Pilte loodusest
#1

Ei oska öelda kas foorumisse just sobib aga mujale kui \"vaba teema\" alla ei tohiks kuidagi minna. Vaatasin pppp pildigaleriid ja seal jäi silma selline suurepärane pilt: Loojuv päike
Ise olen samasugune kes pildisatb kõike ja kõiki, vahel on sattunud ka sellised õnnestumisi, mõned pildid on ka üleval aga praegu gallerriga mingid probleemid ja näha saab lähipäevil. Igatahes minu pildi kohta öeldi et postkaardi pilt olevat...
Nii et tehke ilusaid looduspilte ja lisage need siia teemasse.
Vasta
#2

Ei tasu ikka pikendusjuhet ööseks õuepeale jätta! Mõni võib torkima minna. Mul avanes üks hommik selline pilt:
[Pilt: rahn.JPG]
Vasta
#3

See rähn oli hommikuks juba ära küpsenud või lihtsalt magama jäänud?
Lõpuks on saanud galerii ka korda ja kaks minu tehtud pilti ka üles pandud.
Edaspidi näeb minu tehtud looduspilte sellest albumist: Pilte loodusest
Vasta
#4

Martti Kirjutas:See rähn oli hommikuks juba ära küpsenud või lihtsalt magama jäänud?
Kahjuks sai vaseke surma...
Vasta
#5

Martti Kirjutas:Vaatasin pppp pildigaleriid ja seal jäi silma selline suurepärane pilt: Loojuv päike

See (nagu kõik need muud mitte-vanaraua-pildid Wink ) mul venna tehtud. Eks ma vahel proovin ise kah millegi sellisega hakkama saada, aga temal kukub see palju paremini välja...
Vasta
#6

Pole küll kaugeltki mitte enda tehtud, aga viimasest PHR-ist jäi selline kena looduspilt silma: puud päikseloojangu ajal.
Vasta
#7

mnjah, eks ole need pistikuaugud ju ilusad ümmargused, nagu korralikud tõukude või sikkude poolt uuristatud. Eks see rähn siis igaks juhuks natuke urgitses ja keelegi sisse torkas Sad
Vasta
#8

Säraka saamiseks peab ta ju mõlemasse auku korraga noka toppima ?

http://www.asfalt.pri.ee/Emum2gi/
osad pildid tehtud läbi binokli Smile
Vasta
#9

Raigo Kirjutas:Säraka saamiseks peab ta ju mõlemasse auku korraga noka toppima ?

Kuivades tingimustes jah. Aga... niiske ilmaga ja välitingimustes toimib maapind ideaalse maandusena ning vool, mis liigub faasist läbi linnu noka, keha ja jala maapinda, on küllaldane linnu tapmiseks Sad

Kes ei usu, tehku järgmine katse. Pange niiskele pinnasele (või isegi osalt maa sisse) suur metallese ning proovige selle eseme ja faasi vahele lülitada väikese võimsusega elektripirni. See sunnik hakkab põlema! Ainult ettevaatust! Selle katse tegemiseks oleks ise mõistlik olla paarti meetri kaugusel kuival pinnal, sest maapinnal võib halbade juhuste kokkulangemisel tekkida nn sammupinge.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#10

www.zone.ee/fic ülekõige suurim hobi ongi fotograafia mul

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#11

http://www.zone.ee/tgv/photos.htm Leidsin netist.
Vasta
#12

Vahel kah klõpsin mõne looduspildi (pluss üht-teist muud).
Vasta
#13

valdo Kirjutas:Kes ei usu, tehku järgmine katse. Pange niiskele pinnasele (või isegi osalt maa sisse) suur metallese ning proovige selle eseme ja faasi vahele lülitada väikese võimsusega elektripirni. See sunnik hakkab põlema! Ainult ettevaatust! Selle katse tegemiseks oleks ise mõistlik olla paarti meetri kaugusel kuival pinnal, sest maapinnal võib halbade juhuste kokkulangemisel tekkida nn sammupinge.
Valdo, sammupinge on tiba teine asi - see tekib, kui kõrgpingeliin on maha kukkunud. Pinge väheneb ringidena maa-liini kokkupuutepunktist eemaldumisel. Niiet pikk samm tsentri suunas (või eemale) = potentsiaalide vahe jalgade vahel = kriitilise pinge ületamisel (oleneb juba inimesest, tema jalatsitest jne) elektrivool ühe jala tallast teise talda.
see üks (või kolm) 220V faasike(st), mis inimestel kodus kasutada on (pärast ca 30Apeakaitset) ei võimalda sammupinget esile kutsuda - seal ikka ainukeseks ohuks, et kui varbad kenasti niiskes maapinnas ning näpuvahel 220V hoida, kipub inimene traadi ja maa vahele vooluringi jääma. Mitte maa ja maa vahele Smile

edit: sorri OT pärast - aga ei saa ju suumulku pidada Big Grin
Vasta
#14

Eks ma ka selline praktiliselt kõige-pildistaja ja mõned looduspildid on mul ka tulnud:
Päikesetõus 09.07.2005
Laevad merel
Puu Kakumäe äärel
Vasta
#15

Juuli lõpus maal õnnestus teha veel palju looduspilte, kõike ei hakka üles laadima, aga mõned paremad küll, Nt: Kiviõli tuhamäed 8 km kauguselt: Tuhamäed ja Vaarikad
Vaarikaid oli nii palju et otsustain tuua 2 kümneliitrist ämbrit( tõin kuna olin ainus jalgrattaga), läks natuke üle tunni ja oli korjatud 17 liitrit, neljakesi korjasime.
Ülejäänud pildid: http://lypsik.nohik.net/gallery/Loodus
Vasta
#16

Minu arvates on just need pildid paremad, mis sa linkimata oled jätnud Big Grin Eriti need päikeseloojangu omad taluõuel. Muidu ilusad kaadrid, kohati võiks horisont sirgem olla...
By the way - millega pildistad?
Vasta
#17

martinmannik Kirjutas:Minu arvates on just need pildid paremad, mis sa linkimata oled jätnud Big Grin Eriti need päikeseloojangu omad taluõuel. Muidu ilusad kaadrid, kohati võiks horisont sirgem olla...
By the way - millega pildistad?
Oleks vaid fotokas selline \"mõõtja\" mis määraks horisontaalsust...
Pildistan Sony Cyber-Shot 3.2-ga
Vasta
#18

Ise olen ka suur looduse pildistaja kui aega saan ikka. Mõned siis siin üleval.
Vasta
#19

Ega fotoaparaat pildista, vaid fikseerib selle mida fotograaf pildistada soovib. Soovitan läbi pildiotsija vaadata enne pildistamist, siis näed täpselt mis ja kuidas kaadrisse jääb. Loodan et ei võta minu märkust norimisena, vaid soovitusena

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne