IZ JUPITER 2K<-->probleemid ja küsimused
#61

noottaur Kirjutas:1.Kust ma saaksin ja palju maksab Iz Jupiter 3-e aku?

Motopoed abiks, otsing foorumis ka.

noottaur Kirjutas:4.Milline bensiin sobib Iz Jupiter 3-ele või ka teistele mootorratastele kõige paremini?

Ega alla 95-list ollust Maarjamaal enam saada pole. Nii et pole valikut.

noottaur Kirjutas:5.Kas mootorratta bensu sisse on ka vaja õli sisse panna? Kui, siis kui palju?

Loomulikult tuleb kahetaktilise bensiini sisse õli panna! Ka sellest on foorumis juttu olnud (foorumiotsing abiks), spetsiaalse kahetaktilise õli ja reeglina vahekorras 1:50 (õlipotsu peal on kirjas).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#62

Aga kas kuskilt Saaremaalt saaks ka mootorratta akut. Soodsalt.

Fiat 127 0.9l
Vasta
#63

noottaur Kirjutas:Aga kas kuskilt Saaremaalt saaks ka mootorratta akut. Soodsalt.


Üks võimalus on näiteks tellida kuskilt aku poest. Soovitan sinu mootorrattale Varta akut. Suht odav teine. Samas tee kindlaks aku mõõtmed helista poodi ja telli.
Jawa 638 12 voldine aku hind on 230eeki. See oli norm. Samas sul peaks olema 6v aku. Maini mõõtmed ära siis saab sind aidata.


Tellimine käib näiteks nii: sina helistad poodi, ütled neile mõõdud nemad kaevad mida neil on. Kui on midagi pakuvad sulle. Seepeale kui sa oled nõus saadavad nad sulle arve (tavaliselt email) ja sina kannad raha üle. Seepeale nemad panevad detaili posti ja sina võid ligemal ajal järgiminna.
See ei loe asukohast üldse. - Eesti suht väike riik.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#64

noottaur Kirjutas:Aga kas kuskilt Saaremaalt saaks ka mootorratta akut. Soodsalt.
Agrovarus on motika akusid. Mine vaata, kas sinule sobivat mõõtu on.
No poes ikka poe hind. Kui soodsalt tahad, mine prügimäele ja anna "geoloogidele" tellimus sisse.
Vasta
#65

AUVARist saab ka.
Vasta
#66

Annan lihtsalt teada et minulgi seisab Saaremaal IZ Jupiter 2K.
Masin on 20 aastat seisnud varju all ja suhteliselt korras, kevadel sinna minnes lükkan välja ja üritan liikuma panna, kunagi nooruspõlves sõitis sellega mul isa, tema mäletamistmööda muud viga polnud kui et akut laadida ei tahtnud.
Varuosi mul vist pole seal, kui ei õnnetsu kuskilt just leida. Soovipood on hea koht, olen sinna ikka korda paar sattunud.
Vasta
#67

zten00 Kirjutas:Soovitan pigem 1:30. Kui 1:50, siis ei tohi mootorit väga kuumaks lasta.

Tegelikult oleneb õlist. Soovitan alati juhinduda õlipotsu peal olevatest juhistest, mitte "kõhutundest". Ma usun, et tootjafirmad (loe: nende katselaboratooriumid jms) teavad paremini, mis asi mis vahekorras ja kuidas määrib, kui meie pilvede kuju järgi otsustades...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#68

Ommik.. Noottaur, ma võin appi parandama tulla, ma kuulsin, et sa elad suht Pöidel või mis?
Vähemalt on mul selline tunne, sest sa vist tahtsid Kuti ZAZi Muhust osta ja ma ta venna käest kuulsin, et Pöidelt kuskilt?
Mul aku olemas, aga kahjuks 12V, endal kah Jupiterid, aga 12V.
Vasta
#69

Aaa, aga ma ei tea kas sellest Iz-ist enam asja saab, niiet ma vist ärin selle mingi 500-600krooni eest maha või mis sa arvad.
Ise tekkis endal mõte midagi krossikasarnast ehitama hakata...

Ostan mosset.

Mu asukoht on saaremaa.

Fiat 127 0.9l
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne