Probleem Pannoniaga!
#1

Asi nimelt selles, et töötab sunnik halvasti. Tühikäigul käib enamvähem normaalselt,kuid pöördesse läheb halvasti ja sõites jätab vahele. Süüde sai õieti paika pandud ja karbussis nõelagi siia-sinna liigutatud, aga abi ei mingisugust. Kiiruse üles saades lendab nagu linnuke, aga nii kui pöörded maha lased on tükk tegu, et jälle korralikult liikuma saada.
Vasta
#2

vaheta karbuss ära või on düüsid umbes.
Vasta
#3

Kunagi ammu oli Pannonial sama jama ja siis paigaldasin aiatraktor MF70 karburaatori.Väga hästi toimis ja oli ka palju ökonoomsem ,kui originaal
Vasta
#4

Kuidas käivitub? Tundub et saab kusagilt lisa õhku,näit vändaotsa tihend.
Vasta
#5

Vända otstes sai simmerid värskelt vahetatud, selles viga ei saa olla. Täna sai jälle natuke näpitud ja sõidetud, kuid ikka ei taha madalatel tuuridel hästi vedada. Teatud pööretest alates lööks nagu keegi jalaga tagumikku. No nii hea tõmme on kohe, aga peale käigu vahetust ja koha pealt ära minnes jätab mingi aeg vahele, kuni teatud pöörded on jälle saavutatud.
Vasta
#6

Käima minemise koha pealt on nii, et külmalt tambi segaseks, soojalt käib aga juba poolest vändast.
Vasta
#7

Ilmselt saab kütust liiga vähe kätte kui külmalt ei käi aga soojast peast käib sest soojalt ei ole mootoril nii rikast segu vaja. Kütuse kättesaamist mõjutab ka see kas õhupuhasti on küljes.
Vasta
#8

Õhupuhasti on aparaadil igatahes küljes.Külmalt käivitamisel on see probleem, et ujuki nuppu pannonial ju ei ole, on mingi segurikastusklapp, mida tuleb lihtsalt üles tõmmata. Mingit kütust kuskilt lekkima ei hakka nagu uputamise puhul ja selle tulemusel ei saa ka aru, kas küttesegu on momendil rikas või lahja.
Vasta
#9

Kas on mingi vahe sees ka kui segurikastusklappi kasutada või mitte? Et kas siis töötab paremini.
Vasta
#10

Võta käima pannes keegi appi, las hoiab osaliselt (poolt või rohkem ) õhupuhastist kinni, st paneb käe ette, ja vaata kas läheb asi paremaks, kui nii käib külmalt paremini, siis on segu lahja.
Vasta
#11

Niipalju kui mäletan, oligi 250-ne Pannonia selline, et kui sõidu ajal tahtsid järsult kiirendada, siis esialgu oli nagu \"kõri\" kinni. Tegi sellist vähe \"jämedamat\" häält. Kui pöörded pikkamööda suurenesid, siis alles said tugevama kiirenduse.
Silline asi oli järsul segusiibri avamisel, sujuval sõidul oli kõik OK.
JaWa läks hästi pöördesse, Pannonia mitte.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#12

Täna selgus siis selline lugu, et kogu see mootori ebakorrapärane töö on seotud mingit moodi tuledega. Viga ise on selline, et tuleb ja läheb.Viimane kord juhtus see lihtsalt kaug-ja lähitulede lülitit näppides.Enne seda aga järsku sõidu pealt peale 15km. läbimist. Võtad tuled maha- käib mootor ilusasti, paned tuled peale- on jama platsis? Mis asi seda põhjustada võib ? Süütepool ja tulede mähis ei saa ju kuidagi omavahel seotud olla?
Vasta
#13

Esimene asi külmkäivitamisel on see, et Pannonia läheb külmalt tegelikult üsna hästi käima. Segurikastusklappi tuleb käsitleda nii: Alguses paned nii 5 matsu ilma süüteta, siis võtab segu sisse. Siis tõstad klapi üles ja paned süüte sisse ja mul tavaliselt läheb teisest matsust ja jääb tööle. Siis kui mootor on soe, hakkab klapp juba piirama, segu liiga rikas, sõita ei saa üldse, sureb lausa välja. Siis lasen klapi lahti.
Miks see tuledega seotud on? Kontrolli oma magneeto juures olevaid juhtmeid. Seal peab olema kolm juhet, sinine, hall ja punane. Üks neist on süüte mass. Kui võtit sees ei ole, siis läheb süüde massi. Ma ei oska sulle praegu õiget juhtmete järjekorda öelda, kuid www.hot.ee/pannonia
seal on elektriskeem värviliselt. Testimiseks võid tegelikult kõik need juhtmed sealt küljest ära võtta, sest süüdet see ei sega. Sul lihtsalt vb on juhtmed kuskil massis või muud säärast. Proovi siis ilma ja vaata, kas mõjub midagi.

Heilo
Vasta
#14

Tuledega on see viga selliselt seotud, et kui mootor käib ja süütevõtmest tuled peale keerata, siis hakkab kohe puterdama. Keerates tuled maha on jälle kõik ok!
Vasta
#15

Metslane Kirjutas:Tuledega on see viga selliselt seotud, et kui mootor käib ja süütevõtmest tuled peale keerata, siis hakkab kohe puterdama. Keerates tuled maha on jälle kõik ok!

Ta võib kuskilt tulded lüliti juurest massi saada ja tõmbab voolud maha.
Vasta
#16

minu pannonia ei tööta kui panna pele süütemängu poolne kaan tagasi peale ilma kaaneta ,töötab. Ei soovita...!!

rahvusvahelist vedude kaugsõidu raskeveoki juht
Vasta
#17

see segurikastuskolb töötab ju põhimõttel, et peab sellega pumpama bensiini (pumpa peab üles alla liigutama). Kas ma olen millestki valesti aru saanud? Mul igastahes on asi nii funkand. Mul vist reguleerimine kehvasti välja kukkund, kuid, kui ma käima saan, siis pean kähku käigu sisse saama ja sõitma, muidu sureb välja. Kui juba soe, siis võib ka tühikäigul käia. Kas pannoniat on üldse võimalik käima saada, kui ujukinõel on alumises astmes? (mul pole kuidagi õnnestunud- ujukuinõel peab ikka kõrgemas astmes olema). Minu pannonial on peale aretatud (eelmise omaniku poolt) uputinupp.
Vasta
#18

kellel tuledega probleem vahetage magnetit ja kõik bueno,käivitumise kohta nii et õppige nõela astet panema ja kui kusagil käib tihend vahel siis see ei käi naljapärast!pöördesse minemise kohapealt seda et pannonial on imelik pöördemoment,mingist pöördest alates hakkab hullult rebima,madalamatel ei ole mõtet liiga palju rutskat väänata,võib hakata isegi õige syyte ja seguga turtsuma.
Vasta
#19

jah ja kas pannoniaga ongi ültse vaja viimast kätte saada .mõnus ju juristada

rahvusvahelist vedude kaugsõidu raskeveoki juht
Vasta
#20

No minul hakkab mõistus igatahes otsa saama. Täna sai vennale külla sõidetud oma 20 km. ja ratas liikus ideaalselt. Kohale jõudes proovisin uuesti käivitada, aga tee mis tahad, masin lihtsalt ei luba ka mitte. Jantisin oma kaks tundi enne kui uuesti käima sain. Säde oli olemas, bensiini ka piisavalt, pika tampimise peale läks juba küünal märjaks. Ainuke asi mida polnud oli mootori hääl. Suure surmaga käima saades kihutasin tagasi koju ja proovisin uuesti käivitada. Nagu arvata oli kordus sama stsenaarium mis ennegi. Maanteel kulgedes töötab mootor perfektselt, ilma mingi jamata, probleem on käima saamises, SEDA ERITI SOOJAST PEAST!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne