin kah terve talve, igapäev veel (käisin koolis ja niisama sõitmas) Wink Aga nyyd kahetsen masin igaltpoolt roostes tänu soolale&kemikaalidele ja tagumised suunatuled puuduvad....kriipse ja kraapse on kukumistega kah ikka tekkinud..
Vasta
#11

Ma sõitsin kah talvel niipalju kui sai aga külm oli vahepeal,kahju pole millestki sest sõidukiks oli suht räämas võrr. Smile
Vasta
#12

No ja mis siin ikka loe ja kadesta kuigi ma üldse kade ple. Meele teeb kurvaks kevad, mis uksest ja aknast sisse tuleb. Kõik tsiklitega teel, aga ise vaata kurvalt pealt kuda teised ringi kimavad. Ah ega see hala ka aita. Mõnusaid tunde kõigile tsiklisadulas.
Vasta
#13

kaitsike Kirjutas:No ja mis siin ikka loe ja kadesta kuigi ma üldse kade ple. Meele teeb kurvaks kevad, mis uksest ja aknast sisse tuleb. Kõik tsiklitega teel, aga ise vaata kurvalt pealt kuda teised ringi kimavad. Ah ega see hala ka aita. Mõnusaid tunde kõigile tsiklisadulas.
Lugesin siin ja avastasin riimi, äkki seegi kevadest.

No ja mis siin ikka
loe ja kadesta
kuigi ma üldse kade pole
meele teeb kurvaks kevad
mis uksest ja aknast sisse tuleb
kõik tsiklitega teel
aga ise vaata kurvalt pealt
kuda teised ringi kimavad
ah ega see hala ka aita
mõnusaid tunde kõigile tsikli sadulas

Päris hea varajane Debora Vaarandi.

Tom.
Vasta
#14


[/quote]
Lugesin siin ja avastasin riimi, äkki seegi kevadest.

No ja mis siin ikka
loe ja kadesta
kuigi ma üldse kade pole
meele teeb kurvaks kevad
mis uksest ja aknast sisse tuleb
kõik tsiklitega teel
aga ise vaata kurvalt pealt
kuda teised ringi kimavad
ah ega see hala ka aita
mõnusaid tunde kõigile tsikli sadulas

Päris hea varajane Debora Vaarandi.

Tom.
[/quote]


See tuli küll päris hästi väljaBig Grin
Sinust võiks luuletaja saadaSmile
Vasta
#15

Mina kirjutasin kaitsikese postituse sõna-sõnalt ümber, nii et autori õigused kuuluvad talle.
Aga tsiklitest nii palju, et praegu paras aeg üle vaadata ja vahetamist vajavad osad 1 mail kurtna laadalt hankida.

Tom.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne