Tundmatu raadio
#1

Nii, avastasin, et mul vedeleb kodus üks täiesti töötav autoraadio koos eraldi karbiga kuhu saab panna patareid. Raadiol on peal 3 keeratavat nuppu ja 8 vajutatavat nuppu. Raadio peale on kirjutatud: Ural- Avto 2
Kas keegi teab mis autodele säärane raadio käis?

Maamees linnast.
Vasta
#2

IZ-2125 ehk siis Moskvits Kombi on selle raadio õnnelik omanik. Info \"Tehnikast ja Tootmisest\".
Vasta
#3

Arvaks, et pigem kõik Izevski Mossed (alates mingist aastast?). Vanaisa Izh 412 \'91-l on ka kirjeldusele vastav aparaat peal. Kusjuures huvitav asja juures see, et välja käib võtmega s.t. raadio kõrval on lukuauk, mis võimaldab raadio armatuurist lahti keerata ja eemaldada.
Vasta
#4

Metalliotsija: Siis võib see olla mu onu kombimosse vana raadio (autot käsutab hetkel onupoeg)
Zazik: pole kuulnud sellisest asjast, kuigi seal raadio taga on küll mingid augud kuhu ma ise praegu patareikarpi kinnitan (mis on selleks kah vist ette nähtud)

Maamees linnast.
Vasta
#5

Arvan, et Ural-Avto 2 tüüpi raadioid hakati paigaldama 1975. aastal IZ mosssedele, sest naabrionu aasta vanemal masinal oli veel see esimene \"Ural Avto\", mis mõõtmetelt pea 3 X suurem (väga vinge raadio igatahes). Minu vanemate 75-nda aasta M412 (IZ)veel vanemat tüüpi kõva, plekist armatuurlauga variandil juba sama Ural-Avto 2 olemas, kuid paigaldussahtel kinnitus armatuurlaua alla, moodustades teravate nurkadega karbi, kuhu otsa tihti sai põlvi kogemata valusaks löödud. Raadiot ei lukustatud võtmega, vaid sahtli küljelt suurt, jämedat nuppu sisse keerates, liigutas ka too fiksaator-keelt sissepoole. Sahtli nupp samas disainis raadio nuppudega. \"Pehme\" armatuuriga mossedel on raadio sahtel \"uputatud\" armatuuri sisse, otse valjuka alla.
Olen samu raadioid läbi aegade näinud mitmesuguses välisviimistluses nii \"displei\" kui ka nuppude poolest (alumiinium, must plast, kroomitud plast), ka võib jaamavahetus klahvide kuju olla ümar või ristkülik.
75-nda aasta raadiol kinnitub patareikarp raadiole karbi otstes olevate klambrite abil , hilisematel variantidel T-kujuliste pöördtihvtide abil.
Vasta
#6

Ural-Avto -2 on just kroomitud plastist esipaneeliga. Minu oma on sahtlisse lukustatav, võtmega lukuga. Pärit 197... aasta Kombi seest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne