Vinged NL-i aegsed motoriseeritud kärud!
#1

Kas keegi mäletab neid pisikesi neljarattalisi kärukesi, millel oli kaks horisontaalselt olevat kangi, ühega liikus asjandus edasi-tagasi ja teisega pööras?! Minu arust kasutati neid tehaste platsidel ja üldse taolistes paikades! Ja ei tea, mis tehas(ed) neid tootsid ning mis marki need olid? Mäletan, et nu pagadi ajas ühe sellisega jänest ühes osas taga Smile tollel oli vist mingi lisaseade ka peal, sest minu mäletamist mööda too lendas ka Smile Tegelikult need vast lendamiseks mõeldud ei olnud, rohkem kaubaveoks ikka! Ning huvitav oleks teada, mis võtmesõna järgi neist netist pilte otsida?
Vasta
#2

siis mäletan kabiiniga elektrokaare, näiteks üks neist vedas Balti Jaamas kaupu.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#3

Need kärud olid toodetud Eestis ETKVL-i Autobaasis,nimeks Autoroller AR-... .Mootor neil minu teada ZID-i bensumootor,mida pruugiti muidu igatsugu väikemehhanismidel.
Vasta
#4

Säänsid oli Balti jaamas päris kena hulk.Eriti meenuwad nood ,mis sõitsiwad trollipeatuse juurest jaama alla.Vedasid migeid toiduasju ja puhtusega oli ka nagu oli.Hääl oli noil ka suht kole ja ega too klemmgi sääl kangide taga(ma ise pole ka just mister Estonia) erilist väljanägemist polnud.Praegu olen noid kärusid ikse taluhoowidel seismas näunu.
Vasta
#5

Viljandi rauakokkuostus nägin kunagi:

[Pilt: k2ru3kl.th.jpg]
Vasta
#6

Ka Volta territooriumil liikusid aasta tagasi elektrikärud hea hoolega veel ringi.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#7

Kärud on vinged kuid alguses ei tohi kohe teist käiku sisse rebida ja kihutama hakata - juhtimine nõuab kõvasti harjutamist. ajad suurema hoo pealt kangid/suunad sassi ja oledki mättas.
ühel sõbral seisab \"sauna taga\" bensumootoriga isend, ise oman ka tutikat mootorit. plaan on aparaat kunagi liikvele ajada, kui momendil aktuaalsed projektid valmis.
vähe OT aga mis sest...

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#8

Pärnu lennujaamas olid veel möödunud aastal kasutusel pagasiveo elektrikärud. Bensiinimootoriga ja kahe juhtkangiga käru oli liikvel sellel nädalal endise \"Pärnu Kaluri\" territooriumil.
Vasta
#9

Kas keegi oskab midagi lähemalt õelda või juhatada selle Zid mootori kohta. Palju võimu, kus tehtud ja kas sellele ka midagi \"Päris mootorist\" sobib
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne