Probleem Pannoniaga!
#21

1 mul õhupuhastiga ei töötanud ilma,aga küll.ja oma jaol pidi olema küünal hea vahest läks sõiduga ikka mitu tükki ,lihtsalt ei läinud käima ,hea küünal pidi olema kui varuks 5-6 tükki polnud ei tohtinud kaugele minna ja seisma jätta

rahvusvahelist vedude kaugsõidu raskeveoki juht
Vasta
#22

Pannoniaga on ka mul see probleem olnud, et soojast peast ei taha käima minna. Paremapoolse käigukasti kaane pealepanekuga lihtsalt lühistad oma juhtmed ära kuidagi, kontrolli pigem seda!
Muidu vaata oma juhtmed üle ja otsi lühis üles.
Segarikastusklapil on ju tsäkked, ma ei ole sellega midagi pumbanud ja on alati käima läinud, kui panna kindale tasandile. See, et kuumalt käima ei lähe, on osalt vale hõõgumisastmega küünla viga, arvatavasti on tegu T5-ga, siis peab hõõgumisaste olema 225, vaadake ise www.hot.ee/pannonia
Muidu oli minu Pannonia mootor kunagi nii kuumaks lastud, et oli kokku jooksnud ja kolvirõngad olid oma valu jätnud silindri külge. Soojenedes paisub ja hakkab hõõruma nii palju, et kuumeneb üle töötemperatuuri, loomulikult sõites jahutab end maha, kuid kui seisma jätta, siis enam mitte nii hästi. Pesin siis silindri puhtaks happega ja peale seda olukord paranes märgatavalt. Soovitan silindri üle vaadata, et ega valgeid jutte pole näha, valu silindri küljes.
Vasta
#23

Oskab keegi ehk öelda mis küünal tänapäeval vastaks hõõgarvule 225?
Vasta
#24

Tundub olevat natuke nõrk säde,mida silmaga vaadates mitte kuidagi kindlaks ei tee.On olnud selliseid juhuseid,kõik on ,aga mitte üks mats.On olemas üks Panni genekas,kui vaja võin ära anda.Pole väga kaugel kah,jõudu!
Vasta
#25

Soetasin äsja 71a T5-e. Masin on väga heas seisus. Peale 20 aastast seismist käivitus esimesest löögist. Aga tekkinudon mõned Panonni alased küsimused.
*Kui süütevõtit paremale vaskule keerata kas siis mõlemal pool hakkavad põlema lähituled või on ühelpool pargid?
*Kust saab kontrollida mootoriõli ja kust seda juurde panna?
*Millist õli mootorisse panna, millist kasutada bensiini sisse segamiseks?
*Kas E95 bensiin pikapeale midagi halba ka teeb A76 bensiiniga harjunud mootorile?

[Pilt: eest.jpg][Pilt: korv.jpg]
Vasta
#26

Tere

1)Ühelpool peaks olema parktuled
2)Käigukasti kaane peal peaks olema suur polt(õhupuhasti all praktiliselt)
3)Selles küsimuses on erinevaid seisukohti. Ühed pooldavad šiguliõli ja teised lääne õlisid. Ise sõidan igaljuhul Valvoline 4T õliga. Segamiseks spetsiaalne 2T õli olemas. Suhe umbes 1:20 - 1:25.
4)Ei ole veel näinud, et mõni sõiduk oleks selle pärast otsad andnudSmile aga võibolla on aastaid turjal liiga vähe.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#27

Küsimus ikka selle õli kontrolli ja lisamise kohta. Õhupuhasti all küll ühtegi suuremat polti ei ole samuti ei ole seda külgedel.
[Pilt: pealt_v.jpg] [Pilt: mootor_v.jpg] [Pilt: pealt_p.jpg]
Aga kus siis??
Vasta
#28

Tere

Ma mõtlesin seda korki mis pildil tähistatud aga tegelikult on see väga hea küsimus kust õli juurde valada. Mul endal T5'e ei ole ja seepärast pole sellesse süvenenud. Iseenesest käib mootorisse 1,5 liitrit õli ja õige õlitaseme kontrollimiseks tuleb ära võtta siduripoolne ovaalne kate. Õige õlitase on selle ovaali alumise servani. Uurin veel raamatuid ja vaatan kas saab kuskilt targemaks.

   

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#29

Oskab keegi öelda kust saada T5-ele esilaterna kaug ja lähidulede pirni? Lisaks oleks vaja tule klaasi ja pirni tagatulele.
Vasta
#30

Tere

Vaata motopoodidest. Ise ostsin just omale Tondi motopoest uued pirnid. Tuleklaasi otsi Kurtna laadalt, mis varsti tulemas.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#31

Õli lisamis veel niipalju et eemaldasin mootori peal oleva seieri mis käiku näitab ja selle all olevast väiksest avast õnnestus liiter õli ikka sisse valada, kuigi ma ei usu et see ava õli lisamiseks mõeldud onSmile
Vasta
#32

Kas sidurikaane luugist ei saa õli sisse valada? Sellealune auk peaks nagu suuremavõitu olema, lihtsam vajada Wink .
Vasta
#33

Küsimus et kustkohast külgkorvi tuledele voolu saada?
Korvi küljest tuleb üks ühesoonega juhe aga kuhu mootorratta küljes see ühendada?

Pannonia T5 / 71a
Voshod 3M
Vasta
#34

Tere

Külgkorvi tulede vool tuleb võtta tagumise gabariittule juhtmest.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#35

kust kohast kõige parem see väljavõte teha on, paagi alt?

Pannonia T5 / 71a
Voshod 3M
Vasta
#36

Minu tsiklil on see tehtud istme alt küljekarbi juures.

Pannonia de Luxe TLF '1959
Pannonia de Luxe TLB '1961
Pannonia T1 '1962
Pannonia T5 '1969
White T9 '1965
Motorkuli FV-60 '1967
Vasta
#37

Mul selline mootori probleem, kui mootor soojaks läheb siis lähevad pöörded täiesti põhja. Kui käik sees siis koorumusega püsivad nad normaalsed aga tühikäigul läheb mootor täiesti lõhkuma ja selline tunne et kohe kohe lendab kolm välja. Mootor ei jää seisma isegi süüte võtme eemaldamisel, vaid bensiini kraani sulgemine vaigistab mootori paarikümne sekundi vältel maha. Mis nipiga mootor saab edasi töötada kui süütevõti on väljas???? ei mõiata.
Külmalt käivitub mootor ja töötab normaalt.
On äkki mingeid vihjeid või retsepti mida mu pannonni juures rakendada

Pannonia T5 / 71a
Voshod 3M
Vasta
#38

Käigukastist kisub õli alguses silindri alla ja siis silindri peale, töötab umbes nagu diiselmootor, ilmselt tuleb mootor lahti võtta ja tihendeid uurima hakata. Õli võib karterisse imbuda kas mootoripoolte vahelt või väntvõlli otsa simmerlingi kaudu(siduri poolt)
Vasta
#39

arvatavasti on tegemist hõõgsüütega, kolvipõhjal ja silindripeal olev tahm läheb kuumaks ja hakkab hõõguma, see süütab bensiini. Aitab kolvipõhja ja silindripea puhastamine tahmast. Kolvile ei tohi jääda kraapse, silindripeal võib küll olla. Hõõgsüüte korral tuleb panna sisse kõrge käik ja äkki sidur lahti lasta.
Vasta
#40

Hõõgsüüte korral ei tohiks pöördeid üles kiskuda, popsub lihtsalt niisama , ebakorrapäraselt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne