tsikli mootor
#1

mure selline et mul väike tsikkel millel Voshodi mootor (175 ccm). Asi tundub kuidagi hõre olevat ja vändalaagrites on ikka jube loks sees. Kuna plaanis mootor korda teha siis uuriks enne kuidas asi käb, muidu aretan ise veel midagi valesti ka.

Tahaks kolvi ja sõrme ära vahetada ja silindri üle töödelda. siit esimene probleem: kui ma ostan järgmise remontmõõdu kolvi siis kas keegi teab konkreetset firmat või isikut kes silindri parajaks teeks (soovitavalt Tartus, Viljandis või Pärnus) ? Silindris mõned väikesed kriimud ka, oleks vist vaja üle lihvida või?

Teiseks võib-olla on keps ka vaja ära vahetada. Kes sellega hakkama saaks?

Kui ma mootori pooleks võtan ja vända kah välja, et laagrid ja tihendid vahetada, siis kas selle värgi kokkupanemisega on võimalik positiivsete tagajärgedega ise toime tulla, või on see algaja jaoks keeruline tegevus.

Siis veel tihendid mis karteripoolte ja karteri ja siduripoolse kaane vahele käivad. Kuna neid vist eriti saada ei ole, siis kas kuskilt on võimalik saada mingit tihendipappi millest neid teha.

Esialgu sai vist kõik, aga kui keegi veel midagi huvitavat asja kohta öelda oskab, siis andke aga tulla.

:???
Vasta
#2

Pole viga.Lahti oskad võtta saad ka kokkupanekuga hakkama.Ainult et mootori osade remondi murega pöörddu mõnda firmasse või kohalike tsiklimeeste poole.Pärnus võid näiteks \"Klani\" mehi tülitada.Asuvad Vana-Rääma tänaval ja silt on tänavaäres väljas.Cool
Vasta
#3

\"Klan\" -i kohta tean küll. Kas nad siis saavad selliste asjadega hakkama ja kas see on ka kallis lõbu???
Vasta
#4


Nende tihendite asemel kasutasin ise spetsiaalselt mootoritele mõeldud kuumakindlat silikooni. Peab väga hästi vastu, saadaval igas hästivarustatud autotarvete kaupluses Big Grin

LISATULED.COM - Lisatuled, Led barid, töötuled
Aia- ja kodukaubad
Vasta
#5


Mootori kokkupanek on suht lihtne, põhiline on meelde jätta, kuidas ta algselt koos oli, mingi seibi vms äravahetamine maksab hiljem kätte.

Kepsu vahetamisega ise hakkama ei saa väljapressimine ja nõelte passimine tahab profi kätt ja minu arust enam keegi selliste asjaega ei tegele (võin ka eksida). Seega väntvõll vahetusse.

Mingit vilti ära küll vända tihenditeks pane, võtab mootori võimsuse maha. Iga korralik autokauplus laseb kataloogi järgi tellida. Ise Tuula mootorilie tellisin 25+25 krooni.
Aga seda kus näiteks silindreid puuritakse ja silindripead freesitakse tahaks ise ka teada.
Vasta
#6




Mingit vilti ära küll vända tihenditeks pane, võtab mootori võimsuse maha. Iga korralik autokauplus laseb kataloogi järgi tellida. Ise Tuula mootorilie tellisin 25+25 krooni.


Tänud nõu eest aga mis asjad sa sealt autokauplusest tellisid jääb mulle küll tekstist arusaamatuks??
Vasta
#7

Klani reklaam on ju \" tsiklite remont,hooldus ja tuuning\" Kui sa ilusti küsid küll nad ära teevad.Hinna kohta ei oska ma öelda... aga ükski hind pole lõplik.:smug
Vasta
#8

Mingit vilti ära küll vända tihenditeks pane, võtab mootori võimsuse maha. Iga korralik autokauplus laseb kataloogi järgi tellida. Ise Tuula mootorilie tellisin 25+25 krooni.


Tänud nõu eest aga mis asjad sa sealt autokauplusest tellisid jääb mulle küll tekstist arusaamatuks??


Väntvõlli laagrite SK tihendid tellisingi. 2T mootoril käib kütus läbi karteri ja kui tihend on hõre, siis on silindri täitumine kütteseguga raskendatud -- mootori võimsus väheneb
Vasta
#9

No, aitäh neile kes võtsid vaevaks nõu anda, aga kas siis keegi ei tea kohta kus saab lasta tsikli silindri üle töödelda (puurida, lihvida)???
Vasta
#10

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: valts
No, aitäh neile kes võtsid vaevaks nõu anda, aga kas siis keegi ei tea kohta kus saab lasta tsikli silindri üle töödelda (puurida, lihvida)???

Äkki on lihtsam Börs või Soov ette võtta ja veidi lapata?
Vasta
#11

Knagi omasin cz125 ja oli ka tarvis pütti puurida,siis sain abi viljandis Sillerist oli seal üks treial,kes ära tegi.Kuid nüüd enam ei tea ,kas ta seal veel tööl on,kahjuks nime ei mäleta.

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta
#12

Tallinnas igatahe saab lasta silindreid üle puurida Kloostrimetsa motopoe kaudu, 300 EEK-i silinder
Vasta
#13

Viljandimaal tean mina kahte kohta peale Silleri ,kus silindreid puuritakse:Üks on kohe Viljandi külje all Pärstis,seal tehakse autode plokke ja väntvõlle.Kui sobiv puur olemas siis ka tsikli silindreid.Seal 72-se läbimõõduga puuri polnud,et mu IZ-49 silindrit ära teha nii,et lasin teha Karksi-Nuias. Hind mõlemas kohas kuskil 80 EEk-i
Vasta
#14

Täpsemaid koordinaate ei saa anda??
Vasta
#15

Tartus Baueri motopoes Kastani tänaval puuritakse silindreid ja tehakse ka muud tööd.Hästi mõistvad ei tõmba nina kirtsu kui lähed kas või võrri mootoriga sinna.
Vasta
#16

Baueri mototpood !?
Kui mina seal suvel küsimas käisin,et kas silindreid hoonitakse, siis öeldi mulle 300EEKi auk. Imekiiresti leidsin välisukse. Ei tea, kas vaatavad näo järgi?
Aga ise tean kindlalt, et Tartus saab silindreid hoonida Aardla tänavas kahe raudtee vahel olevates garaazides. Täpsemalt lähed reklaami \"pesula\" järgi ja pesulast järgmises box-is tehakse silindritega 100-125EEki auk kõiksugu puurimisi. Päris korralikult, olen ise proovinud.
Teine variant Riia tänaval vanas taksopargis. Rohkem ei oska öelda.

Edu
Vasta
#17

Selline asi ka veel.
Kui sa selle silindri tihedaks saad,kuid tundub, et võiks rohkem minekut olla, siis , kui sa nüüd seda silindri pead vaatad, siis seal on selline rant, millega silinder ja pea kokku istuvad. Vot seda ranti võid vähekese suure, sirge käiakivi peal vähekese madalamaks lihvida.Pead jälgima, et liiga madalaks ei tee.
Idee selles, et põlemiskamber jääb väiksemaks => surveaste tõuseb => mootor läheb paremini pöördesse.
Tulemust tunned vaid siis,kui sul karteri pooled ja vända otsatihendid ja laagrid õhku läbi ei lasee.
Kui oled algaja siis pakun u 40% tõenäosust, et suudad asja p-sse keerata. :keersilm

PS! Süütemoment peab täpsem olema ja üleüldse läheb pill vähekese kapriissemaks.Wink
Vasta
#18

Ma mõtlesin üldse silindri pea 3mm madalamaks freesida -- läheb surveaste suuremaks ja siis saab 92 pentsuga sõitma hakata. Ei tea kas sellist freesimist ka keegi(tartu ligidal) teeb?

Braueri hinnad üldse üle mõistuse: mingi närune võrr 1300 kr. Tuula kolb 300.-(kurtna laadal 100.-). Aga annab ka mingil määral alla kaubelda.
Vasta
#19

http://www.astromoto.ee/mootor.php
http://www.hot.ee/baumanipood/tookoda.htm
http://www.hot.ee/toukur1/

leidsin sellised kohad netist mis peaksid info järgi tegelema puurimis ja hoonimis töödega mootorite kallal, aga kuidas lood tsiklitega on ei oska õelda.
Vasta
#20

Tänud Olaf-ile väärt linkide eest.

Sai kah natuke asja uuritud ja selgus paar meeldivat asja.

Linkidel toodud Astromoto asub tartus ja teostab igasuguseid mootorite taastamis ja remonttöid. Sain sealt teada, et teevad tsikli silindrid kah. Endal on vaja puurida umbes 62 mm silindrit ja sealt öeldi et nemad saavad teha 62,3 mm. Hind (puurimine+hoonimine) koos käibemaksuga 150 kr.Tundub päris sobiv kohta ja hind olevat.

Pärnus teeb samasugust teenust AS Marsuut, ehk siis bussifirma. Sealt öeldi hinnaks 250+18% käibekas. Suhtumine tundus seal olema väga meeldiv.

Oma mootoriga olen niikaugel, et garages praegu väike puzzle. Vahetusse lähevad vändalaagrid ja tihendid, kepsusilma pronkspuks, kolb ja rõngad.Pluss veel nipet-näpet. Ise otsustasin selle Tartu firma kasuks kuid nüüd selline mure. Kujutan ette et asi toimib umbes nii: ostan uue kolvi mis praegusesse silindrisse päris hästi sisse ei lähe, viin selle koos silindriga firmasse ja seal nad ise teevad nii et normi saaks. Või käib see asi kuidagi muudmoodi?

Äkki kogemustega mehed räägivad midagi?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne