mopeed/zid
#1

kui palju on zid 50 max km/h ja kas ta on hea:???
Vasta
#2

nu sõbral oli vahepeal ja ytles, et sai 90 sisse. kõik oleneb ylekannetest ja mootori seisukorrast ka. tegu on ikkagi võrriga, millel on käigud, niiet kui hea ta ikka olla saab, 50kuubine mootor on pisike ja tõmmet on vähe jne. pealegi tal on ju hind ka suht kõrge tegelt. nu igatahes peaks paremini liikuma kui enamus rollereid tehasest tulles ja tuunida saab ka odavamalt ja lihtsamalt, kui rollereid.
Vasta
#3

zid lääp mingi 60 maximum
Vasta
#4

suve poole tahaks osta m6ne moopedi millega linna tulla. Mida soovitate(max 11000 krooni)
Vasta
#5

11k eest saaks näiteks 3 minskit:keersilm kui sul load on 125 jaoks siis minsk on ysna tegija vene omadest. aga mudu 11k saab juba kasutatud rolleri või kasutatud lääne 125, kui hästi otsida. niiet otsusta ise. muidugi kui juba 11k on olemas siis võiks rolleri poole vaadata, sest see on linnas kulgemiseks eriti mugav.
ja muide uurisin sõbra käest uuesti ja ta ikka väidab, et läks oma 90 ära tal see.
Vasta
#6

muide, kas Zid-i jaoks pole mingeid lube vaja? Milliseid dokumente zid 50-l yldse vaja on?
Vasta
#7

kui Zid-i maksimumkiirus tehaseandmete kohaselt ei ületa 50 km/h, siis on ta mopeed. Kui oled üle 16a vana siis võid sõita niisama, ilma lubadeta. Kui oled 14 või 15, siis peavad sul olema mopeedijuhiload.

Vaata äkki leiad kusagilt jawa 50 mopeedi. Sellele saab www.50cc.nl tellida tuunimiseks osasid. Või siis mine ja vaata ise sealt milliseid mopeede nad toetavad ja mille tuunimiseks neil juppe on.

Muidugi võid ka Zid-i osta ja ise midagi sinna aretada. Või jätta stock-iks
Vasta
#8

IRW @ mopeedi tuunimine, kuigi jah ise sai ka kunagi noor oldud ja 125cm3 mootoreid Delta peale aretatud. See tuleks ka tänapäeval odavam ja kasulikum kui mingit 50cm3 tuunida ma arvan.
Vasta
#9

Kuskil motopoes teletorni lähedal on Zid 11 650 eeku- kas tasub osta või ei ?
Vasta
#10

Olen Lauriga päri Delta 125-175 on palju kasulikum kui mingi roller või zid. Mul on125 ja vennal 175 Delta.
Vasta
#11

Tahaks ise ka minski mootorit deltale aretada.
Vasta
#12

kui 125ccm ga sõita tahad siis osta selline pill nagu honda mbx125f.börsis oli(mingi 11000),ma ei tia kas enam on.
Vasta
#13

kle aadu osta parem minu käest zid.ma toon neid ka eestisse.täitsa uus on kasti see ja puha ja värvi saad ka valida.ja 9000 kõigest.
Vasta
#14

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: marti184
kui Zid-i maksimumkiirus tehaseandmete kohaselt ei ületa 50 km/h, siis on ta mopeed. Kui oled üle 16a vana siis võid sõita niisama, ilma lubadeta. Kui oled 14 või 15, siis peavad sul olema mopeedijuhiload.

Vaata äkki leiad kusagilt jawa 50 mopeedi. Sellele saab www.50cc.nl tellida tuunimiseks osasid. Või siis mine ja vaata ise sealt milliseid mopeede nad toetavad ja mille tuunimiseks neil juppe on.

Muidugi võid ka Zid-i osta ja ise midagi sinna aretada. Või jätta stock-iks


Päris nii see ikka ei ole kyll....hetkel siuke lugu et kuna zid-i tippkiirusex on antud 50km/h siis mopeedi alla enam ei kuulu (mopeedil kuni 45km/h) ja kuna pole registreeritud ka tyybikinnitust siis on tegemist mingi \"asjaga\" millega tee peal yldse sõita ei tohiks Toungue
Vasta
#15

kle raynu jumala mööda paned oma jutuga.oota sa nüüd väidad et zid pole mopeed ve?kle oled üldse zidi näinud?tal silindri peal 49.9 kirjas ja paberittes kah mingi 49.98 or sm.ja see kiirus ei loe.loeb see mis seal silindri peal kirjutatud on ja see mis paberites on.võtku ta sul kasvõi 120 välja ikka on ta sul mopeed.(sõbral on roller 120 lippab välja 70 sisu tehtud jne. ega ta nüüd selle pärast sikkel pleToungue)
Vasta
#16

jep..olenevad kuubid mitte kiirus...siis ei võix praktiliselt ühegi 50cc-gasõita, kuna nad kõik ju üle 45 jooxevad välja
Vasta
#17

selles saates nimega stop seletas rollerite kohta natuke, et siis kui roller läheb välja 50 siis pole lube vaja aga kui rolleri on piirajad maha võetud ja läheb yle 50 siis on vaja a gategooria lube, aga teine asi kuidas nad kindlax teevad et läheb yle 50 , ja nyydseks on see seadus muudetud ma arvan.
Vasta
#18

mingi 90% rolleritest läeb üle 50 väljaToungue
Vasta
#19

Kulla felix...enne uuri natuke maad kui plõksima hakkad...ei rääkinud ma seda juttu siin ilmaasjata...nimelt kui yks tehnilistest andmetest (kas siis kiirus või ccm3 yletavad norme ongi mopeedi raamidest asi väljas... väike väljavõte yhest kohtuotsusest sulle siia lugemiseks....: Liikluseeskirja § 28 kohaselt mõistetakse mopeedi all kahe- või kolmerattalist sõidukit, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h.
Autoregistrikeskuse kirja alusel puudub sõidukil Zid-50 Eestis tüübikinnitus ja seetõttu ei saa seda ka liiklusregistrisse kanda. Kuna valmistajatehase andmetel on Zid-50 mootori töömaht 49,9 cm3, ei kuulu ta liiklusregistrisse kandmisele.Text
Vasta
#20

Kulla felix...enne uuri natuke maad kui plõksima hakkad...ei rääkinud ma seda juttu siin ilmaasjata...nimelt kui yks tehnilistest andmetest (kas siis kiirus või ccm3 yletavad norme ongi mopeedi raamidest asi väljas... väike väljavõte yhest kohtuotsusest sulle siia lugemiseks....: Liikluseeskirja § 28 kohaselt mõistetakse mopeedi all kahe- või kolmerattalist sõidukit, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h.
Autoregistrikeskuse kirja alusel puudub sõidukil Zid-50 Eestis tüübikinnitus ja seetõttu ei saa seda ka liiklusregistrisse kanda. Kuna valmistajatehase andmetel on Zid-50 mootori töömaht 49,9 cm3, ei kuulu ta liiklusregistrisse kandmisele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne