Aed siledaks (et kannataks ka muruniidukit)
#21

hmm.. just ükspäev tuli lehe vahel mingi Kasu nimeline leheke.. seal oli täpselt kirjas see mis vaja.. selle mullafreesi kohta..
rendi hind oli miski 375kr/ööpäev vist nagu ma aru sain.

huvitav kaua sellega aega läheb kui muu esialgne töö tehtud(tõrjega muru ära hävitatud pealt) umbes poole või vähem hektarilise maatükiga.
kui päevaga (freesimisega) ilusti hakkama saan siis on hästi

see hetkel kõige mõeldavam variant mu jaoks. nende mullahunnikute peale mõtlen hiljem.

millist umbrohutõrjet ka kasutada ? hea oleks mis kiiresti ära hävitaks kõik pealt, nii et maa must.
Vasta
#22

No ma ei tea, mul partner juba üle 10 aasta mättaid sööb, kive loobib jne. Ei ole veel võlli kõveraks lasknud ja ka vaid ühe tera olen välja vahetanud. Ei kuumene üle(õues ka +32 kraadi olnud) jne. Mõistusega tuleb tööd teha, mitte lolli jõuga. Siis kestavad kõik masinad. No ja freesimist ei soovitaks, kui just keemiasse palju raha ei taha investeerida. Umbrohu juurtel selline omadus, et igast väiksemastki tükist tuleb uus ja hullem.
Vasta
#23

clm Kirjutas:millist umbrohutõrjet ka kasutada ? hea oleks mis kiiresti ära hävitaks kõik pealt, nii et maa must.
Bensiini peale ja pole umbrohtu ega muru mitmeks aastaks, ise suutsin oma Gauja(mitte originaal) ümber ajada ühe muruplatsi servas nii et bensiin murule voolas. Kaks aastat ei kasvanud muru sellel kohal...
Vasta
#24

kas mitte veidi ohtlik ja kulukas ei oleks kallata bensiini hektarilisele(või kui suur ta sul oligi) maatükile?

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#25

clm Kirjutas:millist umbrohutõrjet ka kasutada ? hea oleks mis kiiresti ära hävitaks kõik pealt, nii et maa must.

trimmer on selle asja nimi, vähe toekama aparaadi ja teraga varustatud isendiga on plats tunni paariga puhas. Keemia on ikkagi mitme otsaga värk, eriti kui lapsed või loomad majas. Soovitaks keemiat ainult siis kui probleeme samblaga, sellest on ilma raske lahti saada.


PlyVal64 Kirjutas:No ma ei tea, mul partner juba üle 10 aasta mättaid sööb, kive loobib jne. Ei ole veel võlli kõveraks lasknud ja ka vaid ühe tera olen välja vahetanud. Ei kuumene üle(õues ka +32 kraadi olnud) jne. Mõistusega tuleb tööd teha, mitte lolli jõuga. Siis kestavad kõik masinad. No ja freesimist ei soovitaks, kui just keemiasse palju raha ei taha investeerida. Umbrohu juurtel selline omadus, et igast väiksemastki tükist tuleb uus ja hullem.

muruniiduki kvaliteedist (või puudumisest?) sai kunagi alguse selline teema http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=2672
Ei kurda just mõistuse puudumise üle ja jõudu ka üleliia pole.
Freesiga ülelastud murulapil oli tõesti esimeste niitmisteni probleeme umbrohuga, kuid hiljem mitte. Enamus umbrohtudest nädalas korra niitmist üle ei ela.
Hetkel (vist juba 6 aastat hiljem?) on probleem pigem liig kiires rohukasvus, mis koos eelmainit muruniidukiteemaga, viib mõtted lambakasvatusele.


Vasta
#26

Round rop selle mürgi nimi mis maa "mustaks" võtab, 1l vist mingine 700-800eek oli.
Vasta
#27

Kas frees mättaid ei jäta?
Ise freesisin tüki heinamaad üles. Esimese korraga ei vajunud frees maasse ja lükkas parem traktorit (TZ 4K-14, 12hj, ~pooltuhat kilogrammi) edasi. Muutsin töösügavuse minimaalseks ja sain kuidagi hakkama. Pärast freesisin veel 3korda üle. Kõige lõpus vedasime vennaga ~100 kg meetrilaiust raudrulli mööda seda songermaad. Niita vähemalt samal hooajal ei õnnestunud.

Tsitaat:Round rop selle mürgi nimi mis maa "mustaks" võtab, 1l vist mingine 700-800eek oli.

Selle mürgi nimi on vast ikka RoundUp.
Vasta
#28

...Vana Narva mnt Agrotarbe poes maksis 1L seda suurepärast mürki ca 70.-
Vasta
#29

Jah tõesti mürginimi roundup, ja ka hinna ajsin sassi müriga "stomp" . vabandust Smile
Vasta
#30

Muruniidukiga on kõige parem uusi platse kiilakaks pügada kevadel, kui rohelised taimed alles väiksed. Kahjuks tuli endal ka üks looduslik lapp siledaks teha, näriliste pärast. Alustuseks riisusin võimalikult palju lamandunud heina ära, siis läksin korralikult teritatud teraga ülejäänu kallale. Kuigi pärast riisumist jäid kõrred päris hõredaks, kippus niiduk ikkagi üle kuumenema. Pärast riisusin kogu niidukitööst jäänud prahi ka ära. Varem olen sama niidukiga (,,Vasar 1510") ka kõrget heina niitnud,
kuid mõstliku ajaga ei saavuta midagi, isegi, kui eelnevalt trimmeriga
hein maha võtta. Mättad jäävad alles ja tera mitmekordne sirutamine-teritamine on garanteeritud.
Vasta
#31

Aeg vana teema välja kaevata.
Uus aed vajab silumist, kasutaks mullafreese, aga... Ajaloost on jäänud kamara alla teadmata hulk telliseid, rauda, igat masti nööre jms.
Oskab keegi öelda, mida arvavad kaasaegsed kerged mullafreesid, kui kogemata tellise või vinklijupiga kokku saavad? Vene MTZ toode oli küll tugev, aga juba suurem kivi viskas (valusalt) maa seest välja ja paar korda pidi terasid õgvendama.
Muidu jätaks selle kultuurikihi rahule, aga jubedad rööpad ja lained on sees, mida paljalt labida ja käruga siluda on nüri.

hulgus@silub kolmandat õue.


Vasta
#32

Kerge frees kargab kivile sattudes lihtsalt maast välja. Terad jäävad terveks. Väiksed kivid võib tera ja korpuse vahele kinni kiiluda siis sureb lihtsalt välja või hakkab veorihm libisema. Nöörid, traadid jms kerib kenasti freesi telje ümber. Kogemus siis mitmed aastad vene ''Krot'' kasutamisel.
Aga....kui hulgusel juhtub olema suht suuremõõtmeline aiaplats, julgeksin soovitada teehöövlimehe teenust planeerimisel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne