Invakäru
#1

Kas keegi ei oska öelda, kuskohast oleks võimalik saada vana vene invaliidikäru. Seda, millel 350cm2 izh56 mootor peal on. Ma juhtusin ühega sõitma ja hakkas väga meeldima Wink
See on vist üks maailma naljakamatest sõidukitest.
Vasta
#2

mul on taoline olemas , aga ära ei müü Smile

[Pilt: P8041188.sized.jpg]

igati lahe masin... õigemini mu esimene 4 rattaline... ise lõikasin kabrioks ja veel mõned väikesed modid... igatahes ma sain ta veel täitsa uuena mingi 45 km oli sõitnud, nüüd on vist mingi 1000 täis.

praegu aga lihtsalt seisab ja ootab paremaid aegu
Vasta
#3

mul muidu vedeleb sellise originaal moto koos starteriga
Vasta
#4

kas keegi oskab mulle juhatada kohta netis kust võix leida infi selle vanema invakäru kohta. sõber rääkis, et enne seda kandilist olid olnud sellised ymarama kerega...tõeliselt ðevid asjad olid olnud.

mis on yldse selle invakäru tegelik nimi?
Vasta
#5

Kas kellegi seda päris invade käru -nn kükloopi ka veel alles on--huvitav, kas eestimaal selliseid relvi veel leidub??
Vasta
#6

kui mõtlete 3-e rattalist siis mul naabril peaks vedelema kuskil garaazhi nurgas. nii et kui vaja võin uurida kas veel alles
Vasta
#7

Ma tean kus yks vedeles suvel :eureka Ja kui läksin kysima on see myygiks öeldi et mootorit ei myy aga masina võid endale võtta .Kuna ei olnud transportit siis jäigi asi toomata Sad
Vasta
#8

Tean üht tüüpi kellel taoline invakäru olemas, vanasti sai sellega õllet käia toomas. See muidugi ümberehitatud vähe: lahtise katusega (taga keevitatud toru) ja mingi toyota istmed olid sees. Ilus punane isend, aga kes originaali taga ajab pole midagi sellega teha.

Arvan et tüüp on nõus selle maha müüma. Küsin ta käest täna.
Vasta
#9

tean kohta kus seisab üks vana invakäru (Mootorkäru B-3) asi on ikka 4 rattaga aga see on originaalis present katusega - kui keegi on juhtunud nägema filmi \"Keskpäevane praam\" siis seal on samasugune isend mis tõsteti kõrvale.
Vasta
#10

Kus?

vot seda presentkatusega ongi vaja ja tähtis on kere, mitte mootor.

Vasta
#11

Neid vanu ümmargusi invakärusid on kahjuks
jah vähe alles. Põhjuseks on asjaolu, et
Vene ajal anti invaliididele auto riigi
poolt kasutada, mitte aga omandiks. See
puudutas nii IZi mootoriga \"invakärusid\" kui
ka ZAZ 965/966/968 baasil toodetud
käsijuhtimisega invaliidivariante.

Peamiseks kasutajate sihtgrupiks olid Teise
maailmasõja (N Liidu ametlike terminite
järgi Suure Isamaasõja) invaliidid. Reeglina
anti neile peale masina romuks sõitmist
riigi poolt uus masin ja võeti vana tagasi.
Arvata on, et 1950tel aastatel levinud
\"ümaraid\" versioone eriti palju ei olnud
Vene aja lõpuks järele jäänud...


Parimat,

Valdo


P.S. Huvitav, kui palju on Eestis järel
säilitamis- ja taastamisväärivas
konditsioonis käsijuhtimisega
invaliidi-sapakaid? Neist nii mõnigi oli
vägagi huvitava tehnilise lahendusega, nt
käsijuhtimisega sidur oli minu mäletamist
mööda magnetpurul põhinev?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

Ei saa oma teada jätta. et tean üht uuema kerega kandilist masinat ühes Nõmme hoovis... sammaldunud ja puuriida vahel. Võin anda privas kordinaadid. Tegu kortermajaga... niiet omaniku kohta midagi ei tea.
Vasta
#13

Vanemast invaliidiautost isegi raskelt huvitatud. Kui kellegil on konkreetset infi mõnest, siis oleksin vägggga tänulik.

http://www.autogallery.org.ru/y/ys3a.htm
Vasta
#14

mu eelmise kodukoha lähedal töökoja taga seisis kah selline riistapuu. tatikatena käisime seal peal mängimas, aga pärastpoole olid klaasid sisse löödud ja muidu kah katkine.
aga jah muidu on invakäru lahe
Vasta
#15

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: zar
mu eelmise kodukoha lähedal töökoja taga seisis kah selline riistapuu. tatikatena käisime seal peal mängimas, aga pärastpoole olid klaasid sisse löödud ja muidu kah katkine.
aga jah muidu on invakäru lahe

Kui see vanem variant oli olex huvitatud kui sest miskit veel alles on?:???
Vasta
#16

mul on ka omal uuem invakäru,ei tea veel,mida peale hakata sellega,kui on häid ideid või tahab keegi ehk ära osta,võtke ühendust.
Vasta
#17

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Hõljuk
mul on ka omal uuem invakäru,ei tea veel,mida peale hakata sellega,kui on häid ideid või tahab keegi ehk ära osta,võtke ühendust.

tee korda ja värvi yle ja yldse ! ja siis hakka sõitma!! invakäru on laheCool
Vasta
#18

Hõljuk,pajata lähemalt oma kärustToungue
Palju küsid ta eest?
Vasta
#19

Mul ka selline käru olemas, sain ta juba ümbertehtuna ja olen ise ka siis toruraami keevitanud ja temaga on ikka mõnusalt saadud kärutada. Kel on kokkupuuteid, siis on küsimus, et kuidas minekuga on? Endal on mootor korda tehtud, kuid jõudu tundub ikka vähe....

Muidu, vaadata saab seda kärri, http://www.zone.ee/Heilts ja sealt minu masinad....
[Pilt: pagikuivatis.JPG]
Vasta
#20

Noh,ta on 90 aasta väljalase,läbisõit 16000,ise sain alles mõned päevad tagasi,paistab üsna kobe olema,puudu vaid paar juhet ja mootori veokett (tavaline IZi kett),esistange kõver,üks esisuunakas katki,põhja vaja natuke keevitada,veel nipet-näpet aga muidu pole väga viga.Kaasa sain käsiraamatu ja ostudokumendid,tehnilist passi kahjuks mitte.Kavatsesin ära remontida kuid kui mõni ahvatlev pakkumine tuleb,müün ehk isegi ära.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne