OTSIN: Kellassepp
#1

Otsin head kellasseppa, kes suudaks töökorda panna mõned vanad taskukellad. Kellad on u 70-100 aastat vanad, neid on päris mitu, kõigist ilmselt asja ei saa.On ka palju vanade uuride- kellade juppe (vedrud,võllid, klaasid). Tänapäeva teenindusettevõtetes töötavad spetsialistid ei taha sellise tööga käsi määrida, ka ei ole nende poolt küsitavad hinnad (a kuni 1000EEK kella kohta) mulle vastuvõetavad. Kui keegi teab (või on äkki ise) mõnda head kellasseppa, siis igasugune info on oodatud! Saatke palun PM või mail. Tänud juba ette!
Sass
5146 048
raudpats1@hot.ee

Vasta
#2

Endal samad mured. On paar ilusat seinakella, üks isegi kuidagi töötab, teine juba seisab. Kui leiaks meistri...

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#3

Mulle soovitati purunenud balanssiiriga laevakella remontijatena nn Gogoli saunas ehk Raua tn sauna fuajee boksides töötavaid meistreid. Neil on kogutud päris paras ports igasugu doonoreid ja varuosi nii et seinakella remont ei pruugigi kalliks osutuda. Oli endal plaan meestelt see balanssiir osta ja kohale panna.

Iga töö on muidugi tark lasta teha asjatundjal aga mehaanikuoskustega mees saab kehvalt käiva s.o. ajuti seiskuva seinakella puhastamisega ka ise hakkama. Tavaliselt käivad kulumine ja mehhanismide mustumine koos-kui nüüd mehhanismid vanast sobimatust poolkivistunud õlist ja selle külge kleepunud osakestest puhastada võib ka kulunud mehhanismiga kell jälle mingi aja töötada.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#4

Soovitan minna Tallinna Raekoja platsil asuvasse antiigipoodi (seda mis maa PEAL asub) ja küsida Anatolit (on selline prillidega härrasmees). siiani üks paremaid ja jutule saab ikke temaga.
Vasta
#5

Üks kogenud kellassepp töötas viimati Ülemiste keskuses kellapoes (esimesel korrusel). Tal aastakümnete pikkused kogemused ja teinud igasugu kellasid. Hinnaklassi öelda ei oska.
Vasta
#6

Oskan soovitada.Käisin peapostkontoris ja sain seal mitme kella remondis abi.Info leidsin POLAR kellade kodukalt.Kellassepp Ali Naur  5072444.Ta pidi vist teatud nädalapäevadel seal töötama.Remondiks viidud kellad olid:2 väga vana seinakella ,taskukell ja POLAR.Kõiks töötavad nüüd korralikult.Siit ka soovitus.
Vasta
#7

Enda poolt julgeksin soovitada Marja poe II korrusel asuvat meistrimeest. Olin hädas 1973. aasta Toyota autokella parandamisega ning keegi ei tahtnud mitte jutulegi võtta. Viimaks soovitati mul Sikupilli kellaparandusest just sinna minna. Mees olin igati asjalik ja paari päeva pärast oli kell töökorras ning töötab nüüd juba ca pool aastat. Ka hind polnud ülemäära kõrge. Mehel oli oma tööboks vanu seina- ja muid kellasid täis ning kõik töökorras ka.
PS. Tööpäev algab tal vist kella 11-st või isegi 12-st, nii et hommikul vara pole sinna mõtet minna.
Vasta
#8

Kas oskaks keegi veel soovitada meistrit kes peale kella käimapanemist võiks kella ka restaureerida? Endal ka miski 100 a. vana kullast uur mis vaja käima panna ning kest vaja sirgeks ajada ja väheke parandada (kuna kuld suht pehme ja mõnest kohast kulunud).
Vasta
#9

Jäi mainimata et tavalised kullassepad seda tööd ei tee.
Vasta
#10

Eesti Esimene Kellatehas Axel Mohr OÜ
Aadres: Lohu 12 Tallinn 12618
Reg: 10676187
Tel: 6726295
www.kell.ee

Interneti koduleht on küll suletud, kuid olen sealt tellinud uusi disainikellasid ja ka ette näidanud vanu. Tegu on ka vanatehnikahuvilisega, kes teeb heameelega kõike mis on vana.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#11

Hr.Kohlap ei toimeta enam seal minu teada.Tema mob.number on endal kusagil kirjas.
Vasta
#12

http://www.hot.ee/kuldarkell/
Remonditeenuse pakkumist pole otseselt välja toodud, aga lehe pealkiri on "vanade kellade restaureerimine".
Uuride ja robustsete seinakellade spetsiifika on muidugi radikaalselt erinev...
Vasta
#13

Peapostkontoris on käinud ka mõned sõbrad ja on sama kogemus et lisaks Polaritele on abi saadud ka teiste kellade remondis. Ali Naur FIE
Narva mnt 1 Tallinn 10111
Telefon 5072444
Vasta
#14

http://www.antiigiveeb.ee/index.php?pg=sisu&id=223&keel=est
Vasta
#15

Äkki leiab abi siin http://www.seinakellad.ee/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne