Parempoolse rooliga Mosse 426 (408 universaal)
#1

Omal ajal (umbes 1970) tuli partii eksport-subjekti veidi vedelenuna
N. Liitu tagasi ja paljud müüdi Eestis. Mäletan ise üsna mitut
sellist isendit.

Huvitav, kas mõni algsena ka säilinud on? Reeglina ehitati neid ümber,
sest veidi naljakas on parempoolse rooli peale ümber õppida
ja sõita parempoolse liikluse korral. Isend on ju ikkagi uunikum juba.

Sedagi ei tea, kuidas ARK neisse suhtub... kuigi kobisemist ei tohiks olla,
kui masin paberites juba kaua aega old ja tehase poolt
parempoolse rooliga...

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded (TsM m 18.05.2001/50):
Tsitaat:Kood 301. Üldnõuded juhtimisseadmetele

Nõuded: 1) auto rool peab olema vasakul poolel. Posti ja kauba jaotamisega/kogumisega tegelevad, teetöödel kasutatavad ja teistes riikides registreeritud autod võivad olla parempoolse rooliga. Erandina võivad olla parempoolse rooliga võõrriigist ümberasumisega kaasa toodud ja päritud autod;
/.../
4) auto ja selle haagise roolimehhanism ja -hoovastik peavad olema valmistaja juhendi kohased ja toimima nende kohaselt. Rool peab pöörduma sujuvalt, ilma kinnijäämisteta ja vibratsioonita. Roolihoobadel, -varrastel ja -võllidel ei tohi olla pragusid, jääkdeformatsioone jm vigastusi;

Nii et põhimõtteliselt ikka on võimalus ka parempoolse rooliga autoga sõita. Pigem võib probleeme tekkida just ümber ehitatud autodega.
Vasta
#3

minu sugulastel peaks selline isend olema ja see on vist täiesti sõidukorras...
Vasta
#4

Tean,et mõni hea aeg tagasi liikus viljandi vahel üks selline ringi,vist punane.

Golf mk1, VW T3, Lada 1200, Dnepr MT-10
Vasta
#5

Üks liigub Võrus ringi. Iidamast-aadamast Smile
Vasta
#6

Kas mitte Elvas ühel papil selline ei ole?
Vasta
#7

Saaremaal Kuressaares mäletan üks 6- 7 aastat tagasi. Neli ümargust ees ja universaalkere, oli selline tumekollane- kuldbeez. Kuressaares oli ühel azerbatsiaanist baarmänil parempoolse rooliga Toyota Corolla kahe ukseline. Vist sõitis isegi uute numbritega ringi...
Vasta
#8

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: valdo
Omal ajal (umbes 1970) tuli partii eksport-subjekti veidi vedelenuna
N. Liitu tagasi ja paljud müüdi Eestis. Mäletan ise üsna mitut
sellist isendit.

Huvitav, kas mõni algsena ka säilinud on? Reeglina ehitati neid ümber,
sest veidi naljakas on parempoolse rooli peale ümber õppida
ja sõita parempoolse liikluse korral. Isend on ju ikkagi uunikum juba.

Sedagi ei tea, kuidas ARK neisse suhtub... kuigi kobisemist ei tohiks olla,
kui masin paberites juba kaua aega old ja tehase poolt
parempoolse rooliga...

Valdo
Kambjas töökoja õuel seisab selline parempoolse rooliga universaal.Ainult,et see on M-427(mootor 412)Omanik suri möödunud aastal,autol on mustad numbrid,kel huvi võin juhatada
omaniku pärijateni.
Tervitades Flanagan.
Vasta
#9

Terv. Täna sõitis mulle vastu Tallinna külje all Mähel sinine mosse (juht valel pool) reg märgi nägin kah ära 871AEZ nii et kui huvi on miks mitte.

Dodge Journey Cool
Vasta
#10

Pärnumaal Kilingi-Nõmmel oli alles 2 aastat tagasi igapäevases sõidus ühel papil Karotamm vist nimi.
Vasta
#11

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: agaa
Pärnumaal Kilingi-Nõmmel oli alles 2 aastat tagasi igapäevases sõidus ühel papil Karotamm vist nimi.


Sellest vist isegi lehes mingil ajal kirjutati?
Vasta
#12

Elvas neid enam liikvel näha ei ole. Oli üks, aga ammu ei ole enam näinud.

Teine oli Võrtsu ääres, aga peeti kahjuks lõpuni läbi, ainult mälestus on jäänd... sai ise ka sellega sõidetud ja juhikohalt politseile joogisena vastu vaadatud:keersilm

Ja kui nüüd õieti mäletan siis selle auto mark oli M 427 ? :???


Vasta
#13

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: valdo
Omal ajal (umbes 1970) tuli partii eksport-subjekti veidi vedelenuna
N. Liitu tagasi ja paljud müüdi Eestis. Mäletan ise üsna mitut
sellist isendit.

Huvitav, kas mõni algsena ka säilinud on?

Tartus Soinaste tn. alguses üks isend oli vähemalt eelmisel aastal veel igapäevases kasutuses.
Vasta
#14

mul oli kunagi tuttavatel selline, tulid kuskilt peolt, naine oli roolis mees istus kõrval, politseinik võttis kinni küsis kas ta on purjus( mehelt ) mees vastas täis nagu siga, politseinik küsis lube mees vastas et ei ole, politseinik: aga miks te siis roolis olete?? mees: aga mul pole ju rooli kah...Big Grin

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#15

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: TacjaZ
Terv. Täna sõitis mulle vastu Tallinna külje all Mähel sinine mosse (juht valel pool) reg märgi nägin kah ära 871AEZ nii et kui huvi on miks mitte.
Sealkandis olen ka ise trehvanud nägema sellist sinist (helesinine) autot.
Vasta
#16

Kambja oma sattus kunagi isegi kaamera ette.
Seoses just nostalgiliste mälestustega 10 a. tagustest aegadest, kus kõrvalistuja :lol pistis oma sassis pilguga pea, aknast välja ja lällas mendile: mis krdi dokumendid, mul pole dokumente ja rooli kah pole Big Grin .
Aga auto tundus mosse kohta päris hästi säilinud, tuled klaasid terved ja läikivad tükid kompleksed. Ainult rooste...:???


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne