Vanatehnika lustisõit teisipäeval, 21.06 kell 1900
#1

Aeg on sealmaal, et avalikustada täpsem info ürituse, millele nimekonkursi käigus sai uueks nimeks Vanatehnika lustisõit, teise etapi kohta.

Algusaeg on sama mis eelmine kord (1900), aga kogunemise koht on uus. Tänu Nõmme linnaosavalitsuse soosivale suhtumisele koguneme nüüd ja loodetavasti ka edaspidi Nõmme turu taga olevas parklas, kus lisaks hõlpsamale ärasõidule on garanteeritud ka meeldiv õhkkond mändide all, inimlike mõõtmetega platsil.

Üritus algab umbes pooletunnise sissejuhatava osaga parklas, mille ajal toimub suhtlus ning üksteise tehnika imetlemine. Lisaatraktsioonina on kokkulepe Liikluspolitsei eriüksusega, kes demonstreerib enda patrullautot ja ehk ka muud sellega kaasas käivat tehnikat.

Pärast sissejuhatavat osa, umbes kell 1930, koostame kõigist osaleda soovijaist kolonni, ning suundume linna peale.

Et sõit oleks kõigile võimalikult mugav, siis katsume seekord kolonni koostada selle põhimõtte järgi, et vanem tehnika eespool ning noorem tagapool - hilisema väljalaskeaastaga mudelitel on enamasti ka jõulisem mootor kapoti all, seega peaks tempo dikteerima vanem tehnika. Juuksekarva keegi muidugi poolitama ei hakka, lihtsalt olge valmis et liikuma hakkamisel tekib platsile häälekas ja/või kätega vehkiv tegelane, kes autosid ükshaaval kolonni suunab.

Marsruut on järgmine: Nõmme turu parklast keerame paremale Ehitajate teele, ületame \"tipi ringi\" otse ning keerame paremale Keskuse tänavasse. Sealt sõidame järgmise ringristmiku pealt pool-vasakule, Mustamäe teele. Mööda Mustamäe teed sõidame pikalt otse, kuni Paldiski maanteeni, mida mööda endiselt otse sõites jõuame lõpuks parempöördega Toompuiesteele. Seal sõidame kuni Kaarli kirikuni ning keerame alla Luise tänavasse, seejärel sõidame otse kuni Kristiine keskuseni. Pärast keskust tuleb suur ristmik, millelt teeme täisparempöörde Tulika tänavasse. Sealt jätkame sõitu otse, üle Paldiski maantee Sõle tänavasse. Pärast möödumist Pelgulinna sünnitusmajast, mis jääb vasakule, keerame Ädala tänavasse, mille ääres asub ka lustisõidu lõpp-punkt.

Sõiduosa pikkuseks on arvestatud laias laastus tund.

Lõpp-punktis toimub, nagu eelminegi kord, osalejate veelkordne üles rivistamine ja pildistamine, lisaks avaneb soovijatel võimalus tutvuda ekseplaridega ühest mitte päris igapäevasest Vene päritolu sõidukist, täpsem mark võiks siinkohal vast üllatuseks jääda.

Viimasena tahaks lustisõidust osavõtjatele südamele panna, et kuigi pole tegu näitusega, võiks osalemiseks kasutatav vanatehnika olla tehniliselt korras ning enam-vähem esteetilise välimusega. Keegi ei hakka loomulikult tehnilisi passe kontrollima või mingit hindamiskomisjoni koostama, lihtsalt palun vaadake oma tehnika kriitilise pilguga üle ning vajadusel valige ka sobiv koht kolonnis ja mujal. Üldise orientiirina olgu veelkord maha hõigatud ka vanatehnika vanusejooned: 35 aastat Vene päritolu tehnikale ja 25 aastat teistele. Ja loomulikult on väga soovitatav ka auto või mootorrattaga harmoneeruv riietus ning muu atribuutika.

Loodame, et tuleb meeldiv ja huvitav lustisõit!

Korraldajad:
Indrek Sirk
Imre Nõmmik
Sander Muhu
Jesper Saron
Vasta
#2

Aga kas Nõmme tuletõrjujate juures seal Jaama tn. parkimisplatsil ei oleks parem ?
Vasta
#3

Ei.
Vasta
#4

[Pilt: 21.06-front-web-small.jpg]
[Pilt: 21.06-back-small.jpg]

Piltidel klikkides saab neid ka täissuuruses vaadata, aga marsruuti välja printida pole vaja, platsil jagame need nagunii kõigile välja.
Vasta
#5

Huvitav, kas ollakse väga pahased, kui tulla 4 aastat noorema autoga kui lubatud, kuid samas siiski Eesti suhteliselt haruldase ja ilusa vana autoga?
Tegu siis Citroen CX25 GTI-ga aastast ´84.

Mul lihtsalt jäi kripeldama natukene.

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta
#6

tule, tule... ka mind on aktsepteeritud suisa 92a autoga ;-)
Vasta
#7

Näedsa siis. Mina käisin oma \'84 Jawa 634-ga kohal, aga kuna pidasin end mittekvalifitseeruvaks, siis vaatasin oma vaatamised ära, tegin mõned pildid ja lonkisin koju tagasi. Minu erinevatest aastakümnetest pärit neljarattalised sõbrad aga istuvad kõik garaazhis ega ole sel aastal veel tänavaliiklusse naasmas.

Üldiselt ma ootasin kokkutulekule rohkem vene tehnikaimesid. Oli paar sapparit, vana Volga, 2 mosset ja, hmm, kui mälu mind ei peta, siis nägin ka UAZikut... Enamus entusiaste vist on nagu mina, vaatavad pealt, ajavad hamba verele ja lippavad garaazhi oma lemmiku pealt roostet kraapima. Lääne masinate valik oli muidugi mitmekesine.
Vasta
#8

Üritusest mingisugune videolõik üritusest tuleb ka saates \"STOP\".
Vasta
#9

Katsuge keegi siis see Stopi lõik lindistada ja netti panna, et ilma televiisorita inimesed ka vaadata saaks Wink

Muidu oli meeldiv ja osavõtjate- ning külalisterohke kokkusaamine ja lustisõit, järgmine kord kohtume 19. juulil.

Kui keegi osalejatest jäi ilma värvilisest marsruudikaardist, aga siiski soovib seda takkajärgi saada, siis saatke mulle privaatsõnum. Kaarditrükkimisosakond üritab järgmine kord paremini hakkama saada ja kõigile korralikud kaardid teha.
Vasta
#10

Paar seebikaklõpsu stardipaigast
Vasta
#11

Aitähh kõigile kes kohale tulid. Minu seebikast tulid sellised PILDID
Vasta
#12

http://www.pilt.ee/view/467927/
Vasta
#13

Tsitaat:Katsuge keegi siis see Stopi lõik lindistada ja netti panna, et ilma televiisorita inimesed ka vaadata saaks

Muidu oli meeldiv ja osavõtjate- ning külalisterohke kokkusaamine ja lustisõit, järgmine kord kohtume 19. juulil.

Kui keegi osalejatest jäi ilma värvilisest marsruudikaardist, aga siiski soovib seda takkajärgi saada, siis saatke mulle privaatsõnum. Kaarditrükkimisosakond üritab järgmine kord paremini hakkama saada ja kõigile korralikud kaardid teha.
Kas oli kellegil võimalus salvestada seda lõiku, ise olin J-Jaanis sel ajal.
Vasta
#14

Minu pildialbum lustisõidust

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne