(d8)mootor kuumeneb üle
#1

Nimelt on siis selline probleem: sõites gaas täiesti põhjas kuskil 3 kuni 4 kilomeetrit tuleb järsult hele \"plagin\" mootorisse ning kohe peale seda jääb mootor \"kinni\" või mehaaniku keeles \"jookseb kokku\". Alati seda ei juhtu. Põhiliselt sõidan 5km otsi tööle ning juhtubki vahel, et \"jookseb kokku\" ja samas vahel \"laseb\" terve otsa lõpuni sõita. Küsimus siis olekski, et kas see on parandatav viga või ei tohi \"lapp\" põhjas koguaeg sõita? Muidu masin on originaal riga 13 ja üpris vähe sõitnud.


PS(teemast kõrvale): Raamil on ees see nn \"pirka\" kuhu on pressitud aastaarv(1985) ning üllatuseks on seal kirjas ka (arvatavasti kubatuur)49.8ccm. Seda tõesõna, kuigi seda ma tõestada ei saa, kuna puudub digifotoka võimalus. Aga siin foorumis räägitakse palju, et 45 cmm on kubatuur aga millest siis selline kiri 49.8ccm??
Vasta
#2

Usun, et süüde on vale, või on segu lahja, siis võib üle kuumeneda.
Vasta
#3

Minu Riga 13 tegi suvel üle 20c juures sama pulli -kuskil 6km otsa peale jooksis kokku! Ega ma täpselt välja ei jaganudki mis viga oli.
Vasta
#4

kas õli lisasid bensiinile?

miks osta kalleid plassmass junne kui vana venetehnika ka kohale veab?
Vasta
#5

Õli on lisatud bensiini sisse normipiires.
Vasta
#6

Ilmselt mingi asi paigast ära ei ole.
Segu viga või siis ilma viga Toungue
Vasta
#7

kalev60 Kirjutas:kas õli lisasid bensiinile?
See oli veel see aeg kui sai vene õliga nö rasvast segu (1:25) tehtud. Viimati kasutasin täissünteetilist 2T OMW õli vahekorras 1:50. Sellega aga ei saanud kahjuks suvekuumuses proovida, sest sai võrr enne müüdud.
Vasta
#8

Mul viimasel ajal võidusõidu võrriga ka sama probleem, ainult, et kokku jookseb peale paari kilomeetrit. Panin segu rikkamaks, natuke aitas, aga mitte palju. Süüde on ka paigas. Ise kahtlustan,et võtab kuskilt õhku juurde. Kui segu rikkaks keerata, siis käib jälle sitasti st. ei lähe pöördesse nii kuis peab.
Vasta
#9


Minul võrr suvel täie vungiga sõites jooksis pea alati 3 km peal kokku. aga rahulikult sõites 70-75% gaasiga kannatab ilusti 5 km ära aga seismist tahtis siis küll 10-15 minti . Et see venevärgi omapära et kaua kuumutamist ei talu ei ole kohe mitte arvestatud sellega, et võiks töötada lõpmatuseni ilma, et üle kuumeneks nagu lääne aparaadid. Nii palju kui vene keelest aru sain oli passis juttu et üle 10 minuti mitte lasta mootoril töötada ehk sõida ja vänta vaheldumisi.

Ega see süüde ja segu eriti palju seda asja mõjuta saab võibolla 1km rohkem või vähem vahet pole nagu.

Kokku laskmiseni sõitmine löhub õige ruttu mootori ära saad sõita paartuhat kilti kui juba vaja kolbe rõngaid silindreid vahetada. Sobilik olekski jahutada iga 3,5 - 4 km tagant rahulikult sõites ( või tunnetuse järgi) 10-15 minti ( nii kuida ilm ja tuuled), tüütu on aga masin seisab korras.

Õlina soovitaks kasutada ehtsat mootori õli - ise kasutan vene autooli - selle 2t/sae õli kohta oli kuskil siin foorumis kah juttu, soovitan üles otsi...
Vasta
#10

Kasutan samuti autooli.
Vasta
#11

pange midagi paremat... ja probleem kaob.
Vasta
#12

Hmm,
viimasel ajal on kuulda olnud, et säärekad kipuvad üle kuumenema. Endal poisi omaga (üllatus-üllatus!) sama jama tekkinud. Kui selliseid seletamatuid probleeme on teistelgi, kipub mõte vägisi bensiini peale... Õli olen pidevalt Husqvarna 2T kasutanud ja varasemalt pole sedalaadi problet olnud. Äkki on bensu omadused miskis suunas muutunud? (Meenub vanasti räägitud jutt, et \"lääne bensiin\" lahjendab küttesegu ja sestap kulub seda ka pisut vähem)
Vasta
#13

Võrrimees Kirjutas:Kokku laskmiseni sõitmine löhub õige ruttu mootori ära saad sõita paartuhat kilti kui juba vaja kolbe rõngaid silindreid vahetada
Nalja teed, mees? Mul läheb peale igat võidusõitu uued rõngad peale, sest selleks ajaks on juba 1-2mm lukupilu rõngal. Silinder kestab kauem, nii 7-8 sõitu kui täiega anda. aga pöörded on muidugi ka teised - 7000-9000 rpm pidevalt.
Vasta
#14

Teine asi on ka süüde - vanaaja bensiin oli madalama oktaanarvuga e. pange süüde varasemaks (mul oli nii varane kui võimalik ja käib rahuldavalt)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne