Likvideeritud raudteed

MartinL Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Kui kellelgi huvi ja tahtmist ning olemas Jeep millega kannataks sõita mõnel kitsa tammil (näiteks Rapla-Virtsu , Tamsalu -Türi või Sonda -Mustvee) siis oleks käsi ja kaasasõitja.Mulle teadaolewalt need suunad veel läbitawad.Weelgi lahedam oleks Lawassaarest kamba peale üürida vedur ja vagun ja sõita turbaraudtee erinewatel teedel.
See veduri värk oleks suht huvitav. Äkki räägiks PM teel edasi?
Oleksin käsi.

Kui sellest veduriga sõitmise plaanist asja saab ja hind hinge kinni ei löö, oleksin vist ka käsi.
Polegi selle foorumirahvaga varem näost näkku kohtunud.
Vasta

zazik Kirjutas:
MartinL Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Kui kellelgi huvi ja tahtmist ning olemas Jeep millega kannataks sõita mõnel kitsa tammil (näiteks Rapla-Virtsu , Tamsalu -Türi või Sonda -Mustvee) siis oleks käsi ja kaasasõitja.Mulle teadaolewalt need suunad veel läbitawad.Weelgi lahedam oleks Lawassaarest kamba peale üürida vedur ja vagun ja sõita turbaraudtee erinewatel teedel.
See veduri värk oleks suht huvitav. Äkki räägiks PM teel edasi?
Oleksin käsi.

Kui sellest veduriga sõitmise plaanist asja saab ja hind hinge kinni ei löö, oleksin vist ka käsi.
Polegi selle foorumirahvaga varem näost näkku kohtunud.
Mehed, idee hea aga teostus fekaal.
Nimelt sellisest asjast pole sealne turbatööstus kohe kindlasti eriti huvitatud, kui siis suure kirve eest. Sõit oleks hea nv-sel teha, kuna siis tööd ei tehta, kuid kes see tuleb sul vabast päevast välja...
Vasta

Sa seal kandis tegija.Paku siis omapoolne variant välja!
Vasta

PETSS Kirjutas:Sa seal kandis tegija.Paku siis omapoolne variant välja!

Pole ma mingi tegija. Ja kui ausalt öelda, siis rahuldavat varianti-lahendust lihtsalt polegi.
Vasta

Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Sa seal kandis tegija.Paku siis omapoolne variant välja!

Pole ma mingi tegija. Ja kui ausalt öelda, siis rahuldavat varianti-lahendust lihtsalt polegi.
Mingi võimalus kindlasti olemas.Kui saaks kas või Tootsini sõita(või siis Lawassaare lähikonnas).Pealegi huvilisi saaks päris hulga kokku.
Vasta

Saaks sõita iga kell rongiga 2km Lavassaare muuseomi ja jaama vahel.2km,niipalju kui kulub.
Muuseomi kodulehelt infi ka.
Edelaraudteel on erirongi tellimine mingi 25 000 - 30 000 vahel vist.
Edasine inf http://foorum.msts.pri.ee
Vasta

Üks asi sõita laial teel ,teine kitsal teel.Mul tõesti kahju ,et Lawassares mingid omawahelised probleemid.See 2 km tee ka omaette waatamiswäärsus ja elamus.Mulle aga meeldiks (see waid minu nägemus) kui saaks sõita turbawäljadel või otse Tootsi. Seal ka waatamist kotiga. .Lawassaare ümbruses kandis käinuna ,ilusad vaated ja veidi lohakile jäetud raudtee.Sellel sõitmine(isegi wenimine ,kuna see kiiret sõitu ei kannata)oleks super.Mõelge ise,rong liigub ,Sa käid kõrval ,leiad mõne maasika ja lille ,kingid tüdrukule.Wõtad lonksu õlut ja lähed uuesti rongile tagasi.Mina oleks igatahes sillas kui mulle selline wariant välja pakutaks.
Vasta

Sellist varianti mäletavad ehk vanemad inimesed Tallinn-Vääna liinilt.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

Ka Naissaarel liigub rong inimkiirusega...
Vasta

Valga-Tartu liinil sõidab kaubarong ka inimkiirusegaSmile
Vasta

sõitke siis valga-tartu liinil kaubakaga ja sööge maasikaid vahepeal metsaääres Big Grin
Vasta

06.07.2005 valdo Kirjutas:Tulin üleeile õhtul Riiast ja uudishimu pani mind uurima, mis seisus on Riia-Pärnu raudtee Lätti jääv osa.

Saulkrastini liiguvad elektrirongid ja sinnani on kaks teed ja asi üliheas korras. Edasi algab häving ja kaos.

Saulkrastist edasi raudteed ei kasutata ja see on rohus ja võsas. Tõenäoliselt on kuni Lemsaluni (Limbažini) rööpad siiski maas. Lemsalu jaama ümbruses (mis on nüüd bussijaam) on aga kõik üles kistud, alles on vaid vormitud liiprihunnikud.

Taas algavad rööpad Lemsalu ülesõidu juurest, kuid ei paista enam rohu/võsa seest välja. Tee on arvatavasti maas enam-vähem kuni Puikule jaamani. Samas Puikule jaamas on taas kõik täiesti maha lammutatud. Sh on maha lammutatud ka Puikule-Ozoli-Dikli kitsarööpmelise raudtee algusosa - see on muide viimane säilinud lõik Heinaste-Volmari (Ainaži-Valmiera) kitsarööpmelises teest, mis jäi 1970ndatel lammutamata. Samas on kitsas tee tõenäoliselt ca 20 km pikkuses alles, vähemalt Ozoli juures. Nii peatrassi kui ka rabaraudteed on osalt vast ka kasutatud, kuigi ka see on tohutus rohus.

Puikulest edasi ma lammutamisi ei täheldanud, kuigi raudteed ennast ma ka eriti ei näinud - niivõrd kõrge rohi ja võsa on peal. Paaris kohas katsusin jalaga, et rohu sees on rööpad. Aloja jaama haruteed on igatahes rohu sees kõik alles, aga neid eriti ei näe. Sama lugu on Salatsis (Mazsalaca). Salatsist edasi (Ruhja ehk Rujiena pool) ma ei käinud, sest tulin üle Raamatu (Ramata) ja Kilingi-Nõmme Eestisse.

Ehk oli raudteehuvilistele mingigi teave Smile Fotod tulevad varsti.
Praeguse seisuga on see raudtee vähemalt Limbaži ja Rujiena vahel jäädavalt ajaloo prügikastis Sad. Rujiena-Mõisaküla vahet ei uurinud, aga raua hinda arvestades vaevalt sinnagi midagi maha jäeti, ilmselt on üles korjatud kõik Skultest (Saulkrasti juurest) kuni Eesti piirini.
Samas on alles ja koguni kasutusel Ozoli-Dikli kitsarööpmeline tee, mida mööda veetakse turvast. Nagu meil Tootsi ja Lavassaare vahel.
Eks pildid ütlevad rohkem kui 100 sõna. Ruhja-Mõisaküla lõigu pildid on 2005.a aprillist, kui seal veel rööpad maas olid.

PS. Mõisaküla jaamas oli raudtee veel alles, samas on jaama juurde uus ülesõit asutatud.
PS (2). Saulkrasti lähedal, seal kus Ikla maantee raudtee alt läbi läheb, oli tee siiski ühe rööpapaariga.
PS (3). Ühel uuemal Läti turismikaardil oli kadunud ka Ventspils-Liepaja raudtee.

Valdo, kas Mazsalaca's 2 aastat tagasi mingi jaamahoone või -putka oli alles? Samas, kas ma magasin maha või polegi Sa oma lubatud fotosid siin näidanud?

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

XTA Kirjutas:Praeguse seisuga on see raudtee vähemalt Limbaži ja Rujiena vahel jäädavalt ajaloo prügikastis Sad.

Juuni algul (Üksküla laada ajal) oli raudtee igatahes üles kistud juba ka ca 7 km Lemsalust (Limbažist) Riia pool väikeste teede ülesõitudel. Külastasin toona sealseid mõisaid...

Ja üles on kistud ka valdav enamik säilinud Heinaste-Volmari (Ainaži-Valmiera) kitsarööpmelist teed Puikule-Ozoli-Dikli vahel (külastasin toona ka Ozoli ja Dikli mõisaid).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

tänased uudised räägivad seda et kui tuleb raudtee helsingi-tallinn-riia-....(ei mäleta edasi) siis esialgu valga kaudu ning kiiruseks 120. aga mingi teine etapp pidi ka olema mille järgi minnakse siiski pärnu kaudu (mõisakülast polnud sõnagi kuid kust mujalt ehk minnagi ) ning siis 160 kiiruseks. krutivad siis uued rööpad maha sinnakanti ehk.

selline info minupoolse arranzeeringuga tänastest raadiouudistest...
Vasta

Paluks sellised pildid siiski http://foorum.msts.pri.ee foorumisse panna,sest seal on inimesed,keda huvitavad need pildid rohkem ja kes on ka ise sellel raudteel töödanud.
Vasta

2TE116 Kirjutas:Paluks sellised pildid siiski http://foorum.msts.pri.ee foorumisse panna,sest seal on inimesed,keda huvitavad need pildid rohkem ja kes on ka ise sellel raudteel töödanud.
Kui see lause käis minu pihta, siis võid antud foorumisse ise väikese viite potsatada, ise ei viitsi ainult selle pärast seal kasutajat regama hakata. Ja raudteehuvilisi leidub ju ka siin foorumis.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

Aga mitte nii suures mahus ja eriti tõsise huvi ja igapäevase tegelemisega.VA mõned üksikud.
Vasta

2TE116 Kirjutas:Aga mitte nii suures mahus ja eriti tõsise huvi ja igapäevase tegelemisega.VA mõned üksikud.
Miks on vaja promoda kogu aeg trainsim foorumit, kui on olemas see. Ega siis kõik huvilised ei pea registreerima ennast sinna ka. Paljud huvilised on pealiskaudsed ja ei ole vaja kõike killustada. Kui tahad, et see info selles teemas jõuaks trainsim foorumisse, siis palun pane selle teema link sinna või kopeeri huvipakkuv tekst sinna.
Vasta

http://epl.ee/artikkel/392960

Kommentaarid on liigsed.
Vasta

mrali Kirjutas:http://epl.ee/artikkel/392960

Kommentaarid on liigsed.

Krt,ikka kisuvad üles! Keegi võiks mind viia Vaskrääma platformi juurde. Aastaid on läinud,aga ikka pole seda veel pilti jõudnud võtta! Krt,vihale ajab ka minu enda jõuetus(ja ARK-i liigne norimine) juhiluba kiiremini kätte saada,et ise lõpuks liikuma saada ja seal ära käia!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne