Ettevaatust Sampo Liising!!!
#1

Müüsin eraisikuna auto ja ostja võttis masina Sampos liisingusse. Sai sõlmitud üleandmis akt, mille alusel ostjal migeid pretensioone ei olnud. 93000.- krooni pidi lepingu järgi minu arvele laekuma nädala jooksul ja ma planeerisin loomulikult selle raha kohe edasi-investeerimiseks. Käisin vekslid välja aga mida ma oma kontol järgneva viie nädala jooksul ei näinud oli laekumine Sampo Liisingust.
Tuli välja, et kuigi Sampo võttis endale tingimusteta võlaõigusliku kohustuse, ei koti teda selle täitmine absoluutselt, enne kui rentniku käest on laekunud esimene liisingmakse!!!
Sai pidevalt liisingusse helistatud ning neid palutud ja sõimatud. Nemad aga vilistasid oma lepingulise kohustuse üle ja õigustuseks tõid, et neil on sellised sisemised protseduurireeglid. Ei aidanud isegi see, kui lasin oma advokaadil neile selgeks teha, et meie suhteid ei reguleeri ostja-poolsed seesmised reeglid vaid kohustus tuleb täita vastavalt lepingule või seadusele.
Lõpuks ei jäänudki midagi muud üle kui saatsin Sampo Liisingu juhatusele tähitult advokaadi koostatud võlateatise, kus andsin kolm päeva aega makse teostamiseks või vastasel korral pöördun võla sissenõudmiseks kohtusse, millega kaasneb ajakirjanduse teavitamine usaldusväärsust rõhutava liisingu-asutuse võlgade tasumise võimetusest.
See samm siis lõpuks toimis ja sain oma raha ühe päevase viivitusega kätte.
Loodan, et teete sellest kirjutisest omad järeldused ja ärge sattuge enam sama reha otsa kuhu mina astusin.
Vasta
#2

Jah, võlgu elamine on tõepoolest saatanast, parem on kõik vajalik kohe välja osta, OMA raha eest Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne