Kruzenstern.
#1

Kunagi veel 80\'nendatel seisis Pirital fregatt Kruzenstern.Kas keegi veel mäletab seda. Oli teine päris ilus! Huvitav kus see nüüd on?

Just a man!
Vasta
#2

Minu teada saadeti kuskil 1990 Venemaale (vist Kaliningradi).Kuulus see mäletamist mööda mingile üleliidulisele kalandusega tegelevale masinavärgile ning saadeti seetõttu minema,et \"kodanlike natsionalistide\" kätte ei jääks.
Riias oli sarnane purjekas Sedov,see läks vist Piiterisse.
Vasta
#3

Ei ole päris kindel ja ei jaga seda laevade asja eriti, aga umbes 5-6 aastat tagasi sõitsin laevaga Tallinnast Rostok´i ja seal sadamasse sissesõidul seisis üks purjelaev parempoolse kai ääres, oli Venemaa lipuga ja nimi vist Leena (võin ka eksida).Targemad igatahes teadsid rääkida ,et see laev oligi endine Kruzenstern, tookord olevat juba pikemat aega Rostoki sadamas seisnud.Ühtegi purje igatahes mastide-raade küljes ei olnud ,osa vante tilbendas tuule käes ja üldse paistis see laev kuidagi väsinud ja õnnetu olemisega seal olema. Ei ole rohkem sinna sadamasse sattunud .Võib-olla mõni targem teab täpsemalt.
Vasta
#4

http://www.grosse-seefahrt.de/modules.php?name=News&file=print&sid=1375

Otsisin lisainfi ning tuli välja,et möödunud reedel läks \"Krusenstern\" 14-kuisele ümbermaailmareisile alguse ja lõpuga Piiteris.
Ehitatud on laev 1926 Saksamaal,endine nimi oli \"Padua\".\"Sedov\" (ex \"Magdalene Vinnen\" ja \"Kommodore Johnsen\") on ehitatud 5 aastat varem ja on ka kübeke suurem kui \"Krusenstern\".Juttu mõlemast on T ja T 12/1986.
Täpsustuseks veel,et \"Sedov\" peaks hetkel hoopis Murmanskis asuma.
Vasta
#5

Mu küsimus tekkis kuna olin Washingtoni osariigis Tall Ships festivalil ja seal oli fregatt Palladin mis veitsa meenutas Kruzensterni.Lisan ka pildi.
Kui kellelgi on Kruzensternist pilt mis on tehtud Pirital võiks ju üles panna.

[Pilt: p63000457pq.th.jpg]

Just a man!
Vasta
#6

Rostokis seisnud laeva nimi oli siiski Vega mitte Leena
Vasta
#7

kalevpoeg Kirjutas:Mu küsimus tekkis kuna olin Washingtoni osariigis Tall Ships festivalil ja seal oli fregatt Palladin mis veitsa meenutas Kruzensterni.Lisan ka pildi.

Selle laeva nimi vist siiski Pallada. See vene õppelaev on üllataval kombel üsna uus, ehitatud 80-ndatel Poolas. Värvitud on ta Krusensternile sarnaselt, ülejäänud neli sama seeria laeva on valged.
Mariehamni sadamas seisab neljamastiline purjekas Pommern, mis olevat ainuke selline purjekas, mis säilinud samal kujul, nagu ta oma sõidud 1939. aastal lõpetas. Ülejäänud suured purjekad on rohkem või vähem ümber ehitatud, näiteks varustatud abimootoriga, navigatsiooniseadmetega, mugavamate eluruumidega.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#8

Tervitus lisan siis siia teema alla midagi.Töötasin ise madrusena õppepurjelaeval Kruzenshtern pea-aegu aastat neli.Laev pole mitte fregatt, vaid laevatüüp on neljamastiline parklaev.Ka pole see laev kunagi seisnud Pirital,see laev ei saakski lihtsalt Pirital seista liiga suure süvise tõttu.Pirital seisis siiski purjekas nimega Vega.Kruzenshterni kodusadamaks oli Tallinn aastast 1980, laev kuulus eesti kalatööstuse alla ja seisis Tallinnas oleku ajal Paljassaares uues kalasadamas.Laeval on ise-enesest huvitav õnnelik ja ehk ka legendaarne ajalugu.Kellel lähim huvi uurigu kirjandust või käigu Tallinna meremuuseumis vaatamas mudelit.Praegu on laeva kodusadamaks Kaliningrad ja juriidiliseks omanikuks õppeasutusKVIMU. Laev on purjetamiskorras ja osaleb reisidel ja regattidel ka tänapäeval.Head tuult talle purjedesse ja seitse jalga vett kiilu alla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne