Riga Gauja 63-64 projekt
#41

mossepower, kuda sa siis nii välja lugesid Smile ei mina usu, et kroomin. Kas nad kõik olid küljes hõbehallid või olid ka raamivärvi ? Homme läheb heal juhul juba tuiskamiseks. Lambikupli värvimuudus on kõige väiksem probleem asjajuures.
Vasta
#42

Cardo Kirjutas:mossepower, kuda sa siis nii välja lugesid Smile ei mina usu, et kroomin. Kas nad kõik olid küljes hõbehallid või olid ka raamivärvi ? Homme läheb heal juhul juba tuiskamiseks. Lambikupli värvimuudus on kõige väiksem probleem asjajuures.
Ei tia see tulekorpuse kroomimine vist jh mul mingi eksitus. Kui paak, porikad ja ketikaitsmed tulevad raamist erinevat värvi siis peab olema hall korpus, kui aga kogu kupatus ühte värvi siis võib korpus ka kerevärvi olla nii vähemalt olen mina aru saanud.
Vasta
#43

mossepower Kirjutas:Lugesin ,et sa soovid ka tulekorpuse ära kroomida, kuid mina ei soovitaks, minumeelest olid need kõik hallid/hõbedased väemalt `73 aastal.

Alumiiniumvärv oli korpusele peale lastud üsna robustselt (suurte tilkadena). Ei ole muul viisil viimistletuid viimase 21 aasta jooksul näinud. Väga vale ei ole ka sinna suvalise alumiiniumvärvi panemine, algsele lähedaseima pinnakatte annaks miski hammered finished värv a la Hammerite.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#44

Valdo ära Hammerite värvist räägi ka rohkem Smile. Seda jubedust võib vaid aiapostidele lasta. Olen ka muudest postitustest lugenud sellesamuse värvi soovitustest ja kasutamisest ja ma olen täiesti vastu sellisele asjale.
Olen seda ise proovinud mõningatel autodetailidel ja seda viga ma ei korda.
Laterna tegin seekord rattaga samasse tooni, sest ei leidnud hetkel vajadust x tooni segada. Kui kunagi tekib mõni reaalse tooniga latern siis värv ka muutub ja toon jääb samaks ka dünamo tooniga. Ketikaitse läheb veel värvialla, kuna neid mölke ja kõverusi on ikka väga raske välja saada.
Muideks võrr on hetkeseisuga värviall ja hakkan komplekteerima.
Vasta
#45

Cardo Kirjutas:Valdo ära Hammerite värvist räägi ka rohkem Smile. Seda jubedust võib vaid aiapostidele lasta. Olen ka muudest postitustest lugenud sellesamuse värvi soovitustest ja kasutamisest ja ma olen täiesti vastu sellisele asjale.
Olen seda ise proovinud mõningatel autodetailidel ja seda viga ma ei korda.
Laterna tegin seekord rattaga samasse tooni, sest ei leidnud hetkel vajadust x tooni segada. Kui kunagi tekib mõni reaalse tooniga latern siis värv ka muutub ja toon jääb samaks ka dünamo tooniga. Ketikaitse läheb veel värvialla, kuna neid mölke ja kõverusi on ikka väga raske välja saada.
Muideks võrr on hetkeseisuga värviall ja hakkan komplekteerima.

Ma ei propageerinud Hammerite\'i värvi (on sellega mitmeid kogemusi nii hoonete kui tehnika osas ja tean, et tehnikale ei sobi), vaid konstateerisin, et selle lambikorpuse pind sarnanes hammered värvi pinnaga, st ta ei olnud selline siledapinnaline alumiiniumvärv. See saavutati arvatavasti nii, et alumiimiumvärv lasti korpusele peale selliste suurte tilkadena, mis jäid alumiiniumpulbri paigutuses detaili pinnal näha.

Autentne oleks see korpus samasugusena taastada, reguleerides pihustil tilgasuurust. Kuigi... külapapidelt peaks selliseid uuena säilinud korpusi veel pööningute pealt jm leidma. Ma ei saa oma kolme isendit küll ära anda, sest kõigil neil on oma kindel koht sõiduriistade peal juba olemas. Enamik neist küll 1980ndate lõpus ja 1990ndate algul üles korjatud mul.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#46

Minu mäletamise järgi olid nende pontsakate lampide korpused kaetud nn. vasara lakiga, nagu ka mitmed muud tooted tollal, ettevõtetest oli võimalik seda ka ärastada. Arvasin tollal, et see rahvakeelne nimetus tuli sellest, et seda tuli tootmiskoondisest Vasar pätsata aga ilmselt nimi tuli sellest, et tegu nn. vasardatud ehk nagu Valdo kirjutas, haamerdatud tehnoloogiat kasutatud värviga. Hammeraidi edu saladus vist peaks olema selles, et moodustab eriti hermeetilise kihi kaetavale pinnale, nii et niiskus ligi ei pääseks ja rooste edasi areneda ei saaks, praktikas kipub värvkate ikkagi mikropragusid täis minema kust niiskus sisse imbub....
Vasta
#47

Jõudu Cardole.

Oli lihtsalt tore ka siin foorumis seda nime (Cardo) kohata.

Jõudu tegijatele.
Peace.

``E23 728 1978a.``
www.e21.ee "Klassikalised BMW'd"
Fiat-i foorum Fiati Sõbrad
Priit Peljo 51 79 063
Vasta
#48

Tekkis pisike probleem, nimelt ei meenu, kas esihargi alumine laager toetub hargijalale või käib seal mingi koonusseib veel all. tundub, et laager on olnud vastu värvitud põhja. Kui seal all peab miskit olema, mis on üsna loogiline, siis milline see on ja kust seda saada võib. Erandjuhul võib ka treial miskit valmis teha.
Vasta
#49

hea tööga oled hakkama saanud, palju sul see kokku maksma läks ja kas lõpptulemusest ka mingit pildimaterjali on
Vasta
#50

Cardo Kirjutas:Tekkis pisike probleem, nimelt ei meenu, kas esihargi alumine laager toetub hargijalale või käib seal mingi koonusseib veel all. tundub, et laager on olnud vastu värvitud põhja. Kui seal all peab miskit olema, mis on üsna loogiline, siis milline see on ja kust seda saada võib. Erandjuhul võib ka treial miskit valmis teha.

sinna alla peab kindlasti panema koonusekujulise seibi. vastasel juhul ma ei kujuta ette, kuidas sa lenksust loksu välja saad.
tõenäoliselt on abiks jalgrattapood liivalaia tänaval. sealt peaks laagrite komplekte saama. vajadusel võin homme uurida, kas seal neid on aga siis pead homme u. kell 15:30 helistama- meelde tuletama. abiks oleks veel kui sa mõõdad ära lenksu toru läbimõõdu....

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#51

Oh oli asjata paanika, leidsin koonusseibi üles, oli teine tsinkimisest tulles jäänud papkasti topeltpõhja alla ja mul ei tulnud pilti ette milline ta ka oli kui vidinaid traadiküljest lahti võtsin.
Täna sain ka tsinkimisest uue partii asju, millehulgas oli ka lenks , summuti ja paar kroomi vajavat asja. Parem olgu tsingiall kuni kroomi lähevad kui roostega kaetud. Tagumise ratta viisin kodarate vahetusse ja velje pidavat ka enamvähem barlanksi saama. Nädalake on järjekord Sad
Ja oi oi oi kui palju muttreid ja vidinaid on nüüd pappkasti kogunenud, kuhu kõik need käivad Smile
Vasta
#52

Cardo Kirjutas:Ja oi oi oi kui palju muttreid ja vidinaid on nüüd pappkasti kogunenud, kuhu kõik need käivad Smile
Kas paned vanad mutrid tagasiToungue Mina soovitan kõik kruvipoest uued ja läikivad ostaSmile Hoopis teine asi jääb ja ega need eriti midagi maksa ega originaalidest erine!
Vasta
#53

Osad mutrid panen uued, sest mingil põhjusel on 6-ne polt kinnitatud 9,10 ja 11 võtmega kuigi kõik 6-se varre otsas, seega jään 10 muttrite juurde.
Rattad said uued rv kodarad, sest tsinkimine muutis kermed jämedaks ja kübarad ei lähe otsa. Kusagil on olemas ka igivana keermelõikur, aga vajab otsimist vanades keldrikappides.
Tasapisi hakkab asi ilmet võtma ja kui aus olla olen kogu selle ehitamise aja habet kasvatanud ja ei lubanud enne maha ajada kui ratas koos, seega tahaks nädalalõpp üle pika aja habet ajada Smile.
Pilte vist ei tule enne kui põrinat kuulda on , hoian pisut pinget.
Vasta
#54

Väga tubli! Paistab, et Su iludus hakkab varsti ilmet võtma!

Üks väike soovitus tuleviku projektide tegemiseks - kodarate galvaan-katte taastamisel tuleb keermeosa kinni katta. Muidu tõesti nippel otsa ei lähe ja kõva kroom rikub ka keermelõikuri...


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#55

Oh tahaks juba habet ajada, aga pisut veel tegemata.
Hetkel mure järgmine. Mootori sain tööle, aga mitte päris. Äkki keegi aitab, ei ole just neid mootoreid seadistanud.
Tööle läks pikka seadistamist nii, väntan hoo sisse, gaas põhja ja võtab mootori järgi ja kui sidurist lahutan siis töötab täisgaasiga, aga vedada ei jaksa kui siduri vabastan.Gaasi maha lastes sureb ka välja.
Kruvidest, see pikem all küljepeal on praktiliselt täitsa lahti, kui keeran kinni ja mingi jutu järgi 1,5 pööret ei ole lootustki. Gaasiklapi kruvi on ka suht põhja keeratud sisse.
Kütus on 91euro 17l + 1l sigulli õli segatuna. Ujukipaagis on pool kütet täis, nõelaklapp alt lahti kütus voolab sirinal peale ujuki pumpamist. Künlajuhe on hetkel grafiitnööriga uuem juhe. Küünal on vana.
Mida peaksin jälgima või tegema ?
Vasta
#56

Väga suure tõenäosusega on süüde vale.
see \"gaasiklapi\" kruvi on alguses mõtekas üsna lahti hoida, sellega reguleeritakse tühikäigu pöördeid, millel pole midagi pistmist mootori hea minekuga. teise kruviga reguleerid paika küttesegu. esialgu saad masina küttesegu reguleerida õhupuhastist - mida rohkem õhupuhastiga õhu kinni keerad seda rikkam segu. sellega selgitad välja millist segu masin tahab, pärast krutid segukruvist paika. muide, katsetusi tee sooja mootoriga. ja enne kontroli süüde üle. selle saad kõige paremini paika kontroll-lamibiga. kontaktivahe hoia nii väike kui võimalik

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#57

Hm, muide miks sa keskhargi üle värvisid? see peaks olema lihtsalt tsingitud...

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#58

Mida sa keskhargiall silmas pead, kõik on värviall mis oli ennegi. Vaata esimeselt kodulehelt asjad üle.
Õhufilter on lõpuni kinni küll, ja ma ei osanud aimatagi, et see peaks lahti olema. Eks ma töölt tulles siis hakkan katsetama. Igaks juhuks lähen ostan ka uue küünla ja ei tea kas peaks mõne vanemat tüüpi küünlajuhtme ka hankima kus on sees vasktraat ?
Vasta
#59

Karpa külge peab õhufilter olema loomulikult lõpuni keeratud, kuid see õhufilter on reguleeritav. St. keera seda ümarat kopsikut õhupuhasti otsas hoides samal ajal kinni karpa otsa käivast mutrist. Peaksid siis nägema, et vahepeal on õhupuhastist õhu pealevool vähem takistatud.
Paremini ei oska seletada...

Ja keskhargi all pidasin silmas seda asja, mille sa said laadalt ning nimetasid seisuhargiks.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#60

isandpauk Kirjutas:Karpa külge peab õhufilter olema loomulikult lõpuni keeratud, kuid see õhufilter on reguleeritav. St. keera seda ümarat kopsikut õhupuhasti otsas hoides samal ajal kinni karpa otsa käivast mutrist. Peaksid siis nägema, et vahepeal on õhupuhastist õhu pealevool vähem takistatud.

Minumeelest paistavad punnvõrri õhufiltri siseküljel õhuvõruaknad, kui teatud nurga all (mootori poolt) vaadata. Kui need aknad on sisemiste akendega kohakuti, on \"õhuklapp\" lahti, kui ei, siis kinni.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne